در Grasshopper Direct 2023 چه گذشت

در Grasshopper Direct 2023 چه گذشت

استودیو سرشناس Grasshopper Manufacture که بیش‌تر برای مجموعه بازی‌های No More Heroes شناخته شده است هفته گذشته در خلال Devolver Digital Direct 2023 از تاریخ برگذاری نخستین مراسم مستقل خود پرده‌برداری کرد. مراسم گرسهوپر دایرکت قرار بود ساعت 7:30 دقیقه صبح امروز پخش شود که با تأخیر 90 دقیقه‌ای سرانجام روی یوتیوب قرار گرفت. در ادامه با ساویس‌گیم همراه باشید تا به این بپردازیم که در Grasshopper Direct 2023 چه گذشت.

قبل از هر چیز باید اشاره کنیم که کیفیت صدا و شاید هم نحوه بیان مجری مراسم خیلی بد بود و بیش‌تر صحبت‌ها قابل فهم نبودند. کلیت نمایش 11 دقیقه‌ای که با تأخیر فراوان پخش شد هم چندان اطلاعات قابل اتکایی ارائه نداد و شکل ارائه حرفه‌ای نداشت که البته از سودا 51 افسانه‌ای این حرکات بعید نیست!

بخش‌های مربوط به فروشگاه و کمیک را که کنار بگذاریم، نکته حائز اهمیت 2 تریلری هستند که در خلال Grasshopper Direct به شکل تبلیغات یوتیوب پخش شدند. آن‌ها به شکل زیرکانه‌ای تیزرهای بازی را در قالب تبلیغات یوتیوب جعلی جا داده بودند که خیلی جالب بود.

نوشتار مرتبط:  معرفی بزرگان | سودا 51 آقای خاص دنیای بازی‌ 

چهره‌ای عصبانی و خون آلود اسلحه به دست فیلم خیالی Pistol Yakuza

تریلر نخست به Pistol Yakuza اختصاص داشت که یک نمایش کنایه‌آمیز با محوریت فیلم‌های اکشن (جان ویک) بود. شخصیت اصلی همه چیز خود را از دست داده و در پایان او را می‌بینیم که تفنگ خود را برمی‌دارد و شروع به شلیک می‌کند.

تاریخ عرضه Pistol Yakuza سال 2163 اعلام شد و در کل تریلر شباهت زیادی به بازی‌های سودا 51 داشت. ممکن است این تریلر صرفاً جنبه سرگرمی داشته باشد یا شاید هم به پروژه بعدی Grasshopper Manufacture اشاره کند.

نوشتار مرتبط:  5 بازیساز برتر تاریخ 

Electric Thunder Tiger 14 چهره‌ای تیره در حال پوزخند زدن در Grasshopper Direct 2023 چه گذشت

تریلر بعدی از قبلی هم گیج کننده‌تر است و Electric Thunder Tiger 14 نام دارد. در این تریلر فردی با لباسی فضایی و عجیب به صحنه‌ای که زباله‌ها در آن شناور هستند نگاه می‌کند و پوزخند می‌زند. اما در ادامه توسط شخصی که ما آن را نمی‌بینم ضربه می‌خورد و می‌افتد.

این تریلر هم ممکن است صرفاً جنبه فان و شوخی داشته باشد یا این‌که به پروژه‌های آتی استودیو اشاره کند.

نوشتار مرتبط:  30 بازی هک اند اسلش برتر که باید تجربه کنید 

مدی جیمز و سودا 51 مقابل تلویزیون در Grasshopper Direct 2023 چه گذشت

در پایان دایرکت هم ما گویچی سودا معروف به سودا 51 مدیر عامل Grasshopper Manufacture را می‌بینم که روی مبل نشسته و مشغول تجربه بازی جدید و معرفی نشده استودیو است.

ما فقط یک دشت را می‌بینم و در ادامه سودا 51 بازی را متوقف می‌کند. ظاهراً بازی اول شخص است، البته بدن سودا 51 جلوی تصویر را گرفته بود و در ادامه صحنه تار شد.

نوشتار مرتبط:  تحلیلی بر بازی Shadows of the Damned 

اسکرین شات بازی Shadows of the Damned Remaster زامبی‌ها در حال حمله به گارسیا

در خصوص Shadows of the Damned Remaster هم تنها چند صحنه گیم پلی را شاهد بودیم. هیچ اطلاعات دیگری در خصوص تاریخ عرضه یا پلتفرم‌های مقصد ارائه نشد. صرفاً گفتند که بازی برای تمامی پلتفرم‌های فعلی عرضه خواهد شد!

در کل Grasshopper Direct 2023 هیچ اطلاعات ارزشمندی به اشتراک نگذاشت و با توجه به بد قولی و رفتار غیرحرفه‌ای در پخش با تأخیر دایرکت قصد پوشش دادن آن را نداشتیم. منتهی چون دیدیم به هر حال زحمت کشیده‌اند و ایده‌های خلاقانه به کار برده‌اند، اشاره‌ای به آن کردیم.

نوشتار مرتبط:  معرفی استودیوی سونی ژاپن (SIE) | الماس بی تکرار هنر هشتم 

نکات جالب پیرامون Grasshopper Direct این بود که تعدادی از طرفداران درخواست Lollipop Chainsaw Remake و ارائه اطلاعات در خصوص این بازی را داشتند، در حالی که حق امتیاز بازی در اختیار سودا 51 و Grasshopper Manufacture نیست و تهیه کننده بازی در استودیو Dragami Games مشغول ساخت این بازی است.

نکته دیگر تعداد بالای طرفداران بازی دست کم گرفته شده Flower, Sun, and Rain بود. تصور نمی‌کردم این بازی چنین طرفداران پروپاقرص و خوش ذوقی داشته باشد.

در پایان امیدوارم Grasshopper Manufacture در سال‌های آتی رفتار حرفه‌ای‌تر را در خصوص برگذاری دایرکت داشته باشد و اگر توان آن را ندارند وقت مخاطب را هدر ندهند. انتظار زیادی از جشن 25 سالگی گرسهوپر دوست داشتنی داشتیم، ولی متأسفانه چیزی عایدمان نشد. البته با توجه به فاجعه کپکام شوکیس 2023 چه توقعی از یک استودیو مستقل می‌رود. نظر شما در خصوص Grasshopper Direct چیست؟ مقالات بازی ساویس‌گیم را از دست ندهید. اگر مایل بودید کانال روبیکا، کانال تلگرام و صفحه‌ی اینستاگرام ساویس‌گیم را دنبال کنید. همچنین می‌توانید ویدیوهای گیم پلی بازی‌های مختلف را در کانال یوتیوب ساویس‌گیم تماشا کنید.

 

5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها