بررسی بازی الدن رینگ

بررسی بازی الدن رینگ

پس از سال‌ها انتظار، Elden Ring، جدیدترین بازی هیدتاکا میازاکی از راه رسید. عاشقان بازی‌های سولزبورن این بار در دنیای بزرگ و جادویی پر از معما، دشمنان و باس‌ها غوطه‌ور خواهند شد تا تجربه‌ای بی‌نظیر را پشت سر بگذارند. ماجراهای اسرارآمیز، خطرناک و دشوار، اما با داستانی عمیق‌تر که به لطف همکاری میازاکی و  جورج مارتین محقق شده است. بررسی بازی الدن رینگ را از دست ندهید.

نوشتار مرتبط:  7 باس فایت که دوست داریم در DLC الدن رینگ Shadow of the Erdtree ببینیم 

شما وارد ماجراجویی در سرزمین‌های عظیمی به نام The Lands Between خواهید شد که مشخصه آن وجود درختی طلایی است که قدرت خود را از الدن رینگ گرفته و اساس جهان و زندگی در این دنیای اساطیری است.

در Elden Ring، داستان روی گروهی از انسان‌ها به نام بی اعتبار شدگان متمرکز است که به سرزمین‌های میانه تبعید شده‌اند و شما به عنوان یکی از این افراد بد شکل، باید شکوه انسانیت را به ملت خود بازگردانید و با رهبران باستانی و اساطیری که کنترل خود را از دست داده‌اند روبرو شوید.

این دنیای پهناور شامل ده‌ها غار، قلعه ویران و خرابه‌های باستانی و مملو از دشمنان و هیولاهایی با توانایی‌های بسیار متفاوت است که برخی از آن‌ها به دنبال مقابله رودررو با شما هستند و برخی دیگر از پشت سر به شما خنجر می‌زنند. پس از سرقت Rune of Death، فرزندان ملکه ماریکا، شروع به جنگ با یکدیگر کردند و هیچ یک از آن‌ها نتوانستند پیروز شوند، بنابراین The Lands Between به واسطه این جنگ ابدی ویران شد. نوع روایت داستان، بازیکنان را تشویق می‌کند تا هر چیز کوچک و بزرگی را در جهان بازی کشف کنند، از خواندن توضیحات در مورد ابزارهای بازی گرفته تا آشنایی با تمام شخصیت‌هایی که با آن‌ها ملاقات می‌کنید و محیط پهناور سرزمین میانه.

باس فایت اژدها سوار بر اسب elden ring

گیم پلی بازی الدن رینگ شباهت زیادی به بازی‌های دارک سولز دارد، حرکاتی مانند جاخالی دادن، دویدن و اجرای ضربات قوی و سبک، شما همیشه باید قبل از ورود به هر منطقه یا حمله به گروهی از دشمنان، به عواقب آن فکر کنید.

پیشرفت در بازی به دو محور اصلی بستگی دارد، سیاه‌چاله‌های کلاسیک و باس‌ها، سیاهچاله شامل برج، سیاه چال و قلعه باستانی است که در سرتاسر نقشه پراکنده شده و میزبان لردها و باس‌ها است. همچنین حاوی دشمنان، گنج‌ها و اسرار بسیاری است. الدن رینگ کلاس‌های متفاوتی دارد که هر کدام توانایی و آمار منحصر به فردی دارند. شما می‌توانید بر اساس سبک بازی خودتان شخصیت و کلاس مورد نظر را انتخاب و سفارشی کنید. اما فراموش نکنید دکمه پرش در بازی بسیار مهم است. استفاده از آن در بسیاری از موقعیت‌ها چه در مبارزه و چه در اکتشاف حائز اهمیت است و دشمنانی وجود دارند که باید از روی آن‌ها بپرید و از بالا ضربه بزنید تا آسیب بیشتری وارد کنید.

نکات مهمی وجود دارند که باید هنگام تجربه الدن رینگ بدانید و آن این است که سلاح را متناسب با موقعیت مکانی و دشمنان انتخاب کنید، هر چه سلاح شما سنگین‌تر باشد و «Poise» شما کم باشد، در هنگام دریافت حملات قوی کم‌تر گیج می‌شوید و می‌توانید در برابر حملات مقاومت کنید. یکی از مواردی که از بازی سکیرو منتقل شده است، قابلیت خم شدن به وسیله دکمه L۳ است و به شما کمک می‌کند تا در میان علف‌ها و درختان پنهان شوید تا از دید دشمنان مخفی بمانید. برخلاف بازی‌های قبلی دارک سولز که بیش‌تر بازی‌هایی محدود و خطی بودند و فقط به جلو رفتن، راست یا چپ محدود می‌شدند، Elden Ring با کاوش و پیمایش عمودی یا آزادی حرکت از بالا به پایین تعریف می‌شود و این مهم بعد جدیدی به بازی بخشیده است.

نقشه elden ring

اگر وارد منطقه خاصی می‌شوید و فکر می‌کنید که همه چیز را در آن کشف کرده اید، ممکن است در این مورد اشتباه کرده باشید، برای کاوش محیط در الدن رینگ باید همه جا را به معنای واقعی کلمه زیر و رو کنید. دنیای بازی بسیار عمیق‌تر از آن چیزی است که در مقابل خود می‌بینید، در آن گشت و گذار کنید و گنج‌های پنهانی را که در مکان‌های خطرناک قرار دارند پیدا نمایید. نقشه الدن رینگ کمک زیادی به تسهیل پیشرفت شما در بازی می‌کند و به خودی خود وقتی به آن نگاه می‌کنید و آن را بررسی می‌کنید احساس راحتی به شما دست می‌دهد. چرا که پر از جزئیات است و می‌توانید مکان دقیق خود را بدانید و راه‌های مختلفی را بررسی کنید.

طراحی کلی بازی جذاب و بازی دارای نورپردازی‌های درخشان و رنگ‌های زیبایی است. اما اجازه ندهید این زیبایی ظاهری شما را گول بزند، چون با بازی سخت و طاقت فرسایی طرف خواهید بود. شاید برخی تصور کنند که گرافیک بازی در حد پتانسیل نسل جدید نیست، خب باید بگویم که کاملاً حق با شما است. اما توجه کنید که در این نوع بازی‌ها تمام تمرکز بر این است که گیم پلی و داستان بازی عمیق‌تر از بازی‌های دیگر باشد و از طرفی گرافیک الدن رینگ خیلی هم بد نیست، هر چند به هیچ عنوان با یک بازی نسل نهمی طرف نیستیم.

باس فایت elden ring بررسی بازی الدن رینگ

سختی بازی برخلاف وعده‌های سازندگان کم‌تر نشده که هیچ بلکه بیش‌تر هم شده و حتی بسیاری از دشمنان و باس‌ها نسبت به گذشته بسیار دشوارتر شده‌اند، اما خب امکانات کمکی محدودی اضافه شده است.

موسیقی بازی به ویژه «تم اصلی» شما را جادو می‌کند و دیگر قطعات احساس شگفت‌انگیزی از هیجان و هماهنگی را در شما ایجاد می‌کنند. آهنگساز کهنه‌کار عناوین سولزبورن باری دیگر یک اثر هنری گوشنواز را تحویل ما داده است.

نوشتار مرتبط:  راهنمای برطرف کردن مشکلات الدن رینگ 

بازی الدن رینگ تغییرات بنیادین زیادی را در فرمول موفق و امتحان پس داده سولزبورن ایجاد کرده است. تغییراتی که با موفقیت همراه بوده‌اند و همه چیز از گیم پلی تا مبارزات گرفته و داستان پیشرفت شگفت انگیزی داشته‌اند. البته گرافیک بازی نقطه ضعف اصلی است که با دیگر بخش‌ها همخوانی ندارد. اما می‌شود به واسطه طراحی هنری و موسیقی گوشنواز از کاستی‌ها چشم‌پوشی کرد. تجربه این بازی برای طرفداران سولزبورن واجب است و دوستداران بازی‌های اکشن نقش آفرینی که تحمل سختی بیش از حد و آزاردهنده بازی را دارند نیز می‌توانند از Elden Ring لذت ببرند.

نقاط مثبت

 • دنیای بزرگ و عظیم عاری از هرگونه مشکلات فنی
 • باس فایت‌های حماسی و نفس گیر
 • نورپردازی و طراحی هنری فوق العاده
 • داستان و روایت جذاب با شخصیت‌پردازی درجه یک
 • موسیقی بی‌نظیر و استثنایی
 • گیم پلی عمیق و پاداش دهنده

نقاط منفی

 • گرافیک فنی ضعیف
 • سختی بیش از حد

امتیاز ساویس‌گیم: 9 از 10

بازبینی تصویری

درخت elden ring

گرافیک الدن رینگ از منظر هنری شاهکار است

نوشتار مرتبط:  سیستم مورد نیاز الدن رینگ 

باس فایت دریاچه elden ring سوار بر اسب بررسی بازی الدن رینگ

گیم پلی بازی پیچیده و عمیق است

نوشتار مرتبط:  سخت‌ترین بازی‌های پلی استیشن 4 

داستان و روایت پیشرفت کرده

FINAL VERDICT

Alden Ring has made many radical changes to the successful soulsborne formula. The changes that have been successful and everything from the gameplay to the fighting and the story have been improved. Of course, the game’s graphics are the main weakness, which is not compatible with other parts. But you can ignore the shortcomings due to the artistic design and the catchy music. The experience of this game is a must for fans of soulsborne, and fans of action role-playing games who can tolerate the excessive and annoying difficulty of the game can also enjoy Elden Ring

:Pros

 • Epic and breathtaking boss fights
 • Great lighting and art design
 • Deep and rewarding gameplay
 • Fascinating story and narrative

:Cons

 • Poor technical graphics
 • High difficulty

SavisGame Score: 9 out of 10

 

5 3 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها