انتظارات ما از پلی استیشن شوکیس 2023

انتظارات ما از پلی استیشن شوکیس 2023 playstation showcase 2023 predictions spider man 2 ps5 stellar blade rise of the ronin

جای خالی پلی استیشن شوکیس PlayStation Showcase به شدت حس می‌شد، نمایشی که در آن سونی جدیدترین بازی‌های پلی استیشن را به عاشقان هنر هشتم معرفی می‌کرد. تقریباً 2 سالی می‌شود که خبری از نمایش بزرگ پلی استیشن نبود و حال که قرار است در 3 خرداد ماه نیم نگاهی به آینده پلی استیشن 5 داشته باشیم، مقاله انتظارات ما از پلی استیشن شوکیس 2023 را برای شما تدارک دیده‌ایم.

اکنون که بازی‌های بزرگ پلی استیشن همگی عرضه شده‌اند، انتظارات برای PlayStation Showcase 2023 به شدت بالا رفته است و طرفداران مشتاق هستند تا با موج دوم بازی‌های پلی استیشن 5 که استودیوهای داخلی پلی استیشن مدت‌ها است در حال توسعه آن‌ها هستند آشنا شوند.

شایعات در خصوص پلی استیشن شوکیس 2023 فراوان است، فهرست‌های زیادی فاش شده و منابعی مدعی هستند که از بازی‌هایی که قرار است در نمایش معرفی شوند مطلع هستند. منتهی این فهرست‌ها غالباً اشتباه از آب در می‌آیند. مقاله پیش رو نیز صرفاً پیش بینی و انتظارات ما از پلی استیشن شوکیس 2023 خواهد بود!

انتظارات ما از پلی استیشن شوکیس 2023

نوشتار مرتبط:  10 شخصیتی که دوست داریم در مرد عنکبوتی 2 Marvel’s Spider-Man 2 ببينيم 

استودیو اینسومنیاک گیمز Insomniac Games: این استودیو خوش ذوق در حال کار روی 2 بازی انحصاری بزرگ برای پلی استیشن 5 است. بازی نخست که طبق شایعات قرار است 7 مهر ماه عرضه شود مرد عنکبوتی 2 Marvel’s Spider-Man 2 خواهد بود. مدت زیادی است که اطلاعات جدیدی از این بازی دریافت نکرده‌ایم و با توجه به نزدیک بودن زمان عرضه آن می‌بایست شاهد کمپین تبلیغاتی و گیم پلی بازی مرد عنکبوتی 2 برای پلی استیشن 5 باشیم. البته احتمالاً سونی برای این بازی یک استیت اف پلی State of Play ویژه تدارک دیده باشد. اما بازی ولورین Wolverine چطور؟

نوشتار مرتبط:  شریرانی که دوست داریم در ولورین Marvel’s Wolverine حضور داشته باشند 

اینسومنیاک خیلی وقت است که روی بازی Wolverine در حال کار است. با توجه به این‌که مراحل ساخت Spider Man 2 تمام شده به احتمال زیاد تمرکز آن‌ها روی Wolverine منتقل شده باشد. طبیعتاً فوق العاده خواهد بود اگر سونی در پلی استیشن شوکیس جدید اشاره‌ای هرچند کوتاه به Wolverine داشته باشد و بازه زمانی عرضه آن را برای 2024 اعلام کند.

نوشتار مرتبط:  بهترین میم‌های خدای جنگ رگناروک God of War Ragnarok 

استودیو سونی سانتا مونیکا Sony Santa Monica: این استودیو برای عاشقان پلی استیشن کاملاََ نام آشنا است. استودیوای که کوری بارلوگ در آن مجموعه خدای جنگ را احیا کرد و حال مشغول کار روی 2 بازی بزرگ است. عناوینی که یکی از آن‌ها کاملاََ جدید خواهد بود.

بارلوگ هنگام معرفی خدای جنگ رگناروک God of War Ragnarok و اعلام این‌که وظیفه کارگردانی را بر عهده اریک ویلیامز گذاشته است، گفت که روی یک بازی کاملاََ جدید در حال کار است، اما اطلاعات دیگری به اشتراک نگذاشت.

بازی دیگری که سانتا مونیکا روی آن مشغول کار است نامشخص است، فقط این‌که سازندگان گفته‌اند بازی کاملاََ جدیدی نخواهد بود. آیا شاهد دنباله یکی از بازی‌های قدیمی استودیو خواهیم بود؟ مثلاً Twisted Metal با توجه به در راه بودن سریال؟

نوشتار مرتبط:  6 بازی که تغییرات آن‌ها مورد توجه گیمرها قرار نگرفت 

استودیو ناتی داگ Naughty Dog: استودیو دوست داشتنی ناتی داگ که پس از خروج استاد امی هنینگ و بروس استرلی دچار مشکلات فراوانی شده است، روی 2 یا 3 بازی در حال کار است. پروژه نخست بازی آنلاین چند نفره لست اف اس فکشنز The Last of Us Factions است که قرار بود هم‌زمان با لست اف اس 2 عرضه شود.

بازی بعدی کاملاََ جدید خواهد بود و ممکن است ادامه دهنده مجموعه لست اف اس باشد. اخیراً یکی از مدیران معلوم الحال استودیو اعلام کرد که در خصوص پروژه بعدی تصمیم گیری شده است اما اطلاعات بیش‌تری ارائه نداد. با توجه به این‌که خبر این پروژه اخیراََ مطرح شده است، بعید است که در پلی استیشن شوکیس 2023 شاهد معرفی آن باشیم. ولی ممکن است سونی با این کار ما را شگفت زده کند!

اما این همه ماجرا نیست، چرا که زمزمه‌های در حال ساخت بودن یک بازی نقش آفرینی فانتزی نیز به گوش می‌رسد. نقش آفرینی فانتزی توسط ناتی داگ!؟ هیجان انگیز به نظر می‌رسد.

نوشتار مرتبط:  5 ویژگی برتر گوست اف سوشیما Ghost of Tsushima نسبت به دیگر عناوين اوپن ورلد جهان باز 

گوست اف سوشیما 2 انتظارات ما از پلی استیشن شوکیس 2023

استودیو ساکرپانچ Sucker Punch: استودیو مورد علاقه پلی استیشن بازان در حال کار روی یک بازی بزرگ است که طبق پیش بینی منابع مختلف گوست اف سوشیما 2 Ghost of Tsushima 2 خواهد بود.

همچنین شایعه شده که این استودیو روی یک بازی آنلاین سرویس زنده در حال کار است. عنوانی که ظاهراً اقتباسی از شوتر پرطرفدار کیلزون Killzone است.

نوشتار مرتبط:  15 بازی برتر پلی استیشن 5 PS5 با گرافیکی باورنکردنی 

لوگو استودیو بلوپوینت Bluepoint

استودیو بلوپوینت Bluepoint: این استودیو با ریمیک کردن بازی‌های شدو اف کلوسوس Shadow of the Colossus و دیمون سولز Demon’s Souls حسابی در دل گیمرها جا باز کرده است و طبق شایعات روی یک بازی کاملاََ جدید در مقیاس AAA در حال کار است.

نوشتار مرتبط:  معرفی استودیوهای بازی‌سازی بانجی Bungie 

استودیو بانجی Bungie طرح هنری دستینی

استودیو بانجی Bungie: چه کسی فکرش را می‌کرد که روزی خالق هیلو Halo مجموعه‌ای که ایکس باکس را نجات داد به تملک سونی در بیاید؟ خب باور بکنید یا نه الآن بانجی یکی از استودیوهای داخلی پلی استیشن به شمار می‌رود. طبق گزارشات رسمی این استودیو روی یک بازی AAA جدید در حال کار است که این پروژه ورای دستینی 3 خواهد بود. از طرفی ساخت محتوای جدید و پشتیبانی از دستینی 2 نیز کماکان ادامه خواهد داشت.

نوشتار مرتبط:  سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی دث استرندینگ Death Stranding 

استودیو کوجیما پروداکشنز Kojima Productions: استاد کوجیما پس از جدا شدن از کونامی به کمک سونی بازی دث استرندینگ Death Stranding را روانه بازار کرد. بازی کاملاََ جدید و خلاقانه‌ای که سبک جدیدی را پدید آورد و استقبال خوبی هم از آن صورت گرفت. البته یک سری ایرادات به گیم پلی وارد بود، اما این دلیل نمی‌شد که شاهد دث استرندینگ 2 Death Stranding 2 نباشیم. این بازی انحصاری پلی استیشن 5 خواهد بود.

نوشتار مرتبط:  مقایسه‌ی استودیوهای داخلی پلی استیشن با ایکس باکس 

استودیو فایر اسپرایت Firesprite بازی The Persistence

استودیو فایر اسپرایت Firesprite: استودیو Firesprite اخیرأ به تصاحب پلی استیشن درآمده و طبق گزارشات رسمی روی 2 بازی در حال کار است. بازی نخست عنوانی ترسناک و AAA خواهد بود و پروژه بعدی یک بازی آنلاین سرویس زنده است.

نوشتار مرتبط:  والهالا، اودیسی یا اوریجینز | کدام اساسین کرید داستان بهتری دارد؟ 

استودیو haven انتظارات ما از پلی استیشن شوکیس 2023

استودیو هیون Haven: استودیو بازیسازی جید ریموند دوست داشتنی که نقش مهمی در موفقیت اساسین کرید داشت نیز اخیراََ توسط سونی خریده شد. شوربختانه این استودیو هم روی یک بازی آنلاین سرویس زنده مشغول به کار است. در حالی که این سبک بازی رو به افول است، اما سونی 10 بازی سرویس زنده در دست ساخت دارد!

نوشتار مرتبط:  رتبه بندی سخت‌ترین بازی‌های پلی استیشن 4 PS4 

استودیو تیم نینجا Team Ninja: تیم نینجا استودیو داخلی پلی استیشن نیست، اما مثل این‌که می‌خواهد از لحاظ کارآمدی و کارایی روی دست اینسومنیاک گیمز بزند. این استودیو تقریباََ هر سال یک بازی بزرگ عرضه می‌کند و جدیدترین بازی آن‌ها Rise of the Ronin خواهد بود که تریلر آن هوش از سر ما پراند. این بازی اکشن نقش آفرینی ماجراجویی جهان باز روی مبارزات و گیم پلی هک اند اسلش متمرکز است و در دوره تاریخی ژاپن معروف به باکوماتسو جریان دارد.

نوشتار مرتبط:  بهترین بازی‌های پلی استیشن پلاس کالکشن playstation plus collection که همین الآن باید دانلود کنید 

استودیو بند Bend Studio: سازنده دیز گان Days Gone نیز روی یک بازی بزرگ در حال کار است. احتمال می‌رود که این بازی در پلی استیشن شوکیس 2023 معرفی شود. صد افسوس که نام آن Days Gone 2 نخواهد بود. با این حال امیدوارم از گیم پلی و مکانیک‌های جذاب آن بازی استفاده شود.

بازی‌هایی که سابقاً معرفی یا عرضه شده‌اند و احتمالاً شاهد نمایش جدید آن‌ها در پلی استیشن شوکیس 2023 خواهیم بود

نوشتار مرتبط:  بازی مورتال کامبت 1 Mortal Kombat 1 معرفی شد 

Mortal Kombat 1

این بازی چند روز پیش با یک تریلر سینماتیک معرفی شد و احتمالاً گیم پلی مورتال کامبت 1 Mortal Kombat 1 برای پلی استیشن شوکیس 2023 برنامه ریزی شده باشد. این بازی مبارزه‌ای قرار است برای پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، نینتندو سوییچ و کامپیوتر عرضه شود.

نوشتار مرتبط:  Stellar Blade و خیزش بازی‌های فانتزی علمی تخیلی 

Stellar Blade

بازی جذاب Stellar Blade که سابقاً Project EVE نام داشت و در یک استودیو کره‌ای در حال ساخت است به احتمال زیاد در PlayStation Showcase 2023 تریلر گیم پلی و تاريخ عرضه دریافت خواهد کرد. این بازی اکشن نقش آفرینی با مبارزات هک اند اسلش به شدت مورد انتظار است و انحصاری پلی استیشن 5 خواهد بود.

نوشتار مرتبط:  سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی سایلنت هیل 2 Silent Hill 2 Remake 

Silent Hill 2 Remake

کونامی سرانجام چند ماه پیش بود که از بازی‌های در حال ساخت خود در مجموعه سایلنت هیل پرده‌برداری کرد. یکی از آن بازی‌ها سایلنت هیل 2 ریمیک Silent Hill 2 Remake بود که توسط بلوبر تیم Bloober Team سازنده بازی ترسناک مدیوم در حال ساخت است. این بازی انحصاری پلی استیشن 5 خواهد بود.

نوشتار مرتبط:  گیمرها برخلاف منتقدان از رزیدنت اویل 4 ریمیک resident evil 4 remake راضی نیستند 

Resident Evil 4 Remake

پیش بینی می‌شود نسخه واقعیت مجازی رزیدنت اویل 4 ریمیک Resident Evil 4 Remake برای PS VR2 معرفی شود و همچنین شاهد تریلر دی ال سی داستانی رزیدنت اویل 4 باشیم. DLC داستانی رزیدنت اویل 4 ریمیک تحت عنوان Separate Ways روی وقایع داستانی ایدا وانگ متمرکز است.

نوشتار مرتبط:  هر آنچه که باید درباره‌ی فاینال فانتزی 16 Final Fantasy 16 بدانید 

Final Fantasy 16

تنها چند هفته با تاریخ عرضه فاینال فانتزی 16 Final Fantasy 16 فاصله داریم، بنابراین نمایش گیم پلی جدید و عرضه شدن دمو این بازی مورد انتظار چندان عجیب نخواهد بود. این بازی اکشن نقش آفرینی درجه یک انحصاری پلی استیشن 5 است.

نوشتار مرتبط:  تاریخ عرضه بهترین بازی‌های 2023 

Little Devil Inside

حقیقتاً اگر بازی جذاب Little Devil Inside در این نمایش هم غایب باشد باید کمی نگران شد. این بازی مورد انتظار مدتی می‌شود که در سکوت خبری فرو رفته است، نمایش جدید و اعلام تاریخ عرضه آن می‌تواند خوشحال کننده باشد.

نوشتار مرتبط:  8 استودیو بازیسازی که سونی پلی استیشن باید خریداری کند 

Alan Wake 2

بازی آلن ویک 2 Alan Wake 2 با تریلر معرفی نفس گیر خود همه را شوکه کرد. فضاسازی ترسناک و ناب بازی گیمرها را به شک انداخت که نکند بازی اویل ویتین 3 The Evil Within 3 در راه است، اما رخ نمایی آلن در پایان ویدیو باعث شد تا دهان تماشاگران از شدت تعجب روی زمین بیفتد. این بازی قرار است 2023 عرضه شود و حضور آن در مهم‌ترین رویداد سال چندان عجیب و دور از انتظار نخواهد بود.

نوشتار مرتبط:  5 بازی در حال ساخت که بعید است عرضه شوند 

Pragmata

بازی اسرار آمیز کپکام به سرنوشت Deep Down دچار شده است؟ این بازی اوایل نسل 9 معرفی شد و طی چند سال اخیر هیچ اطلاعات جدیدی از آن دریافت نکرده‌ایم. اگر در پلی استیشن شوکیس 2023 خبری از این بازی نباشد احتمالاً با یک سرکاری دیگر از کپکام مواجه بوده‌ایم!

نوشتار مرتبط:  30 بازی اکشن نقش‌آفرینی برتر که باید تجربه کنید 

بازی Project Awakening از Cygames

Project Awakening – انتظارات ما از پلی استیشن شوکیس 2023

نمی‌دانم اسم این بازی به گوشتان خورده است یا نه، اما اگر از کاربران همیشگی ساویس‌گیم باشید حتماََ با آن آشنا شده‌اید، چرا که ما عادت داریم به بازی‌های اسرارآمیز و کم‌تر معروف اما دارای پتانسیل بپردازیم. این بازی قرار است اکشن نقش آفرینی جدید Cygames باشد، یک پروژه کاملاََ جدید که در سپتامبر 2018 برای پلی استیشن 4 معرفی شد و هیجان برای آن بسیار بالا است.

نوشتار مرتبط:  30 بازی هک اند اسلش برتر که باید تجربه کنید 

بازی Lost Soul Aside

Lost Soul Aside

Lost Soul Aside یک بازی ویدیویی در سبک اکشن نقش آفرینی است که توسط Ultizero Games توسعه یافته و Sony Interactive Entertainment وظیفه نشر آن را بر عهده گرفته است. ماجرا از این قرار است:جنگ 10 سال پیش به پایان رسید، هیولاهای ناشناخته ظاهر شدند. کازر به طور تصادفی با یک نژاد باستانی ترکیب شد. این بازی نخست برای پلی استیشن 4 معرفی شد اما در ادامه پلی استیشن 5 به عنوان پلتفرم مقصد این بازی هک اند اسلش معرفی شد.

نوشتار مرتبط:  سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی تکن 8 Tekken 8 

Tekken 8

بازی مبارزه‌ای تکن از طرفداران فراوانی در کشور ما برخوردار است. از زمان تجربه تکن 3 در کلوپ‌های پلی استیشن وان تا بازی‌های چندنفره با دوستان در تکن تگ تورنمنت و گرافیک چشم نواز تکن 7 که رفته رفته با دریافت دی ال سی کامل و کامل‌تر شد. با توجه به گره خوردن نام تکن با پلی استیشن، بعید نیست گیم پلی جدید بازی تکن 8 Tekken 8 را شاهد باشیم.

نوشتار مرتبط:  سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی استریت فایتر 6 Street Fighter 6 

Street Fighter 6

استریت فایتر 6 Street Fighter 6 با موتور بازیسازی قدرتمند RE ENGINE ساخته شده و سبک هنری بازی چشم نواز و خیره کننده است. حالت‌های بازی مختلف در این بازی قرار است گیمرها را ساعت‌ها سرگرم کنند و تمرکز روی Esports استریت فایتر 6 Street Fighter 6 را جهانی‌تر خواهد کرد. بازی هنگام عرضه 18 مبارز خواهد داشت که از میان آن‌ها Ryu ریو، Chun-Li چون لی، جیمی Luke ،Jamie لوک و کیمبرلی Kimberly شایان ذکر هستند. تاریخ عرضه جدیدترین بازی مبارزه‌ای کپکام نزدیک است و احتمال نمایش جدید بازی در پلی استیشن شوکیس 2023 بالا.

نوشتار مرتبط:  بررسی جزئیات و نکات قابل توجه متال گیر سالید 3 Metal Gear Solid 3 

متال گیر سالید 3 اسنیک بیگ باس انتظارات ما از پلی استیشن شوکیس 2023

دیگر بازی‌ها و شایعات پیرامون PlayStation Showcase 2023

انتظارات ما از پلی استیشن شوکیس 2023

کونامی قرار است از متال گیر سالید 3 ریمیک Metal Gear Solid 3 Remake برای پلی استیشن 5 پرده‌برداری کند، این شایعه خیلی وقت است که تکرار می‌شود و احتمال واقعی بودن آن بسیار بالا است. همچنين ناشر ژاپنی قصد احیا کردن کسلوانیا Castlevania را نیز دارد، اگر چنین اتفاقی در پلی استیشن شوکیس بیفتد فوق العاده خواهد بود.

گوریلا گیمز سازنده هورایزن فوربیدن وست احتمالاً با معرفی بازی چندنفره خود طرفداران را غافلگیر کند. این موضوع شایعه نیست و در دست ساخت بودن چندین پروژه در گوریلا گیمز کاملاً رسمی است و حتی کار روی هورایزن 3 نیز آغاز شده. منتهی بعید است که فعلاً از هورایزن 3 رونمایی شود.

سونی احتمالاً از نسخه جدید و آخرین تغییرات پلی استیشن پلاس رونمایی کند. این سرویس پس از تغییرات گسترده‌ای که داشت مدتی می‌شود که ثبات پیدا کرده است. اما هنوز هم جای کار دارد و سونی به هدف خود که ایجاد مزیت رقابتی نسبت به گیم پس است نرسیده.

نوشتار مرتبط:  8 ویژگی مخفی دوالسنس dualsense در ps5 پلی استیشن 5 

کنسول دستی پلی استیشن 5

انتظارات ما از پلی استیشن شوکیس 2023 – شایعات پیرامون سخت افزار

طبق گزارشات متعدد سونی در حال کار روی پلی استیشن 5 اسلیم است. این مدل درایو جدا شونده دارد و می‌تواند یک مدل جذاب برای خرید باشد. همچنين برخی منابع از در دست ساخت بود پلی استیشن 5 پرو نیز خبر می‌دهند. PlayStation 5 Slim قرار است در اواخر 2023 عرضه شود، بنابراین بعید نیست که شاهد معرفی کوتاه آن باشیم. PlayStation 5 Pro نیز طبق شایعات برای عرضه در اواخر 2024 برنامه ریزی شده است.

جذاب‌ترین گزارش اما از در دست ساخت بودن کنسول دستی جدید پلی استیشن خبر می‌دهد. اسم رمزی کنسول دستی جدید پلی استیشن Q Lite است. اما این کنسول قرار نیست به صورت مجزا کار کند و برای استفاده از آن نیازمند به داشتن پلی استیشن 5 هستید. در واقع PlayStation Q Lite قرار است برای ریموت پلی Remote Play استفاده شود، قابلیتی که سونی در هفته‌های اخیر حسابی روی آن مانور می‌دهد. کنسول دستی پلی استیشن Q Lite از صفحه نمایش ال سی دی 8 اینچ برخوردار است و از رزولوشن 1080p و نرخ فریم 60 پشتیبانی می‌کند. این کنسول نیازمند به اتصال دائم اینترنت است.

از دیگر سخت‌افزارهای پلی استیشن می‌شود به Project Nomad اشاره کرد که ایرفون وایرلس خواهد بود و همچنین Project Voyager که هدست وایرلس است. همه این‌ها قرار است در یک بازه زمانی کوتاه عرضه شوند. به نظر شما در پلی استیشن شوکیس 2023 شاهد رونمایی از آن‌ها خواهیم بود؟

نوشتار مرتبط:  10 بازی که آرزو داریم برای پلی استیشن 5 ps5 و ایکس باکس سری ایکس و اس xbox series x|s احیا شوند 

پلی استیشن 5 اسلیم با دسته و وی ار انتظارات ما از پلی استیشن شوکیس 2023

خب دوستان این هم از پیش بینی ما، که البته تعدادی از آن‌ها حتمی است و گزارش رسمی بابت آن دریافت کرده‌ایم، اما به رسم رعایت اخلاق حرفه‌ای و همچنین برای این‌که PlayStation Showcase 2023 که قرار است ساعت 23:30 دقیقه نیمه شب 3 خرداد ماه پخش شود برای شما بی مزه نشود از ارائه برخی اطلاعات محرمانه صرفنظر کردیم. نظر شما در خصوص اطلاعات ارائه شده در مقاله انتظارات ما از پلی استیشن شوکیس 2023 چیست؟ شما چه انتظاری از این مراسم دارید؟ مقالات بازی ساویس‌گیم را از دست ندهید. اگر مایل بودید کانال روبیکا، کانال تلگرام و صفحه‌ی اینستاگرام ساویس‌گیم را دنبال کنید. همچنین می‌توانید ویدیوهای گیم پلی بازی‌های مختلف را در کانال یوتیوب ساویس‌گیم تماشا کنید.

 

5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله

رضا خلف چعباویمشاهده نوشته ها

Avatar for رضا خلف چعباوی

به نام خدا - سلام، رضام. ایمیل کاری: khc.reza@gmail.com

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها