10 لحظه فراموش نشدنی لست اف اس

10 لحظه فراموش نشدنی لست اف اس کاور بازی the last of us جوئل و الی

لست اف اس The Last of Us یکی از پرفروش‌ترین فرنچایزهای سونی است که شامل دو بازی ویدیویی اصلی با بازسازی/ریمسترهای مختلف، مجموعه‌ای از کتاب‌های کمیک و یک سریال است. همه چیز در این فرنچایز باورنکردنی به انتشار موفقیت‌آمیز بازی اصلی The Last of Us در ۱۴ ژوئن ۲۰۱۳ بازمی‌گردد. برای جشن گرفتن دهمین سالگرد این ماجراجویی فوق العاده پسا آخرالزمانی، ما برخی از ماندگارترین و دلچسب‌ترین لحظات لست اف اس را فهرست کرده‌ایم و البته به بخش‌های دلخراش ماجراجویی جوئل و الی در آخرین بازمانده از ما نیز پرداخته‌ایم. بدون ترتیب خاصی، در اینجا 10 لحظه فراموش نشدنی لست اف اس را فهرست کرده‌ایم.

نوشتار مرتبط:  بررسی بازی لست اف اس 2 

جوئل در حال فرار با سارا در بازی لست اف اس

شیوع – 10 لحظه فراموش نشدنی لست اف اس

اولین لحظات بازی لست اف اس واقعاً لحن کلی آن را تعیین می‌کنند. جایی که ما اولین لحظات شیوع را می‌بینیم و با شکل کنونی تمدن و بشریت خداحافظی می‌کنیم.

ما برای اولین بار با جوئل و سارا در قالب لحظات آرام و دلنشین پدر و دختری آشنا می‌شویم تا زمانی که همه این‌ها با شیوع یک بیماری مختل می‌شود. این رخداد منجر به صحنه‌ای سنگین از جوئل، سارا و برادر جوئل تامی می‌شود که سعی می‌کنند فرار کنند زیرا هرج و مرج در اطراف آن‌ها در حال رخ دادن است. هرج و مرجی که در نهایت منجر به یک لحظه دلخراش می‌شود. جایی که سارا در نهایت در آغوش پدرش جوئل کشته می‌شود و می‌میرد. واقعه‌ای که به زیبایی قوس شخصیتی او را برای بقیه بازی تنظیم می‌کند و صحنه را برای رابطه او با الی تنظیم می‌کند.

نوشتار مرتبط:  35 حفره داستانی در لست اف اس 2 The Last of Us Part 2 که نمی‌دانستید 

سارا در آغوش جوئل لست اف اس 10 لحظه فراموش نشدنی لست اف اس

مرگ سارا

هرکسی که لست اف اس The Last of Us را بازی کرده باشد، قلب او برای همیشه از صحنه شدیداً احساسی و دلخراش مرگ سارا در حین پیش درآمد داستان، خواهد شکست. علیرغم اینکه سارا یک شخصیت فرعی در بازی بود و زمان کوتاهی برای خودنمایی و جا افتادن داشت، سرنوشت او با تحت کنترل گرفتن آن توسط بازیکن به عنوان یک شخصیت قابل بازی در افتتاحیه تأثیرگذارتر شد و به گیمرها فرصتی داد تا شیفته شخصیت او به عنوان دختر شیرین و معصوم جوئل شوند.

پس از گذراندن زمانی اندک در قالب سارا و مشاهده رابطه دوست داشتنی و در عین حال بسیار محبت‌آمیز و نزدیک او با جوئل، اکثر گیمرها علاقه ویژه‌ای به سارا به عنوان یک شخصیت فرعی پیدا کردند. اما به طرز غم انگیزی، درست زمانی که متوجه شدید به شخصیت او علاقه‌مند شده‌اید، او به طرز وحشیانه‌ای از جهان بازی حذف شده و در حالی که سعی می‌کند از روز شیوع بیماری فرار کند توسط یک سرباز کشته می‌شود. رخدادی که افتتاحیه بازی را با یک واقعه ویرانگر به پایان می‌رساند.

نوشتار مرتبط:  15 لحظه‌ی طلایی در بازی لست اف اس 2 که شایسته توجه‌اند 

جوئل در حال آموزش تیراندازی به الی

جوئل بالأخره راضی می‌شود که استفاده از سلاح را به الی آموزش دهد

الی بیشتر سفر خود را با جوئل می‌گذراند و مدام به وی اصرار می‌کند تا به او اجازه استفاده از اسلحه را بدهد، اما هر بار با پاسخی سرسختانه مواجه می‌شود. درست است که الی هنوز یک بچه است و ممکن است اسلحه برای او خطرناک باشد، اما هر چه او و جوئل بیشتر پیش می‌رفتند، با تهدیدهای بیشتری مواجه می‌شدند.

به همین دلیل، اصرارهای الی چندان هم غیرمنطقی به نظر نمی‌رسید و در نهایت، در یک لحظه بسیار خاص و تأثیرگذار، جوئل مسئولیت کار با اسلحه و دفاع از خودش در نبرد را به الی واگذار می‌کند. علاوه بر این، پس از پایان این مبارزه، او اولین تپانچه را به الی هدیه می‌دهد و به او یاد می‌دهد که چگونه از آن استفاده کند، این دو لحظه بسیار تعیین کننده‌ای را به اشتراک می‌گذارند که به ایجاد استحکام پیوند و اعتماد آن‌ها به یکدیگر کمک می‌کند.

نوشتار مرتبط:  مقایسه لست اف اس با لست اف اس پارت 2 

الی و رایلی ناراحت

عفونت رایلی و الی – 10 لحظه فراموش نشدنی لست اف اس

به شکل کاملاً کلاسیک، غم انگیز و به سبک The Last of Us، متأسفانه شادی الی و رایلی بسیار کوتاه و زودگذر بود. تنها یک لحظه کوتاه پس از اینکه آن‌ها لحظات خوشی را در ساختمان متروکه و فروشگاه‌های اسباب بازی می‌گذرانند و به نظر می‌رسد که همه چیز ایده‌آل است، آن‌ها با افراد آلوده مواجه می‌شوند و مجبور می‌شوند فوراً از مرکز خرید فرار کنند. با این حال، هیچ یک از آن‌ها بدون آسیب جان سالم به در نمی‌برند و هر دو در یک پیچش داستانی غم انگیز توسط افراد آلوده گاز گرفته می‌شوند.

این دو نوجوان تصمیم سختی را می‌گیرند، اینکه تا زمانی که ممکن است کنار هم باشند، تا زمانی که به هیولاهای قارچی تبدیل شوند و عقل خود را به شیوه‌ای شاعرانه از دست بدهند. البته، الی از مصونیت خود بی‌خبر است، به این معنی که در حالی که رایلی در نهایت تسلیم عفونت می‌شود، اما الی جان سالم به در می‌برد و وظیفه وحشتناک کشتن رایلی آلوده به گردن او می‌افتد.

نوشتار مرتبط:  چرا طرفداران پلی استیشن حتی تحمل اسم لست اف اس 2 The Last of Us Part 2 را ندارند؟ 

جوئل در حال بحث با الی

بحث جوئل و الی – «تو نمی‌دونی فقدان یعنی چی»

بازی The Last of Us چندین نقل قول به یادماندنی دارد که در سرتاسر آن گفته شده است، اما هیچ کدام به اندازه «تو نمی‌دونی فقدان یعنی چی» که جوئل خطاب به الی می‌گوید نمادین نیستند. این خط دیالوگ در طول یک مشاجره بین آن دو اتفاق می‌افتد، درست پس از اینکه الی با جوئل در مورد ناتوانی او برای مقابله با آسیب ناشی از فقدان سارا و این واقعیت که آن‌ها واقعاً شروع به مراقبت از یکدیگر در پیوندی شبیه پدر و دختری کرده‌اند روبرو می‌شود.

در حالی که واکنش جوئل به صحبت‌های الی در این بحث کاملاً تند و احساسی است، اما در نهایت این یک زنگ بیدارباش بزرگ برای او و رویدادی است که باعث می‌شود نظرش را در مورد ترک الی با تامی تغییر دهد و در نهایت به خودش اجازه دهد نشان دهد که او واقعاً به او اهمیت می‌دهد.

نوشتار مرتبط:  5 دلیل برای غیرمنطقی بودن داستان لست اف اس 2 

هنری و سم لست اف اس

مرگ هنری و سم

اگر لست اف اس چیزی در خط داستانی خود کم داشته باشد، مطمئناً آن چیز مرگ شخصیت‌ها آن هم به شکل دلخراش نیست. هنری و سم دو شخصیتی هستند که جوئل و الی در طول سفرشان در شهر پیتسبورگ با آن‌ها دوست می‌شوند، شهر پیتسبورگ که به طور کامل توسط یک شورش سرنگون شده و اکنون توسط گروه خطرناکی به نام شکارچیان رهبری می‌شود.

پس از گذراندن مدتی با هم در طول فرار بزرگ خود و در حالی که به سختی از Infectedها فرار کردند، گروه چهار نفره شب را استراحت می‌کنند و الی اولین دوستی خود در بازی را با سم آغاز می‌کند و جوئل شروع به گرم گرفتن با هنری می‌کند.

متأسفانه، صبح روز بعد مشخص شد که سم گاز گرفته شده و یک شبه آلوده شده است. هنری برای نجات جان الی به برادر خود شلیک می‌کند و سپس در یک لحظه غم و اندوه و ناباوری نسبت به کاری که انجام داده بود، اسلحه را می‌گیرد و درست در مقابل الی و جوئل به زندگی خود پایان می‌دهد. این یک صحنه بسیار تاریک و دلهره‌آور است و من شخصاً می‌توانم فریاد وحشت الی را به وضوح حتی سال‌ها بعد به خاطر بیاورم.

نوشتار مرتبط:  چرا داستان لست اف اس 2 سطحی است 

الی در حال نوازش زرافه در لست اف اس

صحنه زرافه – 10 لحظه فراموش نشدنی لست اف اس

علیرغم اینکه لست اف اس یک بازی بسیار تاریک و پر از خشونت و مرگ است، اما زیبایی منحصر به فردی در داستان دارد که در چندین موقعیت گرم و تأثیرگذار به نمایش درآمده است. مهم‌ترین این رویدادها زمانی است که الی و جوئل در راه رفتن به پایگاه فایرفلای با یک زرافه زنده برخورد می‌کنند، جوئل حتی به الی کمک می‌کند تا غول مهربان را تغذیه و نوازش کند و پیوند آن‌ها را با هم تقویت کند. این لحظه برای الی بسیار مهم است و عشق او به زرافه‌ها را شکل می‌دهد. عشقی که او همچنان تا بزرگسالی با خود همراه می‌کند، همانطور که در قالب نقاشی‌های دفترچه و نوشته‌های مختلف در لست اف اس 2 نشان داده شده است.

نوشتار مرتبط:  لست اف اس 2 The Last of Us Part II پرافتخارترین بازی تاریخ یا منفورترین؟ 

الی با چهره ای خون آلود و ناراحت 10 لحظه فراموش نشدنی لست اف اس

زخمی شدن جوئل و مرگ دیوید

هیچ راهی برای توصیف این صحنه جز استفاده از کلمه «وحشتناک» وجود ندارد. پس از اینکه بازمانده دیگری به شدت جوئل را زخمی می‌کند، الی مجبور می‌شود عمیقاً به تکاپو بیفتد و از فلسفه رایلی الهام بگیرد و به دنبال یافتن غذا و دارو برای بازگرداندن جوئل روی پاهای خود می‌رود. با این حال، پس از مواجهه با مردی به نام دیوید، الی خود را در یک اجتماع آدمخواران گرفتار می‌یابد و با خطر جدی ناشی از نیات بد دیوید مواجه می‌شود.

در این بین، جوئل موفق شده از زخم‌هایش بهبود یابد و می‌داند که وقتی نمی‌تواند الی را پیدا کند، یعنی مشکلی پیش آمده است، بنابراین شروع به ردیابی او می‌کند. پس از شروع یک مبارزه فاجعه بار و تلاش دیوید برای حمله به الی و کشتن او در حین فرار از ساختمان در حال سوختن، الی وارد حالت ترس و نفرت خالص و آدرنالین ناشی از آن می‌شود و بارها و بارها با قمه بدن بی جان دیوید را می‌کوبد تا اینکه جوئل او را پیدا می‌کند و مجبور می‌شود الی را که نوجوانی کاملاً آسیب دیده و شوکه شده است را از روی جنازه دیوید کنار بزند، او را در آغوش گرفته و با همان کلماتی که یک بار به سارا گفت – «نگران نباش، دختر جون» او را آرام کند.

نوشتار مرتبط:  چرا لست اف اس 2 هنوز به سودآوری نرسیده است؟ 

الی با لباس بیمارستان در آغوش جوئل پایان لست اف اس 10 لحظه فراموش نشدنی لست اف اس

جوئل الی را نجات می‌دهد و فایرفلای‌ها را می‌کشد

جوئل پس از مدت‌ها تلاش برای اجتناب از وابستگی به الی، سرانجام به سطح عمیق مراقبت از نوجوان اذعان می‌کند، حتی با او خیال‌پردازی می‌کند که بعد از اینکه فایرفلای آزمایش خود را روی او تمام کردند، چه کاری انجام خواهند داد. متأسفانه، الی از آغوش جوئل جدا می‌شود و مستقیماً تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد و مارلین خبر می‌دهد که جراحی او را خواهد کشت.

جوئل نمی‌تواند بپذیرد که یک دختر دیگرش را به واسطه این بیماری لعنتی از دست بدهد و وارد حالت جنون می‌شود. گویی برای دقایقی روح کریتوس وارد کالبد جوئل می‌شود و تمام ساختمان فایرفلای را با تمام افرادش به آتش می‌کشد. او حتی به مارلین و جراحانی که بعداً مشخص شد یکی از آن‌ها پدر ابی بوده است هم رحم نمی‌کند.

اکثر افرادی که این بازی را تا کنون بازی کرده‌اند، بدون شک می‌توانند موافق باشند که این صحنه اگر نگوییم قدرتمندترین، دست کم یکی از قدرتمندترین بخش‌های بازی است، چه از لحاظ سینماتیک و چه در زمینه تجربه گیم پلی. وقتی نقش جوئل را بازی می‌کردم و در حالی که الی در آغوشم بود از بیمارستان عبور می‌کردم، تنش و آدرنالین را کاملاً احساس می‌کردم و به شدت روی این موضوع تمرکز می‌کردم که چیزی را خراب نکنم یا خودمان را به کشتن ندهم. این صحنه آنقدر گیرا بود که انگار خودم واقعاً در آن لحظه زندگی می‌کردم و از نظر من این مرحله یکی از ماندگارترین لحظات در تمام دوران است.

نوشتار مرتبط:  سیستم مورد نیاز لست اف اس 

جوئل با چهره‌ای بهت زده و مغموم در حال نگاه کردن به الی 10 لحظه فراموش نشدنی لست اف اس

جوئل درباره رویدادهای بیمارستان به الی دروغ می‌گوید

پایان‌بندی و اختتامیه بازی فوق العاده تلخ است و یک احساس عاطفی قوی از آرامش و شادی را با احساسات سنگین و تراژدی حقایق پنهان شده ترکیب می‌کند و دقیقاً به همین دلیل است که بسیار به یاد ماندنی شده. در طول این صحنه، الی از خواب بیدار می‌شود و از جوئل در مورد اتفاقاتی که در بیمارستان رخ داده است سؤال می‌کند. جوئل که نمی‌خواهد الی بیش از این احساس گناه یا بی مصرف بودن کند، به سادگی به او می‌گوید که آن‌ها بسیاری از بازماندگان و افراد ایمن دیگر را شناسایی کرده‌اند. اما متأسفانه، هیچ یک از آزمایش‌ها نتوانستند درمانی برای این بیماری ایجاد کنند.

الی مردد است و از جوئل می‌خواهد که به او قول دهد که حقیقت را می‌گوید، که او هم انجام می‌دهد. از یک طرف، شادی زیادی در بقای الی و فرصت زندگی برای او و جوئل در جکسون در آینده وجود دارد. اما متأسفانه، انتخاب جوئل برای دروغ گفتن بدون شک احساس گناه را در پس‌زمینه باقی می‌گذارد و روابط آن‌ها را بیشتر تحت فشار قرار می‌دهد، به خصوص زمانی که الی در طی یک صحنه فلاش بک در لست اف اس 2 حقیقت را کشف می‌کند.

نوشتار مرتبط:  6 بازی که تغییرات آن‌ها مورد توجه گیمرها قرار نگرفت 

خب دوستان این هم از 10 لحظه فراموش نشدنی لست اف اس که به مناسبت 10 سالگی این فرنچایز برای شما فهرست کردیم. اما توجه کنید که ما مقالات فراوانی درباره the last of us داریم، بنابراین مطمئن شوید که آن‌ها را هم بررسی کرده‌اید و مطالعه آن‌ها را از دست ندهید. حال نوبت شما است که در بخش نظرات ماندگارترین لحظات خود در خلال تجربه لست اف اس را فهرست کنید. مقالات بازی ساویس‌گیم را از دست ندهید. اگر مایل بودید کانال روبیکا، کانال تلگرام و صفحه‌ی اینستاگرام ساویس‌گیم را دنبال کنید. همچنین می‌توانید ویدیوهای گیم پلی بازی‌های مختلف را در کانال یوتیوب ساویس‌گیم تماشا کنید.

نوشتار مرتبط:  خرید پلی استیشن 4 ارزش دارد؟ 

3.9 8 رای ها
رأی دهی به مقاله

رضا خلف چعباویمشاهده نوشته ها

Avatar for رضا خلف چعباوی

به نام خدا - سلام، رضا هستم؛ بالای 12 ساله که در این حوزه فعالیت می‌کنم. افتخار نویسندگی و سابقه‌ی مدیریت در سایت‌های بزرگ ایران رو دارم. مخلص همگی 🌹❤🌹 ایمیل کاری: [email protected]

اشتراک در
اطلاع از
guest
7 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها