بررسی بازی Sea of ​​Stars

بررسی بازی Sea of ​​Stars شخصیت‌های بازی پیکسلی با چوب جادویی درون دریاچه

امسال شاهد انتشار عناوین به تعویق افتاده زیادی بودیم، بازی‌هایی که روند توسعه برخی از آن‌ها نزدیک به ۹ سال طول کشید و برخی دیگر پس از ۲۰ سال از اولین معرفی روانه بازار شدند. سرانجام بازی مورد انتظار Sea of ​​Stars از استودیو بازیسازی Sabotage نیز منتشر شد. عنوانی که قرار بود سال گذشته منتشر شود تا اینکه به امسال موکول شد! در ادامه با ساویس‌گیم همراه شوید تا به بررسی بازی Sea of ​​Stars بپردازیم.

نوشتار مرتبط:  چرا تجربه Octopath Traveler 2 برای طرفداران نقش آفرینی ضروری است 

بازی Sea of ​​Stars عنوانی جاه طلبانه است که ویژگی‌های بسیاری از عناوین کلاسیک را گرد هم می‌آورد تا آن‌ها را در قالب یک معجون گوارا به خورد مخاطب دهد. معجونی که نام آن به عنوان استعاره‌ای از بازی‌های نمادینی که در ایجاد این اثر هنری نقش داشته‌اند، خودنمایی می‌کند. «دریای ستارگان»، چه اسم با مسمایی.

روایت داستان جذاب بازی بر عهده کسی است که شاهد اتفاقات زیادی در طول زندگی خود بوده، داستان درباره دو کودک است که تولد آن‌ها مصادف با دوره انقلاب به نام «Solistice» بوده، کودکانی که مطابق پیش گویی‌ها آخرین بازمانده از سلسله جنگجویان سولستایس Solistice Warriors خواهند بود. سرنوشت آن‌ها به پایان دادن به یک نبرد سهمگین که برای چندین دهه به طول انجامیده گره خورده است!

دوره سولیسیس یا درازگان، تناوب خورشید بین فصل زمستان و تابستان است و هنگامی که کودکی در آن دوره از سال متولد می‌شود، در ازای آن، توانایی کنترل نوع خاصی از «جادو» را به دست می‌آورد. سپس انتخاب می‌شود و به دقت آموزش می‌بیند تا بعداً به سلسله‌ای از جنگجویان بپیوندد!

ژست گرفتن جلوی کسوف والپیپر بازی بررسی بازی Sea of ​​Stars

وقایع با شروعی ساده و با دیالوگ‌های سطحی آغاز می‌شوند که در آن وارد ماجرایی می‌شوید که شما را به گذشته دو کودک به نام‌های «زله و والره» می‌برد، کودکانی که به عنوان آخرین بازماندگان سلسله جنگجو از نردبان زندگی بالا می‌روند. آن‌ها این کار را با جاه طلبی و این امید که بتوانند قدرت‌های «خورشید و ماه» را با هم ترکیب کنند و به اصطلاح «جادوی کسوف» را انجام دهند!

آن‌ها تنها نیرویی هستند که می‌توانند در برابر کیمیاگر «The Fleshmancer» پس از خلق موجوداتی که در سراسر جهان ویرانی به بار می‌آورند، بایستند. مأموریت «Solistic Warriors» شکست اهریمنان و بازگرداندن صلح در جهان است. داستان در ساختار ساده است و از اصل «خیر و شر» برای نجات جهان از خطر قریب الوقوع پیروی می‌کند. از ویژگی‌های آن «سادگی» در ارائه و پرهیز از ادای دیالوگ‌های غنی و پیچیده است. اما حضور شخصیت‌های برجسته باعث شد تا طرح آن به گونه‌ای ارائه شود که شما را تا انتها مشتاق نگه می‌دارد، مشتاق و کنجکاو که چه شگفتی‌هایی در انتظارتان خواهد بود. بازی Sea of Stars با میان پرده‌های سینمایی فوق‌العاده‌ای آمیخته شده است که زیبایی‌شناسی طراحی هنری آن را منعکس می‌کنند، کات سین‌هایی که «اثرانگشت» منحصربه‌فردی را به تجربه نهایی اضافه می‌کنند و آن را از بقیه عناوین هم سبک متمایز می‌سازند.

رد شدن از کنار اژدهای قرمز خفته

بازی Sea of ​​Star یکی از زیباترین گرافیک‌های هنری را در بین عناوین Pixel Art ارائه می‌دهد. گشت و گذار در دنیایی خیره کننده توأم با زیبایی و پر از جزئیات در تمام زوایای آن واقعاً لذت‌بخش است. این نقش آفرینی دلفریب به لطف تنوع بسیار زیاد در محیط‌های خود و طراحی‌های محسور کننده در هر صحنه، عاشق شدن در همان نگاه اول را آسان می‌کند!

بازی Sea of ​​Stars نه تنها بر زیبایی‌شناسی تمرکز دارد، بلکه تلاش فراوانی برای طراحی دنیای خود به روشی روان انجام داده است و همیشه هنگام کشف و کاوش آن به شما پاداش می‌دهد. چه با استفاده از روش‌های نوآورانه برای حرکت از یک منطقه به منطقه دیگر، چه برای باز کردن مسیرهای کوتاهی که روند کاوش در جهان آن را تسهیل می‌کنند.

بازی Sea of Stars همچنین تنوع زیادی در رویدادهای جانبی را فراهم می‌کند و شامل بسیاری از پازل‌های نوآورانه در سراسر جهان خود است! هر زمان که از یک منطقه جدید بازدید می‌کنید، متوجه می‌شوید که پازل‌ها نیز رویکرد جدیدی را در طراحی خود اتخاذ کرده‌اند، رویکردی که در ارتباط نزدیک با دنیای خود و با استفاده از ویژگی‌های هر محیط در نحوه تعامل شما با آن به تصویر کشیده می‌شود. با وجود زیبایی جهان و محتوای خوب آن برای اکتشاف، فقدان یک مینی مپ که شما را در مسیر درست هدایت کند، مانع بزرگی در هنگام جستجوی مکان مأموریت بعدی خواهد شد و حتی اگر بخواهید برای کاوش به برخی مکان‌های قبلی بازگردید، کار آسانی نخواهید داشت. مگر این‌که جهان شگفت‌انگیز بازی را از بر کرده باشید، در غیراینصورت سردرگم خواهید شد!

مبارزه کنار ساحل با هیولای ماهی مانند

بازی Sea of ​​Stars عناصر زیادی را در گیم پلی و مکانیک‌های خود از نمادهای کلاسیک Retro الهام گرفته است، به ویژه بازی شاهکار Chrono Trigger محصول ۱۹۹۵، به نظر می‌رسد که بازی در پی احیای گروهی از تجربیات کلاسیک با یک شخصیت مدرن است، نامه‌ای عاشقانه به گیمرهای نسل قدیم و جدید.

گیم پلی مانند داستان بازی از اصل «سادگی» استفاده می‌کند و سعی نمی‌کند با تجربیات مشابه عناوین هم سبک خود با ارائه عناصر پیچیده نقش آفرینی یا سختی طاقت فرسا در مبارزه با دشمنان رقابت کند و در تلاش است تا تجربه‌ای لذت بخش و «متعادل» را ارائه دهد. تجربه‌ای که از همه با آغوش باز استقبال می‌کند، چه بازیکنان جدید و چه حتی بازیکنان قدیمی.

با این حال، علیرغم تنوع خوب دشمنان و باس‌ها، طراحی مبارزات تا حدودی سطحی انجام شده است. Sea of Stars با تمرکز بر جذب دسته‌ای از بازیکنان «جدید»، در عوض، تجربه‌ای از نبرد را ارائه می‌کند که به اندازه کافی توانایی‌های شما را به چالش نمی‌کشد! طوری که حتی ممکن است حتی پس از شکست دادن باس‌ها، به سختی احساس «موفقیت» را برای شما به ارمغان بیاورد… البته این جدای از ارائه پاداش برای کشف یک «استراتژی» رزمی جدید در طول نبردها یا اهدای پاداش‌های رضایت‌بخش به غیر از EXP در ادامه مسیر است. اتکای شدید به عامل «سادگی» در تجربه‌اش، آن را به یک شمشیر دولبه تبدیل کرده است، Sea of Stars در حالی که می‌توانست تجربه‌ای «مفرح» ارائه دهد که عناوین نسل گذشته را به یادها آورد، در عوض با نبردهای فراموش شدنی کار را خراب کرده است!

مبارزه داخل سیاه چال بررسی بازی Sea of ​​Stars

شما در Sea of Stars با یک جوخه متشکل از ۳ شخصیت اصلی که بعداً می‌توان تعداد آن‌ها را «افزایش» داد، با یک بسته خوب از توانایی‌ها و سلاح‌ها که شما را قادر به دستیابی به استراتژی‌های مختلف مبارزه می‌کند و برای مدت طولانی در تجربه نبردهای سرگرم کننده غوطه‌ور نگه می‌دارد، راه خود را ادامه خواهید داد.

گیم پلی بازی بر اساس پیشرفت تیمی است، به این معنی که پس از رسیدن به سطح مشخصی از EXP، به طور همزمان تمام شخصیت‌های خود را ارتقاء می‌دهید. این امر فرآیند دست و پا گیر «سفارشی سازی» را که ممکن است برخی از تازه واردان با آن مواجه شوند تسهیل کرده است، اما در برابر برای گیمرهای حرفه‌ای با محدودیت‌های زیادی در آزادی «سفارشی کردن» هر شخصیت به طور جداگانه همراه است.

با وجود «محدودیت‌های» که ممکن است با روند کلی در طراحی «ساده‌شده» بازی همخوانی داشته باشد، Sea of Stars با مشکل دیگری در رابطه با تعادل توانایی‌های «ویژه» شخصیت‌ها مواجه است. به عنوان مثال در بسیاری از موارد شما بسیاری از شخصیت‌ها را خواهید یافت که دارای ویژگی شفا بخشی هستند! این با طیف گسترده‌ای از راه‌ها برای بازیابی نقاط سلامتی شما ترکیب شده است که باعث می‌شود به راحتی استفاده از برخی توانایی‌ها را در ازای برخی دیگر کنار بگذاریم و به مرور زمان بی‌فایده شوند!

کمپ کردن در جنگل

در زمینه تجربه شنیداری متأسفانه بازی Sea of ​​Stars فاقد تنوع کافی در انتخاب‌های موسیقایی خود است. به جای اختصاص یک تم موسیقایی منحصر به فرد برای مبارزات و باس‌های مختلف، متوجه می‌شوید که بازی در طول تجربه بیش از حد آهنگ‌های یکپارچه و یکنواخت را تکرار می‌کند!

سطح دشواری بازی‌های دارای مبارزات نوبتی Turn-based از عنوانی به عنوان دیگر متفاوت است. در حالی که ممکن است تجربه Ni no Kuni برای تازه واردان قابل تحمل باشد، در عوض با یک چالش سخت از جانب Octopath Traveler روبرو می‌شوید که همه توانایی‌های شما را تخلیه می‌کند! با این حال، این لزوماً به این معنی نیست که برنامه یا تلاشی برای جذب دسته‌های جدید از بازیکنان به سمت بازی‌های با مبارزات نوبتی وجود ندارد، برعکس، عناوین زیادی را خواهید یافت که فرصتی طلایی برای تجربه یک تجربه متعادل بین چالش و سرگرمی به شما ارائه می‌دهند! این همان چیزی است که تجربه Sea of ​​Stars به شما ارائه می‌دهد و از آن فرصت مناسبی برای ورود به عناوین «Turn-based» می‌سازد.

تحقق این امر به لطف ارائه آیتم‌های جانبی اضافی به نام «Relics» است که برای کنترل سطح دشواری کاربرد دارند، شما دلبخواه با کاهش آن می‌توانید روی داستان تمرکز کنید یا اگر از سهولت درگیری‌ها خسته شده‌اید، می‌توانید آن را بالا ببرید. اما اگر می‌خواهید در کل تجربه‌ای متعادل داشته باشید که به شما امکان می‌دهد توانایی‌های خود را به خوبی آزمایش کنید، توصیه نمی‌شود فهرست «Relics» را تغییر دهید یا پول خود را با خرید قطعات آن‌ها هدر دهید.

مبارزه در معدن بنفش

در نهایت بازی Sea of Stars موفق می‌شود به هدف خود یعنی احیای تجربیات قدیمی با رنگ و بویی جدید دست یابد و در عین حال با افزودن نکات هنری فوق العاده، خود را به شایستگی در میان بهترین عناوین «نقش آفرینی» این نسل قرار می‌دهد. بنابراین اگر عاشق بازی‌های نقش آفرینی پیکسلی هستید و دنبال عنوانی می‌گردید که تجربه‌ای لذت بخش و متعادل ارائه می‌دهد، Sea of Stars را از دست ندهید.

نقاط مثبت

 • طراحی هنری چشم نواز و غنی
 • داستان ساده و سر راست با روایت درگیر کننده
 • گیم پلی روان که تجربه را برای تازه‌واردان لذت بخش می‌کند

نقاط منفی

 • عملکرد ضعیف در زمینه موسیقی و صداگذاری
 • سادگی مبارزات ممکن است گیمرهای حرفه‌ای را دلزده کند
 • متعادل نبودن توانایی‌های همراهان که استفاده از بسیاری از ویژگی‌ها را بی فایده می‌کند

امتیاز ساویس‌گیم: 8.5 از 10

بازبینی تصویری

باس فایت غول سنگی بزرگ بررسی بازی Sea of ​​Stars

سادگی مبارزات ممکن است حس پیروزی را پس از شکست دادن باس‌ها منتقل نکند

نوشتار مرتبط:  بهترین دی ان اس نینتندو سوییچ 

شخصیت‌های بازی روی اژدهای قرمز در حال پرواز بر فراز ابرها بررسی بازی Sea of ​​Stars

طراحی چشم‌نواز بازی بدون شک توجه شما را جلب خواهد کرد

نوشتار مرتبط:  بررسی بازی Octopath Traveler 2 

شخصیت‌های پیکسلی Sea of ​​Stars روی صخره کنار آبشار

توانایی‌های مشابه در میان همراهان توی ذوق می‌زند

FINAL VERDICT

In the end, Sea of ​​Stars succeeds in its goal of reviving old experiences with a new flavor, while adding some great art touches, deservingly placing itself among the best “RPG” titles of this generation. So if you love pixel RPGs and are looking for a title that offers an enjoyable and balanced experience, don’t miss out on Sea of ​​Stars

:Pros

 • Eye-catching and rich artistic design
 • Simple and straightforward story with an engaging narrative
 • Smooth gameplay that makes the experience enjoyable for newcomers

:Cons

 • Poor music performance
 • The simplicity of the combat may discourage professional gamers
 • Unbalanced abilities of companions, which makes the use of many features useless

SavisGame Score: 8.5 out of 10

 

5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله

رضا خلف چعباویمشاهده نوشته ها

Avatar for رضا خلف چعباوی

به نام خدا - سلام، رضام. ایمیل کاری: khc.reza@gmail.com

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها