رتبه‌بندی بهترین بازی‌های بتمن در تمام دوران: از تیمارستان آرکام تا شوالیه‌های گاتهام

رتبه‌بندی بهترین بازی‌های بتمن در تمام دوران: از تیمارستان آرکام تا شوالیه‌های گاتهام

زمانی بود که بتمن هر دو سال یکبار بازی جدیدی دریافت می‌کرد و فیلم شوالیه تاریکی در سراسر جهان به شدت مورد بحث بود.

می‌توان گفت که حضور این مجموعه تحت پرچم شرکت Rocksteady به ورود آن به عصر جدیدی از بازی‌های ابرقهرمانی که محبوبیت آن تا به امروز ادامه دارد، کمک کرد.

در واقع، اگر موفقیت عظیم اولین بازی قدرتمند این سری، Arkham Asylum، که مورد استقبال منتقدان و طرفداران بازی‌های ابرقهرمانی قرار گرفت و رتبه‌های عالی را کسب کرد، حاصل نمی‌شد، به احتمال زیاد Suicide Squad: Kill the Justice League شانس ساخته شدن هم پیدا نمی‌کرد، چرا که Arkham Asylum این سبک از بازی‌ها را به سبکی رایج و محبوب در زمان حاضر تبدیل کرد.

با این حال، بتمن در سال‌های اخیر جایگاهی فرعی در صنعت بازی‌های ویدئویی پیدا کرده است و هیچ خبر جدیدی حاکی از تغییر این موضوع در آینده نزدیک نیست.

بنابراین، اگر یک طرفدار ابرقهرمانان بخواهد شنل بروس وین را بپوشد، باید به گذشته نگاه کند تا بهترین بازی‌های بتمن را پیدا کند.

در مقاله امروز، در مورد بهترین این بازی‌ها به ترتیب از ضعیف‌ترین تا قوی‌ترین، بر اساس نظرات اکثریت طرفداران و کارشناسان این سری، صحبت خواهیم کرد.

5- شوالیه‌های گاتهام Gotham Knights

 • میانگین امتیازات: 67
 • دستگاه‌هایی که می‌توانید روی آن‌ها بازی را تجربه کنید: PC، Xbox Series X، Xbox Series S، PS5
 • تاریخ انتشار: اکتبر 2022

از نظر فنی، Gotham Knights به عنوان دومین بازی که پس از مرگ بروس وین اتفاق می‌افتد، بازی‌ای نیست که در درجه اول روی شخصیت بتمن تمرکز داشته باشد.

با وجود تمرکز روی سایر شخصیت‌های مشهور همراه یا مرتبط با او که قابل بازی هستند، سایه شوالیه تاریکی همچنان به شدت بر شهر گاتهام سایه می‌افکند، بر اساس اعمال و کارهایی که او برای شهر انجام داده و ارزش‌های والایی را که در دیگران کاشته است.

این قهرمانان، که شخصیت‌های قابل بازی هستند، Batgirl و Nightwing و Robin و Red Hood هستند و همه آنها ارتباط اساسی با بتمن دارند.

شرکت DC در طول 20 سال گذشته تمرکز زیادی روی خانواده خفاش در داستان‌های مصور داشته است و این ارتباط قلب تپنده بازی اکشن و ماجراجویی است که WB Games Montreal ارائه می‌دهد.

با وجود اینکه شوالیه تاریکی هنگام مبارزه به تنهایی در بازی‌ها و داستان‌های این سری، همه فن حریف است و برتری خود را در مبارزه، از جمله مخفی کاری و استفاده از عنصر غافلگیری، نشان می‌دهد، اما بروس وین بارها و بارها به دنبال جانشینی بود که بتواند مسئولیت محافظت از گاتهام را بر عهده بگیرد و بازی Gotham Knights این آرزوی دیرینه را برای او محقق می‌کند.

هر قهرمان در بازی به طور جداگانه و مستقل عمل می‌کند و همگی آنها درختان مهارت منحصر به فرد و سیستم‌های پیشرفت فردی خود را دارند.

داستان همچنین ترکیبی از طیف گسترده‌ای از شروران خطرناک‌تر در گاتهام مانند آقای فریز و هارلی کویین را به نمایش می‌گذارد، اما دنیای باز بازی که طولانی شده و پر از فعالیت‌های جانبی نسبتاً خسته‌کننده است، فقط باعث می‌شود تعداد ساعات بازی به طور خسته‌کننده‌ای طولانی شود.

همچنین در شهر گاتهام مکان‌های دیدنی و تحسین‌برانگیزی وجود دارد، اما به طور پراکنده در سراسر نقشه‌ای نسبتاً خالی و اغلب غیر الهام بخش پخش شده‌اند. این بازی همچنین حداکثر نرخ فریم را روی 30 فریم در ثانیه قفل کرده که ناامید کننده است.

بتمن ریشه‌های آرکام batman arkham Origins رتبه‌بندی بهترین بازی‌های بتمن در تمام دوران: از تیمارستان آرکام تا شوالیه‌های گاتهام

4- بتمن: ریشه‌های آرکام Batman Arkham Origins 

 • میانگین امتیازات: 76
 • دستگاه‌های که می‌توانید روی آن‌ها بازی را تجربه کنید: PS3، Xbox 360، PC، Wii U
 • تاریخ انتشار: اکتبر 2013

بازی Arkham Origins سزاوار عشق بیشتری است، زیرا این بازی با انتشاری ضعیف و ناامید کننده مواجه شد که انتقادات گسترده‌ای را از سوی طرفداران این سری و طرفداران بازی‌های ابرقهرمانی برانگیخت. همچنین نقشه شهر آرکام را به شکلی غیرمتعارف بازسازی کرد که تا حدودی مورد پسند بازیکنان قرار نگرفت.

می‌توان گفت که این بازی مجموعه‌ای از باس فایت‌های نه چندان جذاب را به بازیکنان ارائه می‌داد، حداقل در مقایسه با بازی‌های قبلی این سری. نسخه پیش‌درآمدی WB Games Montreal فاصله زیادی با کمال دارد، اما جزو ضعیف‌ترین عناوین سری Arkham هم نیست و می‌توانست مورد توجه بیش‌تری قرار بگیرد.

بتمن شوالیه آرکام batman arkham knight

3- بتمن: شوالیه آرکام Batman Arkham Knight

 • ميانگين امتیازات: 87
 • پلتفرم‌ها: PS4، Xbox One، PC
 • تاریخ انتشار: ژوئن 2015

بتمن: شوالیه آرکام دارای جنبه‌های برجسته‌ای از جمله دنیای فوق‌العاده دقیق بود که باعث می‌شد بازیکنان هنگام گشت و گذار در آن احساس ترس و وحشت کنند.

این بازی حال و هوای تاریک شهر گاتهام را به تصویر می‌کشید. اضافه شدن ماشین معروف شوالیه تاریکی به نام بت‌موبیل یکی از دلایل اصلی نفرت بسیاری از افراد از این بازی بود، زیرا تا حدودی در روند داستان بازی اختلال ایجاد کرد و تکرارهای غیرضروری را به آن اضافه کرد، اما در عین حال برای طرفداران رانندگی در گاتهام و استفاده از تکنیک‌های خاص شوالیه تاریکی بسیار خوب بود.

اگر قسمت‌هایی را که به وسیله نقلیه بت‌موبیل نیاز دارند کنار بگذاریم، بازی Arkham Knight از همه نظر شگفت‌انگیز است. Rocksteady تقریباً در بهبود سبک مبارزات Arkham به کمال رسیده بود و می‌توان گفت که این بازی بهترین بازی این سری در زمینه مبارزات تن به تن در خیابان‌ها بود. شهر نیز از نظر محتوای جذاب و دیدنی بسیار زیبا و متراکم بود و شامل مکان‌های دیدنی و برجسته‌ای بود. شوالیه تاریکی از طریق این تجربه، شخصیت قهرمان گاتهام را بیش از هر داستان مصوری به تصویر می‌کشد.

بتمن و جوکر بتمن تیمارستان آرکام batman arkham asylum رتبه‌بندی بهترین بازی‌های بتمن در تمام دوران: از تیمارستان آرکام تا شوالیه‌های گاتهام

2- بتمن: تیمارستان آرکام Batman Arkham Asylum 

 • میانگین امتیازات: 92
 • پلتفرم‌ها: PS3، PS4، macOS، PC، Xbox 360، Xbox One
 • تاریخ انتشار: آگوست 2009

بازی Arkham Asylum نخستین تجربه‌ی ایده‌آلی است که به لطف موفقیت بزرگ خود، کل سری Arkham را آغاز کرد و نسلی از بازی‌ها را الهام بخشید.

این بازی داستانی جذاب و گیرا داشت و فضای بازی حال و هوای شهر گاتهام را به شکلی به تصویر می‌کشید که طرفداران بتمن تا به حال ندیده بودند.

با وجود اینکه دنیای بازی به صورت اوپن ورد نبود و مانند قسمت‌های بعدی بخش بزرگی از شهر را پوشش نمی‌داد، طراحی دنیای آن به طور شگفت‌انگیزی آزادانه بود و به بازیکنان آنچه را که می‌خواستند در چنین تجربه‌ای ببینند و امتحان کنند، ارائه می‌داد.

بازی Batman: Arkham Asylum شامل مجموعه‌ای از شروران نمادین شناخته شده و تأثیرگذار مانند جوکر و ریدلر و بین و کیلر کراک و هارلی کویین و مترسک بود. موفقیت Asylum منبع الهام برای بازی‌های بعدی مانند Middle-earth: Shadow of Mordor شد.

بتمن آرخام سیتی batman arkham city

1- بتمن: شهر آرکام Batman Arkham City

 • امتیاز متاسکور: 96
 • پلتفرم‌ها: PS3، PC، Xbox One، PS4، Xbox 360، Wii U
 • تاریخ انتشار: اکتبر 2011

بتمن: شهر آرکام تقریباً یک شاهکار بی‌نقص است. طراحی و اندازه نقشه آن جهشی بزرگ در مقایسه با بازی عالی قبلی خود، Arkham Asylum بود.

Rocksteady Studios با این دنباله به دستاوردی نادر در دنیای بازی‌های ویدئویی دست یافت که تأثیر آن تا به امروز در این صنعت باقی مانده است، از جمله در زمینه ارائه مبارزات روان و هیجان‌انگیز، پیشرفت و گشت و گذار در دنیای اوپن ورد رضایت‌بخش برای بازیکنان، و داستانی که با قدرت شروع می‌شود و تا پایان سطح آن هرگز تنزل نمی‌یابد.

بازی‌های بعدی این سری سعی کردند مانند بتمن: شهر آرکام مکانیسم‌ها و ایده‌های جدیدی را ارائه دهند، اما هیچ‌کدام نتوانستند این کار را انجام دهند یا حتی به سبک گیم‌پلی نزدیک به کمال که این بازی به آن مشهور بود، دست پیدا کنند.

بنابراین، بهترین تجربه‌ای که می‌توان برای تجسم و بازی در نقش شوالیه تاریکی در یک بازی ویدئویی به دنبال آن بود، بدون شک از طریق Arkham City خواهد بود.

نتیجه‌گیری

حقیقت این است که قهرمان خیابانی گاتهام که تقریباً هر سال یک بازی جدید دریافت می‌کرد، نزدیک به یک دهه است که بازی انفرادی دریافت نکرده است، که باور نکردنی و بسیار ناامید کننده است.

در واقع، تقلیل نقش شوالیه تاریکی و قرار دادن او به عنوان یک شخصیت فرعی در بازی‌ها در برخی موارد، نیاز به تغییر دارد، زیرا طرفداران او شایسته بازی‌ای هستند که به طور خاص روی او تمرکز داشته باشد.

نظرات و دیدگاه‌های خود را با ما در میان بگذارید. به نظر شما کدام بازی بهترین بازی در تاریخ سری بازی‌های بتمن است؟ فکر می‌کنید Rocksteady تجربه‌ای جدید ارائه می‌دهد که آن را به سطح بالاتری ارتقا می‌دهد؟ مقالات بازی ساویس‌گیم را از دست ندهید. اگر مایل بودید کانال روبیکا، کانال تلگرام و صفحه‌ی اینستاگرام ساویس‌گیم را دنبال کنید. همچنین می‌توانید ویدیوهای گیم پلی بازی‌های مختلف را در کانال یوتیوب ساویس‌گیم تماشا کنید.

نکات برجسته:

 • بازی Batman: Arkham City به عنوان بهترین بازی در این سری شناخته می‌شود.
 • بازی Batman: Arkham Asylum نقطه شروعی ایده‌آل برای این سری بود.
 • بازی Batman: Arkham Knight دارای دنیایی بسیار دقیق و وسیع بود.
 • بازی Batman: Arkham Origins مورد استقبال منتقدان قرار نگرفت، اما در عین حال بازی خوبی بود.
 • بازی Gotham Knights آخرین بازی در این سری است که در سال 2022 منتشر شد.

 

بیشتر بخوانید:

بررسی بازی Gotham Knights

سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Gotham Knights

معرفی استودیوهای بازی‌سازی: راکستدی

بازی Batman: Arkham Knight در آپدیتی رایگان دو لباس جدید دریافت می‌کند

10 بازی برتر ابرقهرمانانه در تمام دوران

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها