چرا نیل دراکمن منفورترین بازیساز تاریخ است؟

چرا نیل دراکمن منفورترین بازیساز تاریخ است؟ Neil Druckmann کارگردان لست اف اس 2 مغرورانه بر مبل سیاه تکیه زده

اخیراً انتشار تصویر نیل دراکمن Neil Druckmann هنگام بازدید از کوجیما پروداکشنز حسابی خبرساز شده است و باری دیگر محبوبیت این بازیساز معلوم الحال را جهانی کرده است؛ تا جایی که برخی از کاربران از شدت منفور بودن این شخص در بین گیمرها و هنر دوستان متعجب شده‌اند. نیل دراکمن به عنوان یکی از سازندگان و دست اندرکاران بازی‌های محبوب و تحسین‌شده‌ای مانند Uncharted 2 و The Last of Us شناخته می‌شود. با این حال، او در سال‌های اخیر به یکی از منفورترین چهره‌های صنعت بازی‌های ویدیویی تبدیل شده است.

چرا نیل دراکمن منفورترین بازیساز تاریخ است؟

دلایل متعددی برای این موضوع وجود دارد:

توییتی با عکس نیل دراکمن در کوجیما پروداکشنز و صحبت درباره علت منفور بودن سازنده لست اف اس 2

فهمیدن علت منفور بودن نیل دراکمن چندان سخت نیست

انتقادات از داستان لست اف اس 2 The Last of Us Part II:

 • بسیاری از طرفداران از داستان The Last of Us Part 2 به دلیل خشونت بی‌رحمانه، لحن تاریک و ناامیدکننده و شخصیت‌های غیرقابل‌تحمل آن انتقاد کردند.
 • برخی معتقدند که این داستان به دنبال برانگیختن احساسات منفی در بازیکن به جای ارائه یک تجربه سرگرم‌کننده و جذاب است.
 • شخصیت‌های جدید مانند ابی مورد انتقاد شدید قرار گرفتند، در حالی که شخصیت‌های محبوب مانند جوئل به شکلی بی‌رحمانه کشته شدند.

حواشی مربوط به اخراج بانوی صاحب سبک و افسانه‌ای امی هنیگ Amy Hennig (ایمی هنیگ) خالق آنچارتد:

 • Amy Hennig نویسنده و کارگردان مشهوری بود که سابقه کار روی سری Uncharted را داشت. ایشان باعث شکوفایی ناتی داگ و محبوبیت استثنایی این استودیو شدند، تا جایی که برخی می‌گویند بازی آنچارتد 2 ایشان که در زمان انتشار به شدت انقلابی و شکوهمند بود، باعث نجات پلی استیشن 3 شد.
 • او در سال 2014 از Naughty Dog اخراج شد و شایعاتی مبنی بر اختلاف نظر او با نیل دراکمن بر سر داستان لست اف اس 2 The Last of Us Part II وجود داشت.
 • اخراج Hennig توسط بسیاری از طرفداران به عنوان یک ضربه بزرگ به Naughty Dog و صنعت بازی‌های ویدیویی تلقی شد و قلب عاشقان ناتی داگ و پلی استیشن را به درد آورد.

 

نظرات گیمرها درباره نیل دراکمن، علت منفور بودنش، شرایط کاری ناتی داگ و غیره

نیل متکبر و خودخواهه، همش دنبال جلب توجه و دزدیدن اعتبار کار دیگرانه و همش به طرفداران لست اف اس توهین و فحاشی می‌کنه، تا جایی که حتی سونی مجبورش کرد عذرخواهی کنه

جدایی و استعفای بروس استرلی Bruce Straley کارگردان و خالق لست اف اس و آنچارتد 4:

 • یکی از دلایل موفقیت بازی لست اف اس، کارگردانی بی نقص و مدیریت حرفه‌ای بروس استرلی بود. چیزی که دراکمن هیچ بویی از آن نبرده و ثمره آن را همگی شاهد هستیم که چه بلایی سر ناتی داگ آمده است.
 • البته نباید از نویسندگی خوب دراکمن در لست اف اس 1 چشم پوشی کرد، اما این شخص نشان داد که کارگردان نیست و توان مدیریت ندارد. جدایی بروس استرلی به دلیل اختلاف سر لست اف اس 2، ضربه مهلک دیگری بود که بر ناتی داگ وارد شد.
 • پس از جدایی بروس، شاهد سقوط ناتی داگ به دره‌ی شعارزدگی و حقارت بودیم.

رفتار دراکمن در شبکه‌های اجتماعی: چرا نیل دراکمن منفورترین بازیساز تاریخ است؟

 • دراکمن به دلیل رفتار خود در ایکس (توییتر) و سایر شبکه‌های اجتماعی مورد انتقاد قرار گرفته است.
 • او به طور مکرر با طرفداران مخالف خود بحث می‌کند و آنها را مورد توهین قرار می‌دهد.
 • برخی معتقدند که رفتار او غیرحرفه‌ای و شایسته یک چهره شناخته‌شده در صنعت بازی‌های ویدیویی نیست.
 • از طرفی حمایت‌های گاه و بی گاه وی از نسل کشی در غزه، لکه ننگ دیگری بر دامن نیل دراکمن است.

 

کرانچ شدید در ناتی داگ و الهام گرفتن لست اف اس از فلسطین و صهیونیست چرا نیل دراکمن منفورترین بازیساز تاریخ است؟

نیل فلسطینی‌ها رو به کلیکرها تشبیه کرده و سازندگان از شدت فشار کاری و کرانچ آسیب جسمی و روحی زیادی متحمل شدن

تغییر سیاست‌های Naughty Dog:

 • در سال‌های اخیر، Naughty Dog سیاست‌های خود را در قبال طرفداران تغییر داده است.
 • این استودیو به طور فزاینده‌ای از نقدهای منفی انتقاد می‌کند و به دنبال سرکوب بحث‌های منفی در مورد بازی‌های خود است.
 • برخی از طرفداران معتقدند که این سیاست‌ها نشان‌دهنده عدم تمایل Naughty Dog به شنیدن نظرات مخالف و پاسخگویی به انتقادات است.
 • شرایط کاری آزاردهنده برای بازیسازان در زمان مدیریت نیل دراکمن، لغو شدن بازی‌های متعدد و اخراج کارمندان.

در مجموع، می‌توان گفت که نیل دراکمن به دلیل ترکیبی از عوامل مختلف به یکی از منفورترین چهره‌های صنعت بازی‌های ویدیویی تبدیل شده است. این عوامل شامل انتقادات از داستان The Last of Us Part II، حواشی مربوط به اخراج Amy Hennig، رفتار دراکمن در شبکه‌های اجتماعی و تغییر سیاست‌های Naughty Dog می‌شود.

 

نظرات گیمرها درباره بازیساز افسانه‌ای! اخراج کارمندان صرفاً چون گفته بودن اینکه ندین در آنچارتد 4 سم و نیتن رو با هم بزنه واقع‌گرایانه نیست! شرایط بازیسازان هنگام مدیریت نیل در ناتی داگ جهنم بوده.

نظرات گیمرها درباره بازیساز افسانه‌ای! اخراج کارمندان صرفاً چون گفته بودن اینکه ندین در آنچارتد 4 سم و نیتن رو با هم بزنه واقع‌گرایانه نیست! شرایط بازیسازان هنگام مدیریت نیل در ناتی داگ جهنم بوده.

توجه:

این فقط یک خلاصه از دلایل نفرت از نیل دراکمن است و نظرات مختلفی در مورد او وجود دارد.

برخی از افراد او را به عنوان یک خالق خلاق و جسور تحسین می‌کنند، در حالی که اکثریت او را به عنوان یک فرد متکبر و غیرحرفه‌ای می‌بینند.

توضیحات بیشتر درباره نیل دراکمن:

اظهارنظرهای سیاسی: چرا نیل دراکمن منفورترین بازیساز تاریخ است؟

 • نیل دراکمن در گذشته نظرات سیاسی خود را در مصاحبه‌ها و شبکه‌های اجتماعی بیان کرده است.
 • او از طرفداران حقوق بیماران و منحرفان جنسی LGBTQ (الی تمام حروف لاتین!) است و از جنبش جریان چپ نژادپرستی سیاهپوستان Black Lives Matter حمایت می‌کند.
 • او همچنین از حامیان اصلی رژیم صهیونیستی و نسل کشی زنان و کودکان در غزه است.

بخش بالایی مربوط به شرایط ناسالم ناتی داگ در زمان مدیریت نیل دراکمن و مجبور کردن بازیسازان به تماشای ویدیوهای واقعی از درگیری و چاقوکشی بخش پایینی مربوط به دفاع جانانه دراکمن از نسل کشی زنان و کودکان فلسطینی توسط صهیونیست‌ها در حساب شخصی Neil Druckmann چرا نیل دراکمن منفورترین بازیساز تاریخ است؟

بخش بالایی مربوط به شرایط ناسالم ناتی داگ در زمان مدیریت نیل دراکمن و مجبور کردن بازیسازان به تماشای ویدیوهای واقعی از درگیری و چاقوکشی

بخش پایینی مربوط به دفاع جانانه دراکمن از نسل کشی زنان و کودکان فلسطینی توسط صهیونیست‌ها در حساب شخصی

او یک صهیونیست و بیگانه‌هراس است و به این‌ها هم بسنده نکرده و چندین پست در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده که یا از فجایع رخ‌داده در جاهایی مثل سرزمین اشغالی و فلسطین حمایت می‌کند یا نشان‌دهنده تعصب شدید او نسبت به این تراژدی‌هاست.

او به لطف تمرکز بیش از حد روی لست اف اس (The Last of Us) شهرت ناتی داگ را نابود کرد و تمام اتفاقات پشت پرده قسمت دوم این بازی وحشتناک است (مجبور کردن کارمندان به تماشای ویدیوهای خون‌آلود برای «واقع‌گرایی»، اجبار به کار شبانه‌روزی برای انتشار به‌موقع بازی، صحنه‌ی جنسی اجباری برای بازیکن و ریشه‌های صهیونیستی قسمت دوم). در کل، دراکمن (Neil Druckmann) نه تنها یک فرد خودخواه و شعارزده است که فقط به غرورش اهمیت می‌دهد، بلکه به لطف نادیده گرفتن سایر فرنچایزها به خاطر لست اف اس و بازنشر مداوم همان بازی‌ها، ناتی داگ هم اکنون مسخره‌ای بیش نیست و از جایگاه خود فاصله گرفته. مقالات بازی ساویس‌گیم را از دست ندهید. اگر مایل بودید کانال روبیکا، کانال تلگرام و صفحه‌ی اینستاگرام ساویس‌گیم را دنبال کنید. همچنین می‌توانید ویدیوهای گیم پلی بازی‌های مختلف را در کانال یوتیوب ساویس‌گیم تماشا کنید.

 

مطالب زیر را از دست ندهید:

5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله

رضا خلف چعباویمشاهده نوشته ها

Avatar for رضا خلف چعباوی

به نام خدا - سلام، رضام. ایمیل کاری: khc.reza@gmail.com

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها