اسرار و رمز و راز تریلر رونمایی Metal Gear Solid Delta: Snake Eater

اسرار و رمز و راز تریلر رونمایی Metal Gear Solid Delta: Snake Eater نکات مخفی تریلر متال گیر سالید 3 ریمیک

پس از شایعات و افشاگری‌های متعدد، بالأخره با رونمایی از Metal Gear Solid Delta: Snake Eater، چشممان روشن شد. درست است که بازی عدد ۳ را نخواهد داشت، اما به نظر می‌رسد که کونامی می‌خواهد با انتخاب نماد دلتا، تجربه گسترده‌تری ارائه دهد. در جریان پلی استیشن شوکیس 2023، که خلاصه‌ای از آن را می‌توانید در سایت مطالعه کنید، ویدیویی دریافت کردیم که کمتر از ۲ دقیقه بود و اطلاعات زیادی از بازی را به نمایش نمی‌گذاشت، به جز ظاهر شدن «Snake» به شکل بهبود یافته‌اش در پایان که در آن زمان خیلی‌ها را هیجان زده کرد، اما اگر به شما بگویم چیزهای زیادی وجود دارد که بسیاری از ما متوجه آن‌ها در آن تریلر کوتاه نشده‌ایم، باور می‌کنید؟ در ادامه با ما همراه شوید تا به اسرار و رمز و راز تریلر رونمایی Metal Gear Solid Delta: Snake Eater بپردازیم.

نوشتار مرتبط:  بررسی جزئیات و نکات قابل توجه متال گیر سالید 3 Metal Gear Solid 3 

در این گزارش شما را با برخی از مواردی که در تریلر رونمایی از بازی انحصاری پلی استیشن 5 متال گیر سالید 3 ریمیک Metal Gear Solid Delta: Snake Eater از چشم شما پنهان ماند آشنا خواهیم کرد. با ساویس‌گیم همراه شوید.

نوشتار مرتبط:  10 فرنچایز شاهکار پلی استیشن که باید برای PS5 احیا شوند 

طوطی سبز در حال پرواز همراه با قورباغه مرده

ظهور Shagohod در افق – اسرار و رمز و راز تریلر رونمایی Metal Gear Solid Delta: Snake Eater

شاگوهود اولین خودروی زرهی هسته‌ای در نوع خود است که توسط نیکولای استپانوویچ سوکولوف ساخته شده. این سلاح ویرانگر در بازی متال گیر سالید Metal Gear Solid ظاهر شد و در صحنه‌ای که پرنده در حال پرواز است می‌توان آن را مشاهده کرد و اگر بیشتر تمرکز کنیم تصویر واقعی نمایان می‌شود که همان صحنه بالگردهای حامل خودروی شاگود در حین انتقال به میدان نبرد است. این تصویر ممکن است برای برخی واضح نباشد، اما این نشانه واضحی از صحنه حمل سلاح شاگوهود توسط چهار هواپیما در افق است که به محل اسنیک نزدیک می‌شوند.

نوشتار مرتبط:  5 حقیقت از بازی متال گیر سالید 4 Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots که نمی‌دانید 

طوطی روی شانه پیرمرد تک تیرانداز اسرار و رمز و راز تریلر رونمایی Metal Gear Solid Delta: Snake Eater

طوطی سبز، او دوست the end است!

البته آنچه در این ویدئو بیشتر توجه ما را به خود جلب کرد آن طوطی سبز رنگ بود که طعمه خود را گرفت و به پرواز درآمد. شاید برخی تصور کنند که این طوطی فقط یک پرنده در طبیعت است، اما اگر به بازی اصلی رجوع کنید، به یاد خواهید آورد که طوطی در واقع دوست یکی از سخت‌ترین دشمنانی است که در بازی با آن روبرو خواهید شد.

بله، درست است، او دوست آن پیرمردی است که به او «end» یا the end می‌گویند، این طوطی هر بار که دشمنی به محل نزدیک می‌شود صاحب خود را از خواب عمیق بیدار می‌کند. در ادامه او تفنگ تک تیرانداز خود را می‌گیرد و آماده می‌شود تا تنها یک تیر به حریف خود روانه کند و او را بکشد.

نوشتار مرتبط:  چکیده‌ای از هنر هیدئو کوجیما در متال گیر سالید 

کروکودیل با دهان باز نزدیک برکه در جنگل اسرار و رمز و راز تریلر رونمایی Metal Gear Solid Delta: Snake Eater

تمساح‌ها و مارها وحشی‌تر می‌شوند

وقتی تریلر بازی شروع شد، صحنه برداشتن قورباغه مرده توسط طوطی که اکنون فهمیدیم دوست دشمن مرگبار ما «the end» است را شاهد بودیم و در حالی که پرنده در حال خوردن قورباغه روی درخت بود یک مار به آن حمله کرد و سپس مار با یک تمساح درگیر شد.

بله، مارها و تمساح‌ها یکی از مهم‌ترین عناصری هستند که در محیط دنیای اصلی بازی وجود داشتند، اما به نظر می‌رسد در Metal Gear Solid Delta: Snake Eater نسبت به بازی اصلی وحشی‌تر شده‌اند. زمانی بود که اسنیک به مار حمله می‌کرد تا از او به عنوان یک منبع غذایی تغذیه کند، اما در بازی متال گیر سالید 3 ریمیک به نظر می‌رسد که او یک دشمن خطرناک خواهد بود که قبل از اینکه او را به غذا تبدیل کنید به شدت به شما حمله می‌کند یا ممکن است حتی شما وعده غذایی او باشید!

نوشتار مرتبط:  100 نقل قول برتر بازی‌های ویدیویی در طول تاریخ 

مورچه‌ها در حال خوردن قورباغه قرمز سمی مرده اسرار و رمز و راز تریلر رونمایی Metal Gear Solid Delta: Snake Eater

صحنه قورباغه مرده در ابتدای تریلر چه مفهومی داشت؟

در اینجا اشاره پنهان به دومین آنتاگونیست صورت گرفته و دمو جالب Metal Gear Solid Delta: Snake Eater به زیبایی به آن پرداخته است. این قورباغه گونه‌ای سمی بوده و اشاره‌ای ظریف به دومین دشمن بازی اصلی که «Fear» نام دارد، است.

این شخصیت در بازی اصلی تیرهای سمی را به طرف حریف شلیک می‌کرد و او را از بین می‌برد در حالی که دارای زبان درازی شبیه به زبان مار بود. به نظر می‌رسد که این اشاره در اولین نمایش، نشانه روشنی از بازگشت Fear باشد و این بار مبارزه با او شدیدتر خواهد بود.

نوشتار مرتبط:  بهترین بازی‌های داستانی 

مار غول پیکر در حال مبارزه با کروکودیل در دریاچه متلاطم اسرار و رمز و راز تریلر رونمایی Metal Gear Solid Delta: Snake Eater

زنجیره غذایی در Metal Gear Solid Delta: Snake Eater

شروع ویدیو مرموز و گیج کننده بود، به طوری که گروهی از مورچه‌ها ظاهر شدند که به سمت آن قورباغه مرده می‌رفتند، قورباغه‌ای که توسط آن پرنده ربوده شد و توسط آن مار مورد حمله قرار گرفت، ماری که خود توسط یک تمساح مورد حمله قرار گرفت. این یک زنجیره غذایی واقعی است. هرم غذایی که در رأس آن انسان قرار دارد.

مورچه قرمز از نمای نزدیک در جنگل

این عمیق‌ترین اشاره در نمایش بود که با کوچکترین موجود یعنی مورچه‌ها شروع می‌شود و با ظاهر شدن اسنیک که نماینده انسان‌ها در بالای هرم غذایی است به پایان می‌رسد.

نوشتار مرتبط:  5 بازی برتر مخفی کاری 

طوطی سبز در حال نزدیک شدن به حصار الکتریکی اسرار و رمز و راز تریلر رونمایی Metal Gear Solid Delta: Snake Eater

حصار الکتریکی – اسرار و رمز و راز تریلر رونمایی Metal Gear Solid Delta: Snake Eater

یکی از عناصری که در بازی اصلی نوعی مانع بر سر راه Snake بود، حصاری است که همیشه به دنبال شکافی در آن بودیم یا با چرخش یا پریدن از روی شاخه‌های درختان سعی در عبور از آن داشتیم. در بازی جدید Metal Gear Solid Delta: Snake Eater، حصار به زیبایی بازطراحی شده است و به دلیل جریان الکتریکی متصل به آن، آن را حتی خطرناک‌تر کرده است.

هنگامی که آن پرنده با برداشتن لاشه قورباغه پرواز می‌کند، متوجه می‌شویم که از سوراخی که در آن ایجاد شده است، به حصار الکتریکی نفوذ می‌کند، که اشاره‌ای به این است که Snake برای نفوذ و رفتن به پشت خطوط دشمن سعی در جستجوی منافذ مشابه خواهد داشت.

نوشتار مرتبط:  بیوگرافی هیدئو کوجیما خالق متال گیر سالید و دث استرندینگ 

اسنیک استطار کرده در باتلاق صورت گلی اسرار و رمز و راز تریلر رونمایی Metal Gear Solid Delta: Snake Eater

Metal Gear Solid Delta: Snake Eater Tiger Stealth Suit

اگر چشمان تیز بین و صفحه نمایش با وضوح بالا دارید، می‌توانید متوجه شوید که Snake وقتی از تاریکی ظاهر شد، لباس Tiger Stripes را پوشیده بود که یکی از لباس‌هایی است که باید در بازی اصلی به ترتیب برای استفاده از آن در یکی از مأموریت‌ها قفل آن را باز کنید، چرا که به شما کمک می‌کند با ادغام شدن با محیط اطراف از دید دشمنان پنهان شوید.

نوشتار مرتبط:  بهترین استودیوهای بازیسازی که سونی باید بخرد 

نماد دلتا درخشش نور خورشید از میان شاخ و برگ درختان جنگل

نماد دلتا در Metal Gear Solid Delta: Snake Eater – نکات مخفی متال گیر سالید 3 ریمیک

اگرچه بازی در واقع ریمیک متال گیر سالید 3 است، اما کونامی عدد ۳ را به نماد مثلثی دلتا تغییر داده. شاید کمی مبهم باشد اما به نظر می‌رسد به یکی از المان‌های بازی یعنی دلتا فورس آمریکا اشاره دارد که نقشی در داستان بازی خواهد داشت. همچنین فراموش نکنید که فرمانده روی کمپبل که در یکی از صحنه‌های قبلی بازی حضور داشت، یکی از اعضای سابق دلتا فورس است.

گلبرگ‌های سرخ تریلر متال گیر سالید دلتا

در نهایت اگر به بخش پایانی تریلر دقت کنیم و زمانی که نماد دلتا ظاهر می‌شود، آنگاه شروع به محو شدن می‌کند و به برگ‌های گل تبدیل می‌شود و در اینجا به نکته دیگری و تأثیرگذار در بازی اصلی می‌رسیم، یعنی جایی که نبرد نهایی رخ می‌دهد من نمی‌خواهم زیاد در مورد آن صحبت کنم. چرا که اگر بازی را تجربه نکرده باشید مزه داستان برایتان از بین خواهد رفت.

اینها برخی از نکاتی هستند که در نخستین رونمایی از بازی Metal Gear Solid Delta: Snake Eater از شما پنهان مانده‌اند و امیدواریم نظرات خود را در مورد آن‌ها به اشتراک بگذارید و اگر به برخی از آن‌ها توجه کرده‌اید یا موارد دیگری وجود دارند که ما متوجه آن‌ها نشدیم، می‌توانید آن‌ها را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید. مقالات بازی ساویس‌گیم را از دست ندهید. اگر مایل بودید کانال روبیکا، کانال تلگرام و صفحه‌ی اینستاگرام ساویس‌گیم را دنبال کنید. همچنین می‌توانید ویدیوهای گیم پلی بازی‌های مختلف را در کانال یوتیوب ساویس‌گیم تماشا کنید.

 

5 3 رای ها
رأی دهی به مقاله

رضا خلف چعباویمشاهده نوشته ها

Avatar for رضا خلف چعباوی

به نام خدا - سلام، رضام. ایمیل کاری: khc.reza@gmail.com

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها