هر آنچه که باید درباره استارفیلد بدانید

هر آنچه که باید درباره استارفیلد بدانید والپیپر بازی starfield

در این مقاله قرار است هر آنچه که باید درباره استارفیلد بدانید را با شما به اشتراک بگذاریم. تمام جزئیاتی که در مورد Starfield، نقش آفرینی فضایی بتسدا که در سال 2023 منتشر می‌شود، در این مقاله گردآوری شده است.

با توجه به اینکه بازی ماجراجویی فضایی Bethesda اولین فرنچایز کاملاً جدید این استودیو در ربع قرن اخیر خواهد بود، مطمئنم که شنیدن اینکه مردم مشتاق تجربه Skyrim میان ستاره‌ای هستند، شما را شگفت‌زده نخواهد کرد.

استارفیلد اکتشاف فضایی در مقیاس هزاران سیاره را نوید می‌دهد، دست و پا کردن خدمه برای جست و جو، شخصی‌سازی سفینه‌های فضایی، ساخت پایگاه‌های فضایی در سیاره‌های بیگانه و انبوه فعالیت‌های متنوع که شما را تا مدت‌ها سرگرم خواهند کرد. با نزدیک شدن به تاریخ انتشار، ما هنوز در حال جمع‌آوری تمام پاسخ‌های سوالات داغ شما درباره Starfield هستیم و همه آن‌ها را اینجا خواهید یافت. در اینجا همه چیزهایی که در مورد داستان، مکان‌ها و گیم پلی Starfield می‌دانیم را با شما به اشتراک گذاشته‌ایم.

نوشتار مرتبط:  ویدیو مقایسه گرافیک استارفیلد 

والپیپر استارفیلد بازی فضایی

هر آنچه که باید درباره استارفیلد بدانید

تاریخ انتشار Starfield

تاریخ انتشار استارفیلد کی است؟

بازی استارفیلد برای افرادی که نسخه‌های Starfield Premium Edition, Premium Edition Upgrade یا Constellation Edition را تهیه کرده‌اند در تاریخ 10 شهریور ماه منتشر خواهد شد. همچنین برای گیمرهایی که نسخه استاندارد Starfield را خریداری می‌کنند یا مشترک گیم پس هستند، Starfield در تاریخ 15 شهریور ماه منتشر خواهد شد.

قیمت استارفیلد چقدر خواهد بود؟

شوربختانه بازی‌ها هر روز گران و گران‌تر می‌شوند و ناشران بزرگ با خوشحالی برچسب قیمتی آن‌ها را افزایش می‌دهند: سونی، اکتیویژن و اکنون مایکروسافت قیمت استاندارد بازی‌ها را به 70 دلار افزایش داده‌اند و استارفیلد هم همین برچسب قیمتی را یدک می‌کشد. خوشبختانه، مایکروسافت عادت کرده است که بازی‌های فرست پارتی AAA خود را از زمان عرضه روی گیم پس قرار دهد. Starfield نیز از همان روز نخست روی گیم پس خواهد بود.

نوشتار مرتبط:  سیستم مورد نیاز استارفیلد Starfield 

تریلرهای استارفیلد – هر آنچه که باید درباره استارفیلد بدانید

در بالا تریلر لایو اکشن Starfield از Gamescom 2023 را مشاهده می‌کنید

با این تریلر لایو اکشن Starfield در Gamescom 2023، استارفیلد در نهایت بالاترین سطح از کمپین تبلیغاتی قبل از انتشار بازی را به دست آورد: یک تریلر موزیکال احساس برانگیز. یک تریلر کوتاه مفهومی که ما در آن شاهد لبخند یک مرد فضایی قبل از ورود به سفینه فضایی به دختر فضایی هستیم. ما مونتاژ مختصری از ماجراهای فضایی او را تماشا می‌کنیم، سپس برمی‌گردد تا یک بار دیگر به دختر فضایی لبخند بزند!

نوشتار مرتبط:  عملکرد استارفیلد روی ایکس باکس سری اس خوب خواهد بود 

نمای کلی طولانی استارفیلد را در Starfield Direct 2023 تماشا کنید

تاد هاوارد نمایشگاه Xbox & Bethesda 2023 را با یک نمایش بزرگ Starfield Direct به پایان رساند. ما نمونه‌های گسترده‌ای از آنچه استارفیلد ارائه می‌کند دریافت کردیم: جزئیات داستان، اطلاعات سلاح و مبارزات، مهارت‌ها و قابلیت‌های شخصیت، پایگاه‌های بازی و ساخت سفینه.

گیم پلی طولانی استارفیلد دایرکت به ما نشان داد که چگونه می‌توانیم سفینه‌های فضایی را از اجزای مختلف بسازیم، ظاهر شخصیت‌هایمان را سفارشی کنیم و مهارت‌ها و ویژگی‌هایی را انتخاب کنیم که به ما اجازه می‌دهد بیگانگان را کنترل کنیم.

نوشتار مرتبط:  آیا ایکس باکس سری اس در سال 2023 ارزش خرید دارد؟ 

در ادامه سایر تریلرهای Starfield از E3 2021 به بعد آورده شده است

اولین تریلر استارفیلد یک تیزر سینمایی بود. هنگامی که یک فضانورد در داخل یک سفینه فضایی حرکت می‌کند و یک ربات به دور سطح ماه پشت سر آن‌ها حرکت می‌کند. دیالوگ در پس‌زمینه می‌گوید: «آنچه پیدا کردی کلید باز کردن قفل… همه چیز است» و «ما به آغاز سفر نهایی بشریت رسیدیم».

همچنین گیم‌پلی Starfield در طول فصل تابستان 2022 فاش شد که سطح یک سیاره‌نمای صخره‌ای را نشان می‌داد، جایی که در آن بازیکن برای بیگانگان عجیب دست تکان می‌داد، مقداری مواد معدنی استخراج می‌کرد و سپس به دزدان فضایی ناوگان زرشکی مستقر در داخل یک ایستگاه تحقیقاتی حمله می‌کرد.

نوشتار مرتبط:  در گیمزکام 2023 چه گذشت 

قطعات و ماژول های سفینه فضایی استارفیلد

هر آنچه که باید درباره استارفیلد بدانید – اطلاعات بازی Starfield

سفینه و تفنگ‌های استارفیلد قابل شخصی‌سازی هستند

هنگام انتخاب سفینه فضایی خود در استارفیلد، انتخاب‌های شما به کاتالوگ مدل‌های از پیش ساخته شده محدود نمی‌شود. در عوض، می‌توانید سفینه خودتان را بسازید و کشتی فضایی رویاهایتان را طراحی کنید. Bethesda یک سیستم سفارشی سازی کشتی فضایی برای Starfield ایجاد کرده است که به شما امکان می‌دهد با مونتاژ ماژول‌های جداگانه از قطعات مختلف کشتی، یک سفینه فضایی را از ابتدا طراحی کنید. علاوه بر ظاهر سفینه، ماژول‌هایی که انتخاب می‌کنید عملکرد و ویژگی‌های وسیله نقلیه را نیز تعیین می‌کنند.

اسلحه‌ها نیز قابل شخصی‌سازی و سفارشی شدن هستند. یک سیستم ساخت سلاح به بازیکنان اجازه می‌دهد تا زرادخانه سلاح‌های گرم فضایی خود را تغییر داده و سفارشی کنند. نگاهی اجمالی به مکانیک‌های ساخت داخل بازی، حالت‌های قابل تحقیق را برای یک مسلسل نشان می‌دهد که گزینه‌های سفارشی‌سازی لوله، غلاف، اپتیک و سایر اجزای بالقوه را ارائه می‌دهد.

خلق شخصیت، مهارت‌ها و ویژگی‌های استارفیلد

تریلر رونمایی از گیم پلی 2022 Starfield ما را با سیستم خلق شخصیت شگفت انگیز بازی آشنا کرد و در 2023 Starfield Direct شاهد جزئیات گسترده‌تری بودیم. ایجاد کاراکتر با انتخاب یک الگوی کاراکتر عمومی آغاز می‌شود، سپس از طریق شکل‌ها و اندازه‌های بدن، رنگ پوست و انتخاب مدل مو پیش می‌رود و البته، تعداد زیادی گزینه برای تنظیم دقیق کاوشگر فضایی شما وجود دارد.

در طول ایجاد کاراکتر، یک پس‌زمینه داستانی نیز انتخاب خواهید کرد. پس زمینه شما خلاصه‌ای از تاریخچه شخصیت شما است: گزینه‌ها شامل پزشک نظامی، پیشگام، استاد، یا خانه دار است که هر کدام با سه مهارت ابتدایی مرتبط هستند. شما برخی از مهارت‌های اصلی بازی‌های نقش آفرینی Bethesda را در اینجا خواهید یافت از جمله: دارو، لیزر، متقاعدسازی، چانه‌زنی و غیره.

اگر این عناصر نقش آفرینی برای شما کافی نیست، لیست بلند بالایی از دیگر ویژگی‌های Starfield نیز وجود دارد، سیستم آشنا دیگری از بازی‌های گذشته Bethesda. این‌ها انتخاب‌های اختیاری برای شخصیت شما هستند، مواردی که دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. به عنوان مثال، “Spaced” سلامت و استقامت شما را هنگامی که در فضا هستید افزایش می‌دهد، اما در روی سطح کاهش می‌دهد. اگر در نهایت احساس کردید که یک ویژگی آزاردهنده‌تر از ارزش آن است، نگران نباشید چرا که به گفته هاوارد، این ویژگی‌ها «مشکلاتی هستند که می‌توانید حل کنید». برای حذف ویژگی و مهارت‌های خاص باید مأموریت‌های جانبی مربوطه را انجام دهید.

برخی از ویژگی‌ها عبارتند از:

 • خانه رویایی: شما صاحب یک خانه مجلل و قابل شخصی‌سازی در یک سیاره آرام هستید! متأسفانه 50000 وام مسکن GalBank روی خانه است که باید به صورت هفتگی پرداخت شود.
 • ویژگی Hero Worshiped: شما توجه یک طرفدار متعصب و مزاحم را به خود جلب کرده‌اید که به طور تصادفی ظاهر می‌شود و بی وقفه در گوش شما چرت و پرت می‌گوید. جنبه مثبت آن این است که او به شما هدایایی خواهد داد… اما جنبه منفی، او را نمی‌توان کشت. نه به صورت دائمی، امتحان کنید.
 • وظایف فرزندی: والدین شما زنده و سالم هستند و شما می‌توانید آن‌ها را در خانه‌شان ملاقات کنید. اما 10 درصد از کل پولی که به دست می‌آورید به طور خودکار کسر می‌شود و برای آن‌ها ارسال می‌شود.

نوشتار مرتبط:  نارضایتی شدید بازیسازان از ایکس باکس سری اس 

مقایسه استارفیلد با فالوت و اسکایریم هر آنچه که باید درباره استارفیلد بدانید

مکانیک‌های Elder Scrolls و Fallout که در Starfield خواهند بود

 • شخصیت‌های NPC را می‌توان جیب بری کرد. امیدوارم بتوانیم ترفند نارنجک در جیب را انجام دهیم!
 • قابلیت Lockpicking نیز بازگشته است. یا از نظر تکنیکی “digipicking”، نامی که استارفیلد روی این قابلیت گذاشته است.
 • یک مینی گیم متقاعدسازی وجود دارد، اما ظاهراً از نمودار دایره‌ای گفتگوی Oblivion چالش‌برانگیزتر است. همانطور که طراح اصلی استارفیلد ویل شن در 2 Into the Starfield می‌گوید: شما باید به این فکر کنید که ریسک من در اینجا چیست؟ ما نمی‌خواستیم این سیستمی باشد که در آن حتماً حرف درستی برای گفتن وجود داشته باشد.
 • همراهان NPC قابل استخدام خواهند بود. مانند بازی‌های قبلی Bethesda، آن‌ها در مبارزه کمک خواهند کرد.
 • شما می‌توانید به جناح‌ها بپیوندید. کوئست‌لاین‌های آن‌ها بر خلاف گروه‌های Fallout 4 که شما را از سایر کوئستلاین‌ها قفل می‌کردند، مستقل از یکدیگر خواهند بود.
 • می‌توانید پایگاه‌هایی در سیاره‌های مختلف بسازید که اکنون با جزئیات بیشتری در جدیدترین Starfield Direct نظاره کردیم. چیزی که دیدیم شبیه به ساخت پايگاه در Fallout 4 و Fallout 76 به نظر می‌رسید، اما با قابلیت فوق‌العاده کاربردی بزرگنمایی و نمای بالای سر برای دقت بیشتر در برنامه‌ریزی و طراحی.

نوشتار مرتبط:  ایکس باکس سری اس ایده‌آل برای گیمرها و مشکل‌ساز برای بازیسازان 

امیدواریم همراهان استارفیلد عمق بیشتری داشته باشند

همانطور که از یک نقش آفرینی ساخت Bethesda انتظار دارید، Starfield دارای شخصیت‌هایی خواهد بود که مایلند در ماجراجویی‌های شما در کنار شما سفر کنند. اولین موردی که در مورد آن باخبر شدیم Vasco بود، اما همچنین همراهان Starfield بسیار بیشتری را در Starfield Direct دیدیم – از جمله اعضای Constellation، سارا مورگان و بارت. ربات اعزامی ممکن است همراه پیش‌فرض Starfield باشد، مشابه Dogmeat در Fallout 4. اما Vasco که برای تحمل سختی‌های سفر فضایی اکتشافی بازسازی شده است، به نظر می‌رسد که بیشتر یک ابزار کار است، با ظرفیت ذخیره‌سازی و تجهیزات مختلف برای کمک به شما در کاوش. با این حال، او سلاح هم دارد، بنابراین می‌تواند با لیزر دستی خود در مبارزه کمک کند.

در استارفیلد، npcهای همراه در دو نوع خواهند آمد: همراهان و خدمه. همراهان چهار نفر از رفقایتان هستند که می‌توانند همه جا شما را همراهی کنند، مانند سارا مورگان و بارت – هر کدام دارای خطوط داستانی با طیف وسیعی از تعاملات و واکنش‌های مختلف هستند. در همین حال، خدمه مجموعه گسترده‌تر و عمومی‌تری از شخصیت‌ها هستند که می‌توانید آن‌ها را در کشتی فضایی خود استخدام کنید. گزینه‌های بیش‌تری برای خدمه در دسترس است، اما آن‌ها داستان‌ها و تعاملات سفارشی‌ای را که شخصیت‌های همراه انجام می‌دهند، ندارند.

ظاهراً استارفیلد جادوی فضایی دارد

فقط به طور خلاصه در Starfield Direct نشان داده شد، اما به نظر می‌رسد که جهان استارفیلد کمی جادویی‌تر از آن چیزی است که شما انتظار دارید. در یک نقطه از نمایش، ما یک کلیپ کوتاه از شخصیت بازیکن دریافت کردیم که دست خود را برای انجام کارهای جدای دراز می‌کند و ظاهراً جاذبه را برای راهروی پر از دشمنان شناور در مقابل آن‌ها غیرفعال می‌کند. اینکه دقیقاً چگونه مهارت‌های جادویی فضایی را به دست می‌آورید در حال حاضر ناشناخته است، اما مطمئناً می‌توان فرض کرد که مربوط به مصنوعات اسرارآمیز موجودات فضایی است که شما و بقیه Constellation در حال بررسی آن هستید.

استارفیلد حالت نیو گیم پلاس بی نظیر و هیجان انگیز خواهد داشت

برای اولین بار در بازی‌های نقش آفرینی Bethesda، استارفیلد حالت New Game+ را ارائه می‌دهد تا شخصیت مورد علاقه شما پس از تکمیل همه کوئست‌ها در کهکشان کاری برای انجام دادن داشته باشد. تاد هاوارد با رونمایی از حالت New Game+ در یکی از مصاحبه‌های خود با GQ گفت که Starfield یک پیچش منحصر به فرد و هیجان انگیزی در New Game+ برای ایجاد انگیزه ادامه و تکرار بازی دارد. هاوارد جزئیات بیشتری ارائه نکرد، بنابراین ما فقط می‌توانیم کنجکاو باشیم که این پیچ و تاب شامل چه چیزی می‌شود.

آیا استارفیلد چند نفره خواهد بود؟

خوشبختانه استارفیلد بخش چند نفره نخواهد داشت. Bethesda در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای توسعه PvP یا ویژگی‌های Co-op رقابتی برای Starfield ندارد و ما انتظار آن را نداریم. به استثنای Fallout 76 و The Elder Scrolls Online، به ندرت پیش می‌آید که بازی‌های Bethesda به صورت چندنفره اجرا شوند.

نوشتار مرتبط:  مهم‌ترین دلایل شکست بازی‌های انحصاری ایکس باکس 

یک فضانورد که هیولایی از پشت در حال نزدیک شدن به اوست

فضاسازی و داستان استارفیلد

استارفیلد چقدر بزرگ است؟ چند سیاره وجود دارد؟

در تریلر رونمایی از گیم پلی بازی، تاد هاوارد گفت که کهکشان استارفیلد حاوی بیش از 1000 سیاره قابل کاوش است. برای امکان‌پذیر ساختن این عدد، بتسدا کهکشان خود را با ترکیبی از طراحی دستی و کامپیوتری پر کرده است و بیش‌تر سیاره‌ها را می‌توان کاوش کرد. در ژوئن 2023، تاد هاوارد گفت که حدود 10٪ از این 1000 سیاره، دارای حیات خواهند بود. ممکن است زیاد به نظر نرسد، اما رفقا، این اعداد در مقایسه با سایر بازی‌ها بسیار خوب و بی نظیر هستند.

البته این بدان معنا نیست که 90٪ دیگر وقت شما را تلف می‌کنند. هاوارد در برنامه Kinda Funny Xcast گفت:

ما چیزهای خاصی را برای شما ایجاد خواهیم کرد تا در [سیاره‌های بی ثمر] پیدا کنید.

نوشتار مرتبط:  بهترین بازی‌های ایکس باکس سری اس 

شهرهای استارفیلد هر آنچه که باید درباره استارفیلد بدانید

در مورد مکان‌های اصلی استارفیلد چه می‌دانیم؟

داستان استارفیلد در و اطراف منطقه‌ای از فضا به نام سیستم‌های مستقر Settled Systems رخ می‌دهد: شعاع 50 سال نوری در اطراف منظومه شمسی خودمان، بین دو جناح اصلی تقسیم شده است – مستعمرات متحد United Colonies و مجموعه فری استار Freestar Collective – که پس از جنگ اخیر در صلح ناپایدار هستند. بازیکنان ممکن است با تهدیدهای دیگری از جمله مزدوران اکلیپتیک، دزدان دریایی فضایی ناوگان زرشکی Crimson Fleet، اسپیسرهای خشن، یا حتی متعصبان مذهبی House Va’Ruun روبرو شوند.

همچنین دیگر شهرها و مکان‌های استارفیلد معرفی شده‌اند: نیو آتلانتیس New Atlantis، پایتخت مستعمرات متحد و شهر آکیلا Akila City، پایتخت مجموعه فری استار. آخرین مورد اضافه شده نئون Neon است، «شهر تفریحی» که قبلاً اسکله ماهیگیری بود تا زمانی که کارگران ماهی روانگردان را صید کردند و کل منطقه بیشتر به سمت کلوپ‌های شبانه رفت تا ماهیگیری.

نوشتار مرتبط:  بهترین بازی‌های ایکس باکس سری ایکس 

محیط‌های استارفیلد

در مورد گروه‌های استارفیلد چه می‌دانیم؟

بدون شک این یک بازی نقش آفرینی Bethesda نخواهد بود، اگر چند جناح متخاصم و کوئستلاین‌های مرتبط برای شیرجه زدن در داستان آن‌ها را در دل خود جای نداده باشد. Constellation، گروهی از کاوشگران انسانی، به نظر جناح اصلی بازی است. تاد هاوارد این گروه را اینگونه توصیف کرده است: ترکیبی از ناسا با ایندیانا جونز، گروهی از مردم که هنوز در جستجوی پاسخ هستند.

به جز این مورد، ما جزئیات زیادی نمی‌دانیم، اما توضیحات مختصری در مورد برخی از گروه‌های Starfield که در سفرهای فضایی خود با آن‌ها مواجه خواهیم شد، دریافت کرده‌ایم. طبق یک پرسش و پاسخ ویدیویی Bethesda با طراح کوئست ویل شن، کوئست‌لاین‌های گروه استارفیلد کمی بیشتر شبیه Skyrim هستند تا Fallout 4. به عبارت دیگر، همه آن‌ها به‌طور مستقل قابل بازی خواهند بود: شما باید بتوانید بدون محروم شدن از سایر محتواها هر طور که می‌خواهید بازی کنید. خارج از کوئست لاین یک جناح، که برای برخی از داستان‌های جناحی در Fallout 4 امکان پذیر بود.

نوشتار مرتبط:  بازی‌های شاهکار و ماندگار که تجربه نکرده‌اید 

کیس گیمینگ سفارشی طرح استارفیلد پی سی کاستوم شده

سیستم مورد نیاز Starfield

سیستم مورد نیاز استارفیلد با توجه به مقیاس کهکشانی بازی بسیار قابل قبول است. به نظر می‌رسد که می‌توانید هزاران سیاره را در 125 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی جا کنید. اگرچه باید از نوع SSD باشد.

در اینجا مشخصات حداقل سیستم مورد نیاز و سیستم پیشنهادی Starfield آورده شده است:

سیستم مورد نیاز استارفیلد:

 • پردازنده: AMD Ryzen 5 2600X یا Intel Core i7-6800K
 • رم: 16 گیگابایت رم
 • کارت گرافیک: AMD Radeon RX 5700 یا NVIDIA GeForce 1070 Ti
 • فضای ذخیره سازی: 125 گیگابایت SSD

هر آنچه که باید درباره استارفیلد بدانید

سیستم پیشنهادی استارفیلد:

 • پردازنده: AMD Ryzen 5 3600X یا Intel i5-10600K
 • رم: 16 گیگابایت رم
 • کارت گرافیک: AMD Radeon RX 6800 XT یا NVIDIA GeForce RTX 2080
 • فضای ذخیره سازی: 125 گیگابایت SSD

نوشتار مرتبط:  بهترین بازی‌های کامپیوتر که باید تجربه کنید 

مردی در علفزار و سفینه فضایی در حال بلند شدن هر آنچه که باید درباره استارفیلد بدانید

هر آنچه که باید درباره استارفیلد بدانید – جزئیات بیشتر از Starfield

در اینجا همه نکات مرتبط با استارفیلد از زبان تاد هاوارد گردآوری شده است

در ماه‌های طولانی منتهی به استارفیلد، تاد هاوارد تکه‌هایی از اطلاعات استارفیلد را که با دقت انتخاب شده بودند، به ما ارائه داده است. این بخش مجموعه‌ای از سرفصل‌های ارائه شده توسط تاد هاوارد را فهرست کرده است.

 • هاوارد در مصاحبه‌ای با IGN، مبارزات سفینه‌های فضایی استارفیلد را دارای سرعت پایین توصیف کرد، و اشاره‌ای به بازی‌هایی مانند FTL و سری MechWarrior داشت.
 • هاوارد همچنین به نگرانی‌ها در مورد تعداد عظیم سیاره‌ها در بازی (1000) استارفیلد و میزان گیم‌پلی صیقلی که شامل آن می‌شود پرداخت. طبق گفته هاوارد، استارفیلد محتوای دست ساز بیشتری نسبت به سایر بازی‌های بتسدا خواهد داشت.
 • در طول نمایشگاه بازی توکیو، هاوارد به مخاطبان گفت که Starfield با بومی سازی کامل ژاپنی منتشر خواهد شد و بیش از 150000 خط گفتگو دارد. همانطور که نیبلیون در توییتر اشاره کرد، این تعداد خطوط بیش از دو برابر Skyrim است.
 • واشنگتن پست گفت استارفیلد به نوعی Skyrim در فضا است و مانند بازی‌های Skyrim و Fallout، به صورت اول شخص و سوم شخص قابل بازی خواهد بود. از نظر ساختار بازی شبیه اسکایریم است، گروه‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانید به آن‌ها ملحق شوید و واقعاً مسیر خود را بسازید.
 • در مصاحبه با گاردین هاوارد می‌گوید: «ما یک دهه درباره [استارفیلد] صحبت می‌کردیم، پنج، شش سال پیش شروع کردیم به روی کاغذ آوردن چیزها و توسعه فعال زمانی بود که کار روی Fallout 4 و محتوای اضافه آن را به پایان رساندیم.
 • در پاسخ به این سوال که آیا استارفیلد یک بازی علمی باورپذیر است، تاد هاوارد گفت که برای ما این‌طور است، اما Bethesda قطعاََ سرگرمی در بازی را بر دقت علمی اولویت می‌دهد. این یک سوال فریبنده است. استارفیلد یک بازی ویدیویی است. یک بازی ویدئویی علمی تخیلی سخت می‌تواند این باشد: تو در سرمای فضا می‌میری!
 • هاوارد در ویدئوی پرسش و پاسخ Bethesda که در بالا ذکر شد، سنگ‌های محک الهام‌بخش اصلی استارفیلد را معرفی کرد که قدمت آن‌ها به بیش از چهار دهه بازمی‌گردد. 1984 اپل II بازی فضایی شبیه‌سازی ​​SunDog و همچنین Traveler، یک نقش آفرینی علمی تخیلی قلم و کاغذ که برای اولین بار در سال 1977 منتشر شد.
 • تاد هاوارد برای تحقیق و الهام گرفتن از شرکت SpaceX ایلان ماسک بازدید کرده است.  همچنين طراح اصلی استارفیلد، ایستوان پلی به ایکس باکس وایر گفت، سبک هنری استارفیلد بین کارمندان و اعضای استودیو به عنوان «ناسا-پانک» توصیف می‌شود.

رئیس انتشارات Bethesda از ما می‌خواهد که فعالیت‌های جانبی Starfield را انجام دهیم

پیش از انتشار Starfield، پیت هاینز، رئیس انتشارات Bethesda، توصیه‌هایی را برای اولین تجربه کنندگان Starfield ارائه داد:

«یک توصیه من به مردم این است: فعالیت‌های خود را نادیده نگیرید.» هاینز در جریان پخش زنده Xbox (از طریق GamesRadar) گفت: «شاید حس کنید که بازی به شما چیزهای دور ریختنی می‌دهد، اما چیزهای شگفت‌انگیزی در آن وجود دارد که شبیه یک کوئست واقعی نیستند، اما شما را به مکان‌های شگفت‌انگیز و داستان‌های درگیر کننده می‌برند.»

بازی Starfield در Creation Engine 2 ساخته شده است

تریلر با عبارت “Alpha in-game footage | Creation Engine 2” روی صفحه شروع می‌شود. Bethesda تأیید کرد که Starfield اولین بازی است که در موتور جدید ساخته شده است. ما چیز زیادی در مورد Creation Engine 2 یا تفاوت آن با موتوری که Bethesda سال‌ها برای همه چیز از Skyrim گرفته تا Fallout 76 از آن استفاده کرده و به روز می‌کند نمی‌دانیم.

بازی Starfield از ماد پشتیبانی می‌کند

تاد هاوارد به طور غیرمستقیم گفته است که مانند نقش آفرینی‌های تک نفره قبلی بتزدا، Starfield از ماد پشتیبانی می‌کند.

هاوارد در سال 2021 در Reddit AMA گفت:

«برنامه ما [این است که] مانند بازی‌های قبلی‌مان پشتیبانی کامل از مادها داشته باشیم. جامعه مودینگ ما 20 سال است که با ما بوده است. ما کاری که آن‌ها انجام می‌دهند را دوست داریم و امیدواریم که افراد بیش‌تری بتوانند از این طریق صاحب شغل شوند.»

خب دوستان این هم از هر آنچه که باید درباره استارفیلد بدانید، نکته‌ای ماند که به آن اشاره نکرده باشیم؟ نظر شما در خصوص بازی انحصاری کنسولی ایکس باکس چیست؟ بازی استارفیلد موفق به جلب نظر منتقدان و گیمرها خواهد شد؟ پیش نمایش بازی مورد انتظار و جذاب را از ساویس‌گیم بخوانید. اگر مایل بودید کانال روبیکا، کانال تلگرام و صفحه‌ی اینستاگرام ساویس‌گیم را دنبال کنید. همچنین می‌توانید ویدیوهای گیم پلی بازی‌های مختلف را در کانال یوتیوب ساویس‌گیم تماشا کنید.

 

5 6 رای ها
رأی دهی به مقاله

رضا خلف چعباویمشاهده نوشته ها

Avatar for رضا خلف چعباوی

به نام خدا - سلام، رضا هستم؛ بالای 12 ساله که در این حوزه فعالیت می‌کنم. افتخار نویسندگی و سابقه‌ی مدیریت در سایت‌های بزرگ ایران رو دارم. مخلص همگی 🌹❤🌹 ایمیل کاری: [email protected]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها