سفر به سرزمین اشک‌ها | راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

سفر به سرزمین اشک‌ها | راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom راهنمای بازی زلدا اشک پادشاهی

مقدمه:
اشک‌ها بر سرزمین Hyrule سرازیر شده و تاریکی بر آن سایه افکنده است. در این میان، لینک، قهرمان افسانه‌ای، بار دیگر شمشیر خود را برمی‌دارد تا با چالش‌های جدیدی روبرو شود و نظم را به سرزمین Hyrule بازگرداند. The Legend of Zelda Tears of the Kingdom، جدیدترین نسخه از این سری محبوب، شما را به یک ماجراجویی حماسی و پر رمز و راز می‌برد. راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom را در ساویس‌گیم بخوانید. اگر برای حل معماها و مراحل بازی زلدا اشک پادشاهی به کمک نیاز داشتید، این مقاله برای شما نوشته شده است.
تاریخچه و داستان مجموعه زلدا
این راهنمای کامل به شما کمک خواهد کرد تا:
 • با داستان بازی و شخصیت‌های جدید آن آشنا شوید.
 • رازهای سرزمین Hyrule را کشف کرده و معماهای چالش‌برانگیز آن را حل کنید.
 • با انواع دشمنان و موجودات خطرناک مبارزه کنید و آنها را شکست دهید.
 • بهترین سلاح‌ها، زره‌ها و تجهیزات را پیدا کنید و از آنها در نبردها استفاده کنید.
 • مهارت‌های جدیدی را یاد بگیرید و از آنها برای پیمایش در محیط‌های مختلف بازی استفاده کنید.
 • و …
با مطالعه این راهنمای جامع، شما می‌توانید به طور کامل از تجربه بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom لذت ببرید و به یک قهرمان واقعی تبدیل شوید.
علاوه بر این، این راهنمای بازی شامل موارد زیر نیز خواهد بود:
 • نکات و ترفندهای مخفی
 • راه حل معماهای چالش‌برانگیز
 • مکان تمام آیتم‌های بازی
 • و …
پس با ما همراه باشید تا به سفری هیجان‌انگیز در سرزمین Hyrule بپردازیم و رازهای The Legend of Zelda Tears of the Kingdom را کشف کنیم. ساویس‌گیم با افتخار کامل‌ترین راهنمای فارسی بازی زلدا اشک پادشاهی را به همه طرفداران نینتندو و سری باشکوه زلدا تقدیم می‌کند.

راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

مجسمه سنگی یک سوسمار ایستاده در غار زیرزمینی زلداراهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

راهنمای کوئست Camera Work in the Depths در Zelda: Tears of the Kingdom

Camera Work in the Depths quest steps in Zelda: Tears of the Kingdom

مرحله Camera Work in the Depths یکی از چندین مأموریت جانبی در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom است. شما باید این کوئست را برای باز کردن قفل قابلیت دوربین و Hyrule Compendium تکمیل کنید. بدون تکمیل آن، شما هیچ کدام را نخواهید داشت!

با شروع از دهکده منطقه مرکزی Hyrule، کوئست Camera Work in the Depths سفری است به منطقه اعماق یا همان depths که برای استفاده از دوربین مفید Link طراحی شده است. جاشا، رئیس تحقیقات depths، برای کارش به کمک نیاز دارد. او فکر می‌کند شواهدی از نژادی باستانی وجود دارد، و نمی‌تواند خودش به depths برود. شما با گرفتن عکس از شواهد پیدا شده به او کمک خواهید کرد. علاوه بر دوربین، این کوئست همچنین به شما زونایت، ماده معدنی که برای ساخت و ساز مفید است، را اعطا می‌کند.

راهنمای کوئست Camera Work in the Depths

اگر به دنبال تکمیل مرحله Camera Work in the Depths هستید، طبق دستورالعمل زیر عمل کنید.

 • به سمت جنوب بروید تا به شکاف chasm برخورد کنید.
 • به درون depths بپرید.
 • رابی را در Iayusus Lightroot پیدا کنید.

چگونه مرحله Camera Work in the Depths را شروع کنیم

شخصیت های بازی زلدا در حال گفتگو راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

مرحله پس از بازگشت لینک به محقق depths جاشا و Purah با اسکن نقشه در Lookout Landing آغاز می‌شود. جاشا فرار می‌کند تا پیرمردی را پیدا کند که او آن را گوگلز می‌نامد. او را دنبال کنید تا رابی را به شما معرفی کند، چهره‌ای آشنا از Breath of the Wild، که می‌تواند به شما در اعماق depths کمک کند. همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید لینک، مشابه گرالت از ویچر، یک نیروی خدماتی همه فن حریف است که برای کمک به دیگران به انجام مأموریت‌های مختلف می‌پردازد.

رابی جلوتر می‌دود، اما قبل از رفتن، جاشا ۱۰ دانه Brightbloom را تحویل می‌دهد، که به عنوان دانه‌هایی توصیف می‌شوند که «ریشه می‌کنند و شکوفا می‌شوند»، «نور ضعیفی از یک گل کوچک منتشر می‌کنند» – یک ویژگی مفید برای غلبه بر تاریکی اعماق. او همچنین به شما پنج تیر می‌دهد.

برای ملاقات با رابی به سمت شکاف بروید

راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

اولین قدم این است که با رابی در شکاف جنوبی Lookout Landing ملاقات کنید، جایی که جاشا را ترک می‌کنید. از دروازه جنوبی خارج شده و به سمت جنوب حرکت کنید. مکان مشخص شده روی نقشه تقریباً مسیری مستقیم و سر راست از شهر کوچک است. اگر قبلاً شراین Jiosin را تکمیل کرده‌اید، می‌توانید برای دسترسی آسان به آنجا فست تراول کنید – منطقه مشخص‌شده برای Camera Work in the Depths درست در شمال غربی شراین است. حال شکاف را در پیش روی خود می‌بینید – این سوراخ بزرگ در زمین همان شکاف است. شیرجه بزنید!

اوه، رابی گم شده است

راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

یک اردوگاه کوچک در پایه شکاف وجود دارد. یک نفر نزدیک آتش ایستاده است. نام او پونیک است، از تیم بررسی Zonai. با او صحبت کنید، او به شما خواهد گفت که رابی جلوتر رفته. مسیرهای او را دنبال کنید تا او را پیدا کنید. ابتدا به Sisoij Lightroot بروید، منطقه درخشانی که پونیک قبلاً به آن اشاره کرده بود. یک آتش کوچک و یادداشت در کنار آن وجود دارد.

راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

به سمت غرب بروید تا آتشی دیگر و یک چادر کوچک را مشاهده کنید. یادداشت دیگری از رابی وجود دارد. مسیر خود را به سمت غرب ادامه دهید، به سمت تاریکی حرکت کنید. برای روشن کردن تاریکی از دانه‌های Brightbloom خود که به تیرها متصل هستند استفاده کنید. اگر راه را روشن نکنید، با پا گذاشتن روی تاریکی، که ماده قیر مانندی است که در اعماق پخش شده است، خطر شکسته شدن ظرف‌های قلب و از دست رفتن سلامتی شما را تهدید خواهد کرد. برای اطلاعات بیشتر در مورد روشن کردن تاریکی اعماق، راهنمای نحوه روشن کردن غارها را در ادامه مطالعه کنید.

مسیر خود را به سمت غرب به سمت نور قرمز درخشان در دوردست ادامه دهید. (در راه شما، فرصت‌های زیادی برای چیدن گل‌های بمبی وجود دارد. به نظر می‌رسد که آن‌ها در اطراف ریشه رشد می‌کنند.)

راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

اردوگاه بعدی توسط چهار بوکوبلین محافظت می‌شود. شما باید با آن‌ها بجنگید تا بگذرید و حرکت خود را به طرف نور درخشان ضعیف در دوردست ادامه دهید. دو نفر روی زمین و یکی روی یک سکوی مرتفع واقع شده است. در این منطقه، می‌توانید با ضربه زدن به بلوک‌های سبز درخشان، ماده معدنی زونایت را استخراج کنید. با بوکوبلین‌ها مبارزه کنید، سپس مسیر خود را از سر بگیرید و غار را با Brightbloom Seeds روشن کنید.

راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

یک تیم دیگر از دشمنان برای اعزام در ادامه راه وجود دارند و کمین کرده‌اند، همچنین، ماده معدنی زونایت نیز به وفور پیدا می‌شود.

به Iayusus Lightroot برسید و قفل دوربین خود را باز کنید

راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

وقتی به ریشه درخشان برسید، فعال می‌شود و مه را از نقشه منطقه اعماق شما پاک می‌کند. در مختصات (-0786, 0433, 00469) روی نقشه اعماق قرار دارد.

یک کمپ فایر کوچک در لبه لایت روت وجود دارد. رابی آنجاست بروید با او ​​حرف بزنید، او شما را به مجسمه‌ای در همان نزدیکی هدایت می‌کند و سپس نحوه استفاده از دوربین را به شما آموزش می‌دهد. او همچنین قفل Hyrule Compendium را باز خواهد کرد.

cameralede

بروید از مجسمه‌ای که خیلی نزدیک است عکس بگیرید – درست پشت آتشی که از لایت روت دور می‌شود. حتی لازم نیست از جایی که ایستاده‌اید حرکت کنید. عکس را در آلبوم خود ذخیره کنید. از شما خواسته می‌شود که عکس را به رابی نشان دهید. شما عکاس ماهری هستید!

به Lookout Landing برگردید

می‌توانید به برج Skyview ‘s Lookout Landing فست تراول کنید. به سمت چپ خود بروید تا جاشا را در همان نقطه‌ای که ترک کرده‌اید پیدا کنید. درخواستی برای نشان دادن عکس به او وجود دارد.

پاداش کوئست Camera Work in the Depths

جاشا پنج زونایت را به شما می‌دهد، این ماده معدنی است که ممکن است قبلاً در اعماق پیدا کرده باشید.

اکنون که مرحله Camera Work in the Depths را به پایان رسانده‌اید، کارهای مختلفی می‌توانید انجام دهید، از جمله ادامه دادن به ماجراجویی در اعماق برای باز کردن قفل یک توانایی جدید (هرچند شاید بخواهید اول منتظر بمانید تا مأموریت A Mystery in the Depths را باز کنید. انتخاب با خودتان).

راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

کجا می‌توان کاپیتان هوز را در Zelda: Tears of the Kingdom پیدا کرد

Where to find Captain Hoz in Zelda: Tears of the Kingdom

یافتن کاپیتان هوز اولین بخش از کوئست «بحران در قلعه هایرول» در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom است. شما این کوئست را بلافاصله پس از پایان «به پادشاهی هایرول» با ملاقات با پورا و رابی در Lookout Landing آغاز خواهید کرد. پورا شما را به قلعه می‌فرستد تا با گروه جستجوگر به رهبری کاپیتان هوز ملاقات کنید. پس از یافتن او، اگر به دنبال کارهای دیگری برای انجام دادن در مناطق اولیه بازی هستید، الان وقت مناسبی است.

نحوه پیدا کردن مکان کاپیتان هوز – راهنمای بازی افسانه زلدا: اشک‌های پادشاهی

همانطور که به قلعه هایرول نزدیک می‌شوید، به ویرانه‌های شهر قلعه هایرول می‌رسید – جایی که می‌توانید شراین کیونونیس را پیدا کنید. کمی در شمال شراین کیونونیس، با اولیف روبرو می‌شوید، که به شما می‌گوید به کاپیتان هوز گزارش دهید و به شما این‌گونه راهنمایی می‌کند «برج دروازه در بالای تپه، از کنار دروازه‌های پایین‌تر».

راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

همانطور که به سمت شمال و عبور از پل ادامه می‌دهید، به درهای بزرگ و بسته می‌رسید. از لبه‌های کناره‌ها استفاده کنید تا فقط در اطراف آن‌ها راه بروید و موانع را دور بزنید. در طرف دیگر، Raseno را ملاقات خواهید کرد که می‌گوید کاپیتان Hoz در «اولین دروازه رو به جلو» است.

جاده شمال را دنبال کنید. از کنار شارس رد می‌شوید که نگهبان راهرو است و به شما می‌گوید که کاپیتان هوز در اولین دروازه است، در انتهای این جاده. از کنار او و در امتداد جاده به سمت شمال شرقی حرکت خود را ادامه دهید.

نگهبان بعدی که در طول جاده ملاقات می‌کنید یوتاس است. از دری که او نگهبانی می‌دهد عبور کنید تا آیتم سپر مسافری را در گوشه سمت چپ پشتی پیدا کنید. جاده را به سمت راست ادامه دهید.

نحوه رسیدن به پشت بام دروازه

بعد با وینگو (با کلاه گلدانی) ملاقات خواهید کرد که به شما اطلاع می‌دهد کاپیتان روی پشت بام دروازه است. در طبقه پایین دروازه، می‌توانید مشعل، ملاقه سوپ، نیزه سرباز و شمشیر بزرگ را پیدا کنید.

راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

مشکل اینجاست که برای بالا رفتن از دیوارهای قلعه، باران خیلی سختی می‌بارد. در بیرون و در سمت چپ Wingo، مقداری مصالح ساختمانی را خواهید دید. دو تا از پانل‌های چوبی بزرگ را بردارید و آن‌ها را در یک پانل بلند قرار دهید. از آن به عنوان یک رمپ تا بالای دیوار استفاده کنید.

راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

در بالای دیوار اول، سطح شیب دار خود را با Ultrahand بگیرید و آن را طوری قرار دهید که بقیه راه را به سمت بالا و روی سقف دروازه بالا بروید. به سمت چپ بروید تا کاپیتان هوز را پیدا کنید.

او شما را به پورا برمی‌گرداند تا کوئست داستان اصلی «بحران در قلعه هایرول» را در جای دیگری ادامه دهید. سپس، بعداً در ادامه بازی، زمانی که کوئست Regional Phenomena کامل شد، به اینجا برمی‌گردید تا یک‌بار برای همیشه مکان زلدا را پیدا کنید…

مقاله مرتبط:  دنیای نینتندو سوییچ را به کامپیوتر خود بیاورید | راهنمای بهترین شبیه ساز نینتندو سوییچ 

راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

راهنمای کوئست «Sidon of the Zora» در Zelda: Tears of the Kingdom

‘Sidon of the Zora’ quest walkthrough in Zelda: Tears of the Kingdom

در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom، پس از آشنایی با پورا و آشنا شدن با وقایع اصلی داستان، او شما را در چهار جهت به عنوان بخشی از کوئست پدیده منطقه‌ای یا Regional Phenomena می‌فرستد که نقطه شرقی آن Zora’s Domain است.

برای کسانی که با نسخه اصلی آشنا هستند، می‌دانند که اینجا خانه سیدون و دیگر مردم زورا است. پس از رسیدن و شروع ماجراجویی، کوئست «Sidon of the Zora»، اهداف بسیاری را در بر می‌گیرد – از جمله “The Broken Slate”, “Clues to the Sky” و “Land of the Sky Fish”.

پس از آن‌ها، ما راهنماهایی در مورد چگونگی تکمیل Ancient Zora Waterworks, Wellspring Island و the Water Temple به طور جداگانه داریم، زیرا آن‌ها شرایط خاص خودشان را دارند و مسیر اصلی کوئست منطقه زورا را تکمیل می‌کنند.

نحوه دسترسی به سرزمین زورا و شروع مرحله «Sidon of Zora»

این بار راه خاصی برای رسیدن به Zora’s Domain وجود ندارد، زیرا می‌توانید از کوه‌ها بالا بروید، مسیرهای بالا را در کنار فانوس‌ها طی کنید یا به داخل آن شیرجه بزنید (اگر برج‌های Skyview در این نزدیکی باز هستند).

برج مشرف به سرزمین زورا Upland Zorana Tower است که نزدیک‌ترین برج به منطقه تلقی می‌شود، اگرچه تا زمانی که یک زره از این کوئست نداشته باشید تکمیل نمی‌شود. البته، می‌تواند یک نقطه مرجع مفید ارائه دهد و از آن به عنوان مسیریابی استفاده نمایید:

راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

نحوه شروع کوئست Sidon of Zora

هنگامی که به سرزمین زورا رسیدید، با زورای سر نخلی مشخص شده در زیر صحبت کنید:

راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

او برای مجسمه گل‌آلود روبروی خود ناله و درد دل خواهد کرد، بنابراین از یک splash fruit برای شستن گل از روی مجسمه استفاده کنید. این کار هم بلافاصله “The Sludge-Covered Statue” را تکمیل می‌کند و هم کوئست «Sidon of the Zora» را آغاز می‌کند.

کمک به یونا در تعمیر زره و یافتن Sidon – راهنمای بازی افسانه زلدا: اشک‌های پادشاهی

پس از معرفی خود به نامزد سیدون، یونا، او به شما می‌گوید که اگر وقت دارید، او را در تیمارستان ملاقات کنید، که حتما باید انجام دهید. او زره شما را در اختيار خواهد داشت، اما ابتدا باید یک آروانای باستانی به او بدهید.

او اشاره می‌کند که آهنگر طبقه پایین می‌داند کجا یکی را پیدا کند، اما توصیه می‌کنیم یکی از حوضچه‌های جزیره آسمان بزرگ (جایی که بازی را از آنجا شروع کردید) بگیرید. ما در حوضچه‌های شناور کوچک در شمال و شرق شراین ناچویا چیزهای زیادی پیدا کردیم. هر دوی این موارد با جزئیات بیشتری در بخش مکان‌های آروانای باستانی ما توضیح داده شده‌اند.

راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

هنگامی که زره زورا را در اختیار گرفتید، آن را بپوشید و اکنون به راحتی در آبشارها شنا خواهید کرد. می‌توانید از این زره برای دسترسی آسان به برج Upland Zorana در غرب استفاده کنید یا مستقیماً به سمت Sidon در شمال بروید. کافی است آبشارهای دریاچه میکاو و دریاچه لولو (شرق سرزمین زورا) را شنا کنید تا به دادگاه میفا Mipha’s Court برسید.

مطمئن شوید که Ihen-a Shrine را در همان نزدیکی تکمیل کرده‌اید تا بتوانید به راحتی به این مکان برگردید.

از اینجا به بعد، زمان آن رسیده است که دریاچه توتو را برای کوئست «سنگ شکسته» پیدا کنید.

راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

از کجا می‌توان آروانای باستانی ancient arowana را در Zelda: Tears of the Kingdom پیدا کرد

Where to find ancient arowana in Zelda: Tears of the Kingdom

یافتن آروانای باستانی به عنوان بخشی از کوئست اصلی در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom مورد نیاز است.

شما باید یکی از آن‌ها را به نامزد سیدون، لیدی یونا، در Zora’s Domain به عنوان بخشی از کوئست اصلی «Sidon of the Zora» پیشنهاد دهید تا اولین قطعه زره زورا را بدست آورید.

مکان‌های ancient arowana در Zelda: Tears of the Kingdom

از ابتدای بازی، دو مکان را برای یافتن آروانای باستانی توصیه می‌کنیم.

ساده‌ترین راه رفتن به حوضچه‌های جزیره آسمان بزرگ (جایی که بازی را از آن شروع کردید) است. ما مقدار زیادی در حوضچه‌های شناور کوچک در شمال و شرق شراین ناچویا پیدا کردیم.

راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

از طرف دیگر، می‌توانید به دستورالعمل‌های یونا گوش دهید، یعنی به دنبال دنتو، آهنگر در سمت شرقی Zora’s Domain، برای راهنمایی در مورد اینکه کجا یکی را پیدا کنید، بگردید.

او شما را به دادگاه میفا در نزدیکی قله کوه پلویموس راهنمایی می‌کند. می‌توانید برای نزدیک شدن به معبد Ihen-a بپیچید.

3 Tears of the Kingdom ancient arowana location 1

از آنجا، از پلکان طولانی که به سمت جنوب غربی می‌روید بالا بروید. حداقل یک آروانا باستانی را در استخر بالای آن خواهید یافت.

4 Tears of the Kingdom ancient arowana location 1

هر کجا آروانای باستانی را جمع آوری کردید، آن را به یونا در دادگاه میشا برگردانید، و او قطعه قفسه سینه Zora Armor را به شما می‌دهد (به شما توانایی شنا کردن در آبشارها را می‌دهد) و به شما اجازه می‌دهد تا به کوئست داستانی Zora’s Domain ادامه دهید – که در نهایت در معبد آب به پایان می‌رسد.

مرتبط:  بهترین موسیقی بازی 2023 به انتخاب آهنگسازان 

1totk toto lake 0

کجا می‌توان دریاچه توتو را برای تکمیل کوئست «تخته سنگ شکسته» The Broken Slate در Zelda: Tears of the Kingdom پیدا کرد

Where to find Toto Lake for ‘The Broken Slate’ in Zelda: Tears of the Kingdom

یافتن دریاچه توتو بخشی از کاوش در سرزمین زورا و کوئست «تخته سنگ شکسته» در داستان اصلی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom است.

همه اینها بخشی از کوئست لاین طولانی «Sidon of the Zora» هستند که در نهایت شما را تا معبد آب پیش می‌برد.

خلاصه داستان بازی زلدا نفس وحش

مکان دریاچه توتو را کجا می‌توان پیدا کرد

به‌عنوان بخشی از کوئست «The Broken Slate»، سیدون کمی با شما در مورد اینکه چگونه آب را تصفیه می‌کند، گپ می‌زند و اشاره می‌کند که نمی‌تواند با شما بیرون برود. او شما را به دریاچه توتو در غرب هدایت می‌کند.

دریاچه توتو درست در شمال سرزمین زورا قرار دارد و جیاهتو در مختصات (3406, 0882, 0400) یافت می‌شود.

2jlee 230501 1001 totk toto lake

ساده‌ترین راه برای رسیدن به دریاچه توتو از برج Upland Zorana به سمت غرب است. پس از فعال شدن (شما به زره زورا نیاز دارید) می‌توانید به سمت دریاچه توتو بروید.

اگر در تلاش برای یافتن مکان آن روی زمین هستید، در کنار آب به دنبال Dunma باشید که می‌تواند شما را در مسیر درست راهنمایی کند.

3totk toto lake

هنگامی که به دریاچه توتو رسیدید، با جیاهتو در غار کوچک صحبت کنید و او شکایت خواهد کرد که چگونه این تخته سنگ باستانی شکسته شده است و چگونه آرزو می‌کند که بتواند آن را به درستی بخواند. به بیرون از غار و به سمت چپ بروید تا تخته سنگ کنار غار را ببینید که پوشیده از گل است.

4 TOTK 0428 04 Finding King Dorephan Moment 2

از یک splash fruit برای شستن گل و لای استفاده کنید، آن را با Ultrahand بردارید و در شکاف قرار دهید تا کوئست کامل شود. جیاهتو شروع به تکان دادن یک پازل مرموز می‌کند، در مورد پلی به آسمان، نشانه‌های پادشاه، و سایر تکه‌های متن برجسته شده مشکوک، مانند یک قطره صحبت می‌کند.

با این کار، کوئست بعدی، یافتن پادشاه دورفان در «سرنخ‌هایی از آسمان» آغاز می‌شود.

1totk king dorephan 0

کجا می‌توان King Dorephan را برای کوئست «Clues to the Sky» در Zelda: Tears of the Kingdom پیدا کرد

Where to find King Dorephan for the ‘Clues to the Sky’ quest in Zelda: Tears of the Kingdom

موقعیت مکانی پادشاه دورفان بخشی از کاوش در سرزمین زورا و کوئست «سرنخ‌هایی برای آسمان» در داستان اصلی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom است.

همه این‌ها بخشی از کوئست لاین طولانی «Sidon of the Zora» هستند که در نهایت شما را تا معبد آب پیش می‌برد.

چگونه «سرنخ‌هایی از آسمان» را شروع کنیم – راهنمای بازی افسانه زلدا: اشک‌های پادشاهی

اکنون که دریاچه توتو را پیدا کرده‌اید، قبل از اینکه به «سرزمین ماهی آسمان» بروید، باید پادشاه دورفان، پادشاهی که مردم زورا را رهبری می‌کند، پیدا کنید.

برخی از بچه‌ها در حال بازی کردن در اطراف تاج و تخت او در Zora’s Domain هستند و در مورد اینکه کجا او را پیدا کنند صحبت می‌کنند، اما وقتی شما در اطراف هستید از صحبت در مورد آن امتناع می‌کنند. به اتاق تاج و تخت بروید و دزدکی دور آن‌ها بچرخید و از پشت تخت به آن‌ها نزدیک شوید. خمیده بمانید و به آرامی حرکت کنید تا شناسایی نشوید. وقتی به اندازه کافی نزدیک شدید، می‌توانید به صحبت آن‌ها گوش دهید.

2zelda king dorephan location

کجا می‌توان مکان پادشاه دورفان را پیدا کرد

با گوش دادن به صحبت‌های بچه‌ها، یاد می‌گیرید که کینگ دورفان پشت آبشاری پنهان شده است، که محل استراحت او است. می‌توانید در محل زیر در نزدیکی دریاچه لولو، وارد سوراخی برای افتادن در کنار کینگ دورفان شوید:

3jlee 230501 1001 totk pristine sanctum

دورفان به شما می‌گوید که چرا پنهان شده است و اشاره می‌کند که «نشان پادشاه» به جایگاه و حقانیت مقام پادشاه اشاره دارد، و او به شما پنج عدد می‌دهد و تأکید می‌کند که اگر آن‌ها را از دست بدهید، می‌توانید برای دریافت تعداد بیشتر به او مراجعه کنید. عالی است!

به Ihen-a Shrine برگردید – زمان آن رسیده است که Land of the Sky Fish و watery bridge را پیدا کنید.

1totk land of sky fish watery bridge droplet 0

نحوه استفاده از «watery bridge» برای یافتن sky fish در Zelda: Tears of the Kingdom

How to use the ‘watery bridge’ to find the Land of the Sky Fish in Zelda: Tears of the Kingdom

رسیدن به Land of the Sky Fish بخشی از کاوش در سرزمین زورا و کوئست «سرنخ‌هایی برای آسمان» در داستان اصلی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom است.

همه این‌ها بخشی از کوئست لاین طولانی «Sidon of the Zora» هستند که در نهایت شما را تا شراین آب پیش می‌برند.

محل پیدا کردن پل آبی و سرزمین ماهی آسمانی

هنگامی که پادشاه دورفان را در کوئست «سرنخ‌هایی از آسمان» پیدا کردید، به Ihen-a Shrine تله‌پورت کنید و به سمت این آبشار قهوه‌ای – «پل آبی» – که از جزیره‌ای آسمانی با زره مجهز زورا سرازیر می‌شود، حرکت کنید.

2jlee 230501 1001 totk sky fish

این جزیره «سرزمین ماهی آسمان» است زیرا شبیه ماهی در آسمان است. ماهی پوشیده از گل است، اما نیازی به آبکشی و تمیز کردن آن نیست.

راه حل پازل قطرات ماهی سرزمین آسمان

همانطور که نوشته تخته سنگی که Jiahto برای شما خواند، پیشنهاد می‌کند، شما باید یک تیر را از طریق یک «قطره» پرتاب کنید. این سرنخ برای یادآوری است:

3vlcsnap 2023 05 18 17h39m18s524

برای حل این معمای قطره‌ای، رو به جنوب غربی در حالی که در بالای ماهی هستید، متوجه مقداری زباله خواهید شد که به شکل یک اشک در کنار هم قرار می‌گیرند، همانطور که در زیر مشاهده می‌کنید:

4 TOTK 0428 06 boss fight and dies Moment

تیری را با یک King’s Scale که به آن وصل شده باشد از طریق پارگی شلیک کنید. صحنه‌ای پخش می‌شود که نقطه‌ای درخشان را در دریاچه‌ای نزدیک نشان می‌دهد. به Sidon در دادگاه Mipha برگردید تا به مبارزه با باس Sludge Like بروید.

1 TOTK 0428 07 mini boss fight waterworks entrance Moment 0

نحوه شکست دادن باس Sludge Like در Zelda: Tears of the Kingdom

How to beat the Sludge Like boss in Zelda: Tears of the Kingdom

شکست دادن این باس بخشی از کاوش در سرزمین زورا و کوئست «سرنخ‌هایی برای آسمان» در داستان اصلی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom است.

همه این‌ها بخشی از کوئست لاین طولانی «Sidon of the Zora» هستند که در نهایت شما را تا معبد آب پیش می‌برند.

شکست دادن مید باس Sludge Like – راهنمای بازی افسانه زلدا: اشک‌های پادشاهی

هنگامی که «پل آبی» را کشف کرده و سرزمین ماهی آسمان را پیدا نمودید و معما را حل کردید، به سیدون در دادگاه میفا بازگردید تا نبردی را با Sludge Like آغاز کنید.

این باس شبیه به دشمنان دیگری است که ممکن است در اطراف Hyrule دیده باشید، و به همان شیوه عمل می‌کند، اما با ظاهری گل آلود. خوشبختانه، سیدون اینجا برای کمک به شما حاضر خواهد بود. در طول نبرد با Sidon صحبت کنید تا حملات خود را با آب آغشته کنید، و یک پرتابه آب در جلو شلیک کنید. به Sludge Like با آب ضربه بزنید تا آن را بشویید و به شما این امکان را بدهد که به آن حمله کنید.

2sludge like 1

اگر دورتر باشید، پرتابه‌ها را به سمت شما پرتاب می‌کند. اگر نزدیک باشد، سعی می‌کند به شما ضربه بزند، سلاح تجهیز شده شما را بدزدد و آسیبی وارد کند.

شما می‌بایست به آن نزدیک شوید و زمانی که برای گاز گرفتن شما وارد عمل شد، از آن دور شوید. وقتی فرصت حمله را از دست می‌دهد، گیر می‌کند، با تیر، یا سلاح دیگری که می‌تواند به آن برسد، آن را گیج کنید. هنگامی که مات و مبهوت شد، انبوهی از حملات را انجام دهید تا زمانی که بهبود یابد. این مراحل را تا زمانی که شکست بخورد تکرار کنید.

3sludge like 2

پس از مرگ، یک صحنه کوتاه پخش می‌شود و می‌توانید یک رویال کلیمور (فاسد شده) را از صندوقی که از بدن جانور بیرون آمده است، دریافت کنید.

سیدون فرار می‌کند تا به سمت نور دریاچه برود، و شما باید او را از پله‌های دادگاه میفا دنبال کنید. می‌توانید از بالای پله‌ها مستقیماً به سمت دریاچه بپرید و برای ملاقات با سیدون به پایین شیرجه بزنید. او یک ورودی به منطقه بعدی، Ancient Zora Waterworks باز می‌کند، که هر زمان که آماده بودید، می‌توانید وارد آن شوید.

در حالی که ناحیه بعدی ابزارهایی را برای تکمیل پازل‌ها در اختیار شما قرار می‌دهد، در صورت در اختیار داشتن گل‌های بمبی ساده‌تر می‌شوند. اگر می‌خواهید تجربه آسان‌تری داشته باشید، قبل از ورود، کمی جمع آوری کنید.

1 Ancient Zora Waterworks walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

راهنمای Ancient Zora Waterworks بازی Zelda: Tears of the Kingdom

Ancient Zora Waterworks walkthrough in Zelda: Tears of the Kingdom

منطقه The Ancient Zora Waterworks، که ویرانه‌های قدیمی شبیه فاضلاب هستند، در ادامه کوئست «Sidon of the Zora» در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom قرار می‌گیرند.

در واقع Ancient Zora Waterworks چیز زیادی ندارد، زیرا به طور مکرر به یک حقه متکی است. یک دسته سنگ وجود دارد که لوله‌ها را مسدود کرده است که باید با استفاده از گل‌های بمبی یا سلاح‌های چکش مانند آن‌ها را آزاد کنید. (هر سلاحی که سنگی به آن فیوز شده باشد کار خواهد کرد.)

شروع کار مرحله Ancient Zora Waterworks

به محض اینکه به آنجا رسیدید، متوجه اولین گرفتگی خواهید شد. با سلاح سنگی یا گل بمبی به آن ضربه بزنید تا لوله‌ها باز شوند و سطح آب بالا برود. وقتی آب بالا آمد، می‌توانید ادامه دهید.

یک صندوق نیز در آب شناور می‌شود که می‌توانید آن را بگیرید و روی زمین بگذارید تا یک شمشیر زورا دریافت کنید.

به حرکت خود ادامه دهید تا به منطقه اصلی و متن واقعی که روی صفحه نمایش شما می‌گوید «Ancient Zora Waterworks» مواجه شوید. برای ادامه، باید اتاق را تقریباً به طور کامل پر کنید.

باز کردن لوله اول – راهنمای بازی افسانه زلدا: اشک‌های پادشاهی

با شروع از پایین، اولین لوله مسدود شده در سمت چپ شما خواهد بود، همانطور که پل شکسته روبروی خود را دنبال می‌کنید.

2jlee 230501 1001 totk waterworks pipe1

از Ultrahand روی تخته‌های چوبی بزرگ استفاده کنید تا امکان خرد کردن سنگ‌ها را داشته باشید.

باز کردن لوله دوم

پس از شکستن سنگ‌ها و بالا آمدن سطح آب، به سمت شمال شرقی بپیچید تا به پل شکسته دیگری بروید که اکنون می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

3jlee 230501 1001 totk waterworks pipe2

از پیاده‌رو بالا بروید، مطمئن شوید که از Ultrahand روی قفسه‌ی چوبی در آب در سمت چپ خود برای دریافت سپر Zora استفاده کنید.

از تخته‌های چوبی بزرگ اطراف برای ایجاد یک سطح شیب دار استفاده کنید که به شما امکان می‌دهد وارد سوراخ دیوار شوید. سنگ‌های داخل را بشکنید تا دوباره سطح آب بالا برود.

4 TOTK 0428 08 Ancient Zora Waterworks Moment 3

اختیاری: مبارزه با Ice Like و Bubbulfrog

به پل جدیدی بروید که اکنون می‌توانید در شمال غربی به آن دسترسی داشته باشید.

5jlee 230501 1001 totk waterworks optional

از پل شکسته بالا بروید، از Ultrahand روی تخته‌ها استفاده کنید تا در صورت لزوم از قسمت‌های شکسته بالا بروید. در انتهای پل وارد غار سمت راست شوید.

دشمنی مشابه Sludge Like، به نام Ice Like، در داخل خواهد بود و ابرهای یخی را به سمت شما می‌فرستد. بین فواصل پرتاب ابرهای یخی، از شیب پشت سر Ice Like بالا بروید. ابرهای یخی همیشه به سمت ورودی این غار حرکت می‌کنند، بنابراین بهتر است برای کشتن آن در ارتفاعات قرار داشته باشید. اگر نمی‌خواهید با آن مبارزه کنید، می‌توانید آن را نادیده بگیرید، اما مواد و زورا شیلد دیگری برای شکست دادن آن پاداش خواهید گرفت.

در انتهای غار، یک Bubbulfrog وجود دارد که می‌توانید آن را برای دریافت یک Bubbul Gem شکست دهید. راهنمای این بخش غار که کاملاً اختیاری است تمام شد.

باز کردن آخرین لوله – راهنمای بازی افسانه زلدا: اشک‌های پادشاهی

به سمت پل شکسته در غرب شنا کنید و وارد لوله فاضلاب مانند شوید. داخل آن چند موجود کسی کسی و چوچو وجود خواهد داشت، پس آن‌ها را از میان بردارید. اگر لوله‌ها را دنبال کنید، شما را در طرف دیگر آبراهه در نزدیکی غار اختیاری Bubbulfrog که در بالا ذکر شد، خواهد انداخت. با این حال، می‌بایست به سمت پشت لوله بروید، جایی که می‌توانید نشت آب را از طریق شکاف ببینید.

زیر نرده بایستید و از Ascend استفاده کنید. تخته سنگ‌ها را مستقیماً جلوی خود بشکنید تا سیل آب را به پایان برسانید و از نردبان بالا بروید. از Ultrahand روی اهرم استفاده کنید تا آن را به طرف دیگر برگردانید.

از دهانه به پایین بپرید یا به سمت پایین گلاید کنید و برگردید تا وارد لوله‌ای شوید که یک صندوق در داخل آن قرار دارد. آن را برای دریافت عقیق باز کنید.

6jlee 230501 1001 totk waterworks chest

به سمت سکوی روشن در وسط شنا کنید و با آن تعامل داشته باشید. لینک با سیدون که از آبشار جدیدی که در مرکز دریاچه بیرون می‌ریزد می‌پرد، کمی گفتگو خواهد کرد.

انجام آن شما را به قسمت بعدی کوئست در جزیره Wellspring در آسمان می‌برد.

قبل از ادامه ماجراجویی، مطمئن شوید که اشیاء شفابخش فراوان و splash fruit در اختیار دارید. شما ۱۰۰٪ به دومی نیاز ندارید تا جزیره آینده را کامل کنید، اما تجربه بازی شما را به طور قابل توجهی آسان‌تر می‌کند.

1 Wellspring Island walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

راهنمای جزیره Wellspring در Zelda: Tears of the Kingdom

Wellspring Island walkthrough in Zelda: Tears of the Kingdom

جزیره ولسپرینگ به‌عنوان بخشی از کوئست Sidon of the Zora در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom، پروژه‌های آبی باستانی زورا را تکمیل می‌کند.

قبل از شروع، هر نوع غذای ضروری برای سلامتی را که فکر می‌کنید ممکن است نیاز داشته باشید، آماده کنید. همچنین توصیه می‌کنیم برای سفر پیش رو تعداد زیادی میوه و keese eyes به همراه داشته باشید. اگر متوجه شدید که در طول این بخش از بازی به چیزهای بیشتری نیاز دارید، نگران نباشید – یک چک پوینت وجود دارد که می‌توانید مستقیماً به آن تله پورت کنید.

جزیره Wellspring روی چند ترفند تکراری تمرکز می‌کند: شناور شدن در حباب‌های آب و استفاده از آن‌ها برای تمیز کردن گل، شنا کردن آبشارها و استفاده از شیر آب برای تمیز کردن گل بیش‌تر.

گرانش در جزیره عجیب است و شما بالاتر می‌پرید و آهسته‌تر سقوط می‌کنید، موضوعی که ممکن است کمی طول بکشد تا به آن عادت نمایید.

راهنمای جزیره Wellspring (نیمه نخست)

درست همان اول کار، هزاران حباب آب را خواهید دید که از زمین بیرون می‌آیند و به سمت آسمان شناور می‌شوند. می‌توانید از Ultrahand برای برداشتن و حرکت دادن این حباب‌ها برای شستن گودال‌های گلی استفاده کنید.

داستان بازی زلدا 2017

صندوقی با تیغه Soldier II در کنار حباب ساز نزدیک در گل پوشانده شده است.

در ادامه با سیدون ملاقات کنید، کسی که مثل همیشه شما را تنها خواهد گذاشت. حبابی را که به صورت مورب در کنار جایی که با او صحبت می‌کنید قرار دارد بردارید تا به عمق جزیره بروید. ادامه دهید، سوار حباب‌ها شوید و از یکی به دیگری بپرید.

هنگامی که توپ داخل حباب شروع به چشمک زدن می‌کند، به این معنی است که حباب به زودی می‌ترکد، بنابراین می‌توانید از آن به عنوان یک سیگنال خوب برای پرش در آن نقطه استفاده کنید.

بعد از یک سری حباب ها، دو دشمن در جلوی خود خواهید داشت. آن‌ها را شکست دهید و به جلو بروید تا با انبوهی لجن و یک هیدرانت Zonai که آب شلیک می‌کند روبه‌رو شوید. از Ultrahand برای گرفتن هیدرانت و تمیز کردن لجن استفاده کنید. پس از انجام این کار، یک دهانه با یک صندوق در داخل خواهید دید:

2jlee 230501 1001 totk wellspring chest1

این صندوق دارای یک نقشه گنج است که برای یافتن آن باید به Depths بروید، اما ما فعلاً روی جزیره تمرکز می‌کنیم.

توجه داشته باشید که هیدرانت را می‌توان با ضربه زدن به آن روشن و خاموش کرد و همچنین در حین کار باتری شما را خالی می‌کند.

تنها مسیر رو به جلو را با hydrant بالا بروید و در حالی که به بالا می‌پرید گل و لای را پاک کنید.

حتماً شکاف‌های اطراف را بررسی کنید – برخی از اقلام بازیابی سلامتی مانند قارچ و تربچه را پیدا خواهید کرد که به شما در ادامه مسیر کمک می‌کنند.

مقداری گل و لای که آبشار را مسدود کرده است را از میان بردارید. قبل از اینکه به داخل آبشار بپرید، مطمئن شوید که از hydrant برای تمیز کردن لجن در بالای این سکو (در زیر مشخص شده است) استفاده کنید، زیرا یک صندوق با یک hydrant قابل حمل داخل آن وجود دارد:

3 Wellspring Island walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

می‌توانید برای تمیز کردن لجن‌ها، هیدرانت را با دست بالا بکشید یا می‌توانید از splash fruit استفاده کنید.

به سمت آبشارها گلاید کنید و مطمئن شوید که زره زورا را به تن دارید. هنگامی که لینک با آب تماس برقرار می‌کند، آبشار او را به هوا پرتاب می‌کند، بنابراین باید از بوست یک آبشار برای رسیدن به آبشار بعدی استفاده کنید. حتماً سوار آبشارها به سمت شمال رهسپار شوید تا بتوانید صندوقی را با سه سنگ شناور داخل آن بگیرید:

4 Wellspring Island walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

به سمت شراین‌هایی که در دوردست می‌بینید، که نیمه راه جزیره Wellspring است، به صعود ادامه دهید.

5 Wellspring Island walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

شراین ایگونشن از حباب‌های آبی استفاده می‌کند که قبلاً با آن‌ها آشنا هستید. برای مطالعه کامل، می‌توانید بخش راهنمای معبد ایگونشن ما را بررسی کنید.

راهنمای جزیره Wellspring (نیمه دوم) 

پس از اتمام شراین، از پله‌ها بالا بروید. از Ultrahand روی پرنده استفاده کنید تا آن را روی سطح شیب دار، رو به جلو قرار دهید. هنگامی که روی آن ایستادید، با یک تیر کلید نارنجی درخشان در سمت چپ را بزنید تا پرنده به جلو حرکت کند.

6jlee 230501 1001 totk wellspring bird

مسیر را به سمت دشمن دیگری ادامه دهید، اگرچه این یکی اسلحه شعله‌انداز خواهد داشت. پس از شکست دادن، به سمت آبشار در جنوب شرقی بپرید تا بالاتر بروید. به غربی‌ترین سکو بروید تا یک نقشه قدیمی دیگر را از یک صندوقچه دریافت کنید. به سواری بر آبشارها ادامه دهید، مانند آنچه در نیمه اول جزیره انجام دادید.

بعد از بالا رفتن، سه دشمن وجود دارند که از یک صندوق مراقبت می‌کنند. همه آن‌ها را از میان بردارید و صندوق را باز کنید تا یک تیغه Soldier III بدست آورید.

از دیوارهای خرابه‌ها بالا بروید تا حباب‌های آب بیشتری ببینید. از Recall روی یک حباب استفاده کنید و به سمت آن بپرید تا شما را به جزیره دور ببرد.

از Ultrahand روی قطعات مستطیل شکل اطراف استفاده کنید تا یک رمپ به سکوی شناور کوچک بالای آب ایجاد کنید و یک سلاح Captain II reaper را از صندوق بگیرید:

7 Wellspring Island walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

بیشتر مستطیل‌ها را با Ultrahand به هم وصل کنید تا یک سطح شیب دار برای حباب‌های آب ایجاد کنید، به طوری که آن‌ها به صورت مورب به سکوی بعدی حرکت کنند. سوار آن‌ها شوید.

8 Wellspring Island walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

برای شستشوی گل از روی صندوق حاوی اوپال، از یک splash fruit یا از آیتم کپسول Hydrant (شما یکی را از صندوق قبلی دریافت کردید) استفاده کنید.

با Ultrahand، یک پروانه را روی هر بال پرنده وصل کنید و یک گاری چرخدار را به پایین پرنده متصل نمایید:

9 Wellspring Island walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

به پروانه‌ها ضربه بزنید تا آن‌ها را روشن کنید و اجازه دهید پرنده شما را به سوی سیدون بفرستد. یک دشمن دیگر را شکست دهید و از آبشار بالا بروید تا به آخرین بخش این کوئست برسید: معبد آب.

بیشتر بخوانید:  چرا افسانه زلدا اشک پادشاهی بهترین بازی سال است 

1 Tulin of Rito Village quest Rising Island Chain walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

کوئست Tulin of Rito Village، راهنمای Rising Island Chain بازی Zelda: Tears of the Kingdom

‘Tulin of Rito Village’ quest, ‘Rising Island Chain’ walkthrough in Zelda: Tears of the Kingdom

همانطور که در جهان The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom سفر می‌کنید، باید به ریتو کمک کنید، در حالی که کولاک منطقه هبرا را در بر گرفته، نوبت هنرنمایی شما است.

این یکی از چهار منطقه‌ای است که باید به عنوان بخشی از کوئست پدیده‌های منطقه‌ای از آن بازدید کنید – و انجام این کار به باز کردن یک همراه دیگر برای سفر شما کمک می‌کند.

نحوه آماده شدن برای کوئست Tulin of Rito Village

در طول این بخش از بازی به حداقل یک سطح مقاومت در برابر سرما نیاز خواهید داشت، چه Archaic Warm Greaves که در ابتدای بازی دریافت کردید (راهنمای ما مکان آن را در کنار سایر موارد مفید از ابتدا مشخص کرده است) یا یک معجون فلفل تند، کار شما را راه می‌اندازند.

همچنین ممکن است بخواهید مشعل، ژله قرمز چوچو، میوه آتش، یا سایر ابزارهای تولید آتش را به همراه داشته باشید.

یافتن تولین در هبرا – راهنمای بازی افسانه زلدا: اشک پادشاهی

به محض اینکه به روستای ریتو رسیدید، تولین، پسر جوان رفیق ریتو شما از Breath of the Wild، پرواز می‌کند و اصرار دارد که او پسر بزرگی شده است و می‌تواند کمک کند. (که البته درست است!) قبل از اینکه بتوانید ادامه دهید، باید او را ردیابی کنید و به خانه بیاورید.

فوراً، نشانگر جستجو در هبرا حرکت می‌کند و به شما دستور داده می‌شود که به اقامتگاه Hebra Trailhead بروید. به آنجا بروید و با هارث، پرنده تیره رنگ، در داخل صحبت کنید. تمام مواد اطراف لژ را نیز بگیرید، مانند چوب، فلفل تند و سنگ چخماق.

پس از صحبت با هارث و گرفتن وسایل، با استفاده از نردبان نزدیک به کوه بروید و به بالا رفتن از مسیر کوه ادامه دهید. در راه مقداری ice keese و بوکوبلین خواهید دید. همانطور که از مسیر کوهستانی بالا می‌روید، آتش بزرگی را در شمال غربی خواهید دید که محل غار را مشخص می‌کند.

برای رسیدن به غار خاردار Hebra South Summit Cave به داخل بروید.

2jlee 230508 1001 totk hebra south summit cave

راهنمای Hebra South Summit Cave

با ورود به داخل، متوجه خواهید شد که در همه جا خار وجود دارد، اما برای عبور از غار نیازی به تمیز کردن هیچ یک از آن‌ها ندارید. استفاده از آتش مشعل، میوه آتش، و غیره، خارها را می‌سوزاند و اجازه عبور ایمن را می‌دهد، اما اگر هیچ کدام از آن‌ها را به همراه نداشته باشید، می‌توانید بدون آن عبور کنید.

خلاص شدن از شر پیچک‌های در سمت راست زن ریتو در ورودی، به شما امکان می‌دهد در صورت تمایل به حوضچه‌ای کوچک با مقداری ماهی قزل آلا (مفید برای مقاومت در برابر حرارت) دسترسی پیدا کنید.

غار فقط یک مسیر به جلو دارد، بنابراین فقط از آن عبور کنید و از خارها دوری کنید، زیرا اگر به آن‌ها برخورد کنید آسیب جزئی به شما وارد می‌کنند.

هنگامی که به اتاقی با جریان باد رسیدید، می‌توانید این سکوی یخی را با پریدن مکرر روی آن یا استفاده از سلاح روی آن بشکنید.

3 Tulin of Rito Village quest Rising Island Chain walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

در این سوراخ مقداری رسوبات سنگ معدن و درپوش‌های درخشان وجود دارد. به محض اینکه لوت را برداشتید دوباره بالا بروید و جریان باد را به منطقه بعدی ببرید.

به بالا رفتن از غار ادامه دهید، ذخایر سنگی درخشان را دنبال کنید و Horriblin بد ذاتی را که در مقابل شما ظاهر می‌شود از پای در بیاورید. در نهایت به اتاقی خواهید رسید که عمدتاً آب است، با چند بشکه و یک آتش خاموش.

چند راه برای بالا رفتن از این بخش وجود دارد:

 • به آرامی و با احتیاط بالا بروید و از خارها دوری کنید. شکستگی‌های کافی در دیوار وجود دارد که این کار را بدون افتادن انجام دهید، هرچند این کار کمی طول می‌کشد.
 • خارهای روی دیوار را نابود کنید (با استفاده از آتش) تا مجبور نباشید از اطراف آن‌ها بالا بروید و سپس مستقیماً بالا بروید.
 • یک دستگاه موشک Zonai را به سپر خود وصل کنید و خود را به بالا پرتاب کنید. (ما این کار را انجام دادیم، اما لازم است دستگاهی را از طریق کپسول به همراه داشته باشید.)

هنگامی که در بالای آن قرار گرفتید، یک غار کمی پایین‌تر در شمال وجود خواهد داشت که باید برای گرفتن Bubbulfrog به داخل آن بروید. ورودی پوشیده از خار است، بنابراین برای سوزاندن خارها باید از آتش استفاده کنید.

اتاق Bubbulfrog را ترک کنید و به بالا رفتن تا خروجی غار بالا ادامه دهید.

در خروجی غار، یک ریتو به شما می‌گوید که تولین به سمت درخت سرو تنها در بالای صخره پرواز کرد. نشانگر جستجو غار را ثابت نشان می‌دهد، بنابراین باید خودتان درخت را پیدا کنید. درست بیرون خروجی است، اینجا:

4jlee 230509 1001 totk hebra tree

از صخره بالا بروید تا در نهایت با تولین ملاقات کنید.

صعود به Rising Island Chain با تولین

آئروکودا را شکست دهید تا کمان را به تولین برگردانید و بقیه دشمنانی را که ظاهر می‌شوند از پای در بیاورید. صحنه کوتاهی پخش می‌شود که شما و تولین را موظف می‌کند تا به سمت آسمان بالا بروید.

بالا رفتن از این صخره‌ها آنقدرها هم که به نظر می‌رسد دلهره‌آور نیست. شما باید از تندبادهای Tulin برای عبور سریع از شکاف‌های بزرگ استفاده کنید، که با Ascend جفت می‌شود تا پلتفرم‌های خاصی را ایجاد کنید. اگر موشک Zonai اضافی همراه خود دارید، می‌توانید هر بار جهش بزرگی داشته باشید و خودتان را به بالا پرتاب کنید.

هنگامی که به قله کوه رسیدید، ریتو دیگری اشاره می‌کند که از دیدن شما شوکه شده است، اما شما را تشویق می‌کند که به راه خود ادامه دهید. از قدرت تولین برای جهش به جلو استفاده کنید. فوراً با نوع جدیدی از پازل روبرو خواهید شد: جعبه‌هایی را روی هم قرار دهید تا بتوانید به پلتفرمی برای صعود برسید.

5 Tulin of Rito Village quest Rising Island Chain walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

هنگامی که این جعبه‌ها را روی هم قرار دادید، به جعبه بالایی بروید و از Ascend استفاده کنید. یک بار دیگر، با استفاده از تندبادهای تولین برای پرش از جزیره‌ای کوچک به جزیره‌ای دیگر ادامه دهید. هنگامی که به این قسمت منحنی جزایر شناور رسیدید، صعود کرده و به سمت منحنی بالایی حرکت کنید.

6 Tulin of Rito Village quest Rising Island Chain walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

از منحنی بالایی، به ستون میانی بپرید، بالا بروید و سپس به سکوی مربعی که درست از کنار آن می‌گذرید بپرید.

7jlee 230508 1001 totk tulin islands 1

از Ascend روی این سکوی مربعی استفاده کنید تا به سمت آسمان بالاتر بروید تا به Rising Island Chain برسید.

راهنمای Rising Island Chain

همانطور که مستقیماً به سمت شراین روبه‌روی خود می‌دوید، تولین شما را متوقف می‌کند و به قایق‌های دوردست اشاره می‌کند.

بالای این قایق‌ها مانند ترامپولین عمل می‌کنند و شما را مسافت زیادی به هوا می‌فرستند، بنابراین می‌توانید به راحتی به اطراف گلاید کنید. از آن‌ها برای بوست کردن و رساندن خود به شراین Mayaumekis استفاده کنید، که به عنوان یک نقطه تله‌پورت خوب به این جزایر در صورت افتادن یا ترک کردن منطقه عمل خواهد کرد.

یک لایه یخ درست در جلوی شراین وجود دارد، بنابراین آن را بشکنید تا صندوقچه‌ای با پنج تیر در داخل آن نمایان شود. به حرکت رو به جلو ادامه دهید و از Tulin استفاده کنید تا به شما کمک کند در فواصل بزرگ گلاید کنید.

در سکوی دوم، دشمن را شکست بدهید و از ستونی در نقطه شمالی آن سکو بالا بروید. از تندبادهای تولین برای پرش به قسمت زیر استفاده کنید و از کشتی برای پرتاب خود به بخش بعدی استفاده نمایید.

چندین دشمن در این بخش جزیره وجود دارند، بنابراین در حالی که از پله‌ها بالا می‌روید، آن‌ها را از میان بردارید. تولین نیز با استفاده از تیرهای خود از دور به مبارزه کمک خواهد کرد. اگر احساس شیطنت خاصی دارید، می‌توانید از Korok-frond متصل به یک سلاح برای هل دادن این دشمنان از جزایر استفاده کنید، اما هیچ لوت و پاداشی دریافت نمی‌کنید، زیرا آن‌ها در حال سقوط هستند.

به سکوی زیر که مملو از جعبه و قندیل است بپرید و از یک سلاح دوربرد استفاده کنید تا قندیل‌ها را از سقف پاک کنید. جعبه‌ها را روی هم چیده و صعود کنید.

8 Tulin of Rito Village quest Rising Island Chain walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

دشمن مستقر در بالا را شکست دهید و صندوق را برای دریافت سه گلدان قابل حمل باز کنید. یخ‌های وسط ستون را از بین ببرید، به سکوی باز شده پایین بپرید و از ستون بالا بروید:

9 Tulin of Rito Village quest Rising Island Chain walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

با تولین به سمت مجموعه جزیره‌های بعدی حرکت کنید و از جزیره‌ای به جزیره دیگر پرواز کنید و مطمئن شوید که دشمنان اطراف راه را نابود می‌کنید. درست در جلو و پایین، می‌توانید یک موجود بلوکی بزرگ را ببینید: flux construct I. فعلاً روی سکوی یخی بپرید و از کشتی زیر آن استفاده کنید تا خود را به بالا برسانید.

اگر می‌خواهید، می‌توانید با flux construct I مبارزه کنید. برای شکست دادن آن، باید آجر درخشان را از آن بیرون بیاورید تا از هم بپاشد. مکعب درخشان را وقتی که پایین است ضربه بزنید تا آسیب زیادی به آن وارد کنید. این دشمن شکل‌های مختلفی به خود می‌گیرد، اما تا زمانی که به ضربه زدن به آجر درخشان اصلی آن ادامه دهید، باید بتوانید آن را از بین ببرید. دشمن پس از شکست خوردن تعداد زیادی Zonai شارژ، یک flux struct I core، و یک صندوق حاوی نقشه قدیمی، که به شما miner’s armor headgear، پاداش می‌دهد را رها می‌کند.

قبل از اینکه روی ترامپولین کشتی بپرید، دوباره به مسیر معمولی صعود کنید و سکوی یخی را به سمت شمال بشکنید. از ترامپولین زیر یخ استفاده کنید تا روی سکوی سنگ ترک خورده قرار بگیرید و با استفاده از سلاح سنگ‌ها را بشکنید. روی کشتی زیر صخره‌های شکسته بپرید و به طرف سکوی بعدی ادامه دهید.

دشمن aerocuda را شکست داده و به حرکت خود ادامه دهید، سکوی یخی بعدی را بشکنید تا ترامپولین دیگری را نمایان کند. با احتیاط از یک کشتی به کشتی دیگر بپرید و از آئروکودا که در اطراف پرواز می‌کنند اجتناب کنید یا شکستشان دهید.

10 Tulin of Rito Village quest Rising Island Chain walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

در نهایت به یک پناهگاه کوچک خواهید رسید که در آن مقداری ماهی قزل آلا، دیگ پخت و پز، سنگ چخماق، و سایر مواد غذایی وجود دارد. اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، از قابلمه برای تهیه غذا و اکسیرهای مقاومت در برابر سرما استفاده کنید.

بعد از اینکه روی سکوی بعدی پریدید، تعدادی دشمن از جمله آئروکودا را خواهید دید که با یکدیگر می‌جنگند. می‌توانید منتظر بمانید تا دشمنان آئروکودا را شکست دهند و سپس به آن‌ها حمله کنید. هنگامی که آن‌ها از میان رفتند، مستقیماً از روی پل عبور کنید، اما به سرعت حرکت کنید، زیرا کف آن از بین می‌رود.

برای مبارزه با سه دشمن دیگر به جزیره بعدی بروید. با استفاده از یک سلاح یا با استفاده از بمب‌های Zonai، صخره‌های بالای آن را بشکنید. برای دریافت یک شارژ بزرگ Zonai به داخل سوراخ بپرید. دوباره بالا بروید و از پله‌ها صعود کنید.

شما باید با استفاده از نرده‌های فلزی، بالون Zonai و شعله انداز، یک بالون هوای گرم بسازید. آن را به همین شکل تنظیم کنید، ضربه بزنید و بعد از اینکه به اندازه کافی بلند شدید به جزیره بعدی بروید:

11 Tulin of Rito Village quest Rising Island Chain walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

از ستون بالا بروید و از کشتی به کشتی بپرید تا به سکوی یخی برسید. از کشتی زیر سکو برای رسیدن به سطح بعدی جزایر استفاده کنید. تولین اشاره خواهد کرد که اکنون هوا بسیار سرد است، بنابراین شما به غذای مقاوم در برابر سرما نیاز دارید که با حداقل یک تکه زره مقاوم در برابر سرما جفت شود، در غیر این صورت لینک آسیب خواهد دید.

به سمت شراین Kahatanaum پیش بروید – لازم نیست اکنون این فعالیت را تکمیل کنید، کافی است که قبل از ادامه مسیر آن را به عنوان یک نقطه فست تراول فعال کنید.

بخش بعدی جزیره از شما می‌خواهد که از کشتی به کشتی بپرید، همانطور که آن‌ها در حال پرواز هستند، به طور دوره‌ای در جزایر توقف کرده و به سمت بالا صعود می‌کنند. تعیین زمان مناسب می‌تواند دشوار باشد، پس وقت بگذارید و صبور باشید. توجه داشته باشید که وقتی پای لینک روی یک کشتی ترامپولین فرود آمد، او بلافاصله تمام استقامت خود را به دست می‌آورد. اگر فکر می‌کنید ممکن است به کشتی دیگری نرسید، حتما از قدرت تولین نیز استفاده کنید. اگر متوجه شدید که در حال مرگ هستید، به معبد Kahatanaum برگردید.

در نهایت، به سکوی نهایی با پله‌هایی که به کشتی ترامپولین دیگری منتهی می‌شود خواهید رسید. از آن کشتی برای جهش به بالا استفاده کنید و به کشتی دیگری که در حال عبور است بپرید که به شما امکان می‌دهد وارد چشم طوفان شوید. تبریک می‌گوییم، بالاخره به معبد باد رسیدید.

1 Yunobo of Goron City quest walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

راهنمای کوئست «یونوبو شهر گورون» Zelda: Tears of the Kingdom

‘Yunobo of Goron City’ quest walkthrough in Zelda: Tears of the Kingdom

به‌عنوان بخشی از داستان اصلی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom، باید به مردم گورون با اعتیاد به سنگ‌خوردن که در کوئست یونوبو شهر گورون با آن مواجه می‌شوند کمک کنید.

این یکی از چهار مکان به عنوان بخشی از کوئست پدیده‌های منطقه‌ای است، جایی که شهر گورون در شمال شرقی هایرول یافت می‌شود.

در زیر، نحوه یافتن Yunobo، بالا رفتن از کوه مرگ و یافتن معبد آتش (که در بخش دیگری به دلیل طولانی بودن آمده است) را بررسی می‌کنیم.

نحوه شروع Yunobo of Goron City

هنگامی که به شهر گورون رسیدید، با گورون بزرگ در نزدیکی انبوه گوشت سنگی در مرکز شهر صحبت کنید. صحنه‌ای آغاز می‌شود که معامله با سنگ مرمری راست را توضیح می‌دهد و یونوبو، پسر گورون محبوب ما از Breath of the Wild، ظاهر می‌شود. با این حال، او تبدیل به یک آدم بد ذات و عوضی شده است که مشکلی با فدا کردن مردمش در راستای منافع شرکت ندارد.

پس از پایان کات سین، کوئست «Yunobo of Goron City» آغاز خواهد شد. بخش یونوبو شامل استفاده از گاری‌های معدن برای حرکت در مسیر و شلیک برای فعال کردن اهرم‌ها و از بین بردن دشمنان در حین سواری با گاری معدن است.

یافتن یونوبو در کوه مرگ – راهنمای بازی افسانه زلدا: اشک پادشاهی

نشانگر جستجو شما را به سمت او هدایت می‌کند. شما فقط باید یک مسیر را دنبال کنید. شما نیازی به سوار شدن روی گاری‌های معدنی که می‌بینید نخواهید داشت.

چندین دسته از بوکوبلین‌ها و دوستانشان در مسیر خواهند بود، بنابراین مطمئن شوید که آماده مبارزه هستید. همچنین برای رسیدن به Yunobo باید مقاومت در برابر آتش داشته باشید / ضد شعله باشید، بنابراین مطمئن شوید که زره شعله‌شکن را از شهر Goron خریداری کرده‌اید یا اکسیرهای مقاومت در برابر شعله را در اختیار دارید.

هنگامی که به مکان مشخص شده روی نقشه رسیدید، با بچه‌های گورون صحبت کنید تا به Yunobo برسید. شما باید در یک غار بسیار داغ با او مبارزه کنید، به همین دلیل است که به مقاومت در برابر آتش نیاز دارید.

یونوبو تا زمانی که گیج نشده آسیبی نمی‌بیند. او با غلتیدن در دیوارها خود را گیج می‌کند، بنابراین از غلت زدن‌های او دوری کنید و منتظر بمانید تا سرگیجه بگیرد. هنگامی که او گیج شد، یک حمله برق آسا (مهم نیست از کدام سلاح استفاده می‌کنید) یک سوم سلامت او را خالی می‌کند. تنها سه ضربه کار او را خلاص می‌کند.

اکنون یونوبو ما را به قله کوه مرگ هدایت می‌کند، جایی که هدف بعدی ما خواهد بود.

گاری سواری در کوه مرگ

در Death Mountain West Side، باید از ریل خاصی به بالا بروید. گاری کنار ریل را سوار شوید، پروانه نزدیک آن را به پشتش وصل کنید و به سمت بالا بروید:

2 Yunobo of Goron City quest walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

متوجه خواهید شد که همانطور که سوار وسایل نقلیه مختلف می‌شوید، Yunobo به طور خودکار در مقابل شما ظاهر می‌شود. شما واقعا نمی‌توانید او را به صورت عمودی نشانه بگیرید، اما او مطابق وضعیت لینک به پیش می‌رود. از توانایی Yunobo برای شکستن صخره‌ها در مسیر و نابود کردن دشمنانی که در سر راه شما هستند استفاده کنید.

در نهایت به یک مانع برخورد می‌کنید، جایی که می‌توانید بوکوبلین‌ها را در آنجا شکست دهید، سنگر را بشکنید و به راه خود ادامه دهید. به استفاده از Yunobo برای شکستن سنگ‌هایی که مسیرها را مسدود می‌کنند، ادامه دهید.

شراین Sitsum Shrine زیر انتهای مسیر قرار گرفته، بنابراین شراین را به عنوان یک نقطه فست تراول (و بسیار مفید) در نظر بگیرید و به صعود خود ادامه دهید.

استراتژی مبارزه با باس Moragia

بعد از اینکه بقیه مسیر کوهستانی را طی کردید و با Yunobo صحبت کردید، باید با مید باس، Moragia مبارزه کنید.

3 Yunobo of Goron City quest walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

چیز زیادی برای این مبارزه وجود ندارد. شما باید از Ultrahand استفاده کنید تا وسیله نقلیه پرنده‌ای را که به راحتی در بالای کوه قرار دارد، صاف کنید و در آن حرکت کنید و Yunobo را به سمت سه زائده شلیک کنید. وقتی هر سه را یک بار زدید، همه چیز تمام است.

آن‌ها به سمت شما سنگ شلیک می‌کنند، که آزاردهنده است، اما تمرکز خود را روی جاخالی دادن و تراز کردن Yunobo برای یک ضربه خوب متمرکز کنید. ماشین پرنده ارائه شده دارای باتری‌های بزرگی است، بنابراین شما زمان زیادی برای هدایت وسیله نقلیه دارید.

عبور از شکاف کوه مرگ

قبل از اینکه به کوه مرگ بروید، به یاد داشته باشید که زره یا اکسیر مقاومت در برابر آتش داشته باشید، زیرا در تمام مدتی که در داخل کوه هستید به آن‌ها نیاز خواهید داشت. شما همچنین می‌بایست سلاح‌های غیر چوبی را در دست بگیرید، چرا که سلاح‌های چوبی به دلیل حرارت بالا خیلی زود نابود می‌شوند.

با توجه به تاریکی و گیج‌کننده بودن depths، مختصاتی را برای مکان‌های دیدنی مهم در سراسر این بخش از راهنما ارائه می‌کنیم.

پس از پریدن مستقیم به کوه مرگ، می‌بایست تا جایی که می‌توانید نزدیک به نشانگر جستجو فرود بیایید. اگر در تنظیم آن مشکل دارید، Mustis Lightroot (۲۳۷۵.۲۵۹۱، ،-۰۹۴۴) را در زیر هدف بگیرید:

4 Yunobo of Goron City quest walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

اگر پرش را خراب کردید و در نهایت روی صخره‌های درون گدازه قرار گرفتید، می‌توانید به شراین سیتسوم برگردید و دوباره امتحان کنید.

هنگامی که به لایت روت رسیدید، آن را فعال کنید و برای ادامه با Yunobo صحبت کنید. در این مرحله، شما باید به دنبال نشانگر جستجو در نقشه خود باشید، اما مسلماً دیدن آن در اعماق دشوار است. از نور شکوفه‌ها به طور گسترده استفاده کنید تا راه را روشن کنید.

از Yunobo برای شکستن سنگ در حدود (2128, 2704, -0961) استفاده کنید و از آن مسیر بالا بروید:

5jlee 230509 1001 totk goron depths

گروهی از دشمنان را که مستقیماً در مقابل شما هستند و در حال استخراج زونایت هستند، از بین ببرید. با استفاده از چکش آن‌ها مقداری زونایت را برای خود جمع آوری کنید. (این ماده فوق‌العاده کاربردی است!)

به حرکت خود ادامه دهید تا تقریباً به (1907, 2622, -0853) برسید و دوباره از Yunobo برای شکستن صخره‌های پیش رو استفاده کنید. به حرکت رو به جلو به سمت میسیسی لایت روت در فاصله (1842, 2843, -0838) ادامه دهید. ابتدا باید با گروه بزرگی از بوکوبلین‌ها و دوستانشان مبارزه کنید.

در غرب Misisi Lightroot، یک حوضچه آب با چندین hydrant در اطراف آن وجود دارد. قبل از گرفتن hydrant، ابتدا دشمنان اطراف را از میان بردارید، دشمنانی که شامل بوکوبلین‌ها، موبلین‌ها و فایر لایک می‌شوند.

هنگامی که آن‌ها پاکسازی شدند، یک hydrant را بردارید و آن را به پل شکسته در حوالی (1669, 2901, -0844) ببرید. hydrant را بزنید تا روشن شود و آن را روی گدازه نگه دارید تا یک مسیر صخره‌ای ایجاد کنید. از صخره‌ای به صخره‌ای دیگر بپرید تا به قلعه برسید:

6 Yunobo of Goron City quest walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

توجه داشته باشید که صخره‌ها کمی به سمت پایین گدازه حرکت می‌کنند، بنابراین باید کمی زمان پرش خود را تعیین کنید. آن‌ها فوق العاده سریع یا چیزی شبیه به آن حرکت نمی‌کنند، اما اگر برای مدت طولانی بایستید، متوجه حرکت خودتان خواهید شد.

وقتی عبور از گدازه را تمام کردید، به Fire Temple خواهید رسید.

بخوانید:  بررسی بازی زلدا اشک پادشاهی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom 

1 Riju of Gerudo Town quest walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

کوئست «Riju of Gerudo Town» در Zelda: Tears of the Kingdom

‘Riju of Gerudo Town’ quest walkthrough in Zelda: Tears of the Kingdom

تکمیل «Riju of Gerudo Town» در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom به شما کمک می‌کند ریجو را پیدا کنید، یکی از چهار همراهی که باید به دنبال آن بگردید.

زمانی که با پورا آشنا شدید، می‌توانید این کار را شروع کنید، شخصی که شما را به چهار جهت به عنوان بخشی از کوئست اصلی پدیده‌های منطقه‌ای می‌فرستد. موقعیت مرحله فعلی در جنوب غربی نقشه هایرول قرار دارد.

ریجو در صحرای شهر Gerudo است و قبل از اینکه به شما کمک کند، باید به او کمک کنید تا صحرای Gerudo را از یک طوفان شن وحشتناک نجات دهد.

آنچه باید قبل از شروع Riju of Gerudo Town بدانید – راهنمای بازی افسانه زلدا: اشک پادشاهی

رسیدن به شهر Gerudo می‌تواند پر مخاطره باشد، اما اگر از بازار کارا-کارا شروع کنید و بدون اینکه بپیچید یا حواس‌تان پرت شود به یک جهت ادامه دهید، باید بتوانید بدون مشکل به آنجا برسید.

هنگامی که سرانجام به شهر Gerudo رسیدید، Buliara از بیرون رانده شدن شما جلوگیری می‌کند. شما آزاد خواهید بود که در شهر زیرزمینی کاوش کنید، چیزهایی را از فروشندگان بخرید، و مهمتر از همه، Riju را پیدا کنید.

قبل از اینکه به این سفر طولانی بروید، مقداری هندوانه پرورش دهید و آن‌ها را بپزید تا به شما مقاومت در برابر حرارت بدهد. اگر در طول روز گرفتار شدید، اغلب نیاز به خنک کردن خواهید داشت و بهتر است از قبل غذای خنک کننده را در اختیار داشته باشید، بنابراین اگر از قبل آماده باشید مجبور نیستید بین شهر و هر کجا که قرار است بروید در پی مواد خنک کننده به این طرف و آن طرف بروید.

شما می‌توانید در اطراف صحرای Gerudo، هیدروملون‌ها را بیابید، پس با خیال راحت در طوفان شن گشت و گذار کنید تا آن‌ها را بیابید، تا زمانی که قفل شراین‌های اطراف را باز کنید و به آنجا برگردید.

چگونه ریجو را در Valley of Silent Statues پیدا کنیم

برای یافتن ریجو، باید به اعماق این غارها و به این سمت بروید:

2jlee 230504 1001 totk riju direction 1

مسیر را ادامه دهید و در نهایت به دره مجسمه‌های بی‌صدا خواهید رسید که شما را به داخل گودالی با شن‌های روان متحرک می‌اندازد. خوشبختانه، تعداد زیادی تخته وجود دارد که به شما کمک می‌کند عبور کنید.

شما باید تخته‌ها را طوری تنظیم کنید که از یک سنگ به سنگ دیگر بیفتند، اما سریع باشید – تخته‌ها با شن‌های روان حرکت می‌کنند. همانطور که گفته شد، شما می‌بایست تخته‌ها را کمی دورتر قرار دهید، بنابراین آن‌ها از کنار شما عبور می‌کنند و به شما امکان می‌دهند به سرعت از یک پلتفرم به سکوی دیگر بپرید.

هنگامی که به طرف دیگر رسیدید (حاوی گلدان‌ها و مقداری سنگ معدن)، می‌توانید به صورت دستی و/یا با استفاده از Ascend بالا بروید.

اختیاری: حل پازل نور آینه

در بالای شن‌های روان، مجسمه‌های مشکوکی وجود دارند که بشقاب‌های نارنجی را بالا نگه داشته‌اند که ممکن است در معبد سوریوتانوگ دیده باشید. در طرف دیگر سکو، می‌توانید چند سنگ را ببینید که مانع از یک منبع نور شده‌اند. جعبه چوبی را که جلوی منبع نور است نشکنید.

یک گل بمبی را به یک تیر بچسبانید و آن را به سمت صخره‌ها شلیک کنید تا نور آزاد شود. روی دیوارهای این منطقه گل بمبی وجود دارد.

هنگامی که سنگ‌ها را شکستید، این آینه را بردارید:

3 Riju of Gerudo Town quest walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

آینه را به داخل پرتو نور ببرید و آن را به صورت مورب به سمت دو صفحه نارنجی رنگ در هر طرف ناحیه نشانه بگیرید، مانند این:

4 Riju of Gerudo Town quest walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

این کار مجسمه‌ها را جابه‌جا می‌کند و به شما امکان می‌دهد تا روی یک سوئیچ قدم بگذارید و اتاق‌های جدیدی را باز کنید. اتاق سمت چپ دارای یک Bubbulfrog در داخل و اتاق سمت راست دارای یک پنکه و یک توده شن در داخل خود است.

پس از شکست دادن Bubbulfrog، به اتاق سمت راست تازه باز شده بروید و با Ultrahand پنکه را از ماسه بردارید. از شن استفاده کنید تا توده خاک را از بین ببرید و آینه دوم نمایان شود.

به اولین آینه در مقابل نور برگردید و با استفاده از Ultrahand آن را روی جعبه چوبی نزدیک قرار دهید. (به همین دلیل گفتیم که جعبه را نشکنیم.)

5 Riju of Gerudo Town quest walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

آینه دوم را بگیرید، در پرتو نور منعکس شده بایستید و آن را به صفحه نارنجی پشت دیوار نشانه بگیرید:

6 Riju of Gerudo Town quest walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

آخرین اتاق مانند دو اتاق دیگر باز می‌شود. در داخل، یک دشمن shock like، تعدادی تیر و یک کمان وجود دارد. شکست دادن shock like به شما یک سپر Gerudo پاداش می‌دهد و صندوق پشت آن دارای توپاز است.

از در زیر عبور کنید و مسیر رو به جلو را دنبال کنید و دشمنان را شکست دهید تا سرانجام ریجو را پیدا کنید:

7jlee 230504 1001 totk riju direction 2

او به شما یاد می‌دهد که چگونه از توانایی‌اش استفاده کنید: یک تیر شلیک می‌کنید و صاعقه او به جایی که تیر فرود می‌آید برخورد می‌کند. پس از این آموزش، زمان آن فرا می‌رسد که مهارت‌های خود را در بازار کارا کارا آزمایش کنید.

به معبد Mayatat تله پورت کرده و به دل ماجرا بزنید. شما فقط باید از تیرهایی با رعد و برق ریجو استفاده کنید تا گیبدو را از میان بردارید و سپس در موعد مناسب با حرکت آخر به مرکز کندو ضربه بزنید.

اگر تیرهایتان تمام شد، یکی از جنگجویان Gerudo در نزدیکی، مقدار بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهد.

اکنون که با مکانیک‌های بازی تا حدودی آشنا شدید، وقت آن است که واقعاً تمام این تمرین‌ها را امتحان کنید…

دفاع از شهر Gerudo

هنگامی که به شهر Gerudo برگردید، Riju در مورد آماده شدن برای نبرد صحبت خواهد کرد. یک زن گرودو هزاران لوت در اختیار دارد که می‌توانید آزادانه آن‌ها را دریافت کنید، از جمله روپیز، اسلحه، و سایر مواد با ارزش. او همچنین یک سنگر را در یکی از ورودی‌های شهر Gerudo قرار خواهد داد.

زن دیگر سربازان را راهنمایی می‌کند که کجا بروند، و شما می‌توانید آن‌ها را در ورودی‌های مختلف قرار دهید.

برای شکست دادن دشمنان، سنگر را در شرق قرار دادیم و فقط یک گروه از جنگجویان Gerudo را در هر ورودی قرار دادیم. به نظر می‌رسد خیلی مهم نیست که موانع را کجا قرار دهید.

پس از اتمام لوت کردن و آماده‌سازی، می‌توانید برای شروع مبارزه با ریجو در اتاق تاج و تخت صحبت کنید.

شما تا حد زیادی از تیر برای این مبارزه استفاده می‌کنید، به وسیله آن‌ها رعد و برق ریجو را به اطراف هدایت می‌کنید، در حالی که از ریجو در مرکز دفاع می‌کنید. مراقب سلامتی ریجو باشید، زیرا اگر او بمیرد، بازی تمام شده است (به معنای واقعی کلمه).

بهترین راه برای پیمایش در شهر، بالا رفتن و دویدن در امتداد پشت بام‌ها است؛ زیرا به هر حال بیشتر از تیر استفاده می‌کنید. سعی کنید در آن واحد روی یک کندو تمرکز کنید و هر کدام را که رد کرده‌اید برای آخر باقی بگذارید.

هر کندو در برابر آسیب مصون خواهد بود تا زمانی که به این صورت بدرخشد:

8 Riju of Gerudo Town quest walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

وقتی اینطور می‌درخشد، با یک تیر به آن بزنید تا رعد و برق ریجو را هدایت کند و کارش را یکسره کنید. درست مانند آموزش، رعد و برق ریجو تنها زمانی می‌تواند به دوردست برسد که شارژ شود، بنابراین مطمئن شوید که نقاطی که به آن‌ها شلیک می‌کنید در محدوده رعد و برق او قرار دارند، همانطور که با درخشش زرد نشان داده می‌شود.

بین مبارزه با کندوها، مطمئن شوید که گیبدوهای اطراف ریجو را پاکسازی کرده و سلامت او را زیر نظر بگیرید. جنگجویان Gerudo می‌توانند به خوبی مقاومت کنند، اما هنوز باید مطمئن شوید که ریجو مورد حمله قرار نگرفته است، بنابراین حتماً به سلامت او توجه کنید. (ما این موضوع را تکرار می‌کنیم زیرا او بسیار بی دفاع است و اگر گیبدوها را رها کنید که به او حمله کنند نمی‌تواند مدت زیادی زنده بماند.)

هنگامی که هر سه کندو را نابود کردید، فقط باید گیبدوهای درگیر در منطقه را پاکسازی کنید. گروه جشن می‌گیرند و ریجو به شما می‌گوید که او را در پناهگاه طبقه پایین ملاقات کنید.

قبل از اینکه به سمت پایین بروید، توصیه می‌کنیم هر لوتی را که از کشته شدن گیبدوها در طول مبارزه به جای مانده است را بردارید، چرا که همه آن‌ها قدرت حمله زیادی را به سلاح‌های شما اضافه می‌کنند.

حل پازل ستون قرمز – راهنمای بازی افسانه زلدا: اشک پادشاهی

بعد از اینکه با ریجو ملاقات کردید، او نقاشی دیواری را در پناهگاه می‌خواند و در مورد مرتبط بودن با تاج و تخت، ستون‌های قرمز و نور صحبت می‌کند.

نخست، به اتاق تاج و تخت در طبقه بالا بروید و به دوردست‌ها نگاه کنید. سه ستون قرمز را مستقیماً جلوتر خواهید دید. مستقیم به سوی آنجا بدوید و سعی کنید هیچ چرخش غیرضروری را انجام ندهید، زیرا نقشه شما همچنان توسط طوفان شن مبهم خواهد شد.

تعدادی گیبدو Gibdo در طول مسیر وجود خواهند داشت، بنابراین از تیر و سلاح‌های عنصری استفاده کنید تا آن‌ها را شکست دهید.

از برج بالا بروید و صخره‌های ترک خورده در مرکز را با استفاده از تیرهای گل بمبی یا یک سلاح از نوع چکش بشکنید:

9 Riju of Gerudo Town quest walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

این کار نور را آزاد می‌کند و اکنون یک پرتو نور را در جهت جدیدی پرتاب می‌کند. نور را دنبال کنید تا برج بعدی را پیدا کنید. هنوز هم تعدادی Gibdo در طول راه وجود دارد، اما مسیرهای صعودی نیز وجود دارد که می‌توانید برای سهولت در سفر استفاده کنید.

در برج دوم، از Ascend برای بالا رفتن از این صخره نزدیک استفاده کنید و از Ultrahand برای چرخاندن میل لنگ در بالا استفاده کنید:

10jlee 230504 1001 totk riju pillar

صخره را به سختی می‌توان در طوفان شن دید، اما از روی ستون‌ها به طور ضعیفی قابل مشاهده است.

فقط به چرخش آن ادامه دهید تا در نهایت آینه در برج برگردد و پرتویی از نور را به سمتی جدید پرتاب کند. باز هم نور را دنبال کنید.

در برج سوم، صخره‌های پایین برج را بشکنید تا چند سکو و ستون‌های کوچک را ببینید. با استفاده از Ultrahand، حداقل یکی از ستون‌های کوچک را به یک سکو وصل کنید و سکو را تا جایی که می‌توانید بالا شناور کنید، مانند این:

11 Riju of Gerudo Town quest walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

از برج بالا بروید و به طبقه نرده‌ای بپرید. از Ultrahand برای برداشتن پلتفرم و شناور کردن آن تا جایی که می‌توانید دوباره استفاده کنید، مانند:

12 Riju of Gerudo Town quest walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

به پایین بپرید، دوباره از برج بالا بروید و از Ultrahand برای گرفتن سکو و ستون (های) کوچک استفاده کنید. یک ستون کوچک را به میل لنگ شکسته در بالای برج وصل کنید و آن را بچرخانید و نور آینه را به سمت اولین برج بگیرید. هنگامی که نور در یک ردیف قرار می‌گیرد، به طور خودکار یک کات سین را پخش می‌کند، که نشان می‌دهد مجسمه‌ای مشکوک و صاعقه شکل از روی زمین ظاهر می‌شود.

به آنجا بروید و به ریجو کمک کنید با صاعقه به میله ضربه بزند تا قسمت بعدی و پایانی «Riju of Gerudo Town» یعنی معبد رعد و برق Lightning Temple آشکار شود.

1 TOTK The Lost Woods Entrance 0

چگونه از Lost Woods در Zelda: Tears of the Kingdom عبور کنیم

How to get through the Lost Woods in Zelda: Tears of the Kingdom

جنگل Korok یک مکان حیاتی در Hyrule است: این جنگل خانه Deku Tree است که به شما یک کوئست بسیار مهم را می‌دهد. رفتن به جنگل Korok در Breath of the Wild سفری گیج‌کننده بود که در آن باید از لابلای مه در جنگل‌های گمشده عبور می‌کردید، اما در Tears of the Kingdom، دیدن Deku Tree ،Hestu و Korokها کمی آسان‌تر است.

اگر از راه‌های معمولی به Lost Woods برسید، با دروازه‌ای سنگی و جنگلی پوشیده از مه مواجه خواهید شد. هر جهتی که می‌روید با مه تمام می‌شود که شما را می‌بلعد و در ورودی بیرون می‌اندازد.

شما هر گزینه‌ای را که فکرش را بکنید امتحان کنید، اما یک جهت وجود دارد که به تازگی به The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom اضافه شده است: ورود از پایین، به لطف قابلیت Ascend.

برای اطلاع از نحوه عبور از Lost Woods و رسیدن به جنگل کوروک به خواندن ادامه دهید.

چگونه از Lost Woods عبور کنیم تا به جنگل Korok در Zelda: Tears of the Kingdom برسیم

وقتی برای اولین بار به جنگل‌های گمشده می‌رسید، جنگل پوشیده از دود و ورودی سنگی ویران شده را خواهید دید. اگر سعی کنید در پیچ و خم پرسه بزنید، مه شما را احاطه کرده و شما را به نقطه ابتدایی منتقل می‌کند. به جای تلاش برای عبور از پیچ و خم، باید از جنگل‌های گمشده به طور کامل بگذرید و از اعماق عبور کنید.

قبل از رفتن به اعماق، توصیه می‌کنیم برای روشن کردن راه، دانه‌های Brightbloom را جمع آوری کنید.

2 TOTK Korok Forest Route

به شکاف مینشی وودز واقع در مسیر جنگل‌های گمشده در مختصات (1063, 1655, 0167) سفر کنید. قبل از شیرجه زدن در شکاف، یک سنجاق را در مرکز جنگل کوروک قرار دهید تا به شما در اعماق کمک کند. در شکاف شیرجه بزنید و در جهت شمال غربی به سمت مرکز جنگل کوروک حرکت کنید. به یاد داشته باشید که از دانه‌های Brightbloom خود برای روشن کردن محیط اطراف خود استفاده کنید و از غوطه وری در تاریکی، ماده روغن مانند، روی زمین اجتناب کنید.

3 TOTK Korok Forest Path

همانطور که به سنجاق نزدیکتر می‌شوید، شروع به دیدن درختان غول مانند می‌کنید – درختانی که گویی زنده هستند چهره دارند – شبیه به درختان موجود در جنگل‌های گمشده. به بالای درخت غول پیکر بروید تا یک large poe، یک قطره اشک وحشتناک، بالای درخت پیدا کنید. جهت آن را از بالای درخت به سمت یک ریشه روشن در دوردست دنبال کنید.

4 TOTK Stone Pillar

از درخت بپرید و به سمت زمین آلوده غیر تاریک در دوردست بروید. مسیر را به سمت علامت ادامه دهید تا Rikonasum Lightroot را در مختصات (0410, 2131, -0592) و یک سکوی سنگی بزرگ در کنار آن پیدا کنید. در بالای تپه روی سکوی سنگی بایستید و از Ascend برای بالا آمدن به جنگل Korok استفاده کنید.

5 TOTK Korok Forest Path 1

کار بعدی شما خلاص کردن جنگل کوروک از تیرگی است که لازمه آن برخورد با Gloom Hands و Phantom Ganon است. موفق باشید!

مطلب مرتبط:  5 بازی جهان باز برتر برای کامپیوترهای ضعیف 

1 TOTK Deku Tree 0

چگونه از gloom در جنگل کوروک خلاص شویم

How to cure the Deku Tree’s stomach in Zelda: Tears of the Kingdom

پس از ورود به جنگل Korok در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom و عبور از جنگل‌های گمشده، خواهید دید که جنگل Korok حال و هوای شاد معمول خود را ندارد. فضای دلگیرتری بر منطقه حاکم است.

کوروک‌ها اکنون غمگین هستند و حتی یک لبخند ساده هم تحویل شما نمی‌دهند. در این بخش نحوه پاکسازی تاریکی از جنگل کوروک را آموزش خواهیم داد.

وقتی داخل جنگل کوروک شدید، به داخل درخت دکو بروید تا شکاف درخت دکو را پیدا کنید. قبل از ورود، توصیه می‌کنیم که قفل ایستگاه تله‌پورت در معبد موسانوکیر را باز کنید و با انجام کارهای زیر برای نبرد آماده شوید:

 • چند آفتابگردان بپزید تا سلامتی خود را در gloom دوباره پر کنید
 • اسلحه و سپر قدرتمند را با هم فیوز کنید
 • تعداد زیادی تیر بیاورید
 • حدود هشت تا ده گل بمبی بردارید

این یکی لازم نیست، اما ما همچنین به شما توصیه می‌کنیم قبل از پریدن در شکاف، زره خود را پیش Great Fairies ارتقاء دهید. هر زمان که آماده بودید به درون شکاف بروید و با اولین گروه از دشمنان روبرو شوید: Gloom Spawn.

چگونه می‌توان گلوم اسپاون را شکست داد

2 TOTK Gloom Hands Bomb

پس از افتادن در شکاف، تاریکی شروع به پخش شدن در سطح زمین می‌کند و دست‌ها به بیرون می‌خزند. به سرعت یک گل بمبی را با تیر خود ترکیب کنید و آن را به وسط پنج گلوم اسپاون (یا همان گلوم هندز) شلیک کنید. برای شکست دادن هر پنج گلوم اسپاون، حدود هشت تا ده تیر بمبی مورد نیاز است.

اگر گل‌های بمبی تمام شده باشند، ما همچنین متوجه شده‌ایم که ژله‌های عنصری چوچو در آسیب رساندن به صورت AOE به همه دست‌ها به طور همزمان جواب می‌دهند. برای کسانی که کوئست داستان اصلی «ریجو از شهر گرودو» را به پایان رسانده‌اند، توانایی ویژه ریجو می‌تواند دست‌ها را سریع قلع و قمع کند و این شخصیت می‌تواند این دشمنان را به راحتی از پای درآورد.

از نزدیک شدن بیش از حد به Gloom Spawn خودداری کنید زیرا آن‌ها دست دراز می‌کنند و شما را از فاصله‌ای دور به دام می‌اندازند. اگر گرفتار شدید، جوی استیک‌های خود را دیوانه‌وار تکان دهید تا در اسرع وقت از چنگ آن‌ها فرار کنید و قلب‌های خود را نجات دهید.

هنگامی که هر پنج دشمن شکست خوردند، برای رویارویی با یک دشمن دیگر آماده شوید: فانتوم گانون.

چگونه فانتوم گانون را شکست دهیم – راهنمای بازی افسانه زلدا: اشک پادشاهی

3 TOTK Phantom Ganon Deku Tree

پس از نابودی هر پنج Gloom Spawn، فانتوم گانون با شمشیری در دست ظاهر خواهد شد. مبارزه فانتوم گانون تماماً مبتنی بر دفاع، دور زدن و جاخالی رفتن است. ما یک مجموعه زره هشت دفاعی داشتیم و هر ضربه حدود شش قلب آسیب وارد می‌کرد. اگر برای رسیدن به زمان‌بندی عالی برای جاخالی دادن دچار مشکل هستید، سپر خود را بالا نگه دارید تا از آسیب دیدن جلوگیری نمایید. از بالا رفتن از دیوارها برای فرار خودداری کنید زیرا فانتوم گانون کمان خود را بیرون آورده و شما را زمین خواهد زد.

4 Phantom Ganon basic swing

فانتوم گانون سه حمله مجزا در طول نبرد دارد:

 1. فانتوم گانون شمشیر خود را بلند می‌کند و یک بار به سمت لینک ضربه می‌زند.
 2. فانتوم گانون شروع به یورش بردن به سمت لینک می‌کند و یک بار شمشیر خود را می‌چرخاند.
 3. فانتوم گانون شمشیر خود را برای لحظه‌ای در هوا نگه می‌دارد و سپس یک حمله چرخشی را انجام می‌دهد و دو بار آسیب وارد می‌کند.

دو حمله اول را می‌توان فقط با بالا نگه داشتن سپر مسدود کرد، اما ضربه دوم، اسپین اتک، از سپر گذر کرده و به لینک آسیب می‌رساند. هنگامی که فانتوم گانون را دیدید که شمشیر خود را برای مدت طولانی‌تری در هوا نگه داشته است، به عقب برگردید و به کلی از او دوری کنید. صبور باشید و منتظر بمانید تا فانتوم گانون تاب بخورد و فرصت خود را از دست بدهد، سپس وارد عمل شوید و نوار سلامتی او را خالی کنید.

این روند را تا زمانی که فانتوم گانون را با موفقیت از بین ببرید تکرار کنید. هنگامی که او شکست خورد، تاریکی که جنگل کوروک را فرا گرفته ناپدید می‌شود و فانتوم گانون یک شمشیر تاریک، کمان پادشاه شیطان و چند توده تاریک را رها می‌کند.

اگر به دنبال لوت بیشتری هستید (بله، تعداد بیشتری از این مینی باس‌ها وجود دارد!) ما لیستی از مکان‌های Phantom Ganon را برای شما آماده کرده‌ایم.

صرف نظر از این، با خلاص شدن از تیرگی درخت دکو، مکان Master Sword را کشف خواهید کرد…

1 Find the Fifth Sage walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

راهنمای «Find the Fifth Sage»، در Ring Ruins در Zelda: Tears of the Kingdom

‘Find the Fifth Sage’ walkthrough in Zelda: Tears of the Kingdom

گروه پس از کمک به مناطق مختلف و جستجوی زلدا در قلعه هایرول، متوجه خواهند شد که جای یک متحد در این میان خالی است.

پورا شما را موظف می‌کند که او را در کوئست «Find the Fifth Sage» پیدا کنید، اگرچه او پیشنهاد زیادی برای ادامه دادن به شما نخواهد داد.

این شما را به Ring Ruins می‌برد، که به عنوان «ویرانه‌های عصر افسانه‌ها» توصیف می‌شود – و به طرز گیج‌کننده‌ای، این مکان با مکانی که ممکن است قبلاً به طور تصادفی با آن برخورد کرده‌اید همپوشانی دارد – بنابراین اکنون زمانی است که می‌توانید این کوئست را شروع کنید.

آنچه باید در مورد Ring Ruins و جستجوی Fifth Sage بدانید

منطقه Ring Ruins در دهکده کاکاریکو مکان مورد نظر کوئست Find the Fifth Sage است.

نخست، بدانید که Ring Ruins از نظر فنی غیرقابل دسترس است، تا زمانی که در داستان اصلی به اندازه کافی پیشرفت کنید، در اصل زمانی که هر چهار مکان پدیده منطقه‌ای را تکمیل کرده باشید و Crisis in Hyrule Castle را به طور کامل پشت سر گذاشته باشید.

وقتی آماده شدید، باید با تائورو و پایا که ایستاده‌اند و به ویرانه‌های دهکده نگاه می‌کنند، صحبت کنید.

اگر زودتر از موعد با ویرانه‌های حلقه برخورد کرده‌اید و می‌خواهید کاری در اینجا انجام دهید، پس توصیه می‌کنیم کوئست A Trip Through History را انجام دهید که به خرابه‌ها منتهی می‌شود.

2 Find the Fifth Sage walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

علاوه بر این، هنگامی که کوئست «Find the Fifth Sage» را شروع می‌کنید، در صورت تمایل می‌توانید قبل از اینکه «پدیده‌های منطقه‌ای» را به پایان برسانید، sage را پیدا کنید. ما در حین کاوش در جزایر آسمانی به sage برخورد کردیم، و کات سین احمقانه‌ای به این مضمون برای ما پخش شد: «تو قبلاً او را پیدا کردی!؟» علیرغم این واقعیت که می‌توانید او را قبل از رسیدن به کوئست «Find the Fifth Sage» پیدا کنید، برای انجام این کار به حداقل ۱۰ قلب نیاز دارید.

پورا خاطرنشان می‌کند که ایده خوبی است که به «ویرانه‌های عصر افسانه‌ها» بروید، که در واقع همان Ring Ruins در روستای کاکاریکو است. توجه داشته باشید که اگر بخواهید، می‌توانید از کل بخش روستای کاکاریکو رد شوید و مستقیماً به جزیره آسمان بروید، اما اگر عاشق داستان و روایت هستید، این کار را نکنید. اگر مأموریت «Secret of the Ring Ruins» را انجام ندهید، پیمایش جزیره آسمان نیز بسیار سخت‌تر است.

[هشدار: ادامه این راهنما حاوی اسپویل‌هایی برای بخش پایانی Tears of the Kingdom است.]

راهنمای Secret of the Ring Ruins، چگونه تائورو را پیدا کنیم

ممکن است قبلاً این کوئست را شروع کرده باشید، اما اگر این کار را نکرده‌اید، باید با تائورو و پایا که در کنار خرابه‌های دهکده ایستاده‌اند صحبت کنید.

پس از گپ زدن با آن‌ها، از داربست جلوی آن‌ها بالا بروید و به ring ruin که در مورد آن صحبت می‌کنند صعود کنید. از تخته سنگی در داخل عکس بگیرید، به بیرون صعود کنید و عکس خود را به آن‌ها نشان دهید. آن‌ها متعجب خواهند شد و به کشف جدید به لطف عکس عالی شما توجه می‌کنند.

گروه تحقیقات به سمت برج اسکای ویو Popla Foothills خواهد رفت، جایی که کالیپ متوجه خواهد شد که تائورو قبلاً به سمت خرابه‌های اطراف فرار کرده است. شما می‌توانید Tauro را در اینجا پیدا کنید:

3jlee 230512 1001 totk ring ruins2

تائورو در مورد خرابه‌ها و کدها و معماهای بیشتری صحبت می‌کند. صندوق Zonai را مستقیماً بالای او باز کنید تا پیراهن شارژ شده را دریافت کنید. آن را بپوشید و دوباره با تائورو صحبت کنید. او اشاره خواهد کرد که احتمالاً قطعات بیشتری از این زره در اطراف اژدها وجود دارد، اما او واقعاً نمی‌داند که چه اتفاقی می‌افتد.

اژدهایی که از آن یاد می‌شود این رودخانه است که به شکل مار است.

رودخانه را دنبال کنید و در طول مسیر Lizalfos را شکست دهید. برای دریافت شلوار شارژ شده در اینجا توقف کنید. شما باید با چکش یا با بمب برخی از سنگ‌ها را بشکنید.

4jlee 230512 1001 totk ring ruins1

و یک توقف دیگر در اینجا برای قطعه سر شارژ شده داشته باشید. شما باید چند پیچک را با آتش بسوزانید.

5jlee 230512 1001 totk ring ruins3

تمام لباس‌ها را بپوشید و به این خرابه‌ها در انتهای رودخانه بروید:

6jlee 230512 1001 totk ring ruins4

یک شارژ Zonai را با لباس در محراب بیندازید و در ادامه یک کات سین پخش می‌شود و آسمان ابری را که جزایر آسمان را پوشانده بود پاکسازی می‌کند. این مهم کوئست «Secret of the Ring Ruins» را تکمیل می‌کند.

از برج اسکای ویو Popla Foothills استفاده کنید تا برای قسمت بعدی به جزایر آسمانی تازه آشکار شده بروید.

جزایر تاندرهد و جزیره اژدها – راهنمای بازی افسانه زلدا: اشک پادشاهی

اگر به دلایلی از تمام موارد بالا صرف نظر کرده‌اید…

شما می‌توانید با استفاده از Recall روی زباله‌هایی که از آسمان اطراف می‌ریزند، به این جزیره آسمانی ابری با رعد و برق بروید. کمی دور منطقه زیر دویدیم تا اینکه صخره‌ای مناسب پیدا کردیم و از روی آن گلاید کردیم.

متأسفانه دید در این جزیره وحشتناک است، بنابراین ما واقعا نمی‌توانیم به شما بگوییم که کجا به راست یا چپ بپیچید، اما می‌توانیم به شما بگوییم که به این مختصات تقریبی بروید (1386, -3370, 0467). حفره‌ای در اطراف وجود دارد که به شما امکان می‌دهد وارد این جزیره آسمانی شوید و شما را در معبد Joku-u رها خواهد کرد.

اگر کوئست لاین را انجام دادید، باید از طریق برج Popla Foothills Skyview در جزایر Thunderhead باشید. از آنجا، شما فقط باید به اندازه کافی از جزایر بالا بروید تا بتوانید به جزیره Dragonhead بروید، که در واقع در زیر جزایر Thunderhead قرار دارد. در مرکز Dragonhead، ساختمانی را برای ورود می‌بینید که به شما امکان می‌دهد در Joku-u Shrine ظاهر شوید.

جلوی شراین، چند پیچک وجود دارد، پس آن‌ها را با آتش بسوزانید و به عمق جزیره بروید.

یک مجسمه الهه در سمت چپ شما وجود خواهد داشت تا در صورت وجود، Blessings of Light اضافی را دریافت کنید. در جلویی به ۱۰ قلب نیاز دارد تا باز شود، بنابراین اگر آن را ندارید، معامله‌ای را با مجسمه شیطان در نظر بگیرید یا شراین‌های بیشتری را فارم کنید و برگردید.

بعد از اینکه در را باز کردید، یک ماسک شوم جلوی شما خواهد بود. با آن تعامل کنید تا قسمت بعدی کوئست، «Guidance of Ages Past» را آغاز کنید.

1 Tears of the Kingdom Hornists Dramatic Escape 0

راهنمای کوئست Hornist’s Dramatic Escape

‘Hornist’s Dramatic Escape’ quest steps in Zelda: Tears of the Kingdom

کوئست «Hornist’s Dramatic Escape» یکی از مراحل جانبی متعدد در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom است. شما وظیفه دارید یوستوس، یکی از اعضای The Stable Trotters را که همراه با واگنش داخل یک چاه افتاده است، نجات دهید.

همانطور که در کوئست لاین Great Fairy Fountains قرار می‌گیرید، حتماً به این ماجراجویی جانبی برخورد خواهید کرد. این بخش یک روش موثر برای نجات یوستوس از داخل چاه و تکمیل «فرار دراماتیک بوقچی» در Zelda: Tears of the Kingdom را پوشش می‌دهد تا بتوانید به سرعت ماجراجویی خود را از سر بگیرید.

مراحل کوئست Hornist’s Dramatic Escape

کوئست Hornist’s Dramatic Escape یک ماجراجویی جانبی است که از «Serenade to Mija» یکی از مأموریت‌های Great Fairy Fountain منشعب می‌شود.

2 Hornist s Dramatic Escape quest steps in Zelda Tears of the Kingdom

یوستوس در مرز تابانتا در مختصات (-3658, 0760, 0117) گیر کرده و همراه با واگن خود در یک سوراخ افتاده است. اگر به یک مرجع سریع نیاز دارید، نقطه بین Nero Hill و Rayne Highlands است.

پس از صحبت با او، ماجراجویی جانبی را آغاز خواهید کرد. وظیفه شما در اینجا استفاده از مواد داخل غار برای بلند کردن واگن با یوستوس روی آن است – Ultrahand در اینجا کمک خواهد کرد.

3 Zelda Tears of the Kingdom Great Fairy Fountain locations 6

چگونه یوستوس را از چاه نجات دهیم

در اینجا مراحل نجات یوستوس از چاه در Zelda: Tears of the Kingdom آمده است:

 • یکی از مواد مربع شکل را بالای واگن قرار دهید تا سقفی ایجاد شود – اگر این کار را نکنید، یوستوس شکایت خواهد کرد که «جایی برای نشستن ندارد».
 • بالون هوا را در بالای «سقفی» که به تازگی ساخته‌اید، در راستای مرکز قرار دهید.
 • یک شعله‌انداز را که به سمت بالا نگاه می‌کند (سر اژدها که آتش می‌ریزد) داخل خود بالون قرار دهید.
 • با استفاده از Ultrahand، واگن را به یکی از دیواره‌های داخلی سوراخ نزدیک کنید.
 • با یوستوس صحبت کنید و بگویید «سوار واگن شو!»
 • وقتی سوار واگن شد، روی پشت بام بپرید و شعله‌پخش‌کن را بزنید تا بالون بلند شود.

کاری که من اینجا انجام دادم تا یوستوس به فضای بیرونی پرواز نکند این بود که از پشت بام پریدم، به دیوار آویزان شدم و از بیرون سوراخ بالا رفتم. سپس، هنگامی که واگن درست خارج از سوراخ بود، از Ultrahand استفاده کردم تا Eustus را دوباره به آرامی روی زمین امن قرار دهم.

4 Zelda Tears of the Kingdom The Hornists Dramatic Escape 2

این همه آموزش مورد نیاز برای مرحله جانبی «Hornist’s Dramatic Escape» است. خوشبختانه، لازم نیست یوستوس را تا آخر مسیر همراهی کنید. او سفر را به تنهایی کامل می‌کند. برای مشکلات و زحماتی که کشیدید، او به عنوان پاداش به شما سه courser bee honey می‌دهد.

اکنون می‌توانید در صورت صلاحدید به Snowfield Stable بازگردید. هنگامی که یوستوس و بقیه گروه را به پری بزرگ می‌برید، مرحله جانبی «Serenade to Mija» را به پایان خواهید رسانید.

مقاله مرتبط:  بهترین بازی های نینتندو سوییچ 

1gloom borne illness porridge zelda 0

طرز تهیه «Gloom-borne Illness» در Zelda: Tears of the Kingdom

How to make the ‘Gloom-borne Illness’ porridge in Zelda: Tears of the Kingdom

کوئست Gloom-borne Illness یکی از چندین مأموریت جانبی است که می‌توانید در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom پیدا کنید.

به نظر می‌رسد لینک تنها کسی نیست که توسط Gloom آسیب دیده است – یک توده مایل به قرمز مایل به بنفش که نیروی زندگی مردم را در سراسر Hyrule تهدید می‌کند – زیرا این کوئست را برای درمان کسی که به Gloom مبتلا شده می‌توانید در روستای Kakariko، در مغازه زره تقویت شده فروشی پیدا کنید.

در اینجا، نحوه تکمیل کوئست را پوشش می‌دهیم، از جمله نحوه درست کردن Sunny Veggie Porridge و محل تهیه هر ماده، از جمله «سبزیجات وحشی».

نحوه شروع کوئست «Gloom-borne Illness»

ابتدا به روستای کاکاریکو در جنوب شرقی هایرول بروید. اگر هنوز آنجا نرفته‌اید، مختصات آن (1845, -0969, 0115) است.

2 Zelda tears of the kingdom GBI location

پس از ورود به دهکده، به مغازه زره‌فروشی بروید و با کلری (زن پشت پیشخوان) صحبت کنید.

3 Zelda tears of the kingdom GBI kakariko shop

او به شما خواهد گفت که چون مادربزرگش خیلی بیمار است، مجبور است برای وسایلش قیمت‌های چشمگیری طلب کند. به نظر می‌رسد سودجویی همه گیر باشد و ما طرفدار آن نیستیم. اما، ما زره او را می‌خواهیم تا بتوانیم و به او کمک کنیم.

کلری به شما می‌گوید خواهرش لاسلی را پیدا کنید – او در سراشیبی مغازه زره‌فروشی نشسته است و بیرون از خانه مادربزرگش، و درباره نوعی فرنی با خودش غر می‌زند.

مواد تشکیل دهنده Sunny Veggie Porridge

به نظر می‌رسد فرنی تنها چیزی است که مادربزرگش خواهد خورد. برای ساختن Sunny Veggie Porridge در Zelda: Tears of the Kingdom به موارد زیر نیاز دارید:

 • Hylian Rice
 • Fresh Milk
 • ‘Wild greens’ (Sundelion)

4 Zelda tears of the kingdom GBI ingredients

اگرچه «سبزیجات وحشی» مقوله‌ای مبهم است، شما به طور خاص به Sundelion و خواص مقاوم در برابر تاریکی آن نیاز دارید تا فرنی کار کند.

5zelda gloom borne illness sunelion 1

بیایید نحوه تهیه آن‌ها را یک به یک بررسی کنیم.

مکان Hylian Rice

برنج Hylian را می‌توانید بین روستای کاکاریکو و روستای هاتنو پیدا کنید، اما به جای جستجوی آن‌ها در طبیعت، می‌توانید آن را از فروشگاه عمومی روستای هاتنو (3356, -2517, 0018) خریداری کنید.

6 Zelda tears of the kingdom GBI hateno shop

به هر حال باید به آنجا برویم، پس زندگی را برای خود آسان کنید و ۱۲ روپیز را خرج کنید.

7 Zelda tears of the kingdom GBI rice

مکان شیر تازه

مانند برنج هیلیان، می‌توانید شیر تازه را در فروشگاه عمومی دهکده هاتنو خریداری کنید. این نیز ۱۲ روپیز دیگر آب می‌خورد، مگر اینکه بخواهید بروید و خودتان یک گاو را بدوشید؟

8 Zelda tears of the kingdom GBI milk

نحوه بدست آوردن «wild green» – راهنمای بازی افسانه زلدا: اشک پادشاهی

«سبزیجات وحشی» در واقع، Sundelion هستند. این احتمال وجود دارد که چند ساندلیون همراه خود داشته باشید، اما اگر تعدادی از آن‌ها را از دست دادید، می‌توانید آن‌ها را در Hyrule Field و Eldin Canyon یا معمولاً در جزایر آسمان پیدا کنید.

9zelda gloom borne illness sunelion 2

جوایز کوئست Gloom-borne Illness

وقتی همه موارد بالا را به دست آوردید، آن‌ها را با هم ترکیب کنید تا Sunny Veggie Porridge درست کنید.

10 Zelda tears of the kingdom GBI svp

حالا به پیش لاسلی برگردید و فرنی را به او بدهید. مادربزرگ او به طرز مشکوکی بعد از خوردن یک قاشق بهتر می‌شود – چیزی که کلری درباره آن اظهار نظر می‌کند.

لاسلی برای زحمات شما یک کاسه فرنی گیاهی انرژی‌زا تقدیم می‌کند، در حالی که کلری این لطف را با معکوس کردن افزایش قیمت خود جبران می‌کند و زره‌های خود – مجموعه زره Steath و ست Radiant – را با قیمتی بسیار معقول‌تر یعنی ۱۸۰۰ و ۲۴۰۰ روپیز به شما می‌فروشد.

11 Zelda tears of the kingdom GBI rm

آفرین برای تکمیل کوئست! در حالی که در دهکده کاکاریکو هستید، اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، ارزش دارد معبد ماکاسورا را درست در جنوب تکمیل کنید.

1 TOTK Ring Ruins 0

راهنمای کوئست A Trip Through History در Zelda: Tears of the Kingdom

‘A Trip Through History’ quest steps in Zelda: Tears of the Kingdom

«سفر در طول تاریخ» یکی از چندین مأموریت جانبی است که می‌توانید در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom پیدا کنید.

از دهکده کاکاریکو شروع کنید، با بوگوت ملاقات کنید که به شما درباره چهار تخته سنگی می‌گوید که در اطراف دهکده دیده می‌شود، اما آن‌ها خیلی بلند هستند و او از ارتفاع می‌ترسد. این وظیفه شماست که تک تک آن‌ها را بخوانید و به او بگویید چه می‌گویند.

بخش‌های زیر را بررسی کنید تا بدانید هر تخته سنگی در کجا قرار دارد و چگونه می‌توانید به آن‌ها برسید.

مکان آغازین «سفری در طول تاریخ»

2 TOTK Trip Through History Start

با بوگوت، که می‌توانید او را در مرکز دهکده کاکاریکو پیدا کنید، صحبت کنید تا مرحله جانبی «سفری در طول تاریخ» را آغاز کنید. بوگوت در جاده‌ای که از دهکده کاکاریکو می‌گذرد سرگردان خواهد بود، پس مراقب مردی هیلیایی با سر تراشیده و کوله پشتی باشید که در خیابان پرسه می‌زند.

مکان‌های تخته سنگ

3 TOTK Ring Ruin locations

چهار ring ruins در اطراف روستای کاکاریکو پراکنده‌اند و در هر کدام یک تخته سنگ پیدا خواهید کرد. برای اینکه ببینید هر کدام از چهار ring ruins در کجا قرار دارند، تصویر بالا را بررسی کنید.

4 TOTK Josiu Shrine

اولین توصیه ما این است که قفل معبد Josiu را باز کنید که در بالای روستای کاکاریکو در جزیره آسمان در مختصات (1759,-1208, 0924) واقع شده است. با انجام این کار، می‌توانید به‌سرعت به شراین سفر کنید و به‌راحتی به سمت هر یک از تخته‌های سنگی به‌جای دویدن به روی سطح، به پایین گلاید کنید. برای رسیدن به معبد Josiu، از برج اسکای ویو Sahasra Slope پرواز کنید و به سمت جزایر آسمانی بالای دهکده کاکاریکو بروید. معبد Josiu ممکن است کمی متفاوت از آنچه شما به آن عادت کرده‌اید به نظر برسد: ورودی اصلی از بین رفته است! با این حال نگران نباشید، شما همچنان می‌توانید با شراین تعامل داشته باشید تا ایستگاه تله پورت را فعال کنید.

البته یک ring ruins پنجمی نیز وجود دارد که توسط کالیپ محافظت می‌شود – این یکی را نادیده بگیرید! این ring ruins بخشی از مرحله جانبی «سفر در طول تاریخ» نیست، بنابراین وقت خود را برای یافتن تخته سنگی اینجا تلف نکنید!

تخته سنگ در ring ruin بزرگ – ۱ – راهنمای بازی افسانه زلدا: اشک پادشاهی

5 TOTK Large Ring Ruin

از معبد جوسیو به سمت داربست چوبی در کنار حلقه عمودی بالای تپه شمالی روستای کاکاریکو به پایین بروید. در بالای داربست، چند غرفه با تحقیقات در داخل پیدا خواهید کرد و در زیر یکی از آن‌ها Ollie در بالای تخته سنگی خوابیده است. با کتاب باز بالای نیمکت کنار دال در مختصات (1737, -0902, 0199) تعامل کنید تا در مورد قربانی شدن پادشاه حاکم بدانید.

تخته سنگ در ring ruin شرقی – ۲

6 TOTK Eastern Ring Ruin

به ring ruin واقع در ضلع شمال شرقی روستای کاکاریکو بروید. می‌توانید از معبد Josiu به پایین گلاید کنید یا از تپه بالا بروید و به سمت خرابه حلقوی شکل بروید. از کنار چادرها روی داربست‌های چوبی عبور کنید و مسیر را تا بالای تپه ادامه دهید تا یک مسیر چوبی به داخل خرابه‌ها پیدا کنید. در انتهای راهرو در سمت راست خود، تخته سنگی را به همراه دفترچه‌ای با ترجمه‌هایی جلوی آن در مختصات (1901, -0812, 0199) خواهید دید. متن ترجمه شده به شما در مورد قدرت بدست آمده توسط سنگ‌های مخفی می‌آموزد.

تخته سنگ در ring ruin تو در تو – ۳

7 TOTK Nestled Ring Ruin

به خرابه حلقه‌ای شکل در جنوب غربی روستای کاکاریکو بروید تا اولکین، استین و درنجا را در بیرون پیدا کنید. راه خود را به داخل ادامه دهید تا سه بوکوبلین را پیدا کنید که در اطراف یک آتش و یک بوکوبلین در بالای دیوارهای خرابه جمع شده‌اند. همه بوکوبلین‌ها را شکست دهید و سپس وارد اتاقی شوید که در قسمت سمت راست پشت حلقه قرار دارد تا دال سنگی را پیدا کنید. با دفترچه یادداشت روی نیمکت در مختصات (1632, -1178, 0218) تعامل کنید تا بیاموزید که چگونه افراد sage می‌شوند.

تخته سنگ در ring ruin جنوبی – ۴

8 TOTK Southern Ring Ruin

از معبد جوسیو به پایین گلاید کنید یا از تپه در سمت جنوب شرقی دهکده کاکاریکو به سمت ring ruin جنوبی بالا بروید. به سمت راست در داخل خرابه حلقه‌ای شکل بپیچید تا تخته سنگی را پیدا کنید. با دفترچه یادداشت روی نیمکت در مختصات (1938, -1081, 0166) تعامل کنید تا در مورد sageهایی که از هایرول در برابر پادشاه شیطان محافظت می‌کردند اطلاعات بیشتری کسب کنید.

پاداش مرحله جانبی «سفر در طول تاریخ»

پس از خواندن هر چهار ترجمه از تخته سنگ، به بوگوت در مرکز دهکده کاکاریکو بازگردید و آنچه را که پیدا کرده‌اید به او بگویید. بعد از اینکه با بوگوت صحبت کردید و به او گفتید که تخته‌های سنگی چه می‌گویند، او سه Thunderwing Butterflies به شما می‌دهد.

بیشتر بخوانید:  6 کاری که باید پیش از تجربه افسانه زلدا اشک پادشاهی Zelda: Tears of the Kingdom انجام دهید 

1 A New Signature Food side adventure steps in Zelda Tears of the Kingdom

راهنمای کوئست جانبی «A New Signature Food» در Zelda: Tears of the Kingdom

‘A New Signature Food’ side adventure steps in Zelda: Tears of the Kingdom

«یک غذای ویژه جدید» یکی از ماجراجویی‌های جانبی متعددی است که می‌توانید در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom پیدا کنید. اگر به دنبال راه‌حلی برای آن هستید، احتمالاً می‌دانید که در روستای هاتنو مستقر است و بخشی از چندین کوئست لاین مختلف است، مانند «انتخاب شهردار» و «نامه‌ای به کوین».

اما اگر چیزی نمی‌دانید، پیشنهاد ما این است که قبل از شروع «A New Signature Food»، باید با رفتن به مغازه Cece در درام انتخابات شهرداری روستای هاتنو شرکت کنید – منظور ما همان ساختمان با قارچ‌های بزرگ است.

با Cece در آنجا صحبت کنید، در همین حال Reede وارد می‌شود و آن‌ها در مورد برگزاری انتخابات برای شهردار جدید بحث خواهند کرد. (رید شهردار فعلی است.) وقتی رید محل را ترک می‌کند، می‌توانید دوباره او را در خانه‌اش پیدا کنید تا «A New Signature Food» را شروع کنید.

2 A New Signature Food side adventure steps in Zelda Tears of the Kingdom

مراحل گام به گام کوئست A New Signature Food

کوئست A New Signature Food دو بخش اصلی دارد – اولی پیدا کردن Reede و دومی یافتن Koyin و کمک به او در راه اندازی یک فروشگاه پنیر. بیایید شروع کنیم.

چگونه کوئست «A New Signature Food» را شروع کنیم

3 A New Signature Food side adventure steps in Zelda Tears of the Kingdom

هنگامی که Reede فروشگاه Cece را ترک کرد، می‌توانید او را در خانه‌اش، که خانه‌ای بزرگ روی تپه است، پیدا کنید. او داخل است. برای شروع مرحله با او صحبت کنید. ایده بزرگ او برای برنده شدن در رقابت شهرداری این است که شهر را با ایجاد، همانطور که حدس می‌زنید، یک غذای جدید سرحال کند. پدربزرگش با یک پنیرساز در شهر همکاری می‌کرد، اما یادش نمی‌آید که کیست.

4 A New Signature Food side adventure steps in Zelda Tears of the Kingdom

باید بفهمید که تاریخچه پنیر هاتنو ویلج چه ماجرایی در پس خود دارد.

ابتدا Koyin را پیدا کنید

شما می‌بایست Koyin را پیدا کنید، که پدربزرگ آن مرد پنیر به دست بود. او در یک اسکله درست خارج از شهر هاتنو، در انتهای دریاچه سوماک واقع شده است. با او صحبت کنید و کوئست «نامه‌ای به کوین» را شروع کنید.

چگونه «نامه‌ای به کوین» را حل کنیم

5 A New Signature Food side adventure steps in Zelda Tears of the Kingdom

اگر مستقیماً از اسکله به دریاچه سوماک نگاه کنید، بطری را خواهید دید که در آب شناور است. این کلید پنیر است. برای گرفتن با Ultrahand خیلی دور است، بنابراین باید داک را با چیزهایی که در محیط یافت می‌شوند گسترش دهید. می‌توانید چند درخت را قطع کنید تا کنده‌های چوبی به دست آورید، و دو تخته چوبی نیز در پشت سرتان به خانه فشار داده شده‌اند. از Ultrahand برای ایجاد یک مسیر به طرف بطری استفاده کنید – مسیر باید به اندازه‌ای طولانی باشد که بتوانید از Ultrahand برای گرفتن بطری و قرار دادن آن در نزدیکی Koyin استفاده کنید.

دوباره با او صحبت کنید و او نامه را می‌خواند و سپس به داخل خانه‌اش (خانه درست کنار دریاچه) برمی گردد. بروید دنبالش با او در داخل صحبت کنید تا یک نمونه از پنیر را به شما بدهد، سپس مغازه بزرگتری را برای او باز کنید. شما می‌توانید شیر را مبادله کنید تا پنیر بیشتری بدست آورید یا فقط بیشتر بخرید. اگر پنیر را برای خودتان می‌خواهید، یکی را بخرید یا با آن معامله کنید، زیرا دیگری به رید می‌رسد.

6 A New Signature Food side adventure steps in Zelda Tears of the Kingdom

به پیش رید برگردید

به خانه رید برگردید و دوباره با او صحبت کنید. او پنیر را بو می‌کند. پنیر را به او بسپارید تا «A New Signature Food» را تکمیل کند.

جایزه تکمیل A New Signature Food

رید برای تکمیل ماجراجویی جانبی یک روپیز نقره به شما می‌دهد. هر روپیز نقره ۱۰۰ روپیز معمولی ارزش دارد. بد نیست، با توجه به اینکه روپیز در بازی به شدت کمیاب است!

1 TOTK Cece 0

راهنمای کوئست «Team Cece or Team Reede?» در Zelda: Tears of the Kingdom

‘Team Cece or Team Reede?’ quest steps in Zelda: Tears of the Kingdom

«تیم سیس یا تیم رید؟» یکی از بسیاری از ماجراجویی‌های جانبی است که می‌توانید در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom پیدا کنید، و برای تکمیل کوئست لاین انتخاب شهردار که در دهکده هاتنو یافت می‌شود، یک امر ضروری است.

با شروع از دهکده هاتنو، ماجراجویی جانبی شما را ملزم می‌کند که در روستا بگردید و مردم آن را به رای دادن به Cece به‌عنوان شهردار با دادن یک Hylian shrooms به آن‌ها سوق دهید. تنها مشکل این است که آن‌ها کجا هستند؟ یافتن محل استقرار حامیان Reede ممکن است کمی دشوار باشد زیرا آن‌ها در طول روز حرکت خواهند کرد و مکان آن‌ها بسته به زمان متفاوت خواهد بود.

در ادامه این بخش راهنما را بخوانید تا بدانید که Hylian shrooms را باید به چه کسی بدهید و کجا می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید.

«تیم Cece یا تیم رید؟» محل آغازین

2 TOTK Cece or Reede

برای شروع مرحله جانبی «تیم Cece یا تیم Reede؟»، به مغازه زره‌فروشی در روستای هاتنو بروید و با افرادی که بیرون ایستاده‌اند تعامل داشته باشید. شما به داخل دعوت خواهید شد تا با Cece صحبت کنید، رخدادی که خیلی زود توسط Reede، شهردار فعلی روستای هاتنو قطع خواهد شد. پس از آن، بحث آن‌ها در خصوص رقابت برای شهرداری بالا می‌گیرد، زیرا Cece و Reede هر کدام دیدگاه‌های متفاوتی برای روستا دارند. سپس Cece به شما مأموریت می‌دهد تا با رشوه دادن به اهالی با Hylian shrooms، حامیان Reede را متقاعد کنید که به او رأی دهند.

مکان حامیان رید – راهنمای بازی افسانه زلدا: اشک پادشاهی

شما باید به هشت حامی رید در دهکده هاتنو یک Hylian shrooms بدهید. از آنجایی که شهر بین حامیان Cece و حامیان Reede تقسیم شده است، شما به روشی برای تشخیص این دو نیاز دارید: حامیان Cece لباس الهام گرفته از قارچ او را می‌پوشند، در حالی که حامیان Reede اینگونه نیستند. علاوه بر این، حامیان Reede بیشتر از بزرگان و کشاورزان روستا هستند – به طور کلی، احتمالاً آن‌ها را در مناطق روستایی‌تر روستا پیدا خواهید کرد. بخش‌های زیر را بررسی کنید تا بدانید کجا می‌توانید هر هشت حامی Reede را پیدا کنید.

تامانا

3 TOTK Tamana Path

تامانا را معمولاً می‌توان شب هنگام در حال جارو زدن در ورودی روستای هاتنو یا مراقبت از از جوجه‌هایش در روز دید.

لئوپ

4 TOTK Leop

لئوپ را معمولاً می‌توان در بیرون از مغازه Cece کنار تابلوی اعلانات در طول روز یا در مسافرخانه در شب هنگام یافت.

مدا

5 TOTK Medda

مدا را معمولاً می‌توان در طول روز در مزرعه‌ای در شمال دهکده هاتنو در حال مراقبت از گوجه‌فرنگی‌های هیلیانی خود یافت. در شب، او را می‌توان در خانه‌اش در ضلع جنوبی روستای هاتنو پیدا کرد.

اوما

6 TOTK Uma

اوما را معمولاً می‌توان روزها در مزرعه کنار مدرسه هاتنو و شب‌ها در خانه‌اش در نزدیکی معبد زانمیک پیدا کرد.

Worten

7 TOTK Worten

از صبح تا شب در ایوان بیرون کاروانسرا می‌توان ورتن پیدا کرد. او را همچنین می‌توان به جای همسرش، پریما، در پیشخوان مسافرخانه دید.

دانتز

8 TOTK Dantz

دانتز را می‌توان در اصطبل‌های بیرون خانه‌اش در مرتع هاتنو در سمت شمال شرقی روستای هاتنو پیدا کرد.

کوین

9 TOTK Koyin Path 1

اگر نامه را در یک بطری از دریاچه نیافته باشید، معمولاً می‌توانید کوین را در اسکله کنار مرتع هاتنو در سمت شمال شرقی روستای هاتنو پیدا کنید. در غیر این صورت، می‌توانید کوین را در داخل خانه‌اش در مرتع هاتنو بیابید.

توک

10 TOTK Tokk

توک از پیاده روی روزانه تا آزمایشگاه تحقیقاتی روستای هاتنو لذت می‌برد. او روز را با نشستن در کنار دیگ پخت و پز در کنار مرتع هاتنو آغاز می‌کند و سپس پیاده روی آرام خود را به آزمایشگاه تحقیقاتی دره هاتنو آغاز می‌کند، جایی که تا شب خواهد ماند. سپس به خانه برمی‌گردد و تا صبح می‌خوابد.

حالا که همه‌ی Hylian shroomsها را دادید، به سیس برگردید و به او بگویید که کار تمام شده است. هنگامی که این کار را انجام دادید، کوئست «Team Cece یا Team Reede؟» را کامل خواهید کرد.

پاداش تکمیل کوئست «تیم Cece یا تیم رید؟»

بعد از اینکه به پیش Cece برگشتید و به او گفتید که همه Hylian shroomsها را داده‌اید، او به عنوان جایزه به شما یک big hearty truffle می‌دهد.

اگر به دنبال تکمیل کوئست دیگری در کوئست لاین انتخاب شهردار هستید، بخش قبلی که درباره A New Signature Food بود را از دست ندهید.

1 The Beast and The Princess quest steps in Zelda Tears of the Kingdom

راهنمای کوئست The Beast and The Princess در Zelda: Tears of the Kingdom

‘The Beast and The Princess’ quest steps in Zelda: Tears of the Kingdom

مرحله The Beast and The Princess یک کوئست جانبی در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom است که خود بخشی از مرحله جانبی The Lucky Clover Gazette است. لازم است که شما ماجراجویی جانبی Lucky Clover Gazette را به نام Potential Princess Sighting آغاز کرده باشید، ابتدا با ملاقات با خبرنگار Rito، یعنی Penn در Lookout Landing و رفتن به مقر روزنامه در هبرا، درست خارج از Rito Village، استارت کار را بزنید.

کوئست The Beast and the Princess یکی از ۱۲ قسمت از کوئست لاین Potential Princess Sighting است که به اصطبل Tears of the Kingdom گره خورده است.

راهنمای کوئست The Beast and The Princess

کوئست The Beast and the Princess یک ماجراجویی جانبی و بخشی از Potential Princess Sighting است و سفرهای زیادی در آن وجود دارد. در اینجا کاری که باید انجام دهید را شرح داده‌ایم:

 1. برای شروع کوئست، ابتدا در Lookout Landing و سپس خارج از Rito Village، با پن ملاقات کنید. (دهکده ریتو جایی است که Potential Princess Sightings! آغاز می‌شود.)
 1. به New Serenne Stable بروید تا در مورد محل اختفای Zelda با برخی از جانوران شایعه شده اطلاعاتی دریافت کنید. (این جایی است که The Beast and the Princess رسماً شروع می‌شود.)
 1. اطلاعات بیشتر را از اصطبل کنار دریاچه در فارون دریافت کنید.
 1. سیما و جانوران را در فارون بیابید.

چگونه کوئست The Beast and the Princess را شروع کنیم

2 The Beast and The Princess quest steps in Zelda Tears of the Kingdom

کوئست The Beast and the Princess یکی از چندین مأموریت جانبی مرتبط با Potential Princess Sightings است و در نوع خود فوق‌العاده جذاب است. برای شروع، باید قبلاً ماجراجویی جانبی Potential Princess Sighting را شروع کرده باشید: اولین قدم در آنجا این است که با پن در خارج از برج آسمان Lookout Landing صحبت کنید قبل از رفتن به ملاقات او در ساختمان Lucky Clover Gazette در خارج از روستای Rito. ما آن را با یک ستاره در زیر علامت‌گذاری کرده‌ایم.

3 The Beast and The Princess quest steps in Zelda Tears of the Kingdom

سردبیر روزنامه شما دو نفر را به هر ۱۲ اصطبل می‌فرستد تا اطلاعاتی در مورد محل اختفای پرنسس زلدا پیدا کنید. شما می‌توانید این کارها را به هر ترتیبی انجام دهید، و هر اصطبل داستان کوچک خود را آغاز می‌کند. The Beast and the Princess یکی از آن‌هاست. برای شروع آن، به New Serenne Stable در Hyrule Field بروید. (نزدیکترین شراین، شراین سینواک است.)

رفتن به جنوب برای یافتن جانور شایعه شده

4gazette

پن در کنار میز جلو اصطبل منتظر خواهد بود. او به شما خواهد گفت که مردم اطراف این جانور را در یک منطقه نیمه گرمسیری در جنوب دیده‌اند. این فارون است که مستقیماً در جنوب مرکزی هایرول قرار دارد. اگر قفل برج‌های اطراف را باز نکرده باشید، سفری طولانی در انتظار شما خواهد بود، البته نه خیلی طولانی.

هنگامی که در فارون قرار گرفتید، به اصطبل کنار دریاچه بروید، جایی که صاحب اصطبل در مورد پناهگاه حیوانات در آن نزدیکی صحبت می‌کند. آنجاست که جانوران هستند. (همچنین ممکن است ابتدا به Cima و پناهگاه Dondon برخورد کنید، که خیلی خوب است!) در هر صورت، جانوران و Cima درست در شمال Lakeside Stable هستند. وقتی با Cima صحبت کنید، فین می‌آید، و کوئست کامل می‌شود – معلوم شد، زلدا فقط در حال تحقیق روی این گونه جدید بوده است. ما مکان Cima را با یک ستاره در نقشه زیر مشخص کرده ایم.

5cima

6 The Beast and The Princess quest steps in Zelda Tears of the Kingdom

نزدیکترین شراین، معبد جوجو یو است، درست بیرون اصطبل.

7 The Beast and The Princess quest steps in Zelda Tears of the Kingdom

8 The Beast and The Princess quest steps in Zelda Tears of the Kingdom

9 The Beast and The Princess quest steps in Zelda Tears of the Kingdom

پاداش تکمیل کوئست The Beast and The Princess

برای تکمیل ماجراجویی جانبی در یک ماجراجویی جانبی دیگر، ۵۰ روپیز دریافت می‌کنید. بد نیست، با توجه به این‌که سردبیر Lucky Gazette آرزو می‌کرد که از شما بخواهد به صورت رایگان کار کنید! ببینید، کار رسانه‌ای چنین است دوستان!

1zelda white goats gone missing 0

راهنمای کوئست White Goats Gone Missing

‘White Goats Gone Missing’ quest steps in Zelda: Tears of the Kingdom

کوئست White Goats Gone Missing یک مرحله اختیاری در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom است.

هنگامی که گزارشگر رسمی The Lucky Clover Gazette، روزنامه نوظهور Hyrule هستید، همانطور که از نام آن پیداست، وظیفه دارید گله بزهای گم شده را ردیابی کنید.

احتمالاً در حین عبور از «Potential Princess Sightings!» به این موضوع برخورد خواهید کرد. کوئست لاین این بخش مراحلی را که باید برای نجات بزها و بررسی شایعات پیرامون بازگشت زلدا انجام دهید را پوشش می‌دهد.

چگونه کوئست White Goats Gone Missing را شروع کنیم – راهنمای بازی زلدا 2023

«بزهای سفید گم شده» یک مرحله جانبی است که بخشی از کوئست لاین «Potential Princess Sightings!» را تشکیل می‌دهد. زمانی که به مرکز Clover در جنوب شرقی روستای ریتو رفتید، می‌توانید آن را تکمیل کنید، بنابراین اگر آنجا نرفته‌اید، ابتدا این کار را انجام دهید.

2zelda tears of the kingdom goat gazette

هنگامی که برای شروع کوئست آماده شدید، به اصطبل پل تابانتا بروید و به دنبال قلم خالی بز در جنوب شرقی بگردید.

3zelda tears of the kingdom goat map

به نظر می‌رسد چورک غرور و شادی خود را از دست داده است – بزهای سفیدش که با دستور غذای مخصوص شاهزاده زلدا از مخروط‌های کاج کامل و آسیاب نشده هیلیان تغذیه می‌کردند ناپدید شده‌اند. یا حداقل فکر می‌کند دستور غذا همین بود، چون آن را از دست داد…

4zelda tears of the kingdom goat chork

کجا می‌توان بزها را در کوئست White Goats Gone Missing پیدا کرد

پس از صحبت با چورک و پن، همکار خبرنگار شما، مرحله جانبی را آغاز خواهید کرد. وظیفه شما در اینجا این است که دنباله مخروط‌های کاج نخورده Hylian را به سمت گله گم شده دنبال کنید.

5zelda tears of the kingdom goat cone

در حالی که این ممکن است ساده به نظر برسد – و به اندازه کافی ساده شروع می‌شود – اگر از مسیر خارج شوید، مخروط‌های کاج می‌توانند به راحتی در چمن گم شوند. اگر این اتفاق بیفتد، سه گزینه برای بازگشت سریع به مسیر دارید.

 1. اولین مورد این است که از Ultrahand استفاده کنید و دوربین را بچرخانید، به دنبال تکه‌های نارنجی درخشانی باشید که نشان دهنده چیزی است که می‌توانید با آن تعامل داشته باشید.

6zelda tears of the kingdom goat ultrahand

 1. دوم این است که دوربین را به سمت پایین حرکت دهید تا نمای چشم پرنده‌ای داشته باشید. خوشبختانه سوئیچ نمی‌تواند به اندازه کافی چمن پردازش کند تا مخروط کاج را کاملاً پنهان نماید!

7zelda tears of the kingdom goat hidden up

 1. سومین مورد این است که به آرامی دوربین را حرکت دهید و به دنبال «درخشش‌های نشان دهنده آیتم» بگردید. این به شما نشان می‌دهد که آیتم جمع‌کردنی بعدی کجاست، که به احتمال زیاد مخروط کاج هیلیان خواهد بود!

8zelda tears of the kingdom goat sparkle

تمام مسیر را دنبال کنید و در نهایت با بزها روبرو خواهید شد! اگر در یافتن آن‌ها مشکل دارید، بنابراین مستقیماََ به مختصات (-۲۵۴۶.۰۴۰۹، ۰۱۵۰) بروید.

9zelda tears of the kingdom goat camera

در میان گله پیامی در یک بطری وجود دارد – با آن تعامل کنید (و گفتگوی سرگرم‌کننده‌ای را که در ادامه می‌آید بخوانید) تا مأموریت «بزهای سفید گم شده» را به پایان برسانید!

10zelda tears of the kingdom goat bottle

بابت تکمیل این کوئست به شما تبریک می‌گویم!

1zelda totk great sky island 0

راهنمای Great Sky Island در Zelda: Tears of the Kingdom

Great Sky Island walkthrough in Zelda: Tears of the Kingdom

شما سفر خود در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom را در Great Sky Island آغاز خواهید کرد. درست مانند Great Plateau در Breath of the Wild، جزیره بزرگ آسمان یا همان Great Sky Island عملاً یک منطقه آموزشی است که چهار توانایی کلیدی بازی را به شما داده و نحوه استفاده از آن‌ها را به شما آموزش می‌دهد.

جزیره آسمان بزرگ تا حد زیادی توسط چهار شراین (پازل‌های سفارشی که شامل سیاه چال‌های کوچک می‌شوند) تعریف شده است. راهنمای ما شما را در منطقه Great Sky Island راهنمایی می‌کند، ترتیب انجام شراین‌های Great Sky Island – از جمله نحوه رسیدن به شراین سوم و چهارم – در این بخش از راهنما آورده شده است.

گیم پلی زلدا اشک پادشاهی zelda totk

راهنمای Great Sky Island

پس از یک سری کات سین، شما در قالب لینک در اتاقی پر از ریشه بیدار خواهید شد. فقط یک جهت وجود دارد که می‌توانید بروید. اتاق را ترک کنید تا سری دیگری از کات سین‌ها به نمایش گذاشته شوند که Rauru، راهنمای روح مانند شما برای این بخش از بازی را معرفی می‌کنند. (نکته: اگر مشاهده کردید که شبح او ظاهر می‌شود، به طور کلی به این معنی است که در مسیر درستی هستید.)

2totk great sky island room awakening

پس از دنبال کردن Rauru از طریق یک سری تونل خطی، بلافاصله بعد از اینکه در یک حوضچه کوچک آب فرو رفتید، آویزان شوید تا خارج شوید. شما باید یک پرش دیگر به یک استخر بزرگ بیضی شکل پر از زنبق و نیلوفر آبی انجام دهید. مجدداً با رائورو صحبت کنید تا شما را به سمت معبد زمان راهنمایی کند.

معبد زمان را نمی‌توان از دست داد. به سمت شمال به سمت سازه عظیم بروید و در طول مسیر با Steward Constructs صحبت کنید که نکات و آموزش‌های مفیدی را ارائه می‌دهند.

به منطقه‌ای با دروازه‌های سنگی بروید و به جزایر زیر شیرجه بزنید. به خاطر داشته باشید که انجام این جهش شما را در این مجمع الجزایر حبس می‌کند، بنابراین می‌بایست قبل از حرکت به طور کامل منابع را جستجو و کاوش کنید، و شاید برای پخت و پز مقداری سیب از درخت نزدیک بگیرید. هنگامی که در جزیره هستید، مسیر خود را به سمت شمال ادامه دهید تا به پله‌های معبد زمان خواهید رسید.

3totk stone gates great sky island

چگونه به اولین شراین برسیم

متأسفانه، هنوز نمی‌توانید وارد معبد شوید. برای باز کردن در، باید قفل three blessings جزیره را باز کنید. Rauru شما را در جهت کلی راهنمایی می‌کند، اما دستور خاصی وجود دارد که Tears of the Kingdom از شما می‌خواهد که پیروی کنید. از معبد زمان روی نقشه خود به سمت غرب بروید. به سمت پایین مسیر بروید و به مجموعه پله‌های منتهی به اولین شراین خود بروید.

معبد Ukouh به شما توانایی Ultrahand را می‌دهد که به شما امکان می‌دهد موارد را به یکدیگر متصل کنید. پازل‌های اینجا شما را مجبور می‌کنند از این توانایی برای عبور از موانع غیر قابل عبور برای پیشرفت و به دست آوردن گنجینه استفاده کنید. برای کمک در جهت حل معماهای آن، می‌توانید بخش راه حل معبد Ukouh ما را بخوانید که می‌تواند نحوه حل آن را به شما نشان دهد.

پس از خروج از معبد Ukouh، به سمت غرب ادامه دهید. استفاده از توانایی جدید خود به شما امکان می‌دهد به بخش بعدی جزیره برسید. می‌توانید این کار را با اتصال چند تخته روی یک سکو درست در زیر خود یا از طریق روش خلاقانه‌تر با اتصال قلاب به تخته و سوار کردن این سکوی موقت به پایین یک ریل انجام دهید. اگر احساس می‌کنید چیزی را به درستی وصل نکرده‌اید، از آنالوگ راست برای شکستن سازه استفاده کنید و آن را به روشی که مناسب است وصل کنید.

4totk great sky island planks

با یک قایق پیش ساخته روبرو خواهید شد. جلو رفته و تبر سنگی را از کنده درخت بردارید. برای به دست آوردن چند تنه درخت به این آیتم نیاز خواهید داشت. دو کنده را برش دهید و آن‌ها را با هم ترکیب کنید تا یک پل موقتی بسازید. کنده‌ها را در شکاف‌های امتداد پل شکسته قرار دهید. این کار آن‌ها را در جای خود نگه می‌دارد و به شما امکان عبور ایمن را می‌دهد.

5totk great sky island log bridge

نحوه رسیدن به شراین دوم

حال به سمت جنوب و به طور دقیق‌تر به سمت دریاچه حرکت کنید. روش‌های مختلفی وجود دارد که شما را به مقصد می‌رساند، اما هر طور که می‌روید، مطمئن شوید که چند stamina bulbs در راه خود بردارید. چرا که برای بعداََ به آن‌ها نیاز خواهید داشت. سرباز Zonai را بکشید و مسیر خود را به سمت جنوب ادامه دهید تا زمانی که تعدادی کنده و دو بادبان در کنار تبر سنگی دیگری پیدا کنید.

یک درخت را قطع کنید و سه کنده را به هم متصل نمایید. بادبانی را بچسبانید و قایق خود را به لبه دریاچه بکشید. آماده شوید تا سوار شوید و از دریاچه عبور کنید. پس از رسیدن به ساحل، به سمت شراین بعدی بروید.

6totk great sky island boat fan

قابلیت شراین In-Isa، فیوز نام دارد که به شما امکان می‌دهد مواد و سلاح‌ها را به هم ترکیب کنید تا سلاح‌های قدرتمندتری بسازید. این شامل سلاح‌هایی با افکت ویژه یا حتی افزایش دوام کلی آن‌ها می‌شود. این شراین اصول اولیه سلاح‌های ترکیبی را به شما آموزش می‌دهد، اما اگر در پازل گیر کرده‌اید، بخش راه حل In-Isa Shrine ما می‌تواند به شما در حل آن کمک کند. شایان ذکر است که در جنوب شراین، تونیک باستانی Archaic Tunic را خواهید دید.

نحوه رسیدن به شراین سوم – راهنمای بازی افسانه زلدا: اشک پادشاهی

پس از تکمیل شراین In-isa، به سمت شرق بروید. شما با بسیاری از دشمنان Zonai Soldier Constructs مواجه خواهید شد که می‌توانید به سرعت با سلاح‌های ترکیبی خود آن‌ها را از بین ببرید. قطعاً باید این افراد را از میان بردارید تا مواد بیشتری برای همجوشی و ترکیب سلاح و ماده به دست آورید. لوت حاصل از این‌ها سلاح‌های قدرتمندی را برای Great Sky Island ایجاد می‌کنند. با رفتن به جنوب، غار Pondside را خواهید دید. وارد آن شوید و لامپ‌های درخشان را بگیرید، سپس سنگ‌های داخل را بشکنید تا کهربا، سنگ چخماق و سایر مواد با ارزش را به دست آورید. دیوار پشتی را بشکنید تا مواد بیشتری بدست آورید. پس از اتمام کار لوت، به سمت چپ بروید تا به عمق غار وارد شوید.

7totk great sky island pondside cave

در خارج، چندین Maker Constructs را خواهید دید که در اطراف تعدادی چوب و پروانه (فن) ایستاده‌اند. با Maker Constructs صحبت کنید تا نحوه استفاده از دستگاه‌های Zonai – یعنی فن‌ها – را که در سراسر ساحل پراکنده شده‌اند، به طور کامل یاد بگیرید. چند درخت را قطع کنید و از Ultrahand برای ترکیب تعدادی کنده و دو فن برای ساخت یک قایق موتوری استفاده کنید. آن را به داخل آب منتقل کنید؛ هنگامی که آماده حرکت شدید، با یک سلاح به فن ضربه بزنید. با این کار دستگاه فعال می‌شود و شما را از حوضچه عبور می‌دهد.

اگر اهل آشپزی و استفاده از معجون و اکسیر هستید، یک ایستگاه آشپزی در اینجا وجود دارد، اگرچه تعداد زیادی ایستگاه دیگر در جزیره پیدا خواهید کرد. پس از آماده شدن برای ادامه مسیر، پله‌ها را دنبال کنید. به داخل غار معدنی بروید. داخل آن خیلی تاریک می‌شود دانه‌های Brightbloom – چه مصرف آن‌ها یا وصل کردن آن‌ها به سلاح – می‌تواند کمک کننده باشد. اما راه دیگری برای روشن کردن مسیرتان این است که قابلیت Ultrahand را فعال کنید. این قابلیت به طور موثر منطقه را اسکن می‌کند، آن را با یک روکش جستجو می‌پوشاند و یک منبع نور واقعی را فراهم می‌کند، که می‌توانید از آن برای پیمایش مناطق بدون نور استفاده کنید.

در قسمت آخر غار استخراج با چند Maker Constructs مواجه خواهید شد که باید با آن‌ها تعامل داشته باشید. همچنين با تاجری آشنا می‌شوید که می‌توانید crystalized charges و Zonai charges را از او دریافت کنید، و همچنین یک کپسول Zonai حاوی یک فن. به inventory خود بروید و Zonai Capsule را انتخاب کنید. پس از خروج از inventory، کالا روی زمین می‌افتد. آن را به پشت گاری معدن وصل کنید و به آن ضربه بزنید تا روشن شود. این حرکت شما را به جلو و منطقه بعدی می‌برد.

8totk great sky island mining cart

یک بار دیگر به سمت چپ بچرخید و به داخل غار گودال بروید و فلفل‌های تند را در کنار Maker Construct بچینید. یک کاسه برای پخت و پز خواهید دید. هر ماده‌ای – قارچ، گوشت، هر چیزی – را با فلفل تند بپزید تا ظرفی ایجاد کنید که سرما را از بین ببرد. حالا به عمق غار چاله بروید.

9totk great sky island cold resistance

به بالا رفتن ادامه دهید، فلفل‌های تند را در راه جمع کنید تا زمانی که خود را در آب و هوای بسیار سردتری بیابید. غذایی را که آماده کرده‌اید بخورید و برای رسیدن به شراین بعدی آماده شوید. به سمت شمال بروید تا به بن بست برسید، سپس به سمت چپ بپیچید تا به دهانه غار بی‌انتها برسید.

بمب‌ها را بگیرید، چرا که به آن‌ها نیاز خواهید داشت. به بالا رفتن ادامه دهید تا زمانی که با لایک-لایک مواجه شوید. بمب‌های خود را با چند تیر ترکیب کنید، زیرا احتمالاً یک کمان از Zonai Soldier Constructs برداشته‌اید، و هنگامی که Like-Like دهان خود را باز کرد، به نقطه ضعف او شلیک کنید. وقتی روی زمین قرار گرفت، با یک سلاح سرد به آن حمله کنید. شما فقط باید این کار را دو یا سه بار انجام دهید تا از بین برود. (اگر نمی‌خواهید منابع را خرج او کنید، می‌توانید با دویدن به طور کلی از مبارزه اجتناب کنید.)

هنگامی که از گودال بی‌انتها خارج شدید، یک ریشه بسیار بلند خواهید دید. از این ریشه بالا بروید تا به معبد گوتانباک برسید.

معبد Gutanbac جایی است که شما قدرت Ascend را دریافت خواهید کرد و به شما امکان می‌دهد از طریق زمین به سمت بالا رد شوید، که اساساً یک کد تقلب برای سکوبازی Tears of the Kingdom است. مثلاً زیر یک غار قرار می‌گیرید و از طریق سقف آن به قله کوه می‌روید. این شراین به شما کمک می‌کند آنچه را که می‌توانید و نمی‌توانید از آن عبور کنید را متوجه شوید و اصول اولیه عبور عمودی از آیتم‌ها را به شما آموزش می‌دهد. بخش راه حل معبد Gutanbac ما می‌تواند در مورد پازل‌های این بخش به شما کمک کند.

پس از تکمیل شراین، باید راه خود را تا معبد زمان برگردید. در صورت داشتن مقداری غذای مقاومت در برابر سرما بیشتری بخورید، سپس به سمت شمال شرقی بروید. به منطقه‌ای خواهید رسید که چند گلایدر سنگی به شکل پرندگان دارد. از توانایی Ultrahand خود استفاده کنید تا یکی از آن‌ها را در یکی از شکاف‌های حک شده قرار دهید و از آن بالا بروید. از گلایدر برای رسیدن به معبد زمان استفاده کنید و در لحظه مناسب از زمین بپرید و در آب اطراف آن شیرجه بزنید.

10totk great sky island water wheel

در معبد، قابلیت Recall را دریافت می‌کنید که به شما امکان می‌دهد موارد را به صورت لحظه‌ای منجمد کنید، سپس جریان زمان را معکوس کنید. برای پیشرفت به این نیاز خواهید داشت. از سمت راست یا چپ محفظه داخلی بالا بروید و از قدرت Recall برای پرش روی چرخ‌های آب در زمان مناسب استفاده کنید تا به سکوی مرکزی منتقل شوید. دوباره از Recall استفاده کنید تا چرخ آب نهایی را وارد محفظه اصلی کنید. به درهای دوتایی نزدیک شوید و دکمه A را نگه دارید تا بدانید که باید مکان چهارمین شراین را که رائورو می‌گوید در جایی در جزیره پنهان شده است، پیدا کنید.

نحوه رسیدن به شراین چهارم

به اتاق بیداری برگردید – جایی که سفر خود را آغاز نمودید.

11 Great Sky Island walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

بلافاصله به سمت چپ خود نگاه کنید و چرخ‌های آب را خواهید دید، درست مانند چرخ‌های داخل معبد زمان. از Ascend برای رسیدن به سکوی خود استفاده کنید و سپس از Recall برای سکوبازی روی چرخ‌ها به یک گذرگاه طولانی استفاده کنید که شما را به آخرین معبد پنهان در جزیره بزرگ آسمان می‌برد.

12 Great Sky Island walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

معبد ناچویا درک شما از Recall را آزمایش خواهد کرد. از آن برای سکوبازی در سیاه چال استفاده کنید تا بلسینگ لایت لازم را که برای پیشرفت نیاز دارید به دست آورید. در صورت گیر کردن، بخش راه حل معبد ناچویا می‌تواند به شما کمک کند.

به معبد زمان بروید و از قدرت Recall استفاده کنید تا اتاقی با Goddess Statue بازگردید و بلسینگ لایت خود را با یک ظرف قلب مبادله کنید. این به شما سلامت لازم برای باز کردن اتاقک نهایی در معبد زمان را می‌دهد. به بیرون بروید، در ادامه یک سری کات سین پخش خواهد شد. این بود راهنمای Great Sky Island. اگر بعد از این مرحله تصمیم به ترک جزیره گرفتید، همیشه می‌توانید هر زمان که بخواهید برای هر چیزی که ممکن است از دست داده باشید، به Great Sky Island بازگردید.

1 Water Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

راهنمای معبد آب بازی Zelda: Tears of the Kingdom

Water Temple walkthrough in Zelda: Tears of the Kingdom

در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom، سفر شما با سیدون در معبد آب به پایان می‌رسد، ماجراجویی جذابی که می‌توانید بعد از جزیره Wellspring به آن دسترسی پیدا کنید.

پس از اینکه با استفاده از آبشار از جزیره Wellspring به بالا پرتاب شدید، با جزیره نسبتاً کوچک آسمانی به نام معبد آب روبرو خواهید شد. لینک و سیدون کمی صحبت خواهند کرد و شما می‌توانید مستقیماً با محراب روبرو تعامل داشته باشید و قفل معبد آب را به عنوان یک مکان فست تراول باز کنید.

معبد به خودی خود بسیار کوچک است، اما پازل‌ها می‌توانند چالش مغزی ایجاد کنند و باس منطقه شوخی ندارد. در اینجا نحوه حل سیاه چال معبد آب و چیزهایی که قبل از شروع باید بدانید آورده شده است.

آنچه باید قبل از آغاز معبد آب بدانید

هنگامی که قفل معبد آب را به عنوان یک مکان فست تراول باز کردید، اگر می‌خواهید آن را ترک کنید و غذا و مواد دیگر را بردارید، می‌توانید آزادانه این کار را انجام دهید بدون اینکه نگران پیاده‌روی مجدد در یک جزیره بزرگ باشید. البته توصیه می‌کنیم غذا، اسپلش فروت و تیر دم دست داشته باشید.

شما وظیفه دارید چهار دریچه آب دیگر را برای شستن لجن باز کنید. در زیر، ما شیرها را به ترتیب از چپ به راست فهرست کرده‌ایم، اما نیازی نیست آن‌ها را به ترتیب خاصی انجام دهید.

همچنین Sidon نیز دوباره به شما ملحق خواهد شد، بنابراین باید با او تعامل داشته باشید تا از توانایی‌های آبی‌اش استفاده کنید، مانند آنچه در طول مبارزه با Sludge Like انجام دادید، یادتان که نرفته؟

نحوه رسیدن به معبد آب

برای رسیدن به معبد آب، ابتدا باید کوئست «Sidon of the Zora» را از سرزمین Zora تکمیل کنید. برای رفع گرفتگی آن‌ها ابتدا باید از طریق Ancient Zora Waterworks سفر کنید، سپس به جزیره Wellspring در آسمان رهسپار شوید.

محتویات صندوقچه‌های معبد آب

 • Zora Shield
 • Large zonaite
 • Strong zonaite longsword
 • 5 arrows
 • Opal

باز کردن اولین شیر در معبد آب

فقط یک راه قابل مشاهده برای بالا رفتن از سکوهای بالایی درست از همان ابتدا وجود دارد، بنابراین به سمت جنوب غربی بروید و از روی سکوها که یک پل تا حدی شکسته ایجاد می‌کند بپرید. با استفاده از جاذبه کم در جزایر، لینک باید بتواند بپرد و به بالا گلاید کند.

سه دشمنی را که در آنجا منتظر شما هستند نابود کنید. از یک تیر اسپلش فروت برای تمیز کردن گل از آبشار مسدود شده در هوا در جنوب استفاده کنید. در آبشار شنا کنید تا سپر زورا را از صندوق بگیرید.

2jlee 230501 1001 totk water temple chest

یک حباب ساز آبی به سمت سکوهای بالایی نشانه رفته، اما با گل پوشانده شده است. از قابلیت قابل اتکا Sidon برای تمیز کردن آن استفاده کنید.

3 Water Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

از Ultrahand برای گرفتن توپ درخشان در آب استفاده کنید و آن را در یک حباب آب قرار دهید تا آن را به سکوی بالاتر بفرستید. به داخل حباب پریده و بالا بروید.

با استفاده از Ultrahand توپ را روی سوراخ درخشان قرار دهید. داخل نمی‌شود، اما به خوبی روی آن شناور می‌شود.

در مرحله بعد، از Ultrahand روی سکوهای شناور نزدیک استفاده کنید و آن را به بالای سیل‌بند وصل کنید. برای فعال کردن پلتفرم ضربه بزنید و از Ultrahand برای بالا بردن floodgate استفاده کنید. آب تخلیه می‌شود و به توپ اجازه می‌دهد در سوراخ بیفتد. با این کار قفس باز می‌شود و به شما امکان می‌دهد به چرخی که یک شیر را کنترل می‌کند دسترسی داشته باشید.

4 Water Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

از توانایی آبی Sidon برای ضربه زدن به شیر و روشن کردن آن استفاده کنید. پس از پایان کار به منطقه اصلی معبد آب برگردید.

باز کردن شیر دوم در معبد آب – راهنمای بازی افسانه زلدا: اشک پادشاهی

دریچه بعدی در واقع داخل معبد آب در طبقه پایینی است. از پل شکسته‌ای که بالا رفتید تا دریچه اول را باز کنید، به پایین بپرید و این مسیر را دنبال کنید تا به زیر معبد بروید:

5jlee 230501 1001 totk water temple b1

از قابلیت سپر آبی Sidon برای عبور از شعله‌های آتش که راه ورودی را مسدود می‌کندن استفاده کنید. هنگامی که داخل آن هستید، باید یک توپ درخشان را از یک طرف گودال خار دار به ورودی حمل کنید. از Ultrahand روی سکوهای شناور برای ساختن پل روی میخ‌ها و آوردن توپ به جلو استفاده کنید. می‌توانید با استفاده از Ultrahand توپ را به سکوها وصل کنید تا کنترل بهتری روی آن داشته باشید.

به یاد داشته باشید که باید به سکوها (با اسلحه، تیر و غیره) ضربه بزنید تا شناور شوند.

یک تیر به سمت سکوی شناور شلیک کنید تا آن را از آسمان پایین بیاورید و یک زونایت بزرگ از صندوق روی آن به دست آورید.

6 Water Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

هنگامی که به دیوار رسیدید، می‌توانید از سکوها برای ساختن پله‌ها استفاده کنید یا می‌توانید از Ascend روی یک سکوی شناور برای بالا رفتن سریع استفاده کنید.

توپ را با استفاده از Ultrahand به مرکز یک سکوی شناور بچسبانید، به سکو ضربه بزنید و بچرخانید و از آن برای وارد کردن توپ به داخل سوراخ استفاده کنید.

7 Water Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

از سکوی دیگری برای فشار دادن کلید مربع کنار در استفاده کنید و به Sidon اجازه دهید به شما بپیوندد.

8 Water Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

از توانایی Sidon برای ضربه زدن به چرخ آب که اکنون باز است استفاده کنید و به منطقه اصلی معبد آب بازگردید.

باز کردن دریچه سوم در معبد آب

در این مرحله، ممکن است یک دشمن معمولی در قسمت مرکزی معبد آب به همراه چند chuchu ظاهر شده باشند، بنابراین در صورت لزوم آن‌ها را از پای درآورید.

در این آبشار مسدود در شمال شرقی، یک تیر با یک اسپلش فروت پرتاب کنید:

9 Water Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

آبشار را شنا کنید و دشمن آتش مانندی را که در سمت راست خواهید دید شکست دهید. صندوقی که بر جای می‌گذارد یک شمشیر بلند زونایتی قوی را به شما پاداش می‌دهد. فعلاً آن منطقه را نادیده بگیرید و به این سمت بروید:

10 Water Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

از توانایی آبی Sidon روی توده گل در عکس بالا استفاده کنید تا صندوقی با پنج تیر در داخل آن را باز کنید.

از آوار بالا بروید و از Recall روی حباب آب برای شناور شدن به سکوهای بالاتر استفاده کنید.

از Ultrahand برای چسباندن قطعات مربعی روی چرخ آب استفاده کنید و سپس چرخ آب را بچرخانید و به آن اجازه دهید حرکت کافی برای ادامه چرخیدن داشته باشد.

11 Water Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

حباب آب را با Ultrahand بگیرید و از آن برای اتصال دو خط برقی استفاده کنید.

12 Water Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

از توانایی Sidon برای فعال کردن چرخ آب استفاده کنید و به جایی که با دشمن فایر لایک مبارزه کردید بازگردید.

باز کردن دریچه آب چهارم

از Ascend برای پرش از روی زمینی که فایر لایک سابقاً در آنجا بود استفاده کنید. دشمنان معمولی و chuchus را که در آنجا در انتظار شما هستند شکست دهید.

پس از نابود کردن آن‌ها، از حباب‌های آب برای تمیز کردن لجن از سازه چرخان استفاده کنید.

از اشیاء اطراف استفاده کنید تا برای خود یک سکوی بلند در نزدیکی سازه چرخان بسازید. از آنجا، گلاید کنید و کمان خود را بیرون بیاورید و سوئیچ داخل سازه را نشانه بگیرید. زمان کند می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد که با موفقیت کلید را بدون زحمت بزنید.

13 Water Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

صندوق را از سمت شمالی استخری که اکنون تخلیه شده است باز کرده تا یک اوپال دريافت کنید.

هنگامی که کلید را فشار دهید، آب تخلیه می‌شود و به شما امکان دسترسی به چرخ آب را می‌دهد. روند را می‌دانید: از توانایی Sidon برای ضربه زدن به چرخ و روشن کردن آخرین سوپاپ استفاده کنید.

چگونه Mucktorok، باس معبد آب را شکست دهیم

پس از بازگشت به منطقه مرکزی معبد، اکنون می‌توانید با محراب تعامل داشته باشید و آب گل و لای را از بین می‌برد. یک موجود کوچک منزجر کننده، یک Mucktorok، از گل می‌پرد و شما باید آن را شکست دهید تا در واقع گل و لای را متوقف کنید.

14 Water Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

الگوهای مبارزه Mucktorok خیلی گیج کننده نیست. در بیشتر زمان مبارزه، شکل کوسه گل‌آلودی به خود می‌گیرد، که باید با استفاده از توانایی آبی Sidon آن را پاک کنید. در شکل کوسه‌ای خود، انواع مختلفی از حملات را که شامل پرتوها و امواجی است که در سطح کف و پایین هستند، شلیک می‌کند. از آنجایی که سطح گرانش پایین است، می‌توانید بدون دردسر از روی هر دوی این حملات بپرید.

وقتی این دشمن از گل و لای پاک شد، چند ضربه وارد کنید و شروع به فرار می‌کند. اگر در حین کار به آن ضربه بزنید، موقتاً گیج می‌شود. توصیه می‌کنیم روی آن قفل کنید و برای بیهوش کردن آن تیر بزنید. این مراحل را تکرار کنید تا باس تقریباً نیمی از سلامتی خود را از دست بدهد.

مشکل واقعی در نیمه راه رخ می‌دهد، زیرا شروع به ریختن گل و لجن در همه جا می‌کند. مسلماً، این سریعتر از آن چیزی است که می‌توانیم با استفاده از قابلیت Sidon آن را تمیز کنیم، او گل را رگباری بیرون می‌ریزد، به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم اسپلش فروت اضافی با خود بیاورید.

شما می‌توانید گل اضافی را با توانایی‌های Sidon و اسپلش فروت پاکسازی کنید، در واقع، باید این کار را بکنید. چرا که گل بیش از حد باعث می‌شود که حرکت در اطراف میدان سخت شود.

حال وقتی سطح خارجی کوسه گل‌آلود را پاک می‌کنید، Mucktorok شروع به پریدن از گودال گلی به گودال گلی دیگر می‌کند و ضربه زدن با تیرهای معمولی را برای شما سخت‌تر می‌کند.

15 Water Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

ما در نهایت برای دور زدن این موضوع با استفاده از keese eyes روی تیرهایمان، به تیرهایمان اجازه دادیم تا زمانی که از حالت کوسه‌اش خارج شده بود، روی او قفل کنند، بدینوسیله باس بدقلق را گیج کردیم و این به ما اجازه داد تا ضربه‌های خوبی به وی وارد کنیم. پس از چند بار تکرار این روند، موکتوروک مرد.

بعد از اینکه باس را شکست دادید، یک ظرف قلب از بهشت ​​فرو می‌افتد و می‌توانید کوئست لاین «Sidon of the Zora» را به پایان برسانید. آفرین!

پس از آماده شدن، زمان ادامه جستجوی پدیده‌های منطقه‌ای فرا رسیده است – با فرض اینکه مکان‌های دیگری باقی مانده که هنوز تکمیل نشده‌اند.

1wind temple zelda tears of the kingdom totk 6

راهنمای معبد باد در Zelda: Tears of the Kingdom

Wind Temple walkthrough in Zelda: Tears of the Kingdom

پس از همراهی مجدد با تولین و بالا رفتن از جزایر آسمان در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom به عنوان بخشی از Tulin of Rito، باید معبد باد را فتح کنید، سیاه چالی به شکل یک کشتی پرنده در آسمان.

شما وظیفه دارید پنج چرخ دنده (و نه چهار، مانند برخی از معابد دیگر) را بچرخانید تا دریچه کشتی را باز کنید. تولین برای کمک همراه شما خواهد بود و بادهایی را برای باز شدن مکانیسم‌ها فراهم می‌کند.

در زیر، نحوه چرخاندن پنج قفل و نحوه از بین بردن باس منطقه، Colgera را توضیح می‌دهیم. با وجودی که ما قفل‌های توربین را به ترتیب شماره در زیر فهرست می‌کنیم، اما لازم نیست آن‌ها را به ترتیب خاصی انجام دهید.

نحوه آماده شدن برای سیاه چال معبد باد

قبل از شروع حل معماهای قفل در معبد باد، مطمئن شوید که مقداری چوب و سنگ چخماق در دسترس دارید، زیرا برای بدست آوردن مقداری غنیمت اختیاری باید تکه‌های بزرگ یخ را آب کنید.

شما همچنین به معجون‌ها و/یا زره‌های مقاوم در برابر سرما نیاز دارید، زیرا خارج از معبد بسیار سرد خواهد بود. (قسمت‌های داخلی معبد سرد نیستند، بنابراین لازم نیست در هنگام حل قسمت‌های داخلی پازل نگران مقاومت در برابر سرما باشید.)

نحوه رسیدن به معبد باد

اگر بخش‌های قبلی راهنمای ما را دنبال کرده باشید، احتمالاً از قبل اینجا خواهید بود و مسیر را بلد هستید. جهت یادآوری، شما تنها با دنبال کردن broken ruins که بخشی از Rising Chain Island هستند، به معبد باد خواهید رسید. تولین به شما کمک می‌کند تا به راحتی از قطعه‌ای به قطعه دیگر گلاید کنید تا زمانی که به چشم طوفان برسید، که در آن شیرجه خواهید زد.

محتویات صندوقچه‌های معبد باد

 • Soldier III blade
 • Opal
 • Sapphire
 • Zonaite shield
 • 10 arrows
 • Ruby
 • Captain II reaper

فعال کردن اولین قفل توربین

با استفاده از جریان باد بزرگ در وسط کشتی، به سمت بالا و شمال گلاید کنید و در بلندترین قسمت کشتی فرود بیایید.

2 Wind Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

برای باز کردن درها از Ultrahand روی درها استفاده کنید و از لیزرهای قرمز زیر آن دوری کنید. از آنجایی که یک فن بزرگ در پایین این سازه وجود دارد، باید گلایدر خود را با دقت باز و بسته کنید تا از لیزرها جاخالی بروید و در عین حال مطمئن شوید که آسیبی بابت سقوط نخواهید دید.

این اتاق دارای دو طاقچه است. طاقچه شمالی دارای توربین است که برای چرخش چرخ‌دنده باید تولین با باد آن را بزند و طاقچه جنوبی دارای یک صندوق حاوی Soldier III blade است.

با جریان باد بالا ببرید و به ناحیه مرکزی کشتی برگردید.

فعال کردن قفل توربین دوم

از مرکز کشتی به سمت شمال بروید تا دو اتاق قفل شده را ببینید. از Ultrahand برای کشیدن اهرم استفاده کنید و درب اتاق غربی را باز کنید. دشمن کمین کرده در داخل را نابود کنید تا صندوقی حاوی اوپال دریافت کنید.

در آن سوی این اتاق به سمت شرق در دیگری با اهرم وجود دارد، اگرچه اهرم شکسته است. از Ultrahand برای ادغام (فیوز) تکه یخ با اهرم شکسته استفاده کنید، مانند:

3 Wind Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

در را با استفاده از اهرمی که اکنون کار می‌کند باز کنید تا به قفل توربین دیگری دسترسی پیدا کنید. از باد تولین روی آن استفاده کنید و به منطقه مرکزی بازگردید.

فعال کردن قفل سوم توربین

از سمت شرقی کشتی بپرید و به سمت سکوها و قایق‌های ترامپولین در اطراف حرکت کنید. توجه داشته باشید که یک توپ در کنار کشتی وجود دارد که به سمت شما نشانه می‌رود و شلیک می‌کند، پس حتما از شلیک‌های آن جاخالی بروید.

به دنبال دری بگردید که با یخ مسدود شده است. ما یخ‌ها را با استفاده از ژله قرمز چوچو آب کردیم، اما شما می‌توانید از تیرهای بمبی، یا هر سلاح انفجاری دیگری که ممکن است داشته باشید، استفاده کنید.

4 Wind Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

بلافاصله، صندوقی را می‌بینید که در پشت چند میله در سمت چپ قفل شده است. یخ‌های روی سقف را با Ultrahand به هم وصل کنید تا یک چوب بلند برای چسباندن و گرفتن صندوق ایجاد کنید. صندوق را از سوراخ برای دریافت یاقوت کبود برگردانید.

بچرخید و دشمن را از پلی در بیاورید. از Recall روی چرخ برای معکوس کردن آن استفاده کنید تا به شما امکان بدهد که در سمت دیگر قرار بگیرید. با دشمن مبارزه کنید و از Ultrahand روی اهرم برای باز کردن در استفاده کنید، اما هنوز اتاق را ترک نکنید.

یک یخ را با یک تیر از سقف شلیک کنید و آن را به چرخ دنده‌های چرخشی روی دیوار وصل کنید مانند این:

5 Wind Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

با این کار دروازه کناری باز می‌شود و به شما امکان دسترسی به قفل توربین سوم را می‌دهد. آن را روشن کنید و به منطقه اصلی کشتی برگردید.

مکان‌های صندوق‌های اضافی معبد باد

با استفاده از یک ترامپولین در سمت شرق کشتی یا جریان باد در مرکز، از اینجا بپرید تا به طبقه اول معبد باد ۱F برسید (در صورت تمایل می‌توانید به صورت دستی بالا بروید):

6jlee 230510 1001 totk wind temple 2

دشمن را شکست دهید و روی یخ بپرید تا شکسته شود. در کنار بلوک یخی مستقر در داخل یک کمپ فایر (پرتاب کردن چوب و سنگ چخماق و سپس زدن آن با یک سلاح فلزی) بسازید. از Ultrahand برای چرخاندن اهرم استفاده کنید و یک سپر زونایت از صندوق دریافت کنید.

7 Wind Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

به سمت بالا بروید و در اطراف ۱F به سمت غرب بدوید. در کنار این بلوک یخی آتش دیگری بسازید تا ۱۰ تیر به دست آورید:

8 Wind Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

فعال کردن قفل چهارم توربین

از سمت غربی کشتی بپرید و به این سوراخ بروید:

9link glides to sky ark

دشمن مستقر در سمت چپ را شکست دهید و با پریدن و خم شدن از لیزرهای قرمز اجتناب کنید تا یک صندوق حاوی یاقوت به دست آورید.

به اطراف بپیچید و به سمت راست ورودی که از آن وارد این اتاق شده‌اید بروید و دو دشمن را شکست دهید. بلوک یخ را با یک کمپ فایر ذوب کنید (همانطور که در قسمت صندوق اختیاری بالا ذکر شد)، تا یک کپسول بمب ساعتی Zonai و یک کپسول قابل حمل بدست آورید.

از باد تولین برای پرش از شکاف یخی استفاده کنید و از Ultrahand روی اهرم برای باز کردن درب بیرون در سمت راست استفاده کنید. به گردش بیشتر به سمت چپ ادامه دهید و دشمن گردن بلند را شکست دهید. پس از نابودی آن، با استفاده از Ascend به بالا صعود کنید.

ادامه دهید و دو تخته سنگی در قسمت شمالی اتاق را بردارید تا صندوقچه‌ای حاوی Captain II reaper در داخل اتاق به دست آورید:

10 Wind Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

برای دیدن آسیاب بادی که تیغه‌هایش را از دست داده است، به قسمت جنوبی این اتاق بروید. چهار تخته سنگی در این طبقه را به صورت اولتراهند به کار گرفته و متصل کنید تا یک آسیاب بادی کاربردی مانند زیر ایجاد نمایید:

11 Wind Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

وقتی کنار هم قرار گرفتند، از باد تولین برای باز کردن دروازه استفاده کنید و از آن بالا بروید.

به بالا رفتن ادامه دهید، دشمن را شکست دهید و از باد تولین روی قفل توربین استفاده کنید. پس از اتمام کار به منطقه اصلی برگردید.

فعال کردن قفل توربین پنجم

آخرین قفل زیر کشتی جا خوش کرده است. از سمت شرق به پایین گلاید کنید و متوجه یک سکوی کوچک با چند فانوس برای فرود خواهید شد:

12 Wind Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

با دشمن مبارزه کنید، توربین را با قدرت تولین فعال کنید و به سمت بالا بروید.

چگونه Colgera، باس معبد باد را شکست دهیم

قبل از شروع این باس فایت، مطمئن شوید که تیرهای زیادی در دست دارید. ما همچنین داشتن انبوهی Aerocuda را توصیه می‌کنیم، زیرا آن‌ها در طول مبارزه بسیار مفید هستند. اطمینان حاصل کنید که مقاومت کافی در برابر سرما برای ماندگاری دارید، زیرا در طول مبارزه فضای اطراف شما بسیار سرد خواهد بود. همچنین می‌بایست (طبق معمول) مطمئن شوید که برای بازگرداندن سلامتی خود غذا کافی در اختیار دارید.

شما تمام این باس فایت را در هوا سپری می‌کنید و تیر می‌اندازید، به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم مقدار زیادی تیر داشته باشید. خوشبختانه، با کشیدن کمان، زمان کند می‌شود و به شما امکان می‌دهد ضربات دقیقی وارد کنید – در حالی که استقامت شما کاهش می‌یابد. هنگامی که گلاید کردن را متوقف کنید، استقامت زیادی را در آن واحد به دست خواهید آورد، بنابراین می‌توانید در تمام طول مبارزه در هوا بمانید.

هنگامی که برای رویارویی با باس آماده شدید، با محراب در مرکز کشتی تعامل کنید.

13 Wind Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

باس Colgera چندین صفحه یخی در قسمت زیرین خود دارد که می‌بایست آن‌ها را با تیر باز کنید. هنگامی که آن‌ها باز شدند، می‌توانید به نقطه ضعف آن زیر یخ ضربه بزنید. استفاده از بال‌های آئروکودا که با تیرهای شما ترکیب شده‌اند باعث می‌شود آن‌ها مستقیم‌تر پرواز کنند و به شما امکان می‌دهد به راحتی به یخ و نقاط ضعف آن ضربه بزنید.

باس Colgera به داخل و خارج از پورتال‌ها پرواز می‌کند و در صورت برخورد با شما آسیب می‌بینید، بنابراین مطمئن شوید که دوربین خود را به اطراف حرکت دهید تا ببینید از کجا آمده است. تولین همچنین فریادهایی مانند «زیر توست!» برای کمک کردن را در خلال نبرد می‌کشد.

پس از مدتی، Colgera میخ‌ها را از سمت بالایی خود شلیک می‌کند، بنابراین شما باید گلاید کنید و آن‌ها را دور بزنید. می‌توانید از باد تولین برای فرار از این خارها / میخ‌ها استفاده کنید. پس از اتمام میخ‌ها، قسمت بالایی آن برای شلیک تیرهای یخ‌شکن بیشتر باز می‌ماند.

14 Wind Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

پس از اینکه هر سه بخش را نابود کردید، Colgera ناپدید می‌شود و برای مرحله دوم خود دوباره ظاهر می‌شود. مرحله دوم تا حد زیادی یکسان است، اما Colgera اکنون گردبادهای مزاحم را احضار می‌کند که باید از آن‌ها اجتناب کنید.

یک بار دیگر به سمت یخ زیر شکم Colgera شلیک کنید تا نقاط ضعف آن آشکار شود و سپس به نقاط ضعف ضربه بزنید. با استفاده از کمان ۱۴ آسیب، زمانی که تیرمان با بال آئروکودا ترکیب شد، توانستیم یخ را در یک شلیک بشکنیم. اگر در هدف گیری سریع هستید، می‌توانید دو شلیک متوالی شلیک کنید تا یخ را بشکنید و بلافاصله به نقطه ضعف ضربه بزنید.

این کار را برای هر یک از بخش‌های Colgera تکرار کنید و خواهید دید که این باس در کوتاه‌ترین زمان شکست می‌خورد.

هنگامی که باس شکست خورد، ظرف قلب را که در مقابل شما قرار می‌گیرد بگیرید، با محراب تعامل کنید و صحنه‌ای را که در حال پخش است تماشا کنید.

اکنون می‌توانید از توانایی‌های Tulin در اطراف نقشه در هر کجا که هستید استفاده کنید و او در هنگام گلاید کردن به شما یک بوست افقی خوب می‌دهد. طوفان برفی که کوه‌های هبرا را گرفتار کرده است، اکنون از بین رفته است، بنابراین می‌توانید آزادانه به کاوش بپردازید بدون اینکه مانعی برای شما ایجاد کند.

پس از آماده شدن، زمان ادامه کوئست پدیده‌های منطقه‌ای فرا رسیده است – با فرض اینکه مکان‌های دیگری باقی مانده که هنوز تکمیل نشده‌اند.

1 Lightning Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

راهنمای معبد رعد و برق در Zelda: Tears of the Kingdom

Lightning Temple walkthrough in Zelda: Tears of the Kingdom

کوئست Lightning Temple پس از یافتن ریجو، دفع گیبدوها و حل پازل ستون قرمز به عنوان بخشی از مرحله Riju of Gerudo Town از راه می‌رسد.

تکمیل این سیاهچال به شما Riju را به عنوان یک همراه در خلال بازی می‌دهد. در اینجا آنچه باید قبل از شروع کار با معبد لایتنینگ بدانید، و نحوه تکمیل آن، به صورت گام به گام آورده شده است.

آنچه باید قبل از شروع معبد لایتنینگ بدانید

مانند معبدهای دیگر، معبد لایتنینگ دارای یک نقطه تله‌پورت مرکزی است، بنابراین می‌توانید آزادانه هر طور که می‌خواهید وارد معبد شوید و از آن خارج شوید. همانطور که گفته شد، به یاد داشته باشید که قبل از ورود، مواد غذایی شفابخش تهیه کنید.

ما همچنین توصیه می‌کنیم کلی تیر و میوه یا اسلحه اصلی به همراه داشته باشید. همانطور که قبلاً در بخش‌های قبلی این کوئست دیده‌اید، گیبدوها نسبت به حملات عنصری ضعیف هستند، بنابراین میوه عنصری (المنتال) مورد علاقه خود را برای مقابله با آن‌ها آماده کنید.

هنگامی که برای شروع آماده شدید، از Riju برای حمله به پیله صورتی بزرگ در وسط استفاده کنید.

نحوه رسیدن به معبد لایتنینگ

برای رسیدن به معبد رعد و برق، ابتدا باید به شهر Gerudo برسید، سپس مأموریت «Riju of Gerudo Town» را تکمیل کنید، که شامل یک مبارزه در مقیاس بزرگ و فاش کردن اسرار در طوفان شن است.

محتویات صندوقچه‌های معبد Lightning

Flame emitter capsule

Large Zonai charge

Topaz

Mighty construct bow

مبارزه با ملکه گیبدو

یک باس فایت، در همین اوایل کار؟ واقعاً؟ (نه، نه واقعاً.) نگران نباشید، زیرا ملکه گیبدو پس از دریافت چند ضربه فرار خواهد کرد.

از برق شارژ شده ریجو استفاده کنید تا چند بار تیرهای خود را به سمت او روانه کنید و او به سرعت فراری خواهد شد. ملکه گردبادهایی را به سمت شما پرتاب می‌کند و اگر ریجو با یک گردباد مورد اصابت قرار بگیرد، از بین خواهد رفت، پس حواستان باشد و زمانی که ریجو آماده مبارزه شد، سعی کنید سریع تیرهای خود را شلیک کنید.

ما دو بار با برق ریجو به ملکه زدیم، او هم ناراحت شد و فرار کرد.

اکنون زمان رویارویی با معبد واقعی است.

ورود به معبد لایتنینگ

از برق Riju روی لکه صورتی جدید استفاده کنید که ورودی را مسدود می‌کند – نگران نباشید، هیچ باسی پشت این یکی نیست.

قبل از اینکه وارد شوید، با برق به لانه‌های گیبدو در بیرون نیز ضربه بزنید، اما مطمئن شوید که قبل از برخورد با لانه‌های گیبدو، صورتی تیره و ضربان دار شوند، زیرا در غیر این صورت هیچ تأثیری نخواهند داشت. (این‌ها دقیقاً مانند لانه‌های گیبدویی هستند که در حین محاصره در شهر Gerudo آن‌ها را از بین بردید.)

صندوق گنج را از توده ماسه سمت راست بیرون بیاورید تا یک کپسول شعله‌انداز داشته باشید.

از بادگیر Korok-frond که روی دیوار در محفظه مشعل قرار دارد استفاده کنید تا انباشته‌های شن را در اتاق دور کنید. این آیتم را در سرتاسر معبد همراه خود نگه دارید، زیرا مکرراً مفید خواهد بود.

2jlee 230504 1001 totk lightning temple korok

پس از پاک کردن یک توده شن و ماسه در وسط اتاق، یک سوئیچ را می‌بینید که می‌توانید به واسطه آن وارد معبد شوید و مسیر خودتان به عمق معبد را باز کنید.

یک مشعل از روی دیوار بردارید و از تیرهای مشعل نزدیک برای روشن کردن آن استفاده کنید. در هیچ قسمتی از این معبد نیازی به استفاده از مشعل نیست، اما اینجا به نوعی ترسناک است.

وقتی به اتاقی رسیدید که دو پل روی چاله دارد، به گودال دوم بپرید. شما باید در آنجا با یک گیبدو مبارزه کنید، اما با یک شارژ بزرگ Zonai در یک صندوق پاداش خواهید گرفت. از پل بالا رفته و مسیر خود را ادامه دهید.

3jlee 230504 1001 totk lightning temple chest

برای باز کردن یک اتاق کوچک از Ultrahand روی آجرهای مستقیم در جلو استفاده کنید. گیبدو را در داخل شکست دهید و صندوق را برای دریافت توپاز باز کنید.

در حالی که شعله‌های آتش از دیوارها بیرون می‌ریزد، به سالن برگردید، اما مراقب باشید – کف در مرکز اتاق پایین می‌آید.

دو گیبدو را از جلوی شعله افروزها کنار بزنید (استفاده از کوروک-فراند برای پرت کردن آن‌ها در آتش عالی خواهد بود). به اتاقی که اکنون سوراخ غول پیکری در کف دارد، برگردید و از سوراخ به پایین بپرید. از Ultrahand برای برداشتن تخته سنگی در اتاق و قرار دادن آن روی کفی که به پایین افتاده است استفاده کنید. زیر تخته‌ها یک Gerudo scimitar و shock keese وجود دارد.

4 Lightning Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

از Recall روی کفی که افتاده است برای بازیابی مجدد آن استفاده کنید. یکی از تخته‌های سنگی را با استفاده از Ultrahand از روی زمین بردارید و از آن برای جلوگیری از شعله‌های آتش استفاده کنید تا به شما امکان عبور امن را می‌دهد.

5 Lightning Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

سوئیچ را در انتها قرار دهید تا شعله‌ها خاموش شود و ریجو از آن عبور کند. اتاق بعدی دارای یک تخته سنگ بزرگ شعله‌ور خواهد بود که در مسیر حرکت می‌کند. از Recall روی تخته سنگ استفاده کنید و مسیر را در حالی که به عقب برمی‌گردد، بدوید. دوباره خودتان را روی سوئیچ در انتها قرار دهید تا به ریجو اجازه دهید با خیال راحت دنبال شود.

به جلو بروید و گیبدو را در سالن شکست دهید. از گودال کم عمق اتاق بعدی به پایین بپرید، اما مراقب لانه Gibdo در مرکز آن باشید. آن را به همراه هر گیبدوی اضافی که بیرون می‌زند بترکانید.

صفحات وسط گودال را برای دریافت کمان Gerudo بالا ببرید.

6 Lightning Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

از پله‌ها بالا بروید و از طریق سالن‌ها ادامه دهید تا به Room of Hopeful Light برسید.

راهنمای Room of Hopeful Light

دشمن مستقر در داخل را شکست دهید (و به یاد داشته باشید که می‌توانید از Riju برای کمک در مبارزه استفاده کنید).

از Ultrahand برای بیرون آوردن آینه از توده ماسه در گوشه اتاق استفاده کنید. (شما همچنین می‌توانید از Korok-frond دستی خود استفاده کنید.) مراقب باشید، زیرا یک توده شن و ماسه در نزدیکی خود دشمن کمین کرده‌ای را پنهان کرده است – می‌توانید سر آن را ببینید که از بالای ماسه بیرون زده است. اگر خواستید شن‌ها را باد کرده تا او را نابود سازید.

7 Lightning Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

از سوراخ دیوار که در بالا نشان داده شده است عبور کنید تا یک صندوق را باز کنید. کف زیر صندوق پایین می‌آید یعنی ریزش می‌کند، اما نگران نباشید، زیرا می‌توانید آن را دوباره ریکال کنید. صندوق حاوی یک کمان قدرتمند است، از دست ندهید.

به Room of Hopeful Light برگردید و از آینه‌ای که بیرون آورده‌اید برای انعکاس نور به هدف عظیم زرد رنگ بالای در استفاده کنید.

پس از باز شدن در، از پله‌ها بالا بروید تا به اتاق معراج، اتاق اصلی معبد لایتنینگ برسید. با محراب در مرکز آن تعامل کنید تا قفل ایستگاه تله پورت را باز کنید.

اتاق معراج Room of Ascension

برای روشن کردن آسانسور باید چهار باتری را با برق ریجو تغذیه کنید.

شما مجبور نیستید باتری‌ها را به ترتیب خاصی شارژ کنید، اما برای سازماندهی، آن‌ها را در زیر به ترتیب مکان از پایین‌ترین به بالاترین علامت‌گذاری کرده‌ایم.

شارژ اولین باتری

اولین باتری در طبقه پایین، دقیقاً پشت محراب قرار دارد. این تخته سنگ‌ها را با Ultrahand از مسیر خارج کنید، وارد اتاق شوید و از ریجو برای ضربه زدن به صاعقه گیر استفاده کنید. فوق العاده ساده!

به منطقه اصلی جلوی محراب برگردید.

شارژ باتری دوم

از Ultrahand برای بیرون آوردن تخته سنگی که جریان هوا را مسدود می‌کند استفاده کنید، آن را از سوراخ خارج کنید، این کار به شما امکان می‌دهد فوراً از طبقات زیادی بالا بروید.

به کمک جریان هوا بالا بروید و وارد مسیری که در زیر مشخص کرده‌ایم بشوید:

8jlee 230504 1001 totk lightning temple room2

یک تونل با دو چرخ که یک تکه از آن وجود ندارد، جلوی شما خواهد چرخید. از Recall روی یک چرخ استفاده کنید و زمانی که دو برش روی چرخ‌ها در یک راستا قرار گرفتند، ریکال را متوقف کنید، تا آن‌ها به یک شکل بچرخند.

9 Lightning Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

از میان شکاف‌های باز از تونل عبور کنید و از Ultrahand برای جدا کردن سنگ‌ها استفاده نمایید و اجازه دهید نور از آن بتابد. نوری که از میان شکاف می‌تابد، مستقیماً به یک مجسمه برخورد می‌کند. برای ورود به اتاق جدید، پا روی سوییچی که در همان نزدیکی است، بگذارید.

تخته سنگ‌ها را در سمت راست به کمک اولترا هند بلند کرده و آن‌ها را بین دیوارهای میخ‌های نابود کننده قرار دهید تا لینک بتواند از آن عبور کند. روی سوئیچ بروید، میخ‌ها را خاموش کنید و اجازه دهید ریجو از آن عبور کند.

10 Lightning Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

درست جلوتر، یکی از آن تخته سنگ‌ها را در دست بگیرید که مکانیسم سمت راست را مسدود می‌کند و به لینک اجازه می‌دهد بدون نگرانی از خطر زیاد از این سالن عبور کند. از سالن گلاید کنید و سازه‌های اتاق بعدی را نابود کنید.

11 Lightning Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

به پایین بپرید و با Ultrahand پایه‌های روی زمین را بردارید. با احتیاط پایه‌ها را در دیوار قرار دهید تا چرخش متوقف شود و هدف نور زرد باز بماند. (درست عمل کردن و زمان‌بندی درست در اینجا مشکل است، اما با کمی دقت و تمرکز از پس آن بر خواهید آمد.)

12 Lightning Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

از آینه نزدیک قرار گرفته در شن استفاده کنید تا نور را به هدف منعکس کنید. دوباره بالا بروید و از آینه روی پل کوچک روی پرتو نور استفاده کنید تا نور را به سمت هدف بزرگ در سراسر سالن شلیک کنید.

اکنون باید به شارژر باتری دسترسی داشته باشید، بنابراین از ریجو برای ضربه زدن به آن استفاده کنید و به اتاق اصلی برگردید.

شارژ باتری سوم

از جریان هوا در اتاق اصلی استفاده کنید تا تمام مسیر را به سمت بالا پرواز کنید و در مقابل دو مشعل با چند دشمن مبارزه کنید. از سوراخ دیوار بین دو مشعل بالا بروید تا به «Room of Natural Light» برسید.

13jlee 230504 1001 totk lightning temple light room

تخته سنگ را روی دیوار به کمک اولترا هند گرفته  و یک آینه از داخل دیوار بگیرید. تخته سنگ و آینه را زیر نور قرار دهید:

14 Lightning Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

از اتاق نور طبیعی خارج شوید و از Ultrahand روی مجسمه‌هایی که آینه‌ها را نگه می‌دارند، استفاده کنید تا در ردیف قرار گیرند و نور را به سمت پایین پرتاب کنند.

15 Lightning Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

آن‌ها به مجسمه‌ای در زیر برخورد می‌کنند، که می‌توانید به پایین گلاید کنید و وارد «Room of Offered Light» شوید.

این اتاق دارای یک لانه گیبدو و چندین دشمن معمولی است، بنابراین همه آن‌ها را شکست دهید. ابتدا روی Gibdo و لانه آن تمرکز کنید، وگرنه دشمنان بیشتری به میدان خواهند آمد. جالب توجه است که دشمنان معمولی و گیبدوها می‌توانند با یکدیگر مبارزه کنند، اما چندان در این امر ماهر نیستند. بنابراین از رعد و برق ریجو برای ضربه زدن به چندین دشمن در آن واحد و نابود کردن آن‌ها استفاده کنید.

هنگامی که همه دشمنان از بین رفتند، باید با استفاده از بالون، مشعل، نرده و آینه، یک ابزار شبیه به این بسازید:

16 Lightning Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

بادکنک، مشعل و نرده را به هم بچسبانید، اما آینه را بدون اتصال رها کنید. چیز تازه ساخته شده خود را در وسط پرتو نور قرار دهید و مشعل را روشن کنید. همانطور که به بالا پرواز می‌کنید، آینه را نگه دارید تا دقیقاً آن را به سمت هدف نشانه گیری کنید.

هنگامی که نور به هدف برخورد کند، دیوارها بلند می‌شوند و شارژر باتری بعدی را نشان می‌دهند. از ریجو برای ضربه زدن به آن استفاده کنید و به اتاق اصلی برگردید.

شارژ باتری چهارم

دوباره با استفاده از جریان هوای صعودی، تمام مسیر را به سمت بالا پرواز کنید. مطمئن شوید که مراحل اولیه آخرین باتری را انجام داده‌اید، پرتو نور را برای شلیک از Room of Offered Light تنظیم کرده‌اید. این بار مجسمه اول را از مسیر خارج کنید تا نور را قطع نکند.

حال دو مجسمه را که برای آخرین باتری تکان نداده‌اید حرکت دهید تا به هدفی که بالای سر شما است برخورد کنند. یک مجسمه توسط یک توده شن مسدود می‌شود، بنابراین با استفاده از Korok-frond خود آن را باد بزنید. نور به این صورت شلیک می‌شود:

17 Lightning Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

هنگامی که درب بالایی باز شد، از جریان هوا برای بوست کردن خود استفاده کنید و بقیه راه را بالا بروید تا به طبقه ششم معبد لایتنینگ برسید.

شما با سوراخی روبرو خواهید شد که چندین پرتو آتش در همه جهات شلیک می‌کند. با احتیاط به پایین گلاید کنید و از تیرهای آتش دوری کنید. هنگامی که فرود آمدید، در «Room of Light and Flame» خواهید بود. روی سوئیچ قدم بگذارید و دو دشمن در سمت دیگر دروازه را شکست دهید، البته اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید.

یک ثانیه صبر کنید تا ریجو ظاهر شود و از او برای ضربه زدن به شارژر باتری استفاده کنید. به قسمت اصلی برگردید، که اکنون باید کاملاً شارژ شده باشد.

چگونه ملکه گیبدو، باس معبد رعد و برق را شکست دهیم

هنگامی که هر چهار باتری را روشن کردید، آسانسور را فعال کنید تا به طبقه هفتم معبد لایتنینگ بروید.

از ریجو برای ضربه زدن به پیله تپنده صورتی بزرگ آویزان شده از دیوار استفاده کنید تا نبرد با ملکه گیبدو را شروع کنید.

18 Lightning Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

همانطور که قبلاً با او جنگیدید، می‌بایست از حملات ریجو برای وارد کردن ضربه شدید به او استفاده کنید. هنگامی که او ضربه بخورد، مانند هر گیبدوی دیگری سفید می‌شود. این زمانی است که می‌توانید به داخل میدان بپرید و از شمشیرهای قوی‌تر و سایر سلاح‌های فیزیکی خود علیه او استفاده کنید تا آسیب خوبی به او وارد نمایید.

مراقب باشید، زیرا زمانی که از بالای سر شما پرواز می‌کند، پرتوهای ثابتی از شن شلیک می‌کند و هنگامی که روی زمین است، با شکم به سمت شما می‌افتد، بنابراین شما می‌بایست برای جلوگیری از حملات او به حرکت ادامه دهید. او همچنین گردبادهایی می‌فرستد تا هم شما و هم ریجو را به زمین بزنند، همان حرکتی که وقتی برای اولین بار در ورودی معبد با او جنگیدید انجام داد.

اگر ضربه زدن به او برایتان سخت است، از keese eyes روی تیرهای خود برای حمله به او استفاده کنید.

در نیمه راه، آن لانه‌های گیبدو غیرفعال در گوشه‌ی میدان فعال می‌شوند و گیبدوی خزنده وحشتناک و گیبدو پرنده را ایجاد می‌کنند. خوشبختانه، هر کدام را که شکست دهید با پرتو عظیمی از نور جایگزین می‌شود که اگر در آن بایستید از شما در برابر گیبدو محافظت می‌کند. گیبدو اگر بارها به نور برخورد کند به معنای واقعی کلمه خواهد مرد، بنابراین فقط در مرکز نور بایستید.

با استفاده از ریجو، هر برج را یکی یکی بیرون بیاورید، در حالی که هم‌زمان از حملات ملکه گیبدو جاخالی می‌روید. مسلماً دیدن این که ملکه چه حرکتی می‌کند در حالی که ما در نور محافظ کور کننده ایستاده‌ایم واقعاً سخت است، بنابراین مطمئن شوید که گوش زنگ باقی بمانید و در صورت نیاز خودتان را هیل کنید.

هنگامی که هر چهار لانه Gibdo را نابود کردید، به استراتژی اصلی بازگردید: از ریجو برای ضربه زدن به ملکه برای آسیب‌های عظیم استفاده کنید و از سلاح‌های قوی‌تر خود برای ضربه زدن به آن در حالی که آسیب‌پذیر است استفاده نمایید.

پس از نابودی ملکه، می‌توانید یک قلب اضافی دریافت کنید و با محراب پیش رو تعامل کنید و صحنه‌ای طولانی درباره تاریخچه  Gerudo sage را تماشا کنید. همچنین قدرت ریجو را خواهید داشت تا در سفرتان آن را با خود همراه سازید، که برای وارد کردن خسارات عظیم در برابر انبوه دشمنان بسیار مفید است.

نکته قابل توجه‌تر این است که هنگامی که ملکه گیبدو نابود شود، می‌توانید آزادانه صحرای Gerudo را بدون گم شدن در طوفان شن وحشتناک کاوش کنید.

پس از آماده شدن، زمان ادامه کوئست پدیده‌های منطقه‌ای فرا رسیده است – با فرض اینکه مکان‌های دیگری هنوز تکمیل نشده باقی مانده باشند.

راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

راهنمای معبد آتش در Zelda: Tears of the Kingdom

Fire Temple walkthrough in Zelda: Tears of the Kingdom

تکمیل معبد آتش طاعونی که مردم گورون را هیپنوتیزم می‌کند، از بین می‌برد.

پس از عبور از شکاف کوه مرگ به عنوان بخشی از کوئست Yunobo of Goron City، باید سیاه چال را کامل کنید و باس آن، Marbled Gohma را از بین ببرید.

همانند بخش‌های قبلی کوئست لاین «Yunobo of Goron City»، باید مقاومت ضد حریق /آتش را داشته باشید. اگر تا اینجا پیش رفته‌اید، حتماً مقداری همراه خود داشته‌اید، اما نیاز به آن هرگز در این معبد متوقف نمی‌شود، بنابراین مطمئن شوید که به اندازه کافی دارید.

نحوه رسیدن به معبد آتش

برای رسیدن به معبد آتش در کوه مرگ، ابتدا باید به شهر گورون سفر کنید و کوئست «یونوبوی گورون» را تکمیل کنید. این شامل یک گاری معدن سواری تا کوه مرگ و یک باس فایت است. ورود به معبد آتش مستلزم شیرجه زدن در کوه مرگ و پیمایش در depths است.

محتویات صندوقچه‌های معبد آتش

10 arrows

Zonaite shield

Diamond

10 arrows

10 arrows

10 arrows

Ruby

Might Zonaite shield

10 arrows

Soldier IV reaper

شروع معبد آتش

در حالی که به معبد نزدیک می‌شوید، با یونوبو صحبت کنید و از توانایی او برای شکستن صخره‌ای که ورودی را مسدود کرده است استفاده کنید. همان‌طور که مستقیم به داخل می‌روید، اتاق‌های کوچکی در هر دو طرف وجود خواهد داشت. در سمت چپ، اتاقی با سلاح‌های فلزی وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید. در سمت راست، یک صندوق حاوی 10 تیر وجود دارد.

پس از تعامل با محراب در مرکز معبد، متوجه پنج قفل خواهید شد که مانع حرکت شما می‌شوند. یک نقطه تله پورت نیز برای شما باز خواهد شد. از اینجا، باید گاری‌های معدن را در اطراف معبد سوار شوید و از توانایی یونوبو برای ضربه زدن به گونگ‌ها برای باز کردن قفل چفت‌ها استفاده کنید.

در زیر، نحوه باز کردن قفل هر پنج قفل معبد آتش را فهرست کرده‌ایم. لازم نیست آن‌ها را به این ترتیب انجام دهید، اما ما به شدت توصیه می‌کنیم آن‌ها را به همین ترتیب انجام دهید، چرا که این معبد خطی‌تر است.

اولین قفل معبد آتش

از راهرو اصلی، به سمت جنوب بروید و با استفاده از سکوهای شناور و hydrant از گدازه عبور کنید (همانطور که از hydrant برای رسیدن به معبد آتش استفاده کردید).

روی گاری بپرید و به فن ضربه بزنید تا حرکت کند. همانطور که به این سوئیچ نزدیک می‌شوید، Yunobo را به آن شلیک کنید تا جهت مسیرها را تغییر دهید:

راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

بعد از اینکه مسیر شما را متوقف کرد، از گاری بیرون بپرید، hydrant را بگیرید و به سمت چپ بروید. مسیر را ادامه دهید تا فایر لایک و سنگی شکستنی را ببینید که ورودی را مسدود کرده است. دشمن را شکست دهید، او از یک صندوق حاوی سپر زونایت قوی محافظت می‌کرد، صندوق را باز کنید.

از hydrant برای ساخت تخته سنگ استفاده کنید و از Ultrahand برای اتصال آن‌ها در جهت ایجاد یک سطح شیب دار برای Yunobo مانند زیر استفاده کنید:

راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

کپسول‌های هیدرانت Zonai را در سمت راست بگیرید و با یونوبو به گونگ ضربه بزنید تا اولین قفل فعال شود.

به اتاقی که گاری معدن خود را در آن جا گذاشته‌اید برگردید و از این دیوار بالا بروید و یک صندوق اختیاری حاوی یک الماس را باز کنید:

4jlee 230509 1001 totk fire temple 1

توجه داشته باشید که دشمنانی در بالا در انتظار شما خواهند بود، بنابراین برای مبارزه آماده باشید. پس از اتمام کار، به گاری خود برگردید.

قفل دوم معبد آتش

سوئیچ زرد را فشار دهید تا مانع بالا برود و به گاری خود اجازه عبور دهید. اگر گاری شما ناپدید شد، می‌توانید یکی دیگر را در همان اتاق، نزدیک جایی که hydrant را از اولین قفل برداشتید، بگیرید.

سوار گاری خود شوید و به جلو بروید. اگر دشمنی در مسیر سمت راست شما ظاهر شد، آن را با Yunobo نابود کنید.

اگر می‌خواهید یک صندوق حاوی ۱۰ تیر را باز کنید، گاری را در این گوشه متوقف کنید:

راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

گاری را تا انتها حرکت دهید و مکانیزم نزدیک را بزنید تا فوراً گاری را بچرخانید:

6jlee 230509 1001 totk fire temple 2

به جلو حرکت کنید، مطمئن شوید که Yunobo به تغییر دهنده مسیر در جلو ضربه می‌زند، به طوری که گاری به جای چپ به سمت راست حرکت می‌کند:

راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

به دروازه دیگری برخورد خواهید کرد، بنابراین این سوئیچ را بزنید تا مسیرها بچرخند و مانع بلند شوید. به جلو بروید و دشمن را شکست دهید تا یک صندوق حاوی ۱۰ تیر بدست آورید. گاری را به سکویی که سوئیچ را از آن زده‌اید برگردانید.

اکنون روی گاری معدن واقع در سمت چپ سوار شوید و سوئیچ را بزنید تا مسیر مستقیم حرکت کند.

8 Fire Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

از Yunobo برای شکستن سنگ مرمری موجود در گدازه و فعال کردن Recall روی صفحات سنگی که به سمت پایین گدازه می‌روند، استفاده کنید. گاری را به طرف دیگر ببرید. دشمن را شکست دهید و با یونوبو به گونگ ضربه بزنید.

سومین قفل معبد آتش

به گاری معدنی بروید که تا قفل دوم سوار آن شده‌اید، اما به‌جای اینکه آن را به طرف دیگر برگردانید، سوئیچ را با Yunobo بزنید تا یک طبقه بالا بروید و به منطقه‌ای کارگاه مانند با چندین گاری و مسیر برسید:

راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

دشمن را شکست داده و کلید زرد را بزنید تا یک آسانسور ایجاد شود، بنابراین اکنون می‌توانید به راحتی بین طبقات پایین و این طبقه حرکت کنید. کپسول‌های Zonai را در گوشه‌ای که دارای موشک و هیدرانت هستند بردارید. صندوق پشتی نیز دارای ۱۰ تیر است.

یک موشک را به انتهای یک گاری وصل کنید و از آن برای پرش از شکاف در مسیرهایی که به سمت جنوب غربی حرکت می‌کنند استفاده کنید:

10 Fire Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

وقتی گاری متوقف شد، دشمنی را که منتظر شماست شکست دهید. پل‌های شکسته را نادیده بگیرید و به سمت جنوب غربی به سمت صندوقی پوشیده از صفحات فلزی بروید. صفحات را بردارید تا ۱۰ تیر دریافت کنید و حداقل یکی از آن صفحات فلزی را به ناحیه پل شکسته برگردانید.

راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

پل سمت راست را بیرون بکشید تا تخته‌ها باز شوند و یونوبو را به سمت سطح شیب دار پل شلیک کنید تا او سنگ را بشکند. در ادامه شما یک کپسول بالون Zonai دریافت خواهید کرد.

12 Fire Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

بالون را بیرون آورده و با استفاده از Ultrahand روی یکی از صفحات فلزی وصل کنید. از یک مشعل یا سلاح چوبی برای نیرو دادن به بالون استفاده کنید و به سمت بالا رهسپار شوید.

راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

با یونوبو گونگ را در بالا بزنید.

برای یک صندوق اضافی حاوی یاقوت، دوباره به سمت پل‌های شکسته بپرید و به یک قلاب نزدیک به گاری ضربه بزنید و سپس آن را مانند این به ریل وصل کنید:

14 Fire Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

برای باز کردن صندوق حاوی یاقوت گاری را سوار شوید.

صندوق‌های اضافی اختیاری

به منطقه کارگاه که دارای چندین مسیر است برگردید.

مسیرها را با استفاده از سوئیچ‌ها به گونه‌ای تنظیم کنید که این یکی مستقیم باشد:

راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

از Yunobo برای شکستن سنگ مرمری استفاده کنید و سوئیچ را بزنید تا مسیر بچرخد و اکنون مسیر دیگری به منطقه کارگاه ایجاد کنید. با استفاده از این مسیر تازه باز شده، سوار گاری شوید تا به کارگاه بازگردید.

این سوئیچ‌ها را بزنید تا مسیر اکنون به جای عمودی، افقی شود:

16jlee 230509 1001 totk fire temple 4

به مسیری که با Yunobo باز کردید برگردید و مستقیماً سوار آن شوید تا یک سپر زونائیت قدرتمند از یک صندوق بگیرید.

دوباره به کارگاه برگردید و سوئیچ را بزنید تا نه تنها مسیر به صورت افقی حرکت کند، بلکه به سمت بالا نیز برود:

راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

دوباره مسیر را سوار شوید و بالا بروید. با دشمن مبارزه کنید و ۱۰ تیر صندوق دریافت کنید. سوار گاری شوید و دشمن را توسط یونوبو از میان بردارید.

هنگامی که لوت خود را دریافت کردید، با گلاید کردن به منطقه کارگاه برگردید.

قفل چهارم معبد آتش

در محوطه کارگاه، کلیدها را بزنید تا اکنون مسیر عمودی باشد و به سمت بالا برود:

18jlee 230509 1001 totk fire temple 6

سوار گاری شوید و به سمت بالا بروید. ممکن است دشمنی در گاری در کنار شما ظاهر شود که می‌توانید با Yunobo آن را منفجر کنید.

در مقابل گونگ چهارم، تخته سنگ‌های ایجاد شده توسط hydrant را بگیرید تا یک پل بسیار طولانی بسازید. آن را بگذارید و یونوبو را شلیک کنید تا به گونگ ضربه بزنید.

راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

قفل پنجم معبد آتش

یک پل فوق‌العاده بلند و طولانی بسازید. طولانی‌تر از پلی که برای باز کردن قفل چهارم ساختید!

تخته سنگ‌ها را از سمت جنوب گونگ چهارم بالا ببرید، از سطح شیب‌دار بالا بروید تا به‌عنوان یک پل تعمیر شده برای بالا رفتن عمل کند.

20 Fire Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

در سوراخ روبروی خود فرود بیایید و در طول مسیر برای دریافت Soldier IV reaper توقف کنید:

راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

پایین رفتن در سوراخ را تمام کنید، با یونوبو گونگ و سوئیچ زرد را بزنید تا در باز شود.

این در شما را تقریباً مستقیماً در مقابل مرکز معبد آتش قرار می‌دهد، بنابراین زمانی که برای مقابله با باس آماده شدید به محراب بازگردید.

چگونه می‌توان Marbled Gohma، باس معبد را شکست داد

قبل از اینکه محراب را فعال کنید، مطمئن شوید که مایحتاج اولیه خود را دارید: غذا، اکسیرهای مقاوم در برابر آتش (اگر از زره استفاده نمی‌کنید)، و زرادخانه‌ای از سلاح‌های Melee قدرتمند.

باس Marbled Gohma از یک الگوی حمله بسیار تکراری استفاده می‌کند، بنابراین وقتی به آن عادت کردید، باید بتوانید به سرعت او را نابود کنید.

وقتی آماده شدید، یونوبو را به سمت دیوار شیب دار شلیک کنید و او آنقدر سریع می‌رود که دور اتاق می‌چرخد ​​و از سقف می‌غلتد. او به صخره‌های مرمری آویزان از سقف برخورد می‌کند و باس فایت Marbled Gohma را آغاز می‌کند.

22 Fire Temple walkthrough in Zelda Tears of the Kingdom

در مرحله اول این مبارزه، باید یونوبو را به سمت پاهای Marbled Gohma شلیک کنید تا سقوط کند. هنگامی که به دو پا ضربه بزنید، باس تکان می‌خورد و می‌افتد، اما مراقب باشید که اگر روی شما بیفتد آسیب خواهید دید. پس از سقوط Marbled Gohma، می‌توانید از بدنه او بالا رفته و به طور مکرر به چشمش ضربه بزنید تا آسیب‌های عمده را به وی وارد نمایید. هنگامی که شروع به بهبودی کند شروع به لرزیدن می‌کند. اگر شما را تکان دهد، آسیب خواهید دید، پس آماده باشید که وقتی باس شروع به لرزیدن زیاد کرد، از زمین بپرید.

بعد از اینکه پاهایش را بازسازی کرد، برای مدت کوتاهی آسیب‌ناپذیر خواهد بود، پس به خود زحمت ندهید که فوراً دوباره یونوبو را شلیک کنید. چند ثانیه صبر کنید و سپس رفیق خود را پرتاب کنید.

باس Marbled Gohma سعی می‌کند با پاهایش به شما ضربه بزند و سنگ‌های در حال انفجار را سه تایی به سمت شما پرت می‌کند. برای جلوگیری از آسیب دیدن از صخره‌ها دور شوید. هنگامی که او سمت شما مجموعه‌ای از سنگ را پرتاب کرد، فقط دور شوید و Yunobo را مرخص کنید. از آنجایی که یونوبو در کل اتاق دور می‌زند، لازم نیست خیلی خوب هدف گیری کنید، زیرا او به دور خود ادامه می‌دهد و احتمالاً یک شلیک دوم به سمت باس خواهد داشت.

در مرحله دوم، باس اکنون شما را در قفسی از سنگ‌های در حال انفجار به دام می‌اندازد، بنابراین باید از Yunobo برای بیرون آمدن از آن‌ها استفاده کنید. Marbled Gohma نیز اکنون به جای زمین روی سقف خواهد بود، بنابراین شما باید Yunobo را از دیوارها به سمت بالا شلیک کنید تا به باس ضربه بزنید. برای از بین بردن آن فقط یک شلیک لازم است، اما باز هم مراقب باشید زیرا اگر باس به شما برخورد کند آسیب خواهید دید.

پس از افتادن، از بدن او بالا بروید و حملاتی را علیه چشم باس انجام دهید.

هنگامی که بهبود یافت، دوباره شما را در قفس سنگی به دام می‌اندازد و سپس سه سنگ در حال انفجار دیگر را شلیک می‌کند. تا زمانی که باس در حال نقاهت و بهبود است، یونوبو را آماده حرکت کنید تا بتوانید به سرعت از قفس صخره بیرون بیایید و به بازی بازگردید.

راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

هر بار که آن را زمین می‌زنید و به آن ضربه می‌زنید، حرکت قفس سنگی و شلیک سنگ را تکرار می‌کند، بنابراین شما می‌فهمید چه زمانی Yunobo را شارژ کنید و چه زمانی شلیک کنید.

پس از ضربات متعدد به چشم باس، در نهایت Marbled Gohma را شکست خواهید داد.

برای زحمات خود، یک قلب اضافی دریافت می‌کنید و می‌توانید از توانایی Yunobo در هر کجا که هستید استفاده کنید – که مخصوصاً هنگام سوار شدن روی وسایل نقلیه مفید است، زیرا به همان روشی که در طول این کوئست کار می‌کرد کار می‌کند. می‌توانید در حرکت به دشمنان ضربه بزنید.

مردم گورون نیز از اعتیاد خود به صخره‌خواری رها خواهند شد، بنابراین اگر مأموریت‌های جانبی یا داستان‌هایی در شهر گورون بدینوسیله قفل بوده باشند، اکنون می‌توانید آن‌ها را انجام دهید.

پس از آماده شدن، زمان ادامه جستجوی پدیده‌های منطقه‌ای فرا رسیده است – با فرض اینکه مکان‌های دیگری هنوز تکمیل نشده باقی مانده باشند.

از دست ندهید:  هر آنچه که باید پیش از بازی کردن Tears of the Kingdom بدانید 

1 Crisis at Hyrule Castle walkthrough for all Zelda locations in Zelda Tears of the Kingdom

راهنمای Crisis at Hyrule Castle

Crisis at Hyrule Castle walkthrough for all Zelda locations in Zelda: Tears of the Kingdom

کوئست Crisis at Hyrule Castle را می‌توان پس از اتمام هر چهار منطقه مرحله اصلی «پدیده‌های منطقه‌ای» کامل کرد.

اگر قبلاً این کار را انجام نداده‌اید، مطمئن شوید که مرحله جستجوی کاپیتان هوز را کامل کرده‌اید، مناطق بالا را تکمیل کرده و به پورا بازگردید.

هنگامی که پیش پورا بازگشتید متوجه یک کشف شگفت‌انگیز خواهید شد: شاهزاده زلدا در قلعه هایرول منتظر شماست. پورا به شما خواهد گفت که بروید او را نجات دهید، پس باید این کار را انجام دهید.

در ادامه راهنمای Crisis at Hyrule Castle آورده شده است.

نحوه آماده شدن برای کوئست Crisis at Hyrule Castle

توجه داشته باشید که این نبرد نهایی نیست، بنابراین لازم نیست برای پایان آماده شوید. با این حال، هنوز باید برای نبردهای بسیار سختی که پیش رو دارید آماده شوید. مقدار زیادی غذا، برخی از بهترین سلاح‌های خود و ضمیمه‌های مناسب برای تیرهای خود (گل‌های بمبی، میوه‌های آتشین و غیره) به همراه داشته باشید. شما همچنین باید بهترین زره خود را تقریباً به صورت نیمه با استفاده از Great Fairies در اطراف Hyrule ارتقاء دهید.

همچنین، در صورت امکان، Travel Medallion همراه خود داشته باشید تا کاوش را بسیار آسان‌تر کنید.

نکات حائز اهمیت گفته شد، زمان نفوذ به قلعه هایرول است.

نحوه یافتن مکان زلدا در کوئست Crisis at Hyrule Castle

زلدا در چندین مکان پنهان می‌شود و هر بار که با او برخورد می‌کنید، انبوهی از دشمنان را احضار می‌کند و سپس به مکان جدیدی ناپدید می‌شود. قلعه Hyrule به همان شکلی که در Breath of the Wild بود خراب نیست، بنابراین به جای یک سیاه چال بزرگ، به چندین قسمت با ورودی‌های مختلف در اطراف تقسیم شده است.

شما باید از هر چهار توانایی Sage خود در طول سفر خود در Hyrule Castle استفاده کنید، زیرا دشمنان در دسته‌های زیادی قرار می‌گیرند و متحدان شما کمک می‌کنند تا روی شما تمرکز نکنند.

راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

در زیر، مکان‌هایی را که Zelda ظاهر می‌شود و دشمنانی که او ایجاد می‌کند، به ترتیب فهرست کرده‌ایم، بنابراین آماده شوید که آن‌ها را از بین ببرید.

نحوه ورود به قلعه هایرول – راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

ترفند کلیدی در اینجا این است که با استفاده از Ascend وZonai راکت‌ها، بالون‌ها – هر چیزی که می‌توانید به آن دست پیدا کنید را به کار ببندید، تا آنجا که می‌توانید به اوج برسید. همچنین می‌توانید با استفاده از چند فن، یک بال، یک فرمان و چند باتری، یک سازه پرنده بسازید.

اگر استقامت زیادی دارید، حتی می‌توانید از باد Tulin استفاده کنید تا به شما کمک کند از برج Lookout Landing Skyview به آنجا گلاید کنید (اگرچه این به استقامت زیادی نیاز دارد – به یاد داشته باشید، توانایی respec یک گزینه است).

همچنین می‌توانید با استفاده از این دستگاه‌ها خود را حداقل به اندازه کافی به یکی از آبشارهای متعددی که از قلعه بیرون می‌ریزند بلند کرده و با استفاده از زره زورا به بالا شنا کنید.

این مکان واقعاً آزمایشی است از آنچه تاکنون آموخته‌اید. ما از ویژگی Autobuild استفاده کردیم تا یک بالون جذاب برای خودمان بسازیم:

3 Crisis at Hyrule Castle walkthrough for all Zelda locations in Zelda Tears of the Kingdom

هنگامی که در قلعه Hyrule فرود آمدید، می‌توانید صعود کنید و از دیوارها بالا بروید و طبقات را بالا و پایین کنید. قابل ذکر است، یک شراین (Serutabomac Shrine) در ضلع شمال شرقی وجود دارد که قطعاً باید قفل آن را برای تله پورت آسان از راه دور باز کنید.

برای محکم کاری، اکیداً توصیه می‌کنم تا جایی که می‌توانید از قلعه Hyrule بالا بروید و یک Travel Medallion در بالای آن قرار دهید، اگر آن را در اختیار دارید. به این ترتیب، می‌توانید به راحتی به هر کجا که می‌خواهید گلاید کنید و هر زمانی که نیاز به رفتن به نقطه جدیدی دارید، به بالا برگردید.

مکان زلدا شماره ۱ (دروازه دوم)

باید از بالا به سمت ساختمان مشخص شده بروید و از پنجره‌ها به داخل بروید.

4jlee 230510 1001 totk hyrule castle 1

هنگامی که این کار را انجام دهید، زلدا ناپدید می‌شود و دو بوکوبلین سیاه و یک بوکوبلین باس سیاه را احضار می‌کند. یکی از بوکوبلین‌ها یک بسته ژله زرد چوچو خواهد داشت و شما می‌توانید برای یک حمله شوک الکتریکی بزرگ به آن ضربه بزنید.

به طور کلی، این‌ها در مقایسه با برخی از چیزهایی که در اینجا با آن‌ها مبارزه خواهید کرد، نسبتاً کوچک هستند. مانند هر بوکوبلین دیگری دخل آن‌ها را بیاورید و به مکان بعدی بروید.

مکان زلدا شماره ۲ و شماره ۳ (کتابخانه)

مکان دوم Zelda در Hyrule Castle B۳ است، اما باید از B۲ به پله‌های آنجا دسترسی داشته باشید. اگر Travel Medallion را استفاده کنید، می‌توانید در B۲ فرود آیید، در غیر این صورت برای رسیدن به آنجا فقط باید در لبه محوطه قلعه بدوید.

5jlee 230510 1001 totk hyrule castle 2

به محض ورود، زلدا یک هینوکس سیاه و یکی از هر عنصر چوچو را احضار می‌کند. برای شکست دادن هینوکس، باید تیرهایی را مستقیماً به چشم آن پرتاب کنید و زمانی که سقوط کرد، روی آن ضربه بزنید. شما می‌توانید از انفجارهای چوچوها برای وارد کردن آسیب اولیه در هنگام شروع مبارزه استفاده کنید.

شایان ذکر است که Sageها در این بخش مفید بودند، زیرا مبارزه با هینوکس در فضای بسته دردسرساز است و فضای زیادی برای ایجاد فاصله برای پرتاب ایمن تیر وجود ندارد. هینوکس هنگامی که sageهای شما به وی آسیب وارد می‌کنند، روی آن‌ها تمرکز می‌کند و این موضوع هر از گاهی به شما یک موقعیت ايده‌آل برای حمله می‌دهد.

وقتی کار هینوکس را یکسره کردید، مکان بعدی زلدا در همان نزدیکی خواهد بود – در واقع، از پله‌هایی که از آن عبور کردید بالا می‌روید. اما، قبل از رفتن، می‌بایست چند قفسه کتاب پنهان را بررسی کنید.

از Ultrahand روی این قفسه کتاب در واقع در غرب استفاده کنید تا یک Shard of Dinraal’s Spike را از درون یک صندوق دریافت کنید:

6 Crisis at Hyrule Castle walkthrough for all Zelda locations in Zelda Tears of the Kingdom

اکنون از Ultrahand روی قفسه کتاب زیر ورودی کتابخانه در شمال استفاده کنید تا به King’s Study دسترسی پیدا کنید، جایی که می‌توانید یک ست Royal Guard Boots را از یک صندوقچه و یک Royal Guard’s Shield را در پشت آن تهیه کنید.

7 Crisis at Hyrule Castle walkthrough for all Zelda locations in Zelda Tears of the Kingdom

همانطور که به زلدا نزدیک می‌شوید، او گروهی از گیبدوها را احضار می‌کند و می‌رود. از تیر یا سلاح‌های عنصری برای نابود کردن Gibdoها استفاده کنید و سپس از حملات فیزیکی برای پایان دادن به آن‌ها استفاده نمایید.

مکان شماره ۳ زلدا (اتاق شاهزاده خانم زلدا)

اگر از ترفند تراول مدالیون استفاده نمی‌کنید، با بالا رفتن از پله‌ها کتابخانه را ترک کنید و مستقیماً وارد غار شوید. تعداد زیادی Horriblins در آنجا وجود دارد، بنابراین مطمئن شوید که Sages خود را بیرون آورده‌اید و آماده هستید که آن‌ها را پاکسازی کنید.

هنگامی که از غار خارج شدید، از این پله‌ها بالا بروید، جایی که تعدادی لیزالفوس و یک موبلین منتظر شما هستند.

8jlee 230510 1001 totk hyrule castle 3

آن‌ها را شکست دهید و به بالا رفتن از پله‌ها ادامه دهید. هنگامی که به این مانع در دیوار برخورد کردید، Ascend کرده و وارد castle ruins شوید.

به داخل سوراخ بپرید تا با انبوه دشمنان بعدی روبرو شوید.

9 Crisis at Hyrule Castle walkthrough for all Zelda locations in Zelda Tears of the Kingdom

مجدداً، شما فقط یک لحظه زلدا را می‌بینید تا اینکه او سه Fire-Breath Lizalfos را احضار می‌کند و ناپدید می‌شود.

این‌ها مانند سایر دشمنان شکست می‌خورند، اما فقط حواس‌تان باشد که همه آن‌ها کجا هستند، زیرا تعداد زیادی از آن‌ها در چنین فضای کوچکی وجود دارند.

هنگامی که نابود کردن آن‌ها را تمام کردید، صندوق پشت پارتیشن را در گوشه شمال غربی اتاق باز کنید تا یک Royal Guard Cap به دست آورید.

مکان زلدا شماره ۴ (اتاق زیرزمین بدون نام)

برای رسیدن به مکان بعدی، کافی است از سمت غربی قلعه خارج شوید و گلاید کنید تا از اینجا وارد این در شوید:

10jlee 230510 1001 totk hyrule castle 4

این بار، زلدا یک Silver Moblin را احضار می‌کند که اگر شما آماده نباشید یک دشمن بسیار قدرتمند و مبارزه‌ای چالش‌برانگیز در انتظار شما خواهد بود و چند Ice Keese که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرند. بدتر از آن این است که او Moblin را پشت سر شما احضار می‌کند، بنابراین اگر شما غافل شوید، فقط با یک ضربه کار شما را می‌سازد و احتمالاً کل قلب شما خالی می‌کند.

در حالی که فاصله خود را حفظ کرده‌اید، ابتدا سریع با Ice Keese برخورد کنید و سپس Silver Moblin را شکست دهید. شما می‌توانید انتخاب کنید که فاصله خود را حفظ کنید و تیرها را به سمت سر آن شلیک کنید یا می‌توانید با شمشیر و سپر با آن مبارزه کنید. از آنجایی که این چیز به شدت ضربات قدرتمندی دارد، توصیه می‌کنیم از یک شمشیر یک دست و یک سپر استفاده کنید تا بتوانید حملات دیوانه‌وار او را بلاک کنید.

فراموش نکنید که از توانایی‌های Sage نیز استفاده کنید، زیرا رعد و برق Riju، قدرت آبی Sidon، و یورش Yunobo همگی راه‌های بسیار خوبی برای آسیب رساندن به او هستند.

مکان زلدا شماره ۵ (راهروی زیرزمین بدون نام)

از پله‌های بیرونی که برای مکان شماره ۳ بالا رفتید، به جای بالا رفتن از پله‌ها به سمت جنوب بروید و از یک Ice Like گذر کنید. پس از عبور از Ice Like، یا از پله‌های سمت راست به پایین بروید یا از صخره مستقیماً در پشت Fire Like که از سقف قلعه آویزان شده است بپرید و به دهانه نشان داده شده در زیر گلاید کنید:

11 Crisis at Hyrule Castle walkthrough for all Zelda locations in Zelda Tears of the Kingdom

این بار باید با سه Shock Likes مبارزه کنید که آزاردهنده است. با آن‌ها به ترتيب نزدیک‌ترین به دورترین مبارزه کنید و روی جاخالی دادن از گوی‌های الکتریکی آن‌ها تمرکز کنید. هنگام حمله حریص نشوید و وقت خود را مدیریت کنید تا آن‌ها را یکی یکی از بین ببرید. به عبارتی قهرمان بازی در نیاورید.

شوک لایک اول یک کمان گارد سلطنتی را دراپ می‌کند، دومی یک سپر گارد سلطنتی را بر جای می‌گذارد و سومی یک کمان سلطنتی – همه این‌ها ارزشمند هستند.

مکان زلدا شماره ۶ sanctum

این آخرین مکان است، بنابراین قبل از اینکه به آنجا بروید، باید به شدت به فکر دوباره پر کردن قلب خود و ذخیره مجدد مواد غذایی و لوازم باشید. در حالی که تجهیزات خوبی از گروه دشمنان تهیه کردید، مطمئن شوید که غذا در دست دارید. توصیه می‌کنیم حداقل تعداد زیادی تیر همراه داشته باشید.

همچنین باید در صورت وجود همراه داشتن مقاومت تاریکی gloom resistance را در نظر بگیرید.

برای رسیدن به پناهگاه، از اتاق پرنسس زلدا بالا رفتیم و سپس از پل بیرون به سمت صخره رفتیم. از آنجا، ما یک Ascend کوچک در سمت صخره شیب دار انجام دادیم، با دقت بسیار شبیه به این:

12 Crisis at Hyrule Castle walkthrough for all Zelda locations in Zelda Tears of the Kingdom

هنگامی که این کار را انجام دادید، یک مسیر مستقیم به طرف Sanctum در انتظار شما است، پس زمانی که برای باس فایت در این بخش آماده شدید، وارد شوید.

استراتژی باس فایت فانتوم گانون (x۵)

نه تنها باید با فانتوم گانون مبارزه کنید، که ممکن است در حین کاوش با آن مواجه شده باشید، بلکه در واقع باید همزمان با پنج مورد از آن‌ها مبارزه کنید.

13 Crisis at Hyrule Castle walkthrough for all Zelda locations in Zelda Tears of the Kingdom

خوشبختانه، با حضور Sageهای شما، بیشتر گانون‌ها مشغول خواهند شد و هر کدام مبارزه با Sage خود را به عهده می‌گیرند و گاهی اوقات تمرکز خود را به شما معطوف می‌کنند. بهترین کار این است که یک به یک تمرکز کنید، در حالی که از یک شمشیر یک دست استفاده می‌کنید. به این ترتیب، در واقع می‌توانید از سپر خود برای جلوگیری از حملات سخت آن‌ها استفاده کنید.

همچنین می‌توانید از تیر برای هدشات فانتوم گانون‌ها در حالی که حواسشان توسط sageهای مختلف پرت می‌شود، استفاده کنید. Sageهای شما نمی‌میرند، پس لازم نیست نگران سلامتی آن‌ها باشید.

در نهایت، می‌توانید فانتوم گانون‌ها را یکی یکی ناکار کنید تا فاز دوم شروع شود.

مبارزه اساساً یکنواخت است، اما اکنون یک فانتوم گانون وجود دارد که به مرور زمان تاریکی را روی زمین پخش می‌کند. هر وقت دیدید گانون شروع به کار کرد فوراً او را در اولویت قرار دهید. تاریکی، sageهای شما را به دام می‌اندازد و فلج می‌کند، که به نوبه خود باعث می‌شود همه گانون‌های دیگر روی شما تمرکز کنند، این چیزی که شما می‌خواهید نیست. شما می‌توانید به محض دیدن گانون gloom پخش کن با شلیک تیر خیلی سریع او را از دور خارج کنید.

تاریکی تمام قلب‌های شما را از بین می‌برد (همانطور که در اعماق انجام می‌داد)، بنابراین هر چه سریع‌تر از شر آن خلاص شوید، بهتر است.

وقتی کار فانتوم گانون را تمام کردید، باس فایت تمام است. یک کات سین طولانی پخش می‌شود و شما یک ظرف قلب اضافی دريافت خواهید کرد.

همچنین غنایم جنگی در سرتاسر زمین وجود خواهد داشت: Demon King’s bows, gloom spears, و gloom swords به مقدار زیاد. قبل از رفتن آنچه را که می‌خواهید بردارید.

به پورا در Lookout Landing برگردید تا به او بگویید چه اتفاقی افتاده است. گروه شروع به تدوین یک برنامه جدید می‌کند و اکنون به قسمت بعدی بازی می‌روید که شامل یافتن یک متحد گمشده می‌شود.

1 Guidance from Ages Past walkthrough for Zelda Tears of the Kingdom

راهنمای «Guidance of Ages Past» برای Zelda: Tears of the Kingdom

‘Guidance from Ages Past’ walkthrough for Zelda: Tears of the Kingdom

در بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom، باید sageهای زیادی را پیدا کنید، از جمله یک sage تا حدودی مخفی، Mineru، که به Sage of Spirit معروف است. کوئست «Guidance of Ages Past» شما را به سمت او هدایت می‌کند.

پس از مرتفع شدن طوفان رعد و برق در قسمت قبلی کوئست «Find the Fifth Sage»، ماسکی را خواهید دید که پشت در قفل شده است. تعامل با ماسک، کوئست «Guidance of Ages Past» را آغاز می‌کند و شما را به پنجمین سیج، Mineru هدایت می‌کند.

همانطور که مأموریت را کامل می‌کنید، به سمت Depths می‌روید و با یک باس در معبد روح مبارزه خواهید کرد.

در زیر، راهنمای «Guidance of Ages Past» را ارائه می‌کنیم، یک کوئست طولانی که شما را به اعماق می‌فرستد تا به بازسازی یک construct کمک کنید.

راهنمای Guidance of Ages Past در جزایر آسمانی و سطح زمین

هنگامی که ماسک را بردارید، یک لیزر شلیک می‌کند و شما را به زیر جزیره هدایت می‌کند. ماسک را از دری که تازه باز شده به بیرون ببرید.

با رسیدن به این نقطه، احتمالاً می‌دانید که اکنون چه کاری باید انجام دهید: ساختن بال، اضافه کردن فن و یک فرمان. ماسک را نیز به دستگاه بچسبانید. مال ما به این صورت است:

2 Guidance from Ages Past walkthrough for Zelda Tears of the Kingdom

از جزیره پرواز کنید و به سمت جایی که لیزر اشاره می‌کند رهسپار شوید. هنگامی که به پایین رسیدید، ماسک را از بال جدا کنید و آن را به سمت پایه‌ای که لیزر به آن اشاره می‌کند ببرید. یک کات سین پخش می‌شود، دوباره ماسک را بردارید و به پایه بعدی ببرید. پایه به یک آسانسور تبدیل می‌شود که شما را به اعماق می‌فرستد.

راهنمای Guidance of Ages Past در اعماق

نخست Muokuij Lightroot را در همان نزدیکی فعال کنید، ماسک را بگیرید و با استفاده از Ultrahand آن را در شکاف مربوطه در قالب ربات قرار دهید.

اکنون نوبت به قسمت سرگرم کننده رسید: جمع آوری هر چهار قطعه گولم برای Mineru. همانطور که او اشاره کرد چهار کارخانه وجود دارد، اگرچه تاریک است. توصیه می‌کنیم از پشت گولم از خرابه‌ها بالا رفته و قبل از حرکت، گل‌های نوری فراوان را در محیط پخش کنید تا منطقه روشن شود.

در واقع، اگر از این نقطه صعود بالا بروید، یک mighty Zonaite shield و یک Captain IV reaper از دو صندوق دریافت خواهید کرد یعنی یک تیر و 3 نشان:

3 Guidance from Ages Past walkthrough for Zelda Tears of the Kingdom

طبق معمول، توصیه می‌کنیم قطعات را به ترتیب زیر بگیرید، اما شما می‌توانید آن‌ها را به هر ترتیبی که می‌خواهید انجام دهید.

Right-Leg Depot

از خرابه‌ها به پایین گلاید کنید و از اسکلت منتهی به لایت روت در شمال بالا بروید. Uisihcoj Lightroot را فعال کنید تا فوراً دید بیشتری را در منطقه به دست آورید. از اینجا به سمت شمال شرقی بروید، Aerocuda، Bokoblins و Little Frox پوشیده از تاریکی را جدا کنید، تا بتوانید از روی پل‌های شکسته به داخل این غار بپرید.

4jlee 230514 1001 totk spirit2

با محراب داخل تعامل کنید تا پای راست را در یک جعبه قرار دهید. آن را به یکی از آسانسورهای سمت راست منتقل کنید و فن‌ها را فعال کنید تا آن را به بالا ببرند.

هنگامی که در بالا قرار گرفتید و ریل بلند را دیدید، جعبه را با استفاده از Ultrahand به این شکل، با استفاده از قطعات جعبه قلاب شده و یکی از فن‌های آسانسور تنظیم کنید:

5 Guidance from Ages Past walkthrough for Zelda Tears of the Kingdom

فن را روشن کنید تا پا در امتداد ریل‌ها به سمت بالا حرکت می‌کند. از قسمت دورتر اتاق از طاقچه بالا بروید. دوباره، جعبه پا را از آسانسورهای فن به سمت بالا حرکت دهید. از طاقچه بالا بروید تا از یک صندوق حاوی سه زونایت بهره ببرید.

در بالای طاقچه، موادی وجود دارد که برای ساختن یک هواپیما به آن نیاز دارید. میله فرمان را به یک بال وصل کنید، جعبه ساق را روی آن بچسبانید و هواپیما را روی ریل‌های رو به پایین قرار دهید تا آن را به قالب گولم Mineru برگردانید.

ما فن‌ها را به این شکل چسباندیم تا آن را سریعتر کنیم، اما شما مجبور نیستید:

6 Guidance from Ages Past walkthrough for Zelda Tears of the Kingdom

امیدوارم بتوانید بال را نزدیک مینرو فرود بیاورید، پس جعبه ساق پا را جدا کنید و پای او را تحویل دهید و آن را در قالب قرار دهید.

Right-Arm Depot

از بالای خرابه ها، به سمت غرب حرکت کنید و این ورودی را هدف بگیرید. ما از باد تولین برای کمک جهت رسیدن به آنجا استفاده کردیم:

7jlee 230514 1001 totk spirit1

محراب داخل را فعال کنید تا بازوی راست داخل جعبه قرار گیرد. جعبه را از نوار نقاله در سمت راست محراب بفرستید و آن را دنبال کنید.

از چرخ‌های سرگردان که در جلوی شکاف بزرگ قرار دارند استفاده کنید و آن‌ها را فقط از یک طرف به جعبه وصل کنید. جعبه را روی پل برقی قرار دهید تا چرخ‌ها به این صورت روی گوشه قرار گیرند:

8 Guidance from Ages Past walkthrough for Zelda Tears of the Kingdom

آن را روشن کنید و بگذارید به سمت دیگر حرکت کند. از روی آن گلاید کنید و از نردبان بالا بروید تا آنجا را با آن مواجه شوید.

در خارج، دو چرخ دیگر را به گاری وصل کنید تا از پله‌های پوشیده از تاریکی پایین بیاید و به سمت Mineru برود. بالا بایستید و به چرخ‌ها ضربه بزنید، رفیق کوچک جدید خود را روشن کنید و به آن طرف بروید.

9 Guidance from Ages Past walkthrough for Zelda Tears of the Kingdom

توجه داشته باشید که در طول مسیر افراد بدی وجود خواهند داشت، بنابراین ممکن است مجبور شوید در مکانی با تاریکی کمی روی طبقات توقف کنید تا آن‌ها را پاکسازی کنید. تاریکی زیادی روی پل روی آب وجود ندارد، بنابراین می‌توانید با خیال راحت به طور موقت در آنجا توقف کنید تا آن‌ها را از بین ببرید.

هنگامی که در باگی کوچک خود به Mineru برگشتید، بازو را به داخل قالب گولم ببرید و آن را در آنجا قرار دهید.

Left-Leg Depot

یک ورودی به انبار دیگری، مستقیماً در شرق Muokuij Lightroot وجود دارد. با محراب داخل تعامل کنید تا پای چپ را در یک جعبه قرار دهید. آن را روی آسانسورهای موشکی قرار دهید و آن‌ها را روشن کنید تا جعبه به بالا ارسال شود.

شما باید میل لنگ (که در واقع به آن کاپستان گفته می‌شود) در سمت چپ را بچرخانید تا پل سمت راست را نشانه بگیرید و جعبه را روی آب و روی طاقچه بالا شلیک کنید.

از فرمان و راکت‌های نزدیک استفاده کنید و آن‌ها را به شکل زیر به جعبه وصل کنید:

10 Guidance from Ages Past walkthrough for Zelda Tears of the Kingdom

میل لنگ را بچرخانید تا پل بالا را نشانه بگیرید. هدف ما این بود که با موفقیت به طاقچه برسیم:

11 Guidance from Ages Past walkthrough for Zelda Tears of the Kingdom

اگر مدام کار را خراب می‌کنید و به موشک‌های بیشتری نیاز دارید، یک دستگاه پخش‌کننده مستقیماً پشت پل در این اتاق وجود دارد.

هنگامی که جعبه شما روی طاقچه قرار گرفت، هنوز منطقه را ترک نکنید. برای دیدن چند لیزر که منطقه‌ای با Zonaite و صندوقی مقابل خروجی را مسدود می‌کنند، به سمت شرق بروید. با آسانسور موشک کنار لیزر به بالا بروید و از Ultrahand استفاده کنید تا لوت را از طریق نرده پایین بیاورید. شما کلی Zonaite و یک Zonaite بزرگ به عنوان پاداش مشکلات خود دریافت خواهید کرد.

12 Guidance from Ages Past walkthrough for Zelda Tears of the Kingdom

حال می‌توانید جعبه را بیرون بیاورید. این بار دیگر نیازی به افزودن هیچ پیوست یا انجام کارهای فانتزی ندارید، زیرا خروجی در واقع بسیار نزدیک به محل Mineru است. فقط آن را با Ultrahand برای او بیاورید و در قالب قرار دهید.

Left-Arm Depot

این انبار با پای پیاده قابل پیاده‌روی است، اما اگر می‌خواهید از بالا گلاید کنید، می‌توانید کاملاً این کار را انجام دهید، فقط در جنوب غربی را که در دوردست روشن می‌بینید هدف بگیرید.

ما این مسیر را طی کردیم و در راه تعدادی اورمین و بوکوبلین را از میان برداشتیم:

13 Guidance from Ages Past walkthrough for Zelda Tears of the Kingdom

وقتی داخل شدید، با محراب تعامل کنید تا جعبه‌ای با بازوی چپ در داخل آن به دست آورید. چرخ متصل به در را بزنید تا در بالا بیاید و جعبه را با خود بیاورید. درب دارای سه چرخ خواهد بود، یکی در سمتی که از آن وارد شده‌اید و دو چرخ در سمتی که گدازه دارد. دو چرخ را در سمت گدازه بردارید و آن‌ها را به همراه میله فرمان نزدیک به جعبه وصل کنید:

14 Guidance from Ages Past walkthrough for Zelda Tears of the Kingdom

جعبه را مستقیماً از لاوا عبور دهید. وقتی به قسمت بعدی رسیدید، روی یک طاقچه بالا بروید تا یک صندوق حاوی پنج کپسول میله فرمان در داخل آن بگیرید. به پایین بپرید و لاستیک‌ها را بردارید و آن‌ها را به طرف دیگر جعبه ببرید، مانند این:

15 Guidance from Ages Past walkthrough for Zelda Tears of the Kingdom

در مسیر گدازه بعدی سوار شوید. از نردبان بالا بروید تا یک poe بزرگ دریافت کنید و به پایین برگردید. یکی از چرخ‌ها را از جعبه خود جدا کنید و آن را همانطور که در اتاق اول بود به در وصل کنید. اگر به یادآوری نیاز دارید که ظاهر آن چگونه است، به این صورت است:

16 Guidance from Ages Past walkthrough for Zelda Tears of the Kingdom

چرخ باید به درب در پایین چسبیده شود و سنگ مربع نیز به چرخ وصل شود. هنگامی که آن را روشن کنید، درب بلند می‌شود. جعبه خود را وارد کنید و حداقل یکی از فن‌ها را به پشت جعبه وصل کنید.

قبل از رفتن، این صندوقچه را از پنکه چرخان در گوشه بگیرید تا سه Zonaite دریافت کنید:

17 Guidance from Ages Past walkthrough for Zelda Tears of the Kingdom

با فن‌هایی که به جعبه شما متصل هستند، قایق فوق العاده خود را به پایین آب بفرستید تا با Mineru ملاقات کنید. هورا!

کانستراکت Mineru و نحوه رسیدن به معبد روح

هنگامی که تمام قطعات مونتاژ شدند، کانستراکت Mineru به شما خواهد پیوست. می‌توانید سوار آن شوید و سلاح‌ها و وسایلی را به آن مجهز کنید تا قوی‌تر شود. هر آنچه را که از زرادخانه پیشنهادی او می‌خواهید تجهیز کنید و به سمت نشانگر جستجو بروید تا به معبد روح برسید.

سفر به معبد روح کوتاه است و چیز زیادی برای آن وجود ندارد. در طول راه، با چند دشمن کوچک مبارزه خواهید کرد و می‌توانید از این به عنوان فرصتی برای کشف نحوه عملکرد کانستراکت Mineru استفاده کنید. لینک بالای آن قرار می‌گیرد و بازوهایش را می‌چرخاند تا با هر چیزی که به بازوها وصل کرده‌اید حمله کند.

توصیه می‌کنیم در Sijotu Lightroot، که در راه است (بسته به مسیری که رفته‌اید – مناطق Depths گیج کننده هستند)، در مختصات (۱۲۱۸، -۲۵۴۴، -۰۶۱۲) توقف کنید. یک هینوکس بین لایت روت و معبد وجود دارد، اما می‌توانید با شلیک به چشمش و حمله به آن، آن را نابود کنید یا اگر به دراپ هینوکس اهمیتی نمی‌دهید، می‌توانید از دست آن فرار کنید.

18 Guidance from Ages Past walkthrough for Zelda Tears of the Kingdom

درست بعد از هینوکس یکی دیگر از تسلیحات ربات Mineru قرار گرفته است. او را به حداقل یک توپ مجهز کنید. برای از بین بردن باس به آن نیاز خواهید داشت.

بین تسلیحات و معبد، دسته‌ای از سنگ‌های شکستنی قرار دارند که می‌توانید هر طور که بخواهید آن‌ها را بشکنید. می‌توانید از توپ یا توپ میخ‌دار Mineru (اگر آن را مجهز کرده باشید)، از توانایی Yunobo Sage یا تنها با استفاده از یک چکش معمولی که Fused کرده‌اید، به سمت آن بروید. شما باید از این فرصت مقتضی استفاده نمایید تا به عملکرد توپ ربات Mineru نیز عادت کنید.

هنگامی که از میان آوار عبور کردید، یک اسلحه خانه روشن دیگر را خواهید دید که این بار پر از موشک است. یکی را به پشت سازه وصل کنید و خود را به سمت معبد روح پرتاب نمایید.

استراتژی مبارزه با باس Seized Construct

هنگامی که وارد معبد شدید، روی سازه Mineru سوار شوید و با مجسمه پرنده مانند در مرکز اتاق تعامل کنید. به سنگی نزدیک شوید و در ادامه توسط باس، Seized Construct، غافلگیر خواهید شد.

قبل از این مبارزه، بدانید که به عنوان لینک، هیچ یک از مبارزات را به تنهایی انجام نخواهید داد. او مرتباً آسیب می‌بیند، اما از هیچ یک از سلاح‌های خود استفاده نمی‌کند، بنابراین قبل از رفتن نگران آماده کردن آن نباشید. همانطور که قبلا ذکر شد، تنها چیزی که باید مطمئن شوید یک توپ Zonai است که به ربات Mineru متصل کنید. هنگامی که برای مبارزه آماده شدید، به جلو بروید.

19 Guidance from Ages Past walkthrough for Zelda Tears of the Kingdom

سیم‌های خاردار ظاهر می‌شوند و متوجه خواهید شد که کف پوشیده از تاریکی است و بدترین رینگ کشتی جهان را ایجاد می‌کنند. شما باید از ماشین خود برای مبارزه با این ماشین ترسناک استفاده کنید – و بازوی مجهز به توپ شما کار را بسیار راحت‌تر می‌کند.

باس Seized Construct در اثر اصابت تسلیحات کمترین آسیب را متحمل می‌شود، اما در اثر برخورد به سیم خاردارهای اطراف رینگ، صدمات زیادی را متحمل می‌شود.

روش مبارزه ساده است: با توپ خود به آن شلیک کنید تا آن را گیج کنید، با بازوی دیگر خود چندین بار آن را بکوبید و به سیم‌ها فشار دهید و انفجار آن را تماشا کنید. اگر توصیه‌های متعدد ما را در مورد وارد شدن به این مبارزه با توپ را نادیده گرفتید، باید آن را دیوانه‌وار مورد هجوم قرار دهید و با بازوهای Mineru به آن ضربه بزنید تا به سیم‌ها بپرد. این روش هم خوب است، اگرچه شما را مستعد آسیب دیدن از Seized Construct می‌کند، زیرا در محدوده سلاح Melee آن قرار خواهید گرفت.

چندین توپ آهنی میخ دار در گوشه‌های میدان وجود دارد که در صورت نیاز می‌توانید آن‌ها را به بازوهای Mineru وصل کنید.

پس از نیمه جان شدن باس، مرحله دوم مبارزه آغاز می‌شود و Seized Construct انواع ضمیمه‌ها را دریافت می‌کند. خوشبختانه، هنوز باید توپ خود را داشته باشید. هنگامی که به هوا پرواز می‌کند تا به شما حمله کند، فقط آن را منفجر کنید و همین روند را از فاز یک تکرار کنید.

پس از شکست دادن Seized Construct، می‌توانید یک ظرف قلب پاداش بگیرید. به سنگ نزدیک شوید تا معبد را به پایان برسانید و چند کات سین طولانی درباره Mineru را به تماشا بنشینید.

در ادامه Mineru در مورد Master Sword با شما صحبت خواهد کرد، و اگر شما هنوز آن را دریافت نکرده‌اید، مینرو از شما می‌خواهد که آن را دریافت کنید.

با در دست داشتن مستر اسورد و هر پنج توانایی Sage، در Lookout Landing پیش پورا برگردید. صحبت کردن با او، کوئست Find the Fifth Sage” و “Crisis in Hyrule,” را پایان می‌بخشد و “Destroy Ganondorf.” را آغاز می‌کند.

1 Tears of the Kingdom Skyview Towers cover 0

همه مکان‌های برج Skyview در Zelda: Tears of the Kingdom

All Skyview Tower locations in Zelda: Tears of the Kingdom

بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom بسیار بزرگ است، اما خوشبختانه، برج‌های Skyview اینجا هستند تا به شما کمک کنند در Hyrule گشت و گذار کنید. البته به روشی مشابه برج‌های Zelda: Breath of the Wild، هر کدام شامل یک پازل یا رویارویی است که برای باز کردن قفل نقشه باید از آن عبور کنید.

اگر می‌پرسید کجا می‌توان همه مکان‌های برج Skyview را در Zelda: Tears of the Kingdom پیدا کرد، این راهنما شما را در مسیر درست راهنمایی می‌کند. اگر به دنبال تجزیه و تحلیل کامل هر برج هستید، حتما از بخش مربوطه دیدن کنید. آخرین اما مهم‌ترین نکته، فراموش نکنید که هنگام چتربازی یک اسکرین شات جالب از Link بگیرید!

نحوه باز کردن قفل نقشه Tears of the Kingdom

برج‌های Skyview برای باز کردن قفل نقشه Tears of the Kingdom، از جمله بخش آسمان، مورد نیاز هستند.

پس از راه پیدا کردن به داخل هر برج، باید ترمینال را پس از تکمیل پازل یا چالش فعال کنید. پس از فعال شدن، منطقه اطراف را روی نقشه و همچنین بخش نقشه آسمان فاش خواهید داد. این همچنین نقطه فست تراول را فعال می‌کند و به شما امکان می‌دهد دوباره به راحتی به برج برسید.

همه مکان‌های برج Skyview

از آنجا که نقشه شما هنگام شروع بازی خالی است، مکان‌های اولیه برج از دید پنهان خواهند بود. ترتیب بازدید از برج‌ها مهم نیست، اما ما در پایان این بخش توصیه‌هایی را برای شما آورده‌ایم!

2 Tears of the Kingdom Skyview Towers map locations

در Zelda: Tears of the Kingdom پانزده برج Skyview وجود دارد. برای کمک به شما، در زیر فهرستی از تمام مکان‌های برج Skyview و مناطق آن‌ها در یک نگاه آمده است:

Lookout Landing Skyview Tower (شمال Hyrule Field)

Hyrule Field Skyview Tower (جنوب غربی Hyrule Field)

Lindor’s Brow Skyview Tower (شمال غربی Lookout Landing)

Pikida Stonegrove Skyview Tower (شرق Hebra Mountains)

Rospro Pass Skyview Tower (شمال Rito Village)

Gerudo Canyon Skyview Tower (شمال شرقی Gerudo Desert)

Gerudo Highlands Skyview Tower (غرب Hyrule Field)

Sahasra Slope Skyview Tower (شمال West Necluda)

Popla Foothills Skyview Tower (جنوب غربی West Necluda)

Rabella Wetlands Skyview Tower (جنوب East Necluda)

Mount Lanayru Skyview Tower (شمال شرقی East Necluda)

Upland Zorana Skyview Tower (غرب Zora’s Domain)

Eldin Canyon Skyview Tower (شمال شرقی Lookout Landing)

Thyphlo Ruins Skyview Tower (غرب Eldin Mountains)

Ulri Mountain Skyview Tower (جنوب Akkala Highlands)

در خصوص بهترین ترتیب برای فعال کردن برج‌ها، ما توصیه می‌کنیم ابتدا Hyrule Field Skyview Tower، Lindor’s Brow Skyview Tower و Eldin Canyon Skyview Tower را فعال کنید. این به شما دید واضحی از قلب Hyrule می‌دهد و شروع سفرهای آینده شما را بسیار آسان‌تر می‌کند.

سپس، اگر ابتدا به عنوان بخشی از کوئست لاین اصلی به روستای ریتو می‌روید، هر دو برج اسکای ویو روسپرو پاس و برج اسکای ویو پیکیدا استونگرو می‌توانند کمک قابل توجهی به شما داشته باشند و در عین حال گوشه شمال غربی نقشه را نیز در این فرآیند نمایان کنند.

مکان برج Lookout Landing Skyview

اولین برج Skyview که احتمالاً با آن روبرو خواهید شد در Lookout Landing یافت می‌شود و فقط با دنبال کردن داستان اصلی به آنجا خواهید رسید. برج Lookout Landing Skyview ساده‌ترین برج از این دسته است، زیرا هیچ مانع واقعی برای رسیدن به آن وجود ندارد.

3 Zelda Tears of the Kingdom Skyview Towers 1

همانطور که در کوئست لاین اصلی پیش می‌روید، «The Crisis at Hyrule Castle» به طور خودکار با مرحله مربوطه به روز می‌شود. فقط مطمئن شوید که این یک کار را قبل از سرگردانی برای کشف Hyrule انجام دهید!

برای تفکیک گام به گام، به بخش اختصاصی Lookout Landing Tower بروید.

مکان Hyrule Field Skyview Tower

برج Skyview Hyrule Field در جنوب غربی Hyrule Field و در جنوب Lookout Landing قرار دارد. برای فعال کردن این برج، باید از یک شهرک متعلق به دشمن عبور کنید.

4 Zelda Tears of the Kingdom Skyview Towers 13

تعداد زیادی بوکوبلین در جهان Zelda: Tears of the Kingdom وجود دارند و گروه بزرگی از آن‌ها برج‌ها را تسخیر کرده‌اند. این یک مبارزه بسیار سخت است، به خصوص اگر در اوایل بازی خود به سراغ آن رفته باشید.

با این اوصاف، ابزارهای زیادی در دسترس شما هستند – این می‌تواند فرصت خوبی برای آزمایش مهارت‌های خود و یادگیری بهترین نحوه استفاده از قدرت‌ها در هنگام محاصره شدن توسط یک گروه بزرگ دشمن باشد.

به ویژه، توانایی‌های Ultrahand و Recall می‌توانند کمک بزرگی باشند. اما بسته به مسیری که طی می‌کنید، و نحوه برخورد با آن، راه‌های مختلفی برای مقابله با این برج وجود دارد.

برای تفکیک گام به گام، به بخش اختصاصی Hyrule Field Tower بروید.

موقعیت مکانی Lindor’s Brow Skyview Tower

برج اسکای ویو Lindor’s Brow در شمال شرقی Hyrule Ridge و شمال غربی Lookout Landing قرار دارد. اگر بعد از ورود به لوک اوت لندینگ با پای پیاده به سمت روستای ریتو می‌روید، احتمالاً به آن برخورد خواهید کرد.

5 Zelda Tears of the Kingdom Skyview Towers 3

موضوع اصلی در اینجا این است که برج توسط یک دریاچه احاطه شده است، بنابراین رسیدن به آنجا ممکن است دردسر داشته باشد مگر اینکه استقامت شما بتواند آن را تحمل کند. بالا رفتن از صخره زیر برج یک روش است، اما لینک در حین شنا نسبتاً سریع خسته می‌شود، که می‌تواند دردسرساز شود.

راه‌های بی‌شماری برای نزدیک شدن به این برج وجود دارد که به مرحله بازی که در آن هستید و آنچه که در inventory شما هست بستگی دارد.

من تصمیم گرفتم با استفاده از مصالحی که در اطراف دریاچه وجود دارد، یک راه پله/ستون بسازم، اما باز هم بستگی به خودتان دارد که چگونه بخواهید به آن نزدیک شوید. حداقل، دشمنی وجود ندارد که برای شما مزاحمت ایجاد کند!

برای تفکیک گام به گام، به بخش اختصاصی Lindor’s Brow Skyview Tower ما سر بزنید.

مکان Pikida Stonegrove Skyview Tower

برج اسکای ویو Pikida Stonegrove در شمال شرقی روستای ریتو، و در بین کوه‌های هبرا و تابانتا توندرا، در شمال قرار دارد.

6 Zelda Tears of the Kingdom Skyview Towers 5

برج تقریباً در دسترس است، اما متأسفانه، مسیر آنقدر خطی نیست – به معنای واقعی کلمه، زیرا یک پل شکسته در بین راه وجود دارد. تلاش برای بالا رفتن از سطح اطراف مثمر ثمر نخواهد بود، به خصوص اگر در مراحل اولیه برج هستید و ابزار مناسبی برای زنده ماندن در شرایط اطراف آن نداشته باشید.

شبیه به لیندور، این به شما بستگی دارد که چگونه به آن نزدیک شوید. اگر می‌خواهید تا حد امکان سریع همه برج‌ها را فعال کنید، ممکن است به تعداد زیادی دستگاه کاربردی Zonai برای ساختن وسیله‌ای که می‌تواند شما را به سمت برج سوق دهد دسترسی نداشته باشید، بنابراین تلاش برای تعمیر پل با Ultrahand بهترین گزینه است.

برای تجزیه و تحلیل گام به گام، به بخش اختصاصی Pikida Stonegrove Tower بروید.

موقعیت مکانی برج اسکای ویو Rospro Pass

برج اسکای ویو Rospro Pass را می‌توان در شمال روستای ریتو و جنوب غربی کوه‌های هبرا یافت. اگر در آن منطقه هستید، یک نقطه فست تراول عالی خواهد بود و یک راه خوب برای دسترسی به دهکده برای اولین بار پس از فعال کردن آن.

7 Zelda Tears of the Kingdom Skyview Towers 4

خوشبختانه دسترسی به برج بسیار ساده است. نکته اصلی این است که شما در اینجا به آتش نیاز خواهید داشت، زیرا پیچک‌ها منطقه اطراف را پوشانده اند.

منابع و مواد متعددی برای در دسترس قرار دادن آتش در Zelda: Tears of the Kingdom وجود دارد، حتی اگر هوای سرد کوه‌های هبرا ایده‌آل نباشد.

برای تجزیه و تحلیل گام به گام، به بخش اختصاصی Rospro Pass Tower ما بروید.

مکان برج اسکای ویو Gerudo Canyon

برج اسکای ویو Gerudo Canyon را می‌توان در شمال شرقی صحرای Gerudo و شمال غربی علفزارهای فارون، به سمت انتهای جنوبی نقشه Hyrule یافت.

8 Zelda Tears of the Kingdom Skyview Towers 14

رسیدن به اینجا ممکن است کمی دردناک باشد، اما می‌توانید از تپه‌های اطراف برای بالا رفتن استفاده کنید. همچنین، مقداری لباس سبک بیاورید – بالاخره اینجا بیابان است. می‌توانید بدون دردسر به این یکی بپردازید، اما در حال حاضر از کار افتاده است. شخصی که برای تعمیر آن حضور دارد، به نام Sawson، برای رسیدن به آن به کمک کمی از طرف Link نیاز دارد.

برای انجام این کار، باید یک نوع آسانسور بسازید تا ساوسون را بالا بیاورید تا بتواند برج را به سرعت بازسازی کند. خوشبختانه، برخی از مواد در نزدیکی یک پست ساختمانی وجود دارد که می‌توانید با کمک Ultrahand و برخی محاسبات از آن‌ها استفاده کنید.

برای تفکیک گام به گام، به بخش اختصاصی برج Gerudo Canyon ما سر بزنید.

مکان برج اسکای ویو Gerudo Highlands

برج اسکای ویو Gerudo Highlands در تمام مسیر غرب از میدان Hyrule و شمال صحرا یافت می‌شود.

9 Zelda Tears of the Kingdom Skyview Towers 15

برای اینکه حتی به مجاورت برج نزدیک شوید، به مقاومت بیشتری در برابر سرما نیاز دارید. برای مثال، اگر از Archaic Warm Graves استفاده می‌کنید، به مقداری غذای تند، اکسیر، یا هر قطعه زره دیگری با مقاومت مناسب نیاز خواهید داشت.

در حال حاضر، در حالی که رسیدن به برج نسبتا آسان است، یک مشکل وجود دارد. در واقع نمی‌توانید از سطح زمین به آن دسترسی داشته باشید، زیرا ورودی پوشیده از برف است.

کتابی در داخل چادر در نزدیکی وجود دارد که به برخی از کارهای ساختمانی انجام شده در داخل غار اشاره می‌کند. در سمت دیگر ورودی پیدا خواهید کرد که شما را به سمت Meadela’s Mantle هدایت می‌کند. پس از ورود به داخل، باید راهی برای عبور از یک جریان آب پیدا کنید و در آخر از Ascend برای ظاهر شدن در برج استفاده کنید.

برای تجزیه و تحلیل گام به گام، به بخش اختصاصی Gerudo Highlands Tower بروید.

Sahasra Slope Skyview Tower مکان

برج اسکای ویو Sahasra Slope را می‌توان در شمال غرب نکلودا، و جنوب شرقی میدان هایرول، نزدیک به روستای کاکاریکو یافت.

10 Zelda Tears of the Kingdom Skyview Towers 12

رسیدن به این برج به اندازه کافی آسان است… اما در آن قفل است. اوه خوب شما یک NPC به نام بیلسون پیدا خواهید کرد که در غارهای مجاور چند «قارچ خوشمزه» می‌خواهد.

خوشبختانه، غاری که باید به آن بروید درست در زیر خود برج پنهان شده است و نام مشترک را یدک می‌کشد. دو ورودی احتمالی وجود دارد و درست از همان ابتدا، باید راه خود را از میان برخی از دیوارهای سنگی بگذرانید – دردسری که فقط اولین مانع از بسیاری از موانع است.

برای تجزیه و تحلیل گام به گام، به بخش اختصاصی Sahasra Slope Tower بروید.

مکان برج اسکای ویو Popla Foothills

برج اسکای ویو Popla Foothills در شمال شرقی دریاچه Hylia و جنوب غربی Necluda غربی قرار دارد.

11 Zelda Tears of the Kingdom Skyview Towers 11

شما مستقیماً به این برج دسترسی دارید که به نظر می‌رسد ناقص است و دلیل خوبی هم دارد. هنوز نمی‌توانید دستگاه را فعال کنید. در عوض، هنگامی که بیرون بروید و به سمت چاهی در نزدیکی حرکت کنید، می‌شنوید که کسی از شما کمک می‌خواهد.

سفر به پایین شما را به ملاقات المرسون سوق می‌دهد که در یک تله افتاده و اکنون در داخل گرفتار شده است. برای این کار، باید غاری را در همان نزدیکی پیدا کنید و از طرف دیگر به عقب برگردید تا سعی کنید آن‌ها را بیرون بیاورید.

برای تفکیک گام به گام، به بخش اختصاصی برج Popla Foothills ما بروید.

مکان برج اسکای ویو Rabella Wetlands

برج اسکای ویو Rabella Wetlands در جنوب شرق نکلودا و شمال غربی دهکده لورلین قرار دارد.

12 Zelda Tears of the Kingdom Skyview Towers 10

رسیدن به برج فرآیندی مشابه برج Rospro Pass Skyview در Zelda: Tears of the Kingdom دارد – به این معنی که برای عبور از آن به نوعی منبع آتش نیاز خواهید داشت. نکته کجاست؟ باران دائمی در این منطقه می‌بارد، که برخلاف خواست شماست.

خوشبختانه در هر طرف چند ردیف ساخته شده وجود دارد که نقش سقف را ایفا می‌کنند. ترفند این است که از موادی از پست‌های ساختمانی نزدیک برای ساختن چیزی مشابه استفاده کنید که بتواند در حین انجام کار از آتش محافظت کند. ممکن است چند بار تلاش کنید، اما تا زمانی که یک پوشش مستحکم بسازید که به اندازه کافی دوام داشته باشد تا پیچک‌ها شعله‌ور شوند، کار را به سرانجام رسانده‌اید.

برای تجزیه و تحلیل گام به گام، به بخش اختصاصی ما در خصوص برج تالاب رابلا سر بزنید.

Mount Lanayru Skyview Tower مکان

برج اسکای ویو Mount Lanayru کمی در جنوب مکانی به همین نام قرار دارد و از دریای Necluda و روستای Hateno به سمت شمال کشیده شده است.

13 Zelda Tears of the Kingdom Skyview Towers 9

اینجا یخبندان است، بنابراین مطمئن شوید که مجهز آمده‌اید تا هر دو نشانگر مقاومت م در برابر سرما پر شوند. در غیر این صورت، به تدریج آسیب خواهید دید. توصیه می‌کنم مقداری غذای تند بیاورید یا از زره مقاوم در برابر سرما استفاده کنید.

برای این برج، ترفند در سفر است، نه مقصد. پازلی در کار نیست، زیرا می‌توانید فوراً دستگاه را فعال کنید. اما بین سرما و تمام صعودهای چالش برانگیز، زمان زیادی طول می‌کشد تا به آنجا برسید – مگر اینکه بتوانید از هر وسیله ساخته شده توسط Zonai یا قطعات آسمانی نزدیک استفاده کنید.

برای تجزیه و تحلیل گام به گام، به بخش اختصاصی کوه Lanayru Tower بروید.

موقعیت مکانی Upland Zorana Skyview Tower

برج اسکای ویو Upland Zorana در غرب سرزمین زورا و شمال شرقی تالاب‌های لانایرو قرار دارد.

14 Zelda Tears of the Kingdom Skyview Towers 8

زمان زیادی نمی‌گذرد تا اینکه در اطراف Zora’s Domain به سمت شرق Hyrule قرار بگیرید. هنگامی که این کار را انجام دادید، رسیدن به برج باید در اولویت باشد، زیرا پیمایش منطقه را بسیار آسان‌تر می‌کند.

متأسفانه، رسیدن به آن کمی دردسرساز است – مگر اینکه زره زورا داشته باشید، که دستیابی به آن کمی طول می‌کشد، یا این‌که بتوانید نقطه‌ای بلند در آن منطقه پیدا کنید.

خوشبختانه، خود برج مصیبت بزرگی را به همراه ندارد. مطمئن شوید که اقلامی همراه خود دارید که می‌توانند گل و لای را از بین ببرند، زیرا ورودی توسط آن مسدود شده است. همچنین در این نزدیکی مرحله جانبی «Mired in Muck» وجود دارد که اگر به دنبال یک جایزه آسان هستید، می‌توانید به طور همزمان با آن نیز مقابله کنید.

برای تفکیک گام به گام، به بخش اختصاصی Upland Zorana Tower ما سر بزنید.

محل برج اسکای ویو Eldin Canyon

همانطور که انتظار می‌رود، برج اسکای ویو Eldin Canyon را می‌توان در جنوب Eldin Canyon و همچنین در شمال شرقی Lookout Landing پیدا کرد.

15 Zelda Tears of the Kingdom Skyview Towers 2

خبرهای خوب و خبرهای بد. خبر خوب این است که رسیدن به برج به اندازه کافی راحت است. خبر بد این است که درپوشی که سوراخ بالای آن را می‌پوشاند جابه‌جا شده و در قفل شده است.

راهکار اصلی اینجا این است که به بالای برج برسید، چرا که در حال حاضر به هر وسیله‌ای که راهگشا باشد نیازمند خواهید بود. می‌توانید با استفاده از آیتم‌های Zonai دستگاهی بسازید، یا سعی کنید قطعه‌ای از آسمان را پیدا کنید که می‌تواند شما را بلند کند.

برای تفکیک گام به گام، به بخش اختصاصی Eldin Canyon Tower ما سر بزنید.

مکان Thyphlo Ruins Skyview Tower

برج اسکای ویو Thyphlo Ruins در شمال جنگل بزرگ هایرول و در غرب کوه‌های الدین قرار دارد.

16 Zelda Tears of the Kingdom Skyview Towers 6

برای رسیدن به این برج ممکن است لازم باشد که در یک نقطه دید اطراف آب باتلاق بپرید، زیرا در غیر این صورت پس از چند ثانیه غرق خواهید شد. هنگامی که دوباره در زمین امن قرار گرفتید، به سمت خود برج بروید تا بیلسون را پیدا کنید.

نکته اصلی این است که مشکلی در دستگاه وجود دارد، اما ساختار آن خوب به نظر می‌رسد، بنابراین تشخیص مشکل دشوار است.

راهنمایی شما در اینجا حول بلوک‌های شناور عظیم است – که از جزیره آسمان بزرگ در ابتدای Zelda: Tears of the Kingdom به یاد خواهید آورد. شما باید با استفاده از خلاقیت و ابزاری که در اختیار دارید، به بالای برج بروید.

برای تجزیه و تحلیل گام به گام، به بخش اختصاصی Thyphlo Ruins Tower بروید.

موقعیت مکانی Ulri Mountain Skyview Tower

برج اسکای ویو کوه اولری در جنوب ارتفاعات آکالا و جنوب شرقی کوه مرگ قرار دارد.

17 Zelda Tears of the Kingdom Skyview Towers 7

شما می‌توانید بدون مشکل به این برج دسترسی پیدا کنید… فقط اینکه ترمینالی وجود ندارد. Sawson به شما خواهد گفت که مقصر اصلی یک هیولای پرنده است که در اطراف منطقه پرسه می‌زند و دستگاه محکم در چنگال آن به دام افتاده است.

برای بازیابی ترمینال باید دشمن را از بین ببرید و راه‌های زیادی برای این کار وجود دارد. تیرها می‌توانند به شما کمک کنند همچنین سعی می‌کنند با استفاده از آیتم‌های Zonai یا روش‌های دیگر به آن نزدیک شوید. به خاطر داشته باشید که نزدیک شدن به آن از روی زمین ممکن است آن را بترساند و باعث شود که شروع به پرواز در ارتفاعات بالاتر کند.

برای تجزیه و تحلیل گام به گام، به بخش اختصاصی برج کوهستان اولری ما بروید.

1 Zelda Tears of the Kingdom Great Fairy Fountains Locations 1 0

کجا می‌توان همه Great Fairy Fountainsها را در Zelda: Tears of the Kingdom پیدا کرد

All Great Fairy Fountain locations in Zelda: Tears of the Kingdom

شکی نیست که Great Fairy Fountains در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom کلیدی هستند: آن‌ها روشی مناسب برای تقویت قطعات زره هستند – تا زمانی که مواد و پول لازم برای پرداخت هزینه ارتقاء را داشته باشید.

در حالی که یافتن همه مکان‌های Great Fairy Fountain در Zelda: Tears of the Kingdom یک چالش ساده است، اما چندین مرحله اضافی برای تعامل با خود پری‌های بزرگ وجود دارد. برای انجام مأموریت‌های جانبی آماده شوید تا در هر گوشه از Hyrule سفر کنید و اعضای یک گروه موسیقی افسانه‌ای را دور هم جمع کنید.

کجا می‌توان همه مکان‌های Great Fairy Fountains را پیدا کرد

در مجموع چهار Great Fairy Fountains در سراسر Zelda: Tears of the Kingdom وجود دارد و هر کدام نزدیک به یک اصطبل یافت می‌شوند. بعد از اینکه با اولین پری ارتباط برقرار کردید، او مکان سه پری باقیمانده را روی نقشه شما مشخص می‌کند. اما در این بین، برای شروع کوئست باید به صورت دستی به یکی از چهار نقطه بروید.

به خاطر داشته باشید که به محض کمک به حداقل یکی از پری‌های بزرگ، به ارتقاها دسترسی خواهید داشت. ارتقاء هر قطعه زره واجد شرایط نیازمند مواد و پرداخت هزینه است.

در ضمن، اگر می‌خواهید زره خود را بیشتر تقویت کنید، باید به پری‌های بعدی دسترسی داشته باشید. به این ترتیب، سطوح بهبود احتمالی در اختیار شما با هر پری افزایش می‌یابد تا زمانی که هر چهار مورد را کشف کنید.

برای توضیح نحوه عملکرد مکانیک، ما نحوه ارتقاء زره را در یک بخش اختصاصی توضیح داده‌ایم.

2 Zelda Tears of the Kingdom Great Fairy Fountain locations 2

برای کمک به شما، آنچه در زیر می‌آید فهرستی از تمام مکان‌های Great Fairy Fountains و مناطق آن‌ها در یک نگاه است:

Great Fairy Tera (شمال شرقی Castle Ruins)

Great Fairy Kaysa (جنوب غربی Lookout Landing)

Great Fairy Cotera (شمال غربی East Necluda)

Great Fairy Mija (شمال شرقی Rito Village)

همانطور که گفته شد، باید از چند مرحله عبور کنید تا در واقع بتوانید با Great Fairies تعامل داشته باشید و زره خود را ارتقاء دهید. Great Fairy Fountains فوراً در دسترس نیستند. در عوض، شما باید یک سری کوئست جانبی را انجام دهید که شامل یک گروه موسیقی – به نام The Stable Trotters – است که در حال حاضر مفقود شده‌اند.

دو عضو اول گروه موسیقی را می‌توان در اصطبل Woodland در Eldin Canyon در مختصات (۱۰۴۶.۱۱۴۵، ۰۰۲۲) در غرب Pico Pond و شمال شرقی Crenel Hills یافت. آن‌ها از Lucky Clover Gazette که یک روزنامه است به عنوان تنها افرادی که می‌توانند داستان آن‌ها را بشنوند یاد می‌کنند. بنابراین، این به شما بستگی دارد که بیرون بروید و آن‌ها را پیدا کنید.

3 Tears of the Kingdom Lucky Clover Gazette map location

روزنامه Lucky Clover Gazette در اصطبلی به همین نام در شرق روستای ریتو در مختصات (-۳۲۵۱.۱۷۷۲، ۰۱۱۸) قرار دارد. اگر این اولین بار است که از آن‌ها بازدید می‌کنید، نخست با Traysi در داخل چت کنید.

پس از یک جلسه توجیهی، کوئست جانبی «Potential Princess Sightings!»، که شامل تمام اصطبل‌ها در سراسر Hyrule می‌شود، آغاز خواهد شد. این به نوبه خود فرصتی عالی برای Lucky Clover Gazette ایجاد می‌کند تا با گروه موسیقی ملاقات کند – برای ادامه به Woodland Stable بازگردید.

راهنمای Great Fairy Tera، «Serenade to a Great Fairy»

به محض ورود شما، پن در نزدیکی گروه موسیقی قرار خواهد گرفت، بنابراین مکالمه را با هر سه آن‌ها آغاز کنید. این به شما امکان دسترسی به کوئست جانبی «Serenade to a Great Fairy» را می‌دهد، که در آن باید کالسکه گروه را تعمیر کنید.

خوشبختانه، چند چرخ یدکی در کنار کالسکه وجود دارد که می‌توانید با استفاده از Ultrahand به یکدیگر متصل کنید. سپس گروه اسبی برای متصل شدن به کالسکه درخواست می‌کند. اگر هنوز اسبی را ثبت نکرده‌اید، گروه‌هایی از آن‌ها در اطراف منطقه تاخت و تاز می‌کنند. سپس، به یک مهار برای اسب نیاز خواهید داشت. برای این کار به دو پونی پوینت نیاز دارید که یک ارز مبتنی بر پاداش و مربوط به اصطبل است.

4 Zelda Tears of the Kingdom Great Fairy Fountain locations 3

به طور خلاصه، شما باید با هر شخصیتی در پیشخوان اصطبل صحبت کنید، موضوعی که کارت عضویت و Pony Points را باز کند. سپس، شما به دو پوینت برای یک افسار نیاز دارید – ثبت نام یک اسب و اقامت در اصطبل، هر کدام یک پوینت به شما می‌دهد، و همچنین فقط با تعامل با کانتر اصطبل برای اولین بار، یک پوینت رایگان دریافت می‌کنید.

هنگامی که یک اسب را ثبت کردید، با آن شخص در پیشخوان صحبت کنید و از او بخواهید که او را بیرون بیاورد. وقتی از شما خواسته شد، سفارشی کردن اسب را انتخاب کنید و مهار را انتخاب کنید. سپس، تنها کاری که باید انجام دهید این است که اسب را نزدیک کالسکه ببرید و از Ultrahand برای وصل کردن مهار به آن استفاده کنید.

5 Zelda Tears of the Kingdom Great Fairy Fountain locations 4

پس از آن، سوار اسب خود شوید و گروه موسیقی را به سمت پری ببرید. هیچ مانع بزرگی در این مسیر وجود ندارد، پس فقط از سواری لذت ببرید. (به خاطر داشته باشید که اگر کالسکه به هر دلیلی چپ کرد، باید بازی را از اصطبل راه اندازی مجدد کنید.)

پس از اتمام کار، ماجراجویی جانبی «Serenade to a Great Fairy» تکمیل می‌شود و شما آزاد هستید که ماجراجویی خود را با «Potential Princess Sightings!» ادامه دهید. این همه آن چیزی است که به Great Fairy Tera مرتبط می‌شود!

Great Fairy Mija، «Serenade to Mija» راهنمای

می‌توانید Great Fairy Mija را در اصطبل اسنوفیلد در تابانتا توندرا در مختصات (-۱۶۳۰.۲۵۸۷، ۰۲۳۴) در شرق کوه‌های هبرا پیدا کنید. پس از ورود، یک بار دیگر گروه موسیقی را خواهید دید. آن‌ها در تعجب هستند که یوستوس، که نوازنده شاخ آن‌ها است، ممکن است کجا باشد. این شروع ماجراجویی جانبی «Serenade to Mija» خواهد بود.

اگر به Adventure Log خود بروید، می‌توانید هدف را روی نقشه علامت‌گذاری کنید. یوستوس در مرز تابانتا در مختصات (-۳۶۵۸.۰۷۶۰، ۰۱۱۷) گیر افتاده است، زیرا همراه با واگن خود در یک سوراخ افتاده.

6 Zelda Tears of the Kingdom Great Fairy Fountains 1

پس از صحبت کردن با او، ماجراجویی جانبی «The Hornist’s Dramatic Escape» را آغاز خواهید کرد. اساساً باید از Ultrahand برای ترکیب مواد اطراف سوراخ استفاده کنید تا بتوانید واگن را با Eustus روی آن بلند کنید. این ماجراجویی جانبی کمی بیشتر از سایر ماجراهای جانبی مربوط به پری بزرگ طول می‌کشد. اگر در تکمیل آن گیر کرده‌اید، راهنمای ما برای کوئست «The Hornist’s Dramatic Escape» را از دست ندهید.

هنگامی که او بیرون از سوراخ قرار گرفت، یوستوس به تنهایی به گروه باز می‌گردد. قبل از انجام این کار، شما سه courser bee honey دریافت خواهید کرد. (نکته مهم: courser bee honey را در اختیار داشته باشید تا یک قدم در تلاش Great Fairy Cotera صرفه جویی کنید.) اکنون می‌توانید به دلخواه خودتان به Snowfield Stable بازگردید.

وقت آن است که گروه موسیقی را به دیدار Great Fairy Mija ببریم. برای این کار، باید از اسب و مهار استفاده کنید تا دوباره کالسکه را حرکت دهید. مشکل این است که کالسکه فاقد سقفی برای محافظت از گروه در برابر برف است – خوشبختانه، شما می‌توانید هر ماده مربع شکلی را از اطراف اصطبل با Ultrahand بردارید و آن را در بالا قرار دهید، درست مانند کاری که با Eustus انجام دادید.

7 All Great Fairy Fountain locations in Zelda Tears of the Kingdom

اکنون، مسیر به سمت پری بزرگ نسبتاً ساده است – به عبارت دیگر، مطمئن شوید که از سمت چپ به تپه نزدیک می‌شوید، زیرا مسیری وجود دارد که شما را مستقیماً به فواره می‌برد. در غیر این صورت، عبور از میان صخره‌ها احتمالاً کالسکه را چپ خواهد کرد و باید از نو شروع کنید.

هنگامی که گروه موسیقی به Mija نزدیک شود، یک کات سین پخش می‌شود و شما ۱۰۰ روپیز برای تلاش‌های خود دریافت خواهید کرد. این هم از راهنمای کوئست جانبی «Serenade to Mija» و Great Fairy Mija!

راهنمای Great Fairy Cotera, ‘Serenade to Cotera

می‌توانید فواره پری بزرگ کوترا را در اصطبل دوئلینگ پیکس در جنوب شرقی نکلودای غربی در مختصات (۱۷۵۷، -۱۹۵۷.۰۰۱۰) در جنوب روستای کاکاریکو بیابید. پس از ورود، یک بار دیگر گروه موسیقی را خواهید دید. آن‌ها در تعجب هستند که Beetz که نوازنده درام آن‌هاست، ممکن است کجا باشد. این شروع کوئست جانبی «Serenade to Cotera» خواهد بود.

اگر به Adventure Log خود بروید، می‌توانید هدف را روی نقشه خود علامت‌گذاری کنید. بیتز در جنوب شرقی روستای کاکاریکو در مختصات (۲۱۶۶، -۱۳۸۲.۰۱۰۸) در سمت راست جاده اصلی که به روستا منتهی می‌شود، در نزدیکی بازوی آبی دریاچه سیلا گیر افتاده است.

8 Zelda Tears of the Kingdom Great Fairy Fountain locations 9

در ادامه Beetz از شما Courser Bee Honey برای تهیه کرپ‌های عسلی درخواست می‌کند. (کاش آن‌ها برای من بودند.) اگر مواردی را که یوستوس در طول کوئست خود به شما داده بود نگه داشتید، بیتز اشاره می‌کند که احساس می‌کند شما قبلاً مقداری دارید، و می‌توانید از این مرحله گذر کنید. اگر نه، او می‌گوید که چند کندوی زنبور عسل در اطراف شکاف کنار روستای کاکاریکو وجود دارد. این شروع کوئست جانبی «Honey, Bee Mine» خواهد بود.

برای رسیدن به آنجا، جاده اصلی را دنبال کنید و سپس تمام مسیر را به سمت شکاف بالا بروید. اگر نقشه را باز کنید، جنگلی را در اطراف آن خواهید دید (جنوب تپه شرقی و غرب فلات پیر)، جایی که می‌خواهید به سمت آن بروید. اگر اشتباه نکنم، چند کندوی زنبور عسل در مختصات (۲۰۴۲، -۰۸۵۷.۰۱۶۲) پیدا کردم، که می‌توانید با استفاده از یخ با خیال راحت آن‌ها را بدست آورید – یک ژله سفید چوچو با یک تیر معجزه می‌کند، یا می‌توانید آن‌ها را پرتاب کنید. اگر بدترین حالت ممکن پیش آمد و توسط زنبورها احاطه شده‌اید، می‌توانید آن‌ها را تا زمانی که شما را تنها نگذارند ضربه بزنید.

9 Zelda Tears of the Kingdom Great Fairy Fountain locations 10

هنگامی که سه Courser Bee Honey به دست آوردید، به پیش Beetz برگردید تا کوئست «Hney, Bee Mine» را به پایان برسانید و ۱۰۰ روپیز به عنوان جایزه دریافت کنید. از اینجا پیش بروید و برای مراحل بعدی به اصطبل Dueling Peaks برگردید.

گروه موسیقی اشاره خواهد کرد که آن‌ها باید از رودخانه عبور کنند و اصرار دارند که خودشان می‌توانند این کار را انجام دهند. اما، مطابق معمول آن‌ها نمی‌توانند. به سمت رودخانه بروید و با ماسترو صحبت کنید. شما باید نوعی قایق ایجاد کنید که بتواند واگن را با هر چهار عضو روی آن پشتیبانی کند. نگران نباشید، آنقدرها هم که به نظر می‌رسد سخت نیست. این چیزی است که برای من کار کرد:

در کنار رودخانه، نزدیک پل شکسته، هم یک پست ساختمانی و هم تعدادی دستگاه زونای باقی مانده وجود دارد.

با کمک Ultrahand، دو تخته مسطح را گرفتم و آن‌ها را به هم چسباندم.

در یک طرف، اهرمی قرار دادم که آن هم نزدیک رودخانه بود.

از طرف دیگر واگن را با اولتراهند گرفتم و چسب زدم تا تکان نخورد.

سپس یک فن به پشت واگن وصل کردم.

همچنین یک باتری وجود دارد که می‌توانید آن را در هر جایی از قایق قرار دهید تا خیالتان راحت باشد که به انتهای دیگر می‌رسد. راستش را بخواهید، این یک سفر نسبتاََ کوتاه است، بنابراین من خیلی نگران نشدم.

پس از آماده شدن، همه چیز را به آرامی جابجا کردم تا روی آب شناور شود، زیرا اگر خیلی نزدیک به ساحل قرار می‌گرفت، حرکت نمی‌کرد.

تنها چیزی که باقی می‌ماند این است که شما روی آن بپرید، اهرم را بگیرید و گروه را به سمت Great Fairy Cotera در آن سوی رودخانه برانید.

10 Zelda Tears of the Kingdom Great Fairy Fountain locations 11

۱۰۰ روپیز دیگر برای تلاش‌های خود در تکمیل «Serenade to Cotera» و همچنین دسترسی به Great Fairy Cotera در Zelda: Tears of the Kingdom دریافت خواهید کرد.

راهنمای Great Fairy Kaysa, ‘Serenade to Kaysa’

می‌توانید فواره پری بزرگ کایسا را ​​در اصطبل بیرونی جنوب غربی هایرول فیلد در مختصات (۱۴۰۴، -۱۲۶۶.۰۰۳۲) پیدا کنید. پس از ورود، یک بار دیگر گروه موسیقی را خواهید دید. آن‌ها در حال تلاش برای کشف محل اختفای پایپر هستند که در واقع همان نوازنده فلوت آن‌هاست. این شروع کوئست جانبی «Serenade to Kaysa» را رقم خواهد زد.

اگر به Adventure Log خود بروید، می‌توانید هدف را روی نقشه خود علامت‌گذاری کنید. می‌توانید Pyper را در Highland Stable در مختصات (۰۵۱۹، -۳۴۲۳.۰۰۴۷) در جنوب شرقی دریاچه Hylia در جنوب پیدا کنید. Pyper دقیقاً در اصطبل نیست، بلکه در بالای درختی است که درست کنار پست ساختمانی و مواد است. شما این نقطه را با صدای فلوت تشخیص خواهید داد، و همچنین یک تکه بزرگ علف سوخته در جلوی درخت وجود دارد. پایپر توضیح خواهد داد که در آنجا چه اتفاقی افتاده است.

11 Zelda Tears of the Kingdom Great Fairy Fountain locations 12

صحبت با پایپر کوئست جانبی «The Flute Player’s Plan» را آغاز می‌کند. اساساً، پایپر ۱۰ sunset fireflies می‌خواهد تا درخت را آذین بندی کند. بچه‌های این دوره زمانه… اگر آن‌ها را همراه خود ندارید، بچه مطرب توصیه می‌کند به مناطق جنگلی شمال بروید: فینرا وودز و پاگوس وودز. از آنجایی که هدف شما شکار کرم شب تاب است، مطمئن شوید که در طول شب به آنجا می‌روید – هر زمانی بعد از نیمه شب باید این کار را انجام دهید. اگر می‌خواهید زمان را سریع بگذرانید، در اصطبل استراحت کنید.

من چندین کرم شب تاب را در اطراف Pagos Woods در مختصات (۰۶۷۳، -۳۰۶۸.۰۰۰۸) پیدا کردم، اما حال و هوای منطقه نیز باید مد نظر قرار گیرد. برای گرفتن کرم شب تاب، صبر و حوصله نیاز است – مطمئن شوید که خمیده‌اید، سپس به آرامی به سمت چراغ‌های شناور سبز بروید.

12 Zelda Tears of the Kingdom Great Fairy Fountain locations 13

انگشت خود را روی دکمه A در حالت آماده نگه دارید و هنگامی که علامت ظاهر شد، آن‌ها را شکار کنید. در حالی که داشتم این کار را می‌کردم، یک تاجر دوره گرد را دیدم که چند کرم شب تاب به قیمت هر عدد ۱۰ روپیز برای فروش داشت. بیدل در داخل اصطبل نیز چندتایی دارد. اما اگر می‌خواهید پول پس‌انداز کنید، Pagos Woods مطمئن‌ترین محل است.

هنگامی که همه آن‌ها را گرفتید، به Pyper برگردید. او از شما می‌خواهد که «Haite را تا زمانی که هوا هنوز تاریک است به این نقطه بیاورید»، با اشاره به دختر کوچکی در داخل اصطبل. از بد ماجرا زمانی که من برای اولین بار به آنجا رفتم او خواب بود، بنابراین یک تخت در اصطبل اجاره کردم و خواستم که شب من را بیدار کنند. او آن زمان بیدار بود، بنابراین تنها کاری که من باید انجام می‌دادم این بود که صحبت کنم و بگویم «سلام! لطفا دنبالم بیا!» برای ادامه کوئست نیز شما می‌توانید به کاوش در جاهای دیگر ادامه دهید یا یک شب دیگر برگردید.

13 Zelda Tears of the Kingdom Great Fairy Fountain locations 14

با راه رفتن/دویدن سریع به سمت درخت، Haite را به سمت درخت ببرید، تا صحنه‌ای به نمایش درآید. این هم از راهنمای کوئست The Flute Player’s Plan، و شما یک Big Hearty Truffle را به عنوان پاداش دریافت خواهید کرد. پس از آماده شدن، به Outskirt Stable برگردید.

تروترهای اصطبل بالأخره دوباره متحد شدند و برای آخرین بار به کمک شما نیاز دارند تا به پری برسند. مسیر درست بالای جاده است، اما با سنگ‌های زیادی مسدود شده که با Ultrahand نمی‌توانید آن‌ها را از میان بردارید. خوشبختانه، یک گاری تقریباً تکمیل شده وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید، گاری‌ای‌ که از یک مربع عظیم بتنی و سه چرخ Zonai تشکیل شده است. چرخ چهارمی در همین نزدیکی وجود دارد که می‌توانید از آن برای تکمیل گاری و همچنین اهرمی برای راندن آن استفاده کنید.

14 Zelda Tears of the Kingdom Great Fairy Fountain locations 15

مشابه «Serenade to Cotera»، واگن گروه را بگیرید و با Ultrahand به «ماشین» بچسبانید. سپس، به ماسترو بگویید «وارد شو، من از پسش بر می‌آیم» و گروه سوار می‌شوند. اکنون، به لطف چرخ‌ها، می‌توانید از روی صخره‌ها عبور کنید. سعی کنید در یک خط مستقیم به جاده نزدیک شوید تا چرخ‌ها به طرفین گیر نکنند، در غیر این صورت باید دوباره این کار را انجام دهید.

وقتی به فواره نزدیک شد، گروه آخرین آهنگ را برای Great Fairy Kaysa اجرا خواهد کرد. شما ۱۰۰ روپیز بیشتر و تشکر ابدی از گروه دریافت خواهید کرد. این پایان کوئست جانبی «Serenade to Kaysa» خواهد بود!

1totk stable location 0

مکان همه اصطبل‌ها در Zelda: Tears of the Kingdom

All Stable locations in Zelda: Tears of the Kingdom

پیدا کردن یک اصطبل در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom احتمالاً یکی از اولین موارد مورد نیاز شما است.

مانند Breath Of The Wild، اصطبل‌ها فروشگاهی یکپارچه برای مراقبت از اسب هستند و به Link اجازه می‌دهند در کارهای روزمره Hyrule شرکت کند – مانند ثبت نام یک اسب رام شده، خرید یا فروش اقلام با Beedle، دوئل کردن Cuccos، و کمک کردن به NPCs ،Great Fairies و روزنامه Lucky Clover Gazette با مأموریت‌های مختلف.

اصطبل‌ها همچنان نقطه توقف مناسبی بین مکان‌های شاخصی مانند دهکده کاکاریکو هستند و بازدید از هر یک پونی پوینت را به ارمغان می‌آورد، ارز جدیدی که می‌توان آن را برای زین‌ها، افسار و خدمات بازسازی یال (به دلیل درخشش جذاب پس از آن) بازخرید کرد.

مکان همه اصطبل‌ها در Zelda: Tears of the Kingdom

در مجموع ۱۶ اصطبل در Zelda: Tears Of The Kingdom وجود دارد. در زیر فهرستی از هر مکان اصطبل اولیه و منطقه مربوطه در Hyrule که می‌توانید آن را پیدا کنید آمده است:

Dueling Peaks Stable (West Necluda)

East Akkala Stable (Deep Akkala)

Foothill Stable (Eldin Canyon)

Gerudo Canyon Stable (Gerudo Canyon)

Highland Stable (Faron Grasslands)

Lakeside Stable (Necluda)

New Serenne Stable (Hyrule Ridge)

Riverside Stable (Hyrule Field)

Outskirt Stable (Hyrule Field)

Snowfield Stable (Hebra Mountains)

South Akkala Stable (Akkala Highlands)

Tabantha Bridge Stable (Hyrule Ridge)

Wetland Stable (Lanayru Wetlands)

Woodland Stable (Eldin Canyon)

2 Tears of the Kingdom Stable map locations

برخی از اصطبل‌ها مخفی‌تر از سایرین هستند و دو اصطبل کوچک وجود دارد که در حال حرکت خدمات ارائه می‌دهند – یکی در گرودو کانیون در کنار پل معلق دیگ داگ، و دیگری که مدت کوتاهی پس از تکمیل کوئست «The Incomplete Stable» بعداً در Lookout Landing ظاهر می‌شود.

اصطبل‌های بازی به تفصیل عبارتند از:

Dueling Peaks موقعیت اصطبل

اصطبل معروف Dueling Peaks در West Necluda را می‌توان درست در جنوب دهکده Kakariko و دقیقاً روبروی پل کوچک دوقلو و همسایگی Ash Swamp و جنگل Bubinga یافت.

مختصات دقیق اصطبل دوئلینگ پیکس (۱۷۵۰، -۱۹۲۱.۰۰۱۰) است.

3 Dueling Peaks Stable Location

موقعیت مکانی East Akkala Stable

مخفی شده در اعماق آکالا، اصطبل شرق آکالا را می‌توان در شمال دریاچه اوکتوروک و در جنوب آزمایشگاه فناوری باستانی رابی یافت. فقط مراقب اورمین باشید که شما را با سیب فریب می‌دهد.

مختصات دقیق اصطبل شرق آکالا عبارتند از: (۴۲۳۵.۲۷۴۰، ۰۱۲۶).

4 East Akkala Stable Location

موقعیت Foothill Stable

درست در شرق اصطبل وودلند، اصطبل کوهپایه‌‌ای قرار دارد، محل استراحت مفیدی برای هر کسی که به طرف کوه مرگ رهسپار است یا از آن برمی‌گردد. در شمال دامنه زورا و در کنار دریاچه سفلا قرار دارد.

مختصات دقیق اصطبل کوهپایه‌ای عبارتند از: (۲۶۰۴.۱۱۳۵، ۰۱۴۸).

5 Foothill Stable Location

موقعیت اصطبل Gerudo Canyon

اصطبل Gerudo Canyon در گرودو کنیون قرار دارد، و در حالی که نمی‌توانید اسب‌ها را با خود به صحرای Gerudo ببرید، می‌توانید به NPC به نام Piaffe با تمایلات احتکار کننده‌اش کمک کنید. تمیز کردن گند کاری او و به پایان رساندن کوئست جانبی «Piaffe, Packed Away» یک پونی پوینت به شما پاداش می‌دهد.

مختصات دقیق اصطبل Gerudo Canyon عبارتند از: (-۲۷۹۷، -۲۲۳۵.۰۰۳۰).

6 Gerudo Canyon Stable Location

موقعیت اصطبل هایلند

اصطبل هایلند در فارون گراسلندز نزدیکترین غرفه به دریاچه خدای اسب است و درست در غرب دشت گوچینی و Thunder Gleeok که مشرف به مارتا لندینگ است، قرار دارد. شما می‌توانید در اینجا یک سلاح باستانی پیدا کنید.

مختصات دقیق اصطبل هایلند عبارتند از: (۰۵۲۰، -۳۴۴۳.۰۰۴۷).

7 Highland Stable Location

محل اصطبل کنار دریاچه

درست در شرق اصطبل هایلند، اصطبل کنار دریاچه قرار دارد – یک ایستگاه در لبه جنگل‌های بارانی که می‌توان از آن برای سفر به روستای لورلین، کوه تافت و دریای نکلودای شرقی استفاده کرد.

مختصات دقیق اصطبل کنار دریاچه عبارتند از: (۱۵۵۳، -۳۵۲۵.۰۰۶۱).

8 Lakeside Stable Location

مکان New Serenne Stable

اصطبل New Serenne Stable در Hyrule Ridge یکی از اولین اصطبل‌هایی است که در Zelda: Tears Of The Kingdom با آن مواجه خواهید شد. کافی است از لوک‌آوت لندینگ در سنترال هایرول به سمت شمال غربی بروید، از ویرانه‌های کواری و یک هینوکس که بهترین افکت اسنورلکس خود را روی پل کاروک انجام می‌دهد، بگذرید.

مختصات دقیق New Serenne Stable عبارتند از: (-۱۳۵۲.۰۷۳۲، ۰۰۸۶).

9 New Serenne Stable Location

مکان Outskirt Stable

اصطبل Outskirt در گوشه جنوب غربی Hyrule Field واقع شده است و می‌توان آن را در کنار خرابه‌های قدیمی Coliseum و یک جاده اصلی که به صحرای Gerudo و ارتفاعات Gerudo منتهی می‌شود، پیدا کرد.

مختصات دقیق اصطبل Outskirt عبارتند از: (-۱۴۳۷، -۱۲۶۵.۰۰۳۲).

10 Outskirt Stable Location

محل اصطبل ریورساید

اصطبل ریورساید روی بستر رودخانه‌ای در جنوب شرقی لوک اوت لندینگ قرار دارد و می‌توان آن را درست در شرق دریاچه نبی، Sahasra Slope Skyview Tower و روستای کاکاریکو که مورد علاقه همه است، پیدا کرد.

مختصات دقیق اصطبل ریورساید عبارتند از: (۰۳۳۰، -۱۰۸۶.۰۰۱۰).

11 Riverside Stable Location

مکان اصطبل اسنوفیلد

اصطبل اسنوفیلد هنوز یک خلوتگاه برفی است که درست در وسط میدان برفی تابانتا قرار دارد و یکی از معدود مکان‌های استراحت فعال در بین روستای ریتو و جنگل بزرگ هایرول به شمار می‌رود.

مختصات دقیق اصطبل اسنوفیلد عبارتند از: (-۱۶۴۳.۲۵۶۷، ۰۲۳۴).

12 Snowfield Stable Location

موقعیت اصطبل آکالا جنوبی

در لبه دره الدین و ارتفاعات آکالا، اصطبل آکالا جنوبی را می‌توان در بین مأموریت‌های که شامل تاری تاون، دامنه زورا و برج اسکای ویو کوه اولری است، استفاده کرد.

مختصات دقیق اصطبل آکالا جنوبی عبارتند از: (۳۱۴۰.۱۶۸۵، ۰۲۰۱).

13 South Akkala Stable Location

موقعیت اصطبل پل تابانتا

اصطبل پل تابانتا درست در کنار پل تابانتا قرار دارد – یک مسیر چوبی قدیمی که Hyrule Ridge را به روستای Rito و بقیه مرز Tabantha متصل می‌کند.

مختصات دقیق اصطبل پل تابانتا عبارتند از: (-۲۹۱۹.۰۵۴۶، ۰۱۶۹).

14 Tabantha Bridge Stable Location

موقعیت اصطبل تالاب

اصطبل تالاب در بین میدان هایرول و تالاب‌های لانایرو قرار دارد و یک پیاده‌روی کوتاه از دهکده کاکاریکو، ارتفاعات زودوبون و دامنه زورا در شرق فاصله دارد.

مختصات دقیق اصطبل تالاب عبارتند از: (۰۸۸۸، -۰۱۶۱.۰۰۲۶).

15 Wetland Stable Location

موقعیت اصطبل وودلند

اصطبل وودلند الدین کانیون در شمال شرقی میدان هیرولا و در جنوب جنگل بزرگ هایرول قرار دارد و خانه حوضچه پیکو است، محلی خوش‌منظره که برای رام کردن اسب‌ها و تجارت Bubbul Gems ایده‌آل و رویایی است.

مختصات دقیق اصطبل Woodland عبارتند از: (۱۰۵۹.۱۱۳۱، ۰۰۲۲).

16 Woodland Stable Location

1 Zelda Tears of the Kingdom Dragon Locations 1 0

کجا می‌توان اژدها را در Zelda: Tears of the Kingdom پیدا کرد

Where to find dragons in Zelda: Tears of the Kingdom

برای یافتن مکان‌های اژدها در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom به چیزی فراتر از نگاه کردن به آسمان نیاز است. این موجودات در سراسر Hyrule بسیار کمیاب هستند و هر یک از این موجودات افسانه‌ای ویژگی‌های خاص خود را دارند. حتی اگر با آن‌هایی که از Zelda: Breath of the Wild بازگشته‌اند آشنا هستید، چندین تفاوت کلیدی وجود دارد که باید در دنباله آن در نظر بگیرید.

این بخش همه مکان‌های اژدها در Zelda: Tears of the Kingdom را که تاکنون دیده‌ایم فهرست می‌کند. به محض اینکه بتوانیم همه آن‌ها را تأييد کنیم، لیست را بر این اساس به روز خواهیم کرد.

فهرست مکان‌های اژدها در Zelda: Tears of the Kingdom

اینجا جایی است که می‌توان همه مکان‌های اژدها را پیدا کرد:

فاروش: اغلب در اطراف دریاچه هیلیا و دره گرودو دیده می‌شود.

نایدرا: اغلب در اطراف شرق Necluda و کوه Lanayru دیده می‌شود.

دینرال: اغلب در اطراف کوه‌های الدین و اعماق آکالا دیده می‌شود.

لایت دراگون: این اژدها در سطح خارجی Hyrule می‌چرخد.

نکته اصلی اینجاست، مکان‌های ذکر شده برای فاروش، نایدرا و دینرال باید به عنوان مرجع مناطقی که معمولاً در اطراف آن‌ها هستند در نظر گرفته شوند. گاهی اوقات، آن‌ها کمی خارج از آن‌ها هستند، و برخی دیگر ممکن است در حال عبور از مناطق بین دو نقطه فوق الذکر باشند.

2 Zelda Tears of the Kingdom dragon locations 6

به عنوان مثال، من فاروش را در حال پرواز بر فراز کوه نبورو و رودخانه مردگان دیده‌ام، در حالی که به طور تصادفی به دینرال بر فراز جزیره رباک و دریاچه دارونیا برخورد کرده‌ام. با این حال، تا زمانی که از مکان‌های نقشه که در زیر نشان می‌دهیم استفاده می‌کنید، باید مرجع گسترده‌ای برای یافتن آن‌ها داشته باشید.

3 Zelda Tears of the Kingdom dragon locations 7

نحوه پریدن روی اژدها در Tears of the Kingdom

خوشبختانه، معمولاً حداقل دو برج Skyview در اطراف وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای حرکت سریع بین مناطق، بلند کردن خود و نگاهی به اطراف استفاده کنید. گزینه‌هایی مانند استفاده از Recall روی سنگ‌های آسمانی روی زمین، یا ساختن وسیله نقلیه برای پرواز با استفاده از Zonai Devices، شما را به اژدها نزدیک می‌کند.

4 Tears of the Kingdom Farosh routes

از نظر جمع‌آوری مواد، وقتی شما به بدن اژدها برخورد می‌کنید، فلس‌ها را رها می‌کنند، و وقتی به آن نقاط مربوطه ضربه وارد می‌کنید، قطعات دیگری را دریافت خواهید کرد. Shard Spikes، نوع جدیدی از آیتم‌های معرفی شده در Tears of the Kingdom، در پشت اژدها یافت می‌شود، و شما به سادگی می‌توانید آن‌ها را بردارید – آن‌ها یک ترکیب فیوز عالی را ایجاد می‌کنند، زیرا آسیب زیادی می‌افزایند و همچنین قدرت اژدها را به سلاح آغشته می‌کنند. سلاحی با قدرت عنصری اژدها!

اگر می‌خواهید قطعات خاصی را امتحان کنید، به یاد داشته باشید که از تیرهای هومینگ استفاده کنید. برای اینکه بدانید اژدها چیزی را رها می‌کند یا خیر، به بدن آن توجه کنید: اگر می‌درخشد، به این معنی است که موجود هنوز می‌تواند آیتم دراپ کند. اگر نه، باید صبر کنید تا درخشش آن بازگردد.

5 Zelda Tears of the Kingdom dragon locations 15

اگر اژدها را روی سطح نمی‌بینید و مطمئن هستید که تمام محیط‌های ممکن را بررسی کرده‌اید، به احتمال زیاد این موجود در depths رفته است. به عنوان بخشی از مسیر خود، آن‌ها تمایل دارند از شکاف در اطراف مناطق مربوطه برای شیرجه زدن در depths استفاده کنند و سپس از انتهای دیگر خارج شوند.

در نهایت، به خاطر داشته باشید که به غیر از لایت دراگون، بقیه اژدهایان پرتوهای عنصری را ساطع می‌کنند – رعد و برق برای فاروش، یخبندان برای نایدرا، و آتش برای دینرال. همچنین، هر اژدها شرایط آب و هوایی شدید مربوط به عنصر خود را خواهد داشت، بنابراین باید از قبل آماده شوید. جزئیات در مورد نحوه مقاومت در برابر هر شرایط، و همچنین مکان‌های خاص، در زیر فهرست شده است.

فاروش، مکان اژدهای رعد و برق

فاروش را می‌توان در حال پرسه زدن در اطراف صحرای Gerudo و دریاچه Hylia، به سمت گوشه جنوب غربی نقشه یافت.

6 Tears of the Kingdom Naydra routes

برای سهولت در یافتن فاروش، می‌توانید با استفاده از برج اسکای ویو Gerudo Canyon و برج Skyview Gerudo Highlands خود را بلند کنید. در مورد شکاف‌های نزدیک، اژدها معمولاً از شکاف شرقی Gerudo استفاده می‌کند.

7 Zelda Tears of the Kingdom dragon locations 18

برای مقاومت در برابر رعد و برق، تهیه اکسیرها یا وعده‌های غذایی که می‌توانند در برابر الکتریسیته مقاومت کنند به شما کمک می‌کند. بعلاوه، اگر مجموعه Rubber Armor را در دست بگیرید – که لینک را با مقاومت در برابر شوک تأمین می‌کند – کمک کننده خواهد بود. می‌توانید در غار ویسلینگ هیل، قطعه سینه را در داخل صندوق پیدا کنید – این غار در جنوب شرقی هایرول فیلد، در شمال معبد تنیتن در مختصات (۰۰۷۳-، ۱۰۴۵-، ۰۰۱۹) واقع شده است. بدترین سناریو، مطمئن شوید که به صورت دوره‌ای در حالی که روی کمر فاروش هستید، خودتان را هیل کنید، آنچه را که نیاز دارید بردارید و سریع فرار کنید.

Naydra، محل اژدهای یخبندان

نایدرا Naydra را می‌توان در حال پرسه زدن در شرق Necluda و Mount Lanayru، به سمت گوشه جنوب شرقی Hyrule یافت.

8 Tears of the Kingdom Dinraal routes

برای سهولت در یافتن نایدرا، می‌توانید خود را در برج آسمان‌نمای کوه لانایرو و برج تالاب رابلا قرار دهید. در مورد شکاف‌های نزدیک، نایدرا معمولاً از شکاف تپه شرقی نزدیک به روستای کاکاریکو استفاده می‌کند.

9 Zelda Tears of the Kingdom dragon locations 16

به منظور مقاومت در برابر عنصر اژدها، ما یک بخش اختصاصی داریم که نحوه مقاومت در برابر سرما را توضیح می‌دهد.

Dinraal، محل اژدهای آتش

دینراال را می‌توان در حال پرسه زدن در کوه‌های الدین و مناطق عمیق آکالا در هایرول یافت. یافتن این یکی ممکن است دشوار باشد زیرا کوه مرگ معمولاً دید شما را مسدود می‌کند، بنابراین مطمئن شوید که در اطراف آن یا، بهتر از آن، بالای آن حلقه بزنید.

10 Zelda Tears of the Kingdom Master Sword Location 2

برای راحت‌تر دیدن دینرال، می‌توانید خود را در برج آسمان‌نمای کوه اولری و برج Thyphlo Ruins بالا ببرید. در مورد شکاف‌های نزدیک، دینرال معمولاً از شکاف دشت‌های شرقی آکالا در نزدیکی ارتفاعات آکالا استفاده می‌کند.

به منظور مقاومت در برابر عنصر اژدها، ما یک بخش اختصاصی داریم که نحوه بدست آوردن مقاومت در برابر حرارت را توضیح می‌دهد.

مکان و مسیر Light Dragon

لایت دراگون گریزان‌ترین نوع در بین اژدهایان است، زیرا مسیر این موجود تمام Hyrule را در بر می‌گیرد. در مورد مسیر کلی این اژدها، می‌توان کناره‌های نقشه را به‌عنوان مرجع گسترده‌ای در مورد جایی که ممکن است در اطراف پرواز کند، بر خلاف قسمت مرکزی Hyrule در نظر گرفت.

نکته مثبت این است که می‌توانید با خیال راحت به Light Dragon نزدیک شوید، زیرا عنصر خطرناکی در اطراف آن وجود ندارد. اما اگر زمان زیادی طول کشید تا با آن تلاقی کنید، می‌توانید بخش گام به گام ما را دنبال کنید تا مستر اسوردی را که در بالای اژدها قرار دارد پیدا کنید. یک مأموریت مرتبط همیشه شما را به مکان اژدها راهنمایی می‌کند و ردیابی آن را بسیار آسان‌تر می‌کند.

1 Tears of the Kingdom The Dragon s Tears geoglyphs 6

مکان‌های ژیوگلیف اژدها در Zelda: Tears of the Kingdom

The Dragon’s Tears geoglyph locations in Zelda: Tears of the Kingdom

در میان تغییرات زیادی که در سطح Hyrule در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom صورت گرفته، گلیف‌های مرموز و درخشانی هستند که در بخش‌های بزرگی از جهان بازی ظاهر شده‌اند. جایی در هر یک از این تصاویر یک گودال کوچک از نور پنهان شده است. درون این گودال‌ها، اشک‌های اژدها قرار دارند که کات سین‌های «حافظه» را باز می‌کنند و داستان‌های زلدا، رائورو، سونیا و گانوندورف را بیان می‌کنند.

چه ایمپا را ملاقات کرده باشید (ما او را در North Hyrule Plain، در غرب Lookout Landing ملاقات کردیم)، که تلاش اصلی «Dragon Tears» را به شما می‌دهد تا هر علامتی را بیابید و هر اشک اژدها را پیدا کنید، یا فقط یک علامت را از روی هوس بررسی کرده باشید، جمع آوری هر خاطره به دلیل زمینه‌ای که به روایت Tears of the Kingdom می‌دهد ارزش دارد. علاوه بر این، یافتن هر اشک، مکان مستر اسورد را نشان می‌دهد (احتمالاً قبل از داستان اصلی، بسته به ترتیبی که با مسائل برخورد می‌کنید).

در زیر، مکان پیدا کردن هر علامت، محل پیدا کردن اشک اژدها در هر علامت مربوطه، و برخی از قوانین کلی را که این ماجراجویی جانبی را آسان‌تر می‌کنند، توضیح می‌دهیم.

آنچه درباره اشک اژدها باید بدانید

ما مکان‌های خاص اشک اژدها را برای هر علامت در زیر پوشش می‌دهیم، اما برای کسانی از شما که به دنبال نکات مفیدی هستند تا به سادگی شما را در جهت درست هدایت کنند، این نکات را در نظر داشته باشید:

هنگام مشاهده گلیف‌ها از فاصله دور (احتمالاً از آسمان پس از پرت شدن از برج اسکای ویو)، مراقب شکل اشکی باشید که کاملاً با «رنگ» طلایی پر شده است، برخلاف بسیاری از اشکال اشک توخالی. حوضچه درخشانی که اشک اژدها را در خود جای داده است، هنگامی که تقریباً بالای آن قرار گرفتید، خود را به شکل اشک جامد نشان می‌دهد.

از آنجایی که لینک برای «بررسی» هر یک از گودال‌های اشک اژدها باید روی پایه محکمی قرار گیرد، این حوضچه‌های درخشان همیشه روی زمین نسبتاً صاف خواهند بود. این نکته می‌تواند به پیدا کردن گلیف‌هایی که روی تپه‌های شیب دار یا کناره‌های صخره کشیده شده‌اند کمک کند. به عبارت دیگر، زمان را برای تمیز کردن شیب دارترین تکه‌ها تلف نکنید. بهترین شرط شما این است که برآمدگی‌های کوچک و لبه‌هایی را بررسی کنید که به اندازه کافی بزرگ و مسطح هستند تا گودال اشک اژدها را در خود جای دهند.

پیدا کردن هر اشک، محل مستر اسورد را آشکار می‌کند. فهرست ما را برای یافتن Tear #۱۲: Tears of the Dragon در زیر ببینید.

مراقب صخره‌هایی باشید که در مرکز اشک‌ها و سایر نشانه‌های متقارن در گلیف‌ها قرار دارند – احتمالاً یک Korok در زیر آن‌ها پنهان شده است.

بدون مقدمه، در اینجا مکان (کامل با تصاویر نقشه و مختصات) هر علامتی که تاکنون پیدا کرده‌ایم، همراه با اشک‌های اژدها مربوط به آن‌ها آورده شده است است.

مکان‌های گلیف اشک اژدها

محل اشک شماره ۱: من کجا هستم؟

2 Tears of the Kingdom Dragon Tear geoglyph 2

مکان گلیف: دشت هایرول شمالی، در غرب لوک اوت لندینگ

مختصات و مکان نقشه اشک اژدها: (-۰۳۸۵.۰۲۰۰، ۰۹۵۷) در سر فیگور Zonai

محل اشک شماره ۲: جهانی ناآشنا

3 Tears of the Kingdom Dragon Tear geoglyph 5

موقعیت گلیف: تپه‌های تابانتا، منطقه جنوب شرقی هبرا

مختصات نقشه و مکان اشک اژدها: (-۲۵۵۰.۱۸۸۸، ۰۳۱۹) مرکز بالای سازه/خانه

محل اشک شماره ۳: مشاور Mineru

4 Tears of the Kingdom Dragon Tear geoglyph 6

موقعیت گلیف: جنوب دره الدین

مختصات نقشه اشک اژدها و مکان: (۱۸۲۸.۰۷۳۷، ۰۰۸۹) مرکز پد پورا

محل اشک شماره ۴: حمله Gerudo

5 Tears of the Kingdom Dragon Tear geoglyph 7

موقعیت گلیف: شرق دریاچه Batrea، شمال غربی Dueling Peaks

مختصات و مکان نقشه اشک اژدها: (۰۶۹۵، -۱۳۰۹.۰۰۵۳) در بیشه درختان در میانه راه دم مار، در سمت شمال غربی گلیف

محل اشک شماره ۵: نمایشی از وفاداری

6 Tears of the Kingdom Dragon Tear geoglyph 8

مکان گلیف: میز سافیا، ارتفاعات گرودو

مختصات نقشه و مکان اشک اژدها: (-۳۱۷۸.۱۶۹۹، ۰۴۱۸) در شانه گانوندورف

محل اشک شماره ۶: زلدا و سونیا

7 Tears of the Kingdom Dragon Tear geoglyph 9

محل گلیف: جنوب غربی Hyrule Ridge

مختصات نقشه و مکان اشک اژدها: (-۳۰۹۶، -۰۰۷۷.۰۲۱۱) در لگن راست Mineru

محل اشک شماره ۷: سونیا گرفتار خیانت شد

8 Tears of the Kingdom Dragon Tear geoglyph 10

موقعیت گلیف: تپه‌های گوگوبی، شبه جزیره منحنی در سمت جنوب غربی دریای نکلودا

مختصات نقشه و مکان اشک اژدها: (۳۳۲۵، -۳۵۶۶.۰۰۰۴) در دسته خنجر

9 Tears of the Kingdom Dragon Tear geoglyph 11

محل اشک شماره ۸: تولد پادشاه شیطان

محل گلیف: شمال تابانتا توندرا

مختصات نقشه و مکان اشک اژدها: (-۱۸۶۳.۳۶۲۱، ۰۲۳۶) در پایه بازوی چپ گانوندورف

محل اشک شماره ۹: عهد sageها

10 Tears of the Kingdom Dragon Tear geoglyph 12

موقعیت گلیف: شبه جزیره در جنوب دریای لانایرو

مختصات نقشه و مکان اشک اژدها: (۴۴۶۷، -۰۳۰۵.۰۰۷۴) در سمت راست پایین Secret Stone

محل اشک شماره ۱۰: وظیفه پادشاه

11 Tears of the Kingdom Dragon Tear geoglyph 13

موقعیت گلیف: دامنه‌های شرقی کوه فالورا، کرانه‌های غربی دریاچه هیلیا، نزدیک فلات بزرگ

مختصات نقشه و مکان اشک اژدها: (-۰۶۴۹، -۲۶۸۲.۰۰۶۸) «شاخه» بالای سمت چپ تصویر

محل اشک شماره ۱۱: مستر اسورد

12 Tears of the Kingdom Dragon Tear geoglyph 14

مکان گلیف: شمال جنگل بزرگ هایرول

مختصات و موقعیت نقشه اشک اژدها: (۰۸۹۲.۲۹۵۱، ۰۳۶۲) در پایین Master Sword، نوک تیغه

محل اشک شماره ۱۲: اشک اژدها

13 Tears of the Kingdom Dragon Tear geoglyph Impa Location 1

مکان گلیف: N/A (توجه: این اشک فقط زمانی ظاهر می‌شود که تمام ۱۱ اشک قبلی جمع‌آوری شوند.)

مختصات نقشه و مکان اشک اژدها: (۴۵۳۴.۲۱۴۳، ۰۰۰۰) در مرکز مارپیچ شبه جزیره ریست

14 Tears of the Kingdom Dragon Tear geoglyph 4

15 Tears of the Kingdom Dragon Tear geoglyph 3

1 Bargainer statue locations and rewards in Zelda Tears of the Kingdom

مکان‌ها و جوایز مجسمه‌های Bargainer در Zelda: Tears of the Kingdom

Bargainer statue locations and rewards in Zelda: Tears of the Kingdom

در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom، مجسمه‌های Bargainer مجسمه‌های عظیم و مرموزی هستند که در Depths یافت می‌شوند و می‌توانید با آن‌ها معامله کنید. آن‌ها poe می‌خواهند، و در ازای آن، اشیاء مرتبط با Depths مانند گل‌های بمبی و توده‌های تیره به شما پاداش می‌دهند. مهمتر از همه، آن‌ها زره‌های بی‌نظیری مانند Dark Tunic می‌فروشند.

اولین مجسمه Bargainer که احتمالاً خواهید دید، در واقع مجسمه‌ای است که در لوک اوت لندینگ، در دفتر رابی و جاشا حفاری شده است. صحبت با این مجسمه به شما این امکان را می‌دهد که بلافاصله poeها را با Dark Tunic مبادله کنید. همچنین می‌توانید به این مجسمه ۱۰۰ poe بپردازید تا مجسمه‌هایی را که در اعماق پیدا نکرده‌اید روی نقشه‌تان مشخص کند.

مجسمه‌های موجود در Depths مانند مجسمه Lookout Landing کوچک نیستند. آن‌ها بزرگ هستند و برای بالا رفتن و دعا کردن برای آن‌ها نیاز به کمی سکوبازی است. هر کدام با یک سکوی صاف همراه هستند که می‌توانید روی آن بایستید و در حالی که دعا می‌کنید به چهره مجسمه وحشتناک خیره شوید.

از کجا می‌توان poe پیدا کرد

بر اساس آزمایش ما، poes در یک مکان مشخص روی نقشه اسپاون می‌شوند. آن‌ها شعله‌های آبی درخشانی هستند که تقریباً در هر نقطه از depths می‌توانید مشاهده کنید و وقتی به آن‌ها نزدیک می‌شوید حمله نمی‌کنند یا فرار نمی‌کنند – آن‌ها فقط آنجا منتظر می‌شوند. گفتنی است، می‌توانید دکمه A را اسپم کنید تا همه آن‌ها را جمع کنید.

2 Bargainer statue locations and rewards in Zelda Tears of the Kingdom

البته poe بزرگ نیز وجود دارند که 5 تا حساب می‌شوند و poe خیلی بزرگ که ۲۰ تا حساب می‌شوند. هر چند از زمان نوشتن این مقاله، ما ۱۰۰٪ مطمئن نیستیم که آیا large poes و grand poes ریسپاون می‌شوند.

پاداش‌های مجسمه Bargainer

هنگامی که مجسمه‌های جدیدی پیدا کردید و با آن‌ها تعامل کردید، مجسمه‌ها شروع به فروش لباس‌های خود می‌کنند. برای مثال، دومین مجسمه Bargainer که پیدا می‌کنید، تونیک depths را می‌فروشد، و سپس همه آن‌ها (از جمله مجسمه در Lookout Landing) تونیک depths را خواهند فروخت. در اینجا فهرستی از تجهیزات، به ترتیبی که برای ما باز شدند، را آورده‌ایم:

 1. Dark Tunic (150 poes)
 2. Tunic of the Depths (150 poes)
 3. Dark Trousers (200 poes)
 4. Gaiters of the Depths (200 poes)
 5. Dark Hood (300 poes)
 6. Hood of the Depths (300 poes)
 7. Tunic of Memories (400 poes)

3 Bargainer statue locations and rewards in Zelda Tears of the Kingdom

ما همچنین متوجه شدیم که مجسمه‌های Bargainer در Depths زره‌های amiibo و سلاح‌هایی را که قبلاً قفل آن را باز کرده‌اید یا پیدا کرده‌اید را به قیمت بسیار بالایی می‌فروشند (۴۰۰ poes برای زره، با قیمت‌های متفاوت از ۱۰۰-۲۰۰ poes برای سلاح‌ها). البته مجسمه واقع در Lookout Landing تجهیزات amiibo را نمی‌فروشد. مجسمه‌های موجود در Depths همچنین عصا جادویی، عصا و سایر اقلام را به قیمت ۱۰۰ poe به فروش می‌رسانند.

مکان‌های مجسمه Bargainer

مجسمه‌های Bargainer در واقع بدن‌های کاملی دارند، شبیه موجودات گاومیش عجیب و غریب و کلاهدار. با این حال، حدود نیمی از مجسمه‌های Bargainer که در Depths دیده‌ایم، اجساد مدفون‌شده‌ای دارند که برخی از آن‌ها نیم تنه یا شانه‌هایی بیرون از زمین دارند. مهمترین چیزی که باید به دنبال آن باشید سرهای نوک تیز و کلاهدار آن‌هاست.

مجسمه Bargainer یا معامله‌گر در Lookout Landing

4jlee 230519 1001 totk bargainer lookout

این احتمالاً اولین مجسمه معامله‌گری است که با آن روبرو می‌شوید (-۰۲۵۲.۰۱۵۲، ۰۰۲۰) و اگر بخواهید ۱۰۰ poe به آن بپردازید، به شما جهت و مکان سایر مجسمه‌های دیگر را روی نقشه علامت‌گذاری می‌کند.

مجسمه معامله‌گر Plains

5jlee 230519 1001 totk bargainer plains

مجسمه معامله‌گر دشت در مختصات (۰۴۵۷، -۰۸۰۳، -۰۴۷۲) یافت می‌شود. نزدیکترین لایت روت Stakijat Lightroot و نزدیکترین ورودی Depths، در Hyrule Field Chasm، در کنار معبد Jiosin است.

این یکی درست جلوتر از لایت روت است که از روی زمین قابل مشاهده است. اصلاً برای رسیدن به آن نیازی به کوهنوردی زیاد نیست.

مجسمه معامله‌گر Wellspring of Wisdom

6jlee 230519 1001 totk bargainer wisdom

مجسمه معامله‌گر Wellspring of Wisdom در مختصات (۳۸۰۵، -۱۳۲۸، -۰۸۵۸) قرار دارد. نزدیکترین لایت روت Usukaz Lightroot و نزدیکترین ورودی شکاف Naydra Snowfield Chasm در غرب کوه Lanayru Skyview Tower است.

این یکی در واقع در ارتفاع پایین‌تری در اعماق قرار دارد، بنابراین ممکن است مجبور شوید برای دیدن آن کمی به پایین بپرید.

مجسمه معامله‌گر Wellspring of Power

7lee 230519 1001 totk bargainer power

مجسمه معامله‌گر Wellspring of Power در (۳۷۰۸.۲۵۹۸، -۰۴۱۴) قرار دارد. نزدیک‌ترین لایت‌روت آکیناتانیس لایت‌روت و نزدیک‌ترین ورودی به depths، شکاف دشت‌های آکالا شرقی، در شرق برج آسمان‌نمای کوه اولری است.

این مجسمه معامله‌گر روی صخره‌ای کوچک قرار دارد و مشرف به چشمه آب آن اطراف است.

مجسمه معامله‌گر Wellspring of Courage

8jlee 230519 1001 totk bargainer courage

مجسمه معامله‌گر Wellspring of Courage در مختصات (۰۸۸۲، -۲۴۰۱، -۰۳۹۳) قرار دارد. نزدیکترین لایت روت Muokuij Lightroot و نزدیکترین ورودی Depths، شکاف تو خالی Tobio’s Hollow Chasm است که برای دسترسی به آن باید برخی از کوئست‌های «Guidance of Ages Past» را انجام دهید.

این مجسمه بیشتر بدنش از زمین بیرون زده است، بنابراین برای رسیدن به سر آن باید کمی بالا بروید.

مجسمه معامله‌گر Cliffs

9jlee 230519 1001 totk bargainer cliff

مجسمه معامله‌گر Cliffs در مختصات (-۱۰۳۲.۲۶۹۰، -۰۲۷۳) قرار دارد. نزدیکترین لایت روت Yisuayam Lightroot و نزدیکترین ورودی Depths برج Drenan Highlands است که در غرب برج اسکای ویو Thyphlo Ruins قرار دارد.

این تنها مجسمه معامله‌گر است که تمام بدنش بالای زمین است. در ضمن، می‌توانید تا زمانی که به سر آن برسید، از قسمت‌هایی از بدن آن بالا بروید.

مجسمه معامله‌گر Great Abandoned Central Mine

10jlee 230519 1001 totk bargainer mines

این مجسمه معامله‌گر در مختصات (-۰۷۸۲، -۱۹۰۵، -۰۵۶۴) قرار دارد. در حالی که این مجسمه معامله‌گر است، اما مانند بقیه آن‌ها عمل نمی‌کند. برای اینکه زمزمه کردن آن در مورد گیر افتادن در آب را متوقف کنید، باید چند صخره را که باعث گرفتگی در فلات بزرگ شده را بشکنید و کوئست جانبی «A Call from the Depths» را انجام دهید و چشمانش را دوباره به او بازگردانید.

پس از تکمیل کوئست، یک قلب یا استقامت اضافی (به انتخاب خودتان) دریافت خواهید کرد، و مجسمه به شما امکان می‌دهد یک کالای جدید دیگر بخرید.

مرتبط:  تغییرات شخصیت لینک Link از افسانه زلدا Legend of Zelda در گذر زمان 

1 Where to find diamonds in Zelda TOTK

کجا می‌توان الماس را در Zelda: Tears of the Kingdom پیدا کرد

Where to find diamonds in Zelda: TOTK

در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom، الماس یکی از ارزشمندترین اشیایی است که می‌توانید پیدا کنید. افرادی که به دنبال کسب درآمد سریع هستند، می‌بایست الماس‌های خود را به یک تاجر بفروشند، در حالی که افرادی که می‌خواهند اسلحه‌های خود را رو بیاورند ممکن است بخواهند آن‌ها را با شمشیر ترکیب کنند.

در Tears of the Kingdom به سختی می‌توان الماس پیدا کرد، اما روش‌هایی برای اطمینان از دریافت میزان ثابت از آن‌ها وجود دارد. در حالی که ما استراتژی توهمی همچون «دریافت ۱۰۰ الماس در ۱۰ دقیقه» نداریم، اما راه‌های خوبی برای یافتن این سنگ‌های قیمتی گران‌بها وجود دارد.

خواه از تکمیل شراین‌ها، غذا دادن به موجودات شوم با برخی از سنگ‌ها یا استخراج آن‌ها توسط خودتان باشد، ما روش‌های مختلفی را در زیر برای یافتن الماس در Tears of the Kingdom فهرست می‌کنیم.

مکان‌های تضمینی برای یافتن الماس در Zelda: Tears of the Kingdom

چند شراین وجود دارد که در آن‌ها الماس را به عنوان جایزه Rauru’s Blessing از صندوقچه داخل آن پیدا خواهید کرد. شراین‌ها به شرح زیر هستند:

Jochi-ihiga Shrine, Akkala Highlands (3811, 1218, 0090)

Maoikes Shrine, Lanayru Wetlands (2277, 0150, 0079)

Sihajog Shrine, Lanayru Great Spring Sky (4544, -0845, 1121)

Yomizuk Shrine, Lanayru Great Spring (4412, -0610, 0334)

Mayaotaki Shrine, Hebra Mountains (-0956, 3535, 0234)

Momosik Shrine, Eldin Canyon (3730, -2057, 0189)

Ganos Shrine, Tabantha Sky Archipelago (-3366, 0468, 1695)

Mayaotaki Shrine, North Lomei Labyrinth (-0956, 3535, 0234)

ممکن است تعداد آن‌ها بیشتر باشد، اما ما این تعداد را در زمان نگارش این مطلب پیدا کرده و تأیید کرده‌ایم.

استخراج الماس از ذخایر سنگ معدن

ذخایر معدنی یافت شده در غارهای اطراف Hyrule ممکن است دارای الماس باشند – و اگر می‌خواهید الماس‌ها را برای کسب درآمد بفروشید، به هر حال باید همه این‌ها را بشکنید، به هر روی سایر جواهرات گران‌بها که از این ذخایر استخراج می‌شوند، هنوز هم ارزش دارند. البته باید توجه داشته باشید که الماس‌ها به طور مکرر از ذخایر سنگ معدنی حاصل  نمی‌شوند، اما ما در گشت و گذار خود در خصوص این موضوع به چند نکته رسیده‌ایم.

می‌توانید انبوهی از ذخایر سنگ معدنی را در غارهای گورون در امتداد کوه مرگ بیابید، اما ما دوست داریم مسیری را از پناهگاه اضطراری در Lookout Landing به قلعه Hyrule طی کنیم تا بتوانیم گل‌های بمبی و جواهرات گران‌بها را توأمان بگیریم. در اینجا می‌توانید وارد غاری شوید که شما را به قلعه هایرول می‌برد:

2 Where to find diamonds in Zelda TOTK

به طور خاص، شما می‌بایست مطمئن شوید که ذخایر معدنی که دارای برجستگی‌ها و درخشش‌های زرد رنگ هستند را بشکنید، زیرا این ذخایر مواد نادر مانند یاقوت، یاقوت کبود، الماس و توپاز را در دل خود دارند. در زیر می‌توانید یک کانسار نادر بین سنگ درخشان و کانسار معمولی را مشاهده کنید:

3 Where to find diamonds in Zelda TOTK

شکست دادن باس‌های تالوس برای دریافت الماس

وقتی یک Talus (دشمنان بزرگ سنگی گولم مانند که در اطراف Hyrule یافت می‌شوند) را شکست دهید، آن‌ها پس از نبرد، انبوهی از جواهرات را بر جای می‌گذارند. اگرچه خیلی رایج نیست، اما ممکن است در بین آن جواهرات الماس هم باشد. ما در طول تجربه خود با انواع تالوس‌ها جنگیده‌ایم و متوجه دراپ الماس از انواع مختلف تالوس، چه تالوس آتشین یا معمولی شده‌ایم.

ما کاملاً مطمئن نیستیم که نرخ دراپ به طور خاص در مورد الماس چقدر است، اما اگر به دنبال الماس هستید و در مسیر خود یک تالوس می‌بینید، آن را نابود کنید.

گرفتن الماس از دوندون‌ها

آیا می‌دانستید تعداد انگشت شماری از جانوران عاج دار در بازی وجود دارند که می‌توانید به آن‌ها سنگ‌های درخشانی بدهید که در ازای آن سنگ معدن کمیاب را بیرون می‌ریزند؟ آره واقعا! دوندون‌ها جانوران شگفت‌انگیزی هستند که در ازای سنگ‌های درخشان و وقت شما، سنگ معدن کمیاب را در اختیار شما قرار می‌دهند. ما می‌توانیم تأیید کنیم که آن‌ها از این فرآیند الماس‌ها را را نیز دراپ کرده‌اند، اگرچه به خیلی نادر است، درست مانند روش‌های دیگر.

در جنوب آکالا، نزدیک اصطبل کنار دریاچه، یک پناهگاه دوندون وجود دارد. از معبد Joju-uu در همان نزدیکی، به سمت این کمپ فایر به پایین بروید. (دیدن آن سخت خواهد بود، اما با نزدیک‌تر شدن نمایش داده می‌شود.)

4jlee 230518 1001 totk sages will dondon locations

پس از رسیدن به دوندون، موارد زیر را انجام دهید:

یک سنگ luminous را جلوی هر یک از پنج دوندون بیندازید.

تماشا کنید که دوندون‌ها سنگ را می‌خورند.

منطقه را ترک کنید. (می توانید بروید کار دیگری انجام دهید، چرا که آن‌ها جلوی شما مدفوع نمی‌کنند. آن‌ها خجالتی هستند.)

حدود ۱۰ دقیقه بعد برگردید.

لوت مدفوع خود را جمع آوری کنید. (شما می‌توانید سنگ چخماق و سایر سنگ‌های کمتر کمیاب را از آن‌ها دریافت کنید، بنابراین اگر دوندون در همان تلاش اول به شما الماس نداد، تعجب نکنید.)

در صورت تمایل این کارها را تکرار کنید.

5 Where to find diamonds in Zelda TOTK

6 Where to find diamonds in Zelda TOTK

7 Where to find diamonds in Zelda TOTK

برخی از بازیکنان فکر می‌کنند که تغذیه دوندون‌ها با سنگ‌های درخشان‌تر نتایج کمیاب‌تری به همراه خواهد داشت، اما آزمایش‌های ما در این مورد بی‌نتیجه بود. اگر روش بهتری برای تضمین دریافت سنگ معدن با ارزش بالا از دوندون‌ها وجود داشته باشد، پس از کشف آن، این راهنما را به روز خواهیم کرد.

1 Zelda Tears of the Kingdom Light Dragon farming 1 0

چگونه Light Dragon را در Zelda: Tears of the Kingdom پیدا کنیم

How to find the Light Dragon in Zelda: Tears of the Kingdom

اژدهای Light Dragon در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom احتمالاً خاص‌ترین در نوع خود است. چندین اژدها در اطراف نقشه وجود دارند، اما در حالی که اکثر آن‌ها در مناطق خاصی حرکت می‌کنند، این اژدها دائماً کل آسمان هایرول را درمی‌نوردد.

در کنار داشتن برخی مواد مفید، اگر بتوانید به آن نزدیک شوید، Light Dragon شاید مهمترین آن‌ها باشد، زیرا در اینجاست که مستر اسورد، اسلحه نمادین لینک را پیدا خواهید کرد. این راهنما توضیح می‌دهد که کجا می‌توان Light Dragon را در Zelda: Tears of the Kingdom پیدا کرد، بنابراین با دنبال کردن این بخش می‌توانید یکی از بهترین سلاح‌های بازی را در دست بگیرید و در عین حال در داستان اصلی نیز پیشرفت کنید.

مسیر و مکان Light Dragon

راه‌های مختلفی برای یافتن Light Dragon وجود دارد. اگر روی داستان اصلی تمرکز کرده‌اید، می‌توانید با پیدا کردن ۱۲ Dragon Tear، مکان Master Sword را مشخص کنید. این روش مستلزم تلاش و زحمت بسیار زیادی است، اما خوشبختانه، راه‌های دیگری نیز وجود دارند که سریع‌تر هستند.

یکی از آن‌ها عبور از Lost Woods و رسیدن به Korok Forest است. پس از رسیدن به آنجا، باید با شکست دادن Gloom Hands و Phantom Ganon به درخت Deku کمک کنید. بر دشمن خود پیروز شوید و پس از صحبت با درخت دکو، به مأموریت اصلی «Recovering the Hero’s Sword» دسترسی خواهید داشت.

2 Zelda Tears of the Kingdom Master Sword Location 3

این کوئست اختصاصی مستر اسورد است و خوشبختانه، درخت Deku مکان Light Dragon را روی نقشه شما مشخص خواهد کرد. تا زمانی که مأموریت را در Adventure Log خود انتخاب کنید، خواهید دید که اژدها همیشه کجاست، که کمک بزرگی است.

به خاطر داشته باشید که هنگامی که شمشیر اصلی را بازیابی کردید و کوئست کامل شد، نشانگر از بین می‌رود. اگر می‌خواهید بتوانید به راحتی مکان Light Dragon را پیدا کنید تا مواد را از آن فارم کنید (در ادامه در این مورد بیشتر توضیح خواهیم داد)، ممکن است بخواهید فعلاً از گرفتن سلاح نمادین لینک خودداری کنید.

3 Tears of the Kingdom Light Dragon route

راه دیگر این است که، خیلی ساده و راحت، هنگام پرسه زدن در نقشه، به اژدها برخورد کنید. Light Dragon در یک مسیر مشخص در اطراف Hyrule پرواز می‌کند. برای پیدا کردن آن نیازی به کوئست مرتبط ندارید. نقشه ما در بالا یک مسیر تخمینی را بر اساس یافته‌های چند منبع و گزارش کاربران در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد، اما ما نتوانستیم مسیر دقیق را به طور مستقل تأیید کنیم.

با این حال، توصیه می‌شود که کوئست جنگل کوروک را کامل کنید، چرا که این بدان معنا خواهد بود که Light Dragon پایین‌تر و روی زمین پرواز می‌کند. به این ترتیب، تنها با استفاده از برج Skyview در نزدیکی آن، می‌توانید لینک را به سمت آسمان بالا ببرید. تا زمانی که مأموریت را کامل نکنید، این احتمال وجود دارد که اژدها در ارتفاعی مشابه جزایر آسمان پرواز کند، که کار را به طور قابل توجهی سخت‌تر می‌کند.

چگونه روی Light Dragon بپریم

لینک بر خلاف Breath of the Wild می‌تواند در Tears of the Kingdom بر پشت اژدها سوار شود. این کار به سادگی با فرود آمدن روی بدن آن‌ها انجام می‌شود، از جایی که می‌توانید به راحتی روی آن‌ها حرکت کنید. (برای اژدهاهایی که عنصر خاصی دارند، عاقلانه خواهید بود که مقاومت عنصری مناسب را داشته باشید. برای Light Dragon به چنین مقاومتی نیاز ندارید.)

4 Zelda Tears of the Kingdom Master Sword Location 4

اگر به طور تصادفی یا به دلیل فعال بودن نشانگر جستجو، اژدها را در طبیعت مشاهده کردید، توصیه می‌کنم سریع به نزدیک‌ترین برج Skyview سفر کنید. استفاده از این میانبر سفر بر موقعیت اژدها تأثیری نخواهد گذاشت و در نتیجه روشی عالی برای نزدیک‌تر شدن ایجاد می‌کند. سپس، برج را فعال کنید تا لینک را به سمت هوا پرتاب کنید و به سمت Light Dragon گلاید کنید.

همانطور که گفته شد، اگر می‌خواهید این روند را آسان‌تر کنید، ابتدا مطمئن شوید که جنگل دکو را پاکسازی کنید. این باعث می‌شود که اژدها در ارتفاع نزدیک‌تری به سطح پرواز کند و بنابراین از ارتفاع یک برج هم در دسترس خواهد بود.

در صورتی که برج‌های نزدیک از اژدهایی که می‌خواهید به آن برسید بسیار دور باشد، همیشه می‌توانید سعی کنید به جزیره آسمان برسید. اگر هر سنگ آسمانی را دیدید که به زمین می‌افتد، از قابلیت Recall خود استفاده کنید و روی آن‌ها بپرید تا ارتفاع بگیرید. سپس، می‌توانید از جزیره بپرید و گلاید خود را بیرون بیاورید تا به اژدها نزدیک شوید.

5 Zelda Tears of the Kingdom Master Sword Location 5

حرکت اژدها بسیار آهسته است، اما اگر در هر نقطه از پشت آن سقوط کردید، باز کردن سریع پاراگلایدر شما را دوباره به سمت بالا می‌برد، زیرا جریان‌های باد در اطراف بدن اژدها وجود دارند.

هنگامی که به پشت Light Dragon رسیدید، گام بعدی این است که مستر اسورد را از آن بگیرید. برای توضیح گام به گام نحوه انجام این کار، به بخش اختصاصی Master Sword ما سر بزنید.

فهرست مواد لایت دراگون و بهترین روش فارم کردن

شبیه به بقیه اژدهایان در Zelda: Tears of the Kingdom، لایت دراگون تعدادی مواد ممکن را برای شما در اختیار دارد. آنچه به دست می‌آورید بستگی به این دارد که به کدام قسمت از بدنش با سلاح سرد یا دور حمله کنید.

در یک نگاه، در اینجا موادی که می‌توانید از Light Dragon دریافت کنید آورده شده است:

نخست Shard of Light Dragon’s Spike: از پشت اژدها، نزدیک خارهای آن قابل برداشت است. تقریباً هشت عدد از آن‌ها در آن واحد قابل دریافت خواهند بود.

دوم Light Dragon’s Scale: از ضربه زدن به اژدها در هر نقطه از بدنش – به جز دهان، پاها یا شاخ‌هایش – با یک سلاح Melee یا یک سلاح دور برد به دست می‌آید.

سوم Shard of Light Dragon’s Fang: با ضربه زدن به دهان اژدها به دست می‌آید.

چهارم Light Dragon’s Talon: با ضربه زدن به هر یک از پاهای اژدها به دست می‌آید.

پنجم Light Dragon’s Horn: با ضربه زدن به شاخ اژدها با یک سلاح Melee یا یک سلاح دور برد به دست می‌آید.

مانند سایر اژدهاها، شما می‌توانید هر بار فقط یک ماده از Light Dragon دریافت کنید. پس از انجام این کار، درخشش اطراف بدن آن ناپدید می‌شود. ۱۰ دقیقه طول می‌کشد تا مواد دوباره ریسپاون شوند. پس از گذشت آن زمان، درخشش به بدن اژدها باز می‌گردد و نشان می‌دهد که می‌توانید دوباره یک آیتم جدید بگیرید. به خاطر داشته باشید که توقف بازی به هر شکلی این تایمر مخفی را متوقف می‌کند.

گرفتن Shard of Light Dragon’s Spike، Light Dragon’s Scale و Light Dragon’s Horn بسیار ساده است. شما فقط باید بالای اژدها بمانید و یا آیتم را بگیرید (در صورت وجود) یا با یک سلاح سرد به قسمت مربوطه بدن حمله کنید.

برای Shard of Light Dragon’s Fang، باید دهان آن را نشانه بگیرید. توصیه می‌کنم به سمت سر او حرکت کنید، به هوا بیفتید و بلافاصله با کمان خود نشانه بگیرید تا بتوانید زمان را آهسته کنید. سپس، دهان اژدها را نشانه بگیرید و آیتم سقوط خواهد کرد. برای چند ثانیه در جای خود باقی می‌ماند – اگر آن را درجا نگیرید، به سادگی روی زمین می‌افتد. سپس می‌توانید چتربازی کنید و آن را در هوا بردارید، یا زمانی که به زمین برخورد کرد، آن را بگیرید. (مجموعه گلایدر آرمور در اینجا می‌تواند کمک کننده باشد.)

روش مشابهی برای به دست آوردن Light Dragon’s Talon اعمال می‌شود. می‌توانید از پشت اژدها رها شوید و از پاراگلایدر خود برای شناور ماندن استفاده کنید، زیرا اژدها همیشه جریان‌های باد در اطراف خود دارد تا به بازگشت مجدد شما کمک کند. توصیه می‌کنم از جلو به پاها حمله کنید و تا حد امکان به آن‌ها نزدیک شوید، زیرا احتمال برخورد تیر به بدن وجود دارد. این تا حد زیادی مشکل‌ترین قسمت بدن برای فارم است، اما مسئله فقط تمرین است.

از نظر بهترین روش فارم، می‌توانید فقط بالای اژدها بمانید و بازی را ۱۰ دقیقه بیکار بگذارید. تنها خطرات انجام این کار این است که ممکن است توسط یک Aerocuda مورد حمله قرار بگیرید، یا از دل یک طوفان الکتریکی عبور کنید، که می‌تواند لینک را در صورت داشتن سلاح فلزی، سپر یا کمان در برابر صاعقه آسیب‌پذیر کند.

روش جایگزین این است که مکان لایت دراگون را روی نقشه خود یادداشت کنید و به جای دیگری بروید. پس از گذشت ۱۰ دقیقه، به نزدیکترین برج Skyview بروید و دوباره روی آن بپرید. فارم کنید و تکرار کنید. همانطور که گفته شد، حرکت اژدها نسبتاً آهسته است، که امیدواریم این حرکت را آسان‌تر کند. اما اگر می‌توانید، اجازه دهید لینک برای مدتی روی موجود بماند و در هر ساعت شش آیتم دریافت خواهید کرد.

1koltin2 0 Where to find Tarrey Town and Koltin s Shop in Zelda Tears of the Kingdom

کجا می‌توان شهر Tarrey و فروشگاه Koltin را در Zelda: Tears of the Kingdom پیدا کرد

Where to find Tarrey Town and Koltin’s Shop in Zelda: Tears of the Kingdom

کوئست «The Search for Koltin» یکی از مراحل جانبی متعددی است که می‌توانید در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom پیدا کنید.

برای باز کردن این کوئست، ابتدا باید The Hunt for Bubbul Gems را تکمیل کنید! این کوئست جانبی، جایی است که برای اولین بار اولین مکان کولتین را کشف خواهید کرد. از آنجا، Koltin انتقال به Tarrey Town را تأیید می‌کند – جایی که یک پایگاه دائمی در آن ایجاد خواهد شد.

کجا می‌توان شهر Tarrey را در Tears of the Kingdom پیدا کرد

تاری تاون در منطقه ارتفاعات آکالا است که با تراموا از سایت ساختمانی هادسون قابل دسترسی خواهد بود. به طور خاص، تراموا در مختصات (۳۷۹۲.۱۶۰۴، ۰۰۹۴) واقع شده است. شما را مستقیماً به شهر تاری می‌برد. وقتی داخل شدید، می‌بایست به دنبال کیلتون (۳۹۶۵.۱۶۴۵، ۰۱۲۹) بگردید که شما را رهسپار جستجوی برادرش کولتین می‌کند.

2 Where to find Tarrey Town and Koltin s Shop in Zelda Tears of the Kingdomtarry1

مکان فروشگاه کولتین را از کجا پیدا کنیم

کیلتون اشاره کرد که مغازه برادرش درست بالای شانه چپش است (اگر رو به روی او هستید). برج بزرگ با دو نورافکن برج Ultri Mountain Skyview Tower و گوی درخشان کوچکتر مغازه Koltin است. برای پیدا کردن کلتین، باید راه خود را به آنجا طی کنید. می‌توانید با گلایدر به سمت پایین بروید و به سمتی بروید که کیلتین به شما راهنمایی کرده است.

3 Where to find Tarrey Town and Koltin s Shop in Zelda Tears of the Kingdom

این یک راهپیمایی نسبتاً ساده است، اما همچنان باید مراقب دشمنان باشید.

در مسیر خود به آنجا، می‌توانید در برج Ultri Mountain Skyview نیز توقف کنید – مختصات (۳۵۱۸.۲۰۳۱، ۰۱۸۲) است. اگر در حال حاضر روز است، مکان خوبی برای استراحت در کنار آتش خواهد بود – چرا که فقط شب‌ها می‌توانید مغازه Koltin را پیدا کنید. نمی‌دانید چگونه آتش درست کنید؟ راهنمای ما برای ساختن کمپ فایر می‌تواند کمک کننده باشد.

4 Where to find Tarrey Town and Koltin s Shop in Zelda Tears of the Kingdom

شما باید بتوانید از جایی که هستید مغازه کلتین را ببینید، اما اگر مشکل دارید، مختصات (۳۶۶۱.۲۰۶۵، ۰۱۶۸) را جستجو کنید.

جایزه کوئست «جستجوی کلتین»

هنگامی که به Koltin رسیدید، می‌توانید در ازای آیتم، جواهرات Bubbul را با او معامله کنید. او به شما یک ماسک Moblin برای دو نگین Bubbul، سه ناخن پای Hinox برای دو نگین Bubbul، روپوش Mystic برای سه نگین Bubbul و هشت چشم Fire Keese برای سه نگین Bubbul ارائه می‌دهد.

شایان ذکر است که Moblin Mask برای ترکیب با Moblins استفاده می‌شود، در حالی که Mystic Robe به لینک اجازه می‌دهد تا روپیزهای خود را به جای آسیب دیدن از دست بدهد.

1 TOTK Link Diving

چگونه در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom به جزایر آسمانی برسیم

How to reach sky islands in The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

در بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom با اضافه شدن دو لایه، سکوبازی عمودی بیشتری را اضافه می‌کند: Sky و Depths. دسترسی به جزایر آسمان – توده‌های شناور زمین که لایه آسمان را تشکیل می‌دهند و دقیقاً همان چیزی است که به نظر می‌رسند – می‌تواند به‌ویژه دشوار باشد زیرا پلکانی آشکار به سوی بهشت ​​در آنجا در طبیعت وجود ندارد.

با این حال، با توانایی‌ها و قابلیت‌های جدید، می‌توانید در نحوه سفر بین لایه‌های Hyrule خلاق باشید. برای اطلاع از نحوه رسیدن به جزایر آسمان در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom، ادامه مطلب را بخوانید.

پرتاب شدن به هوا در برج Skyview

2 The Legend of Zelda Tears of the Kingdom Official Trailer 2 1 43 screenshot 0

هنگامی که یک برج Skyview را فعال کردید، به هوا فرستاده می‌شوید و بخشی از نقشه را نمایان می‌کنید. پس از یک کات سین کوتاه، کنترل Link را در لایه آسمان به دست خواهید گرفت، جایی که می‌توانید به سمت مقصد خود گلاید کنید یا شیرجه بزنید. اگر برای رسیدن به جزیره آسمانی که در دوردست می‌بینید احساس هیجان می‌کنید، بهترین گزینه این است که از برج Skyview در همان نزدیکی بالا بروید و به سمت مکان مورد نظر خود حرکت کنید.

صخره‌های در حال سقوط را Recall کنید

3 The Legend of Zelda Tears of the Kingdom Mr Aonuma Gameplay Demonstration 2 15 screenshot

اولین روشی که در نمایش گیم‌پلی نینتندو در ۲۸ مارس ۲۰۲۳ نشان داده شد، استفاده از قابلیت Recall است که به شما امکان می‌دهد حرکت اجسام را به عقب برگردانید. در این حالت، می‌توانید از Recall روی سنگ سقوط کرده استفاده کنید تا خود را به آسمان ببرید و سپس به یکی از جزایر آسمان نزدیک بروید. مراقب هر گونه اجسام تصادفی روی زمین باشید زیرا ممکن است آسانسور شما به سمت جزیره آسمان باشند.

یک بالون هوای گرم یا وسیله پرنده بسازید

3 The Legend of Zelda Tears of the Kingdom Official Trailer 2 1 42 screenshot

دستگاه‌های Zonai، به عنوان افزوده‌ای جدید در Zelda: Tears of the Kingdom هستند که به گیمرهای متفکر و خلاق اجازه می‌دهد رویاپردازی کنند. برخی از هواپیماهایی که می‌توانید بسازید، شما را به سطح آسمان هدایت می‌کنند. با این حال، چند محدودیت در خلاقیت شما وجود دارد. سلول انرژی شما قدرت چندان زیادی ندارد، بنابراین اگر هنوز آن‌ها را ارتقاء نداده‌اید، ممکن است نتوانید به جزایر آسمان برسید. ارتفاعی که می‌توانید به آن برسید نیز بستگی به این دارد که از کدام دستگاه Zonai استفاده می‌کنید. به عنوان مثال، هنگامی که شما در حال ساخت یک بالون هوای گرم هستید، یک شعله‌انداز شما را سریعتر از کمپ فایر به هوا می‌برد، اما انرژی شما را نیز مصرف می‌کند.

به سطح بالاتر Ascend کنید

4 The Legend of Zelda Tears of the Kingdom Mr Aonuma Gameplay Demonstration 10 26 screenshot

یکی دیگر از قابلیت‌های اضافه شده در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom قابلیت شگفت‌انگیز Ascend است که به شما امکان می‌دهد از سقف عبور کرده و به طبقه بالا برسید. البته این به شما اجازه نمی‌دهد مستقیماً به یک جزیره آسمانی برسید، اما Ascend می‌تواند برای رسیدن به ارتفاعات بالاتر روی زمین یا جزیره‌ای آسمانی دیگر استفاده شود و سپس به جزیره‌ای در آسمان پایین‌تر پرواز کنید.

با موشک آسمان نوردی کنید

5 Link Rocket

در تریلر پایانی لینک به کمک موشک به آسمان می‌رود! با قدرت Fuse، توانایی جدیدی که به بازی جدید اضافه شده است: می‌توانید یک سلاح یا یک سپر را با مواد دلخواه خود ترکیب کنید. وقتی یک سپر و یک موشک را با هم ترکیب می‌کنید، تا زمانی که انرژی دارید، می‌توانید در هوا پرواز کنید. اگر چندین سلول انرژی دارید و از ارتفاعات موشک را فعال کنید، می‌توانید به جزایر آسمان بروید. به خاطر داشته باشید، زمانی که از موشک استفاده می‌کنید، برای همیشه مصرف می‌شود و از بین می‌رود.

اژدها سواری کنید

6 TOTK Dragon back

این یک روش بسیار موقعیتی است و واقعاً توصیه نمی‌شود، اما از نظر فنی می‌توانید روی یک اژدها سوار شوید. برخی از اژدهاها بین لایه‌ها پرواز می‌کنند، به depths فرو می‌روند و به آسمان باز می‌گردند. زمان مناسب برای پریدن به پشت اژدها زمانی است که از شکاف بیرون می‌آیند و به سطح آسمان می‌روند. اگر مسیر دقیق اژدها را ندانید، کاربرد آن بسیار اتفاقی خواهد بود، پس به این روش اعتماد نکنید! 

البته که این‌ها تنها راه‌های رسیدن به جزایر آسمان در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom نیستند، زیرا روش‌های کشف‌نشده بیشتری وجود دارند.

1totk wing 0

نحوه استفاده از بال wing برای رسیدن به معبد زمان در Zelda: Tears of the Kingdom

How to use the wing to reach the Temple of Time in Zelda: Tears of the Kingdom

در اواخر سفر خود در جزیره آسمان بزرگ – بخش آموزشی  طولانی بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom – شما وظیفه دارید به معبد زمان برگردید. از آنجایی که در این مرحله همچنان دلتنگ پاراگلایدر قابل اعتماد خود هستید، سوار بر یک بال خواهید شد، یک دستگاه گلایدینگ واقعی که توسط Zonai توسعه یافته است.

استفاده از آن برای رسیدن به معبد زمان مسلماً یکی از اولین اقدامات Tears of the Kingdom است. در اینجا نحوه استفاده از بال برای رسیدن به معبد زمان در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom آورده شده است.

نحوه استفاده از بال برای گلاید کردن در Tears of the Kingdom

آیتم وینگ در Tears of the Kingdom بیشتر مانند یک گلایدر عمل می‌کند. راه رفتن رو به جلو روی بدنه آن دماغه را به سمت جلو کج می‌کند و باعث شیرجه رفتن و افزایش سرعت می‌شود. راه رفتن به عقب برعکس عمل می‌کند، بال را هموار می‌کند و سرعت شما را کاهش می‌دهد. حرکت به گوشه چپ یا راست بال باعث می‌شود که بال در آن جهت تغییر مسیر دهد. هر چه به پایه‌های لبه نزدیک‌تر باشد، حرکت آن تیزتر خواهد شد.

نحوه استفاده از بال برای رسیدن به معبد زمان

روش «مناسب» این است که از توانایی Ultrahand خود استفاده کنید و بال را در ریل‌هایی که در سمت چپ خود می‌بینید قرار دهید. سپس می‌توانید سوار شوید و آن را از سطح شیب دار خارج کنید. صرفاً ایستادن روی آن باعث می‌شود که حرکت کند، در این مرحله می‌توانید بقیه راه را به سمت معبد زمان در سمت دورتر جزیره بزرگ آسمان طی کنید.

2totk wing 4

با این حال، به خاطر داشته باشید که باید در زمان مناسب از بال خود بپرید تا در کنار معبد زمان وارد برکه شوید. در غیر این صورت، شما… خب، هنوز آسیب سقوط در Tears of the Kingdom وجود دارد، اما اگر یک مقداری آب در کف وجود داشته باشد سقوط ایمنی خواهید داشت. امیدوارم هدف‌گیری خوبی داشته باشید!

نحوه استفاده از Recall در بال برای رسیدن به معبد زمان

روش ثانویه – و روش جالب‌تر، اگر فکر می‌کنید که برانگیختن احتمالات بی‌نهایت Tears of the Kingdom به نوعی ایده اصلی است – استفاده از Recall است. (این ترفند در رسانه‌های اجتماعی نیز طرفداران جدی پیدا کرده است؛ نکته جالب اینکه یک TikTok وایرال شده از کاربر MaxMagnos تا زمان نگارش این مقاله بیش از ۱۲۰۰۰۰ لایک جمع آوری کرده است.)

ابتدا با استفاده از Ultrahand بال را بردارید. آن را از روی طاقچه بردارید، اما رها نکنید.

3totk wing

در حالی که هنوز بال را با Ultrahand نگه داشته‌اید، آن را روی طاقچه به عقب برگردانید. الآن می‌توانید آن را رها کنید.

4totk wing 2

بعد، روی بال بپرید، سپس از Recall استفاده کنید، مسیر آن را معکوس کنید تا به هوا پرتاب شود. در حالی که در هوا است، دوباره از Recall برای «لغو» آن در مسیر خود استفاده کنید.

5totk wing 3

اگر این کار را به درستی انجام دهید، بال Zonai با شما در هوا خواهد بود. نکته در مورد آب را فراموش نکنید.

1 How to get to Gerudo Town in Zelda Tears of the Kingdom

چگونه به شهر Gerudo در Zelda: Tears of the Kingdom برسیم

How to get to Gerudo Town in Zelda: Tears of the Kingdom

در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom، همانطور که به سمت صحرای Gerudo و شهر Gerudo می‌روید، متوجه خواهید شد که همه چیز به جز بازار کارا-کارا در یک طوفان شن متراکم پوشیده شده است.

پیمایش در میان طوفان شن مشکلی ایجاد نمی‌کند – اگر نقشه شما را در زمانی که در آن هستید کاملاً مبهم نمی‌کرد. (هرچند زمانی که در طوفان شن نیستید، می‌توانید توپوگرافی منطقه را روی نقشه خود ببینید.)

قبل از شروع، مطمئن شوید که برج اسکای ویو Gerudo Canyon را فعال کنید تا منطقه را آشکار کند.

راهنمای ما نحوه عبور از طوفان شن در صحرای Gerudo و نحوه ورود به شهر Gerudo را در زیر توضیح می‌دهد.

چگونه از صحرای Gerudo عبور کنیم – راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

قبل از اینکه بیرون بروید، باید نوعی مقاومت در برابر سرما و مقاومت در برابر گرما داشته باشید. دمای هوا در صحرای Gerudo در طول روز افزایش می‌یابد و در شب کاهش می‌یابد، بنابراین برای هر دو آماده باشید.

همچنین لازم نیست پیاده به شهر Gerudo بروید. با ترکیب سورتمه زونای، فرمان و فن، می‌توانید وسیله نقلیه‌ای باحال بسازید که از میان شن‌های صحرا عبور کند. البته خود ما مسیر را پیاده دویدیم که در زیر به تفصیل آن می‌پردازیم.

در اطراف صحرا، چندین جریان هوای رو به بالا وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای گلاید کردن به سمت بالا استفاده کنید تا به شما ایده‌ای از موقعیتتان بدهد. شما می‌بایست از این‌ها بهترین استفاده را ببرید.

اولین جریان صعودی درست جایی است که طوفان شن در لبه بازار کارا کارا شروع می‌شود:

2 How to get to Gerudo Town in Zelda Tears of the Kingdom

سوار جریان شوید و مستقیماً به سمت شهر Gerudo شروع به گلاید کردن کنید. بهترین شانس شما این است که تا جایی که ممکن است مستقیم به حرکت ادامه دهید و تمام تلاش خود را بکنید تا از چرخش‌های غیرضروری خودداری نمایید.

در طول مسیر، جریان‌های رو به بالا و حتی سازه‌های سنگی بلندتری را مشاهده خواهید کرد که باید از همه آن‌ها برای به دست آوردن ایده‌ای از جایی که هستید استفاده کنید.

3 How to get to Gerudo Town in Zelda Tears of the Kingdom

اگر مستقیم به مسیر خود ادامه دهید، احتمال زیادی وجود دارد که به Desert Rift برخورد کنید، دره بزرگی که باید از آن عبور کنید. برای عبور می‌توانید گلاید کنید و بالا بروید، به اطراف بروید، از راکت و غیره استفاده کنید.

همچنین در مسیر شهر Gerudo با Gibdo – نوع خاصی از هیولا که آسیب کمتری از حملات فیزیکی وارد می‌کند – روبرو خواهید شد. شما باید با یک حمله عنصری به آن ضربه بزنید (مانند یک میوه شوک دهنده روی یک تیر یا یک شعله‌افکن)، که آسیب زیادی به آن‌ها وارد می‌کند. هنگامی که با یک حمله عنصری مورد اصابت قرار می‌گیرند، سفید می‌شوند و به طور موقت آسیب طبیعی ناشی از حملات فیزیکی را دریافت می‌کنند.

اگر همین مسیر را ادامه دهید، به Gerudo Town خواهید رسید. در ادامه متوجه خواهید شد که خیلی خالی است.

نحوه ورود به شهر Gerudo – راهنمای بازی The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

صرفنظر از برخی از گیبدوهای اضافی که در اطراف اسکله هستند، Gerudo Town کاملاً خالی است. وارد غار وسط پله‌های اتاق تخت سلطنت شوید تا یک زن گرودو را ببینید که مقابل یک پناهگاه نگهبانی می‌دهد. بدیهی است که از آنجایی که لینک یک پسر است، اجازه ورود او را نمی‌دهند.

اگر از Ultrahand در جعبه نزدیک استفاده می‌کنید و برای دزدکی نگاه کردن به داخل آن بپرید، راهنمایی دریافت خواهید کرد که کجا باید بروید، اما اگر برایتان مهم نیست، می‌توانید از انجام این کار صرفنظر کنید.

اگر روبروی ورودی هستید، به بیرون برگردید و به داخل این چاه در سمت چپ پناهگاه بپرید.

4 How to get to Gerudo Town in Zelda Tears of the Kingdom

به داخل بپرید و جریان را به سمت بالا شنا کنید، به سمت جایی که حروف در یک بطری به سمت پایین حرکت می‌کنند. هنگامی که به انتهای چاه رسیدید (جایی که یک گلدان روی طناب وجود دارد)، بالا بروید. تا-دا! شما اکنون تعداد زیادی از زنان را با یورش به پناهگاه جنگی آن‌ها شوکه و ترسانده‌اید.

5 How to get to Gerudo Town in Zelda Tears of the Kingdom

پس از کمی شفاف سازی، واضح است که لینک اجازه خواهد داشت تا در اطراف بماند، و اگر با نگهبانان صحبت کنید، می‌توانید آزادانه از پناهگاه Gerudo رفت و آمد کنید.

نگران نباشید Gerudo Town در نهایت به شکوه سابق خود بازخواهد گشت، اما شما باید ابتدا کوئست لاین «Riju of Gerudo Town» را به پایان برسانید، مرحله‌ای که مدت کوتاهی پس از ورود به پناهگاه آغاز می‌شود.

همچنین، برای دسترسی به معبد سوریوتانوگ (Soryotanog Shrine) (چند بار) از اتاق تاج و تخت در گردو تاون Ascend کنید (چند بار) که به شما مکان مناسبی برای فست تراول در نزدیکی شهر می‌دهد.

1 How to get to Hateno Village in Zelda Tears of the Kingdom

چگونه به روستای هاتنو در Zelda: Tears of the Kingdom برسیم

How to get to Hateno Village in Zelda: Tears of the Kingdom

دهکده هاتنو یکی از شهرهای شلوغ‌تر در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom است، یک دهکده کوچک زیبا برای کاوش. افراد زیادی برای ملاقات و کارهای زیادی در این نزدیکی وجود دارد.

این مکان دلربا در جنوب شرقی Hyrule در منطقه Lanayru واقع شده است. اگر به دنبال مکان دیدنی دیگری هستید، این مکان در جنوب برج اسکای ویو کوه Lanayru، درست در لبه جنوبی دریاچه سوماک قرار دارد.

موقعیت روستای هاتنو

2hateno map

مختصات دهکده هاتنو (۳۶۰۸، -۲۱۶۳.۰۱۷۶) است. ساده‌ترین راه برای رسیدن به آنجا، یافتن برج اسکای‌ویو کوه لانایرو و گلاید کردن از آن‌جا خواهد بود – برای رسیدن به دهکده باید از چند رشته کوه عبور کنید. این یک سفر نسبتا آسان است، اما کاملاً از منطقه شروع در Hyrule مرکزی فاصله دارد.

مأموریت‌های دهکده هاتنو و مکان‌های حائز اهمیت

3 How to get to Hateno Village in Zelda Tears of the Kingdom

در روستای هاتنو کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. یک مسافرخانه برای خواب، یک رنگ‌فروشی برای سفارشی کردن لباس‌ها، یک فروشگاه عمومی و یک مغازه زره‌فروشی وجود دارد. همچنین مرتع هاتنو وجود دارد که می‌توانید پنیر هتنا را پس از یک ماجراجویی کوتاه خریداری کنید. فراتر از آن، خانه‌های زیادی برای کاوش و افرادی برای ملاقات وجود دارد.

بسیاری از مأموریت‌ها حول زنی به نام Cece و شهردار، Reede هستند. داستان اصلی اختلاف بین این دو خواهد بود. Cece می‌خواهد روستای هاتنو را به آینده ببرد در حالی که رید می‌خواهد گذشته را حفظ کند. آن‌ها تصمیم می‌گیرند برای تصمیم گیری شهردار جدید انتخاباتی برگزار کنند و چندین کوئست در این میان وجود دارد، از جمله «A New Signature Food» که حول آن می‌چرخد. هر دوی آن‌ها یعنی Reede و Cece دو مأموریت کوتاه دارند که در آن شما باید اسرار آن‌ها را نیز کشف کنید.

فراتر از آن، دهکده هاتنو همچنین محل آزمایشگاه فناوری باستانی رابی و کوئست جانبی آزمایشگاه تحقیقاتی دهکده هاتنو در اینجا است که کلید باز کردن تراول مدالیون و ارتقای Hero’s Path برای پد Purah شما است. آزمایشگاه رابی درست در شرق دهکده اصلی، روی یک تپه قرار دارد.

نزدیک‌ترین شراین هم زنمیک است که شما را در شهر قرار می‌دهد و موقعیت تله پورت مناسبی را برای بازگشت به شهر در اختیار شما قرار می‌دهد.

1 TOTK Kakariko Village 0

چگونه به روستای کاکاریکو در زلدا برویم

How to get to Kakariko Village in Zelda: Tears of the Kingdom

دهکده کاکاریکو، محل زندگی Sheikah، یکی از هشت مکان اصلی است که مردم در افسانه زلدا: اشک‌های پادشاهی آن را خانه می‌نامند. روستای کاکاریکو که اکنون خانه بسیاری از ویرانه‌های حلقه‌ای شکل است، تعداد زیادی از محققان از تیم بررسی Zonai دارد که در اطراف روستا سرگردان هستند و سعی می‌کنند تا حد امکان اطلاعات بیشتری از ویرانه‌ها استخراج کنند.

دهکده کاکاریکو در جنوب تالاب لانایرو و درست در شمال غرب نکلودا واقع شده است. همچنین مستقیماً در شرق برج اسکای ویو Sahasra Slope قرار دارد.

موقعیت روستای کاکاریکو

2 TOTK Lookout Landing to Kakariko Village 1

مختصات دهکده کاکاریکو (۱۸۰۸.۰۹۸۴، ۰۱۱۳) است. ساده‌ترین روش برای رسیدن به آنجا پرتاب کردن خود از برج اسکای ویو Sahasra Slope و گلاید کردن است. اگر قفل Sahasra Slope Skyview Tower را باز نکرده‌اید، می‌توانید تا آنجا که می‌توانید از برج Lookout Landing Skyview به سمت جلو حرکت کنید یا از مسیر مشخص شده در تصویر بالا بروید.

3 TOTK Ring Ruins 1

در روستای کاکاریکو کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. همانطور که ممکن است متوجه شده باشید، خرابه‌های حلقه‌ای شکل عظیمی در اطراف حومه روستای کاکاریکو پراکنده شده‌اند. بیشتر مأموریت‌ها حول بررسی خرابه‌های حلقه‌ای می‌چرخند – از جمله کوئست اصلی Find the Fifth Sage – اما هنوز چند جست‌وجوی دیگر وجود دارد که در فروشگاه‌های دهکده یافت می‌شوند، از A Trip Through History و Gloom-borne Illness که راهنمای آن‌ها را بالاتر ارائه دادیم.

4 TOTK Sheikah Armor

دهکده کاکاریکو دارای دو فروشگاه عمومی، مسافرخانه، زره فروشی و پایگاه تیم بررسی Zonai می‌باشد. در فروشگاه عمومی که مواد اولیه را می‌فروشد، تریسا را ​​خواهید یافت که به شما کمک می‌کند تا استین و اولکین را پیدا کنید تا به حل اختلافات آن‌ها کمک کند. صاحب مسافرخانه بیرون است و تنها کارگر آنجا نگران است که صاحب مسافرخانه دیگر برنگردد.

فروشگاه زره دارای مجموعه Stealth Armor است، اما برای کمک به پرداخت هزینه درمان مادربزرگ بیمار کلری، قیمت بسیار بالایی دارد. در نهایت، می‌توانید پایا، رئیس جدید دهکده و تائورو را در کنار پایگاه تیم بررسی Zonai بیابید که به خرابه‌های حلقه‌ای که بر روی شهر افتاده‌اند نگاه می‌کنند.

نزدیکترین شراین ماکاسورا است که مشرف به دهکده است و به شما یک نقطه تله پورت راحت می‌دهد تا هر زمان که مایل بودید از روستای کاکاریکو بازدید کنید بدون فوت وقت حاضر شوید.

1 How to get to Rito Village in Zelda Tears of the Kingdom

چگونه به روستای ریتو در Zelda: Tears of the Kingdom برسیم

How to get to Rito Village in Zelda: Tears of the Kingdom

در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom، باید به عنوان بخشی از داستان اصلی به دهکده ریتو بروید، اما زمانی که نزدیک شوید، متوجه خواهید شد که پل منتهی به دهکده به طور کامل توسط طوفان برف از بین رفته است.

رسیدن به روستای ریتو از لوک اوت لندینگ

رسیدن به خود منطقه روستای ریتو خیلی سخت نیست، زیرا می‌توانید در این مسیر جاده‌ای (چه با اسب، چه پیاده، یا با نوعی سازه دستگاه زونای بد ترکیب) ماجراجویی کنید، اگر انتخاب شما این است:

2jlee 230515 1001 totk rito village

در ضمن، شما همچنین می‌توانید مسیر را بیخیال شوید، از کوه‌ها بالا بروید و با امکانات خود از دره عبور کنید.

هنگامی که نزدیک شوید، متوجه یک پل شکسته می‌شوید که مانع از دسترسی شما به روستای ریتو می‌شود.

چگونه از پل شکسته به روستای ریتو برسیم

اگر می‌خواهید یک ماجراجویی کامل داشته باشید، می‌توانید به برج Rospro Pass Skyview بروید که در شمال روستای ریتو قرار دارد و فقط از آنجا به داخل گلاید کنید. با این حال، قطعاً این راه حلی نیست که بازی از شما می‌خواهد، زیرا طولانی‌تر و کمی دردناک‌تر از کاری است که قرار است انجام دهید.

برای عبور از پل شکسته خارج از روستای ریتو، یک مخروط کاج هیلیان را از درختی که در آن نزدیکی است بردارید و روی کمپ فایر مقابل پل شکسته بیندازید.

3 How to get to Rito Village in Zelda Tears of the Kingdom

این یک جریان صعودی عظیم ایجاد می‌کند که می‌توانید سوار آن شوید و با خیال راحت از روی پل عبور کنید. شما همچنین این ترفند عالی را در این فرآیند یاد خواهید گرفت: مخروط کاج Hylian + کمپ فایر = جریان صعودی! (کی دیگر به Revali’s Gale نیاز دارد، امیریت؟)

شما همچنین می‌توانید یک پل نخراشیده بلند ساخته شده از کنده‌های درختان خرد شده بسازید، اما… فقط توصیه می‌کنیم از مخروط کاج Hylian استفاده کنید.

ما توصیه می‌کنیم که برج اسکای ویو روسپورو را زودتر فعال کنید، زیرا نقشه این منطقه تا زمانی که این کار را انجام ندهید قفل می‌ماند و مواجه شدن با یک نقشه خالی آزاردهنده است.

پس از ورود به روستای ریتو، می‌توانید با تبا صحبت کنید تا کوئست «تولین روستای ریتو» را آغاز کنید. ما راهنمای این کوئست را قبلاً کار کرده‌ایم.

1 TOTK Forgotten Temple 0

نحوه ورود به معبد فراموش شده در Zelda: Tears of the Kingdom

How to get into the Forgotten Temple in Zelda: Tears of the Kingdom

معبد فراموش شده، که در مرز تابانتا در افسانه زلدا: اشک پادشاهی یافت می‌شود، یک ساختمان مقدس است که به الهه هیلیا تقدیم شده. معبد در بهترین حالت خود نیست زیرا آوارهای افتاده در سرتاسر آن وجود دارد و مجسمه الهه غول پیکر سقوط کرده است. در داخل، اطلاعات بیشتری در مورد ژئوگلیف‌ها و خاطرات مرتبط با آن‌ها از ایمپا خواهید آموخت.

مکان معبد فراموش شده در Zelda: Tears of the Kingdom

2 TOTK Forgotten Temple Entrance

معبد فراموش شده در غرب جنگل کوروک واقع شده است و بین معبد کیویو و معبد اوروچیوم قرار گرفته است. مختصات دقیق ورودی (-۱۴۲۰.۲۲۶۹، -۰۰۵۰) است.

نحوه ورود به معبد فراموش شده در Zelda: Tears of the Kingdom