بررسی بازی Outlast Trials | وحشت بی‌پایان با دوستان لذت‌بخش‌تر است

بررسی بازی Outlast Trials | وحشت بی‌پایان با دوستان لذت‌بخش‌تر است

بازی Outlast Trials ترکیبی عالی از مجموعه اره و کلبه‌ای در جنگل است که یک تجربه‌ی فوق‌العاده در سبک وحشت و co-op را ارائه می‌دهد. بررسی بازی Outlast Trials را در ساویس‌گیم بخوانید.

باید اعتراف کنم که انتظار چنین بازی هیجان‌انگیزی را نداشتم. این بازی اصلاً توی رادار من نبود. می‌دانم که مدتی است روی پلتفرم PC منتشر شده اما روی PS5 به تازگی در پنجم مارس ۲۰۲۴ عرضه شده است. به نظر می‌رسد کنسول‌های نسل جدید کمی عقب‌تر هستند!

تجربه‌ی زیادی با سری Outlast نداشتم. کمی از نسخه‌ی اول را بازی کردم اما هیچ‌وقت تمامش نکردم؛ راستش را بخواهید چندان میانه‌ی خوبی با این سبک بازی‌ها ندارم. حالا با تجربه‌ی فوق‌العاده‌ای که Outlast Trials به من داد، قطعاً به سراغ نسخه‌های قبلی هم خواهم رفت.

اجازه بدهید قبل از هر چیز عذرخواهی کنم. اگر این بررسی را می‌خوانید و با تمام بازی‌های این فرنچایز آشنا هستید و حالا متوجه می‌شوید که به بعضی اشارات بازی اشاره‌ای نکرده‌ام، این تقصیر من است.

در بازی‌های ویدیویی، بازی همکاری گروهی (co-op) با محوریت وحشت چندان رایج نیست و این عنوان تجربه‌ای بسیار سرگرم‌کننده را ارائه می‌دهد. ترکیبی عالی از تفریح با دوستان، گیم‌پلی‌ای درگیرکننده و داستانی پر از تعلیق که شما را میخکوب می‌کند.

پیش‌فرض بازی بسیار ساده است: شما و تا سه بازیکن دیگر وارد بخش خاصی از یک ساختمان عظیم می‌شوید تا یک ماموریت مشخص را انجام دهید، از وحشت‌هایی که در مسیرتان قرار دارند دوری کنید، معماهایی را حل کنید، به هدف برسید و دوباره فرار کنید.

ساده، موثر، پر از تعلیق و سرگرم‌کننده.

بخش آموزشی بازی شما را به عمارتی ساختگی می‌برد که توسط شرکت Murkoff در تاسیسات عظیم Sinyala ساخته شده است. شما محیط را کاوش می‌کنید، با تمام مکانیک‌های بازی آشنا می‌شوید، با برخی از دشمنان عادی و یکی از دشمنان اصلی (بعداً درباره‌شان صحبت می‌کنیم) روبرو می‌شوید و به طور کلی متوجه می‌شوید که روند بازی به چه صورت است.

بعد از اتمام بخش آموزشی، به بخش مرکزی بازی، یعنی «اتاق خواب» منتقل می‌شوید. در اینجا می‌توانید بازیکنان دیگر را ببینید و به آن‌ها ملحق شوید، با مهندس و داروساز (فروشندگان تجهیزات، ارتقاها و مهارت‌های بازی) صحبت کنید، شطرنج بازی کنید، کشتی بگیرید و در نهایت به عنوان یکی از «تولد یافته‌‌های دوباره» از این تاسیسات فرار کنید.

محیط بازی ترسناک اوتلست تریالز بررسی بازی Outlast Trials | وحشت بی‌پایان با دوستان لذت‌بخش‌تر است

هدف شما این است که به یکی از تولد یافته‌‌های دوباره تبدیل شوید و سپس از طریق راهرویی آرام به دنیای بیرون بروید. اما فعلاً در اختیار شرکت Murkoff هستیم و برای کسب امتیاز، پول و دریافت توکن‌های خروج، باید در تعدادی آزمایش نسبتاً غیر اخلاقی شرکت کنیم.

با قطار به یکی از مناطق متعدد بازی منتقل می‌شوید. یک دادگاه، یک یتیم‌خانه، یک عمارت، یک کلانتری و یک کارخانه‌ی اسباب‌بازی. این نقشه‌ها با اینکه مشخصاً ماکت‌هایی داخل یک تاسیسات بزرگ هستند (مانکن‌هایی ترسناک، اتاق‌های پشت صحنه، تخته‌هایی برای نشان دادن درخت و بوته و غیره وجود دارد) فوق‌العاده طراحی شده‌اند.

توجه به جزئیات در این بازی عالی است؛ راستش را بخواهید می‌توانم تمام روز درباره‌ی این نقشه‌ها تعریف کنم. حتی یک جنبه‌ی منفی هم در آن‌ها پیدا نکرده‌ام. ترکیبی بی‌نظیر از مخفیگاه‌ها، راه‌هایی برای قطع خط دید دشمن و همچنین بن‌بست‌هایی که اگر حواس‌تان را جمع نکنید گیر می‌کنید. به جرات می‌گویم که این‌ها احتمالاً بهترین نقشه‌های چندنفره‌ی طراحی‌شده‌ای هستند که تا به حال دیده‌ام؛ واقعا عالی هستند.

به محض اینکه قطار متوقف شود، شما و دوستانتان درست وسط کابوس قرار می‌گیرید. ماکت‌هایی از کلانتری‌ها، یتیم‌خانه‌ها و مکان‌های دیگر که اشاره کردم حالا دنیای وحشت شما هستند و تا زمانی که ماموریت را تمام نکنید یا نمیرید، باید آنجا بمانید – و موجودات زیادی برای آسیب زدن، اذیت کردن، زمین‌گیر کردن، مثله کردن، کشتن و به طور کلی خراب کردن روزتان وجود دارند.

درخشش Trials به‌خاطر درخشش در همین مراحل است.

مبارزه با غول در بازی ترسناک اوتلست تریالز Outlast Trials

خزیدن در محیط‌های ماموریت که پر از بدن‌های تکه‌تکه‌شده، دشمنان پرسه زن و تله است، تعلیقی شگرف ایجاد می‌کند. وحشت ناشی از خزیدن در اتاقی تاریک در حالی که دشمن در تاریکی به دنبال شما می‌گردد، عمر باتری عینک دید در شب‌تان رو به اتمام است، ضربان قلب‌تان به گوش می‌رسد، دستانتان که از ترس می‌لرزند یک آجر را محکم چسبیده‌اند، و تنها امید رهایی‌تان فرار از دست یک تهدید بالقوه است.

ماموریت‌ها دشمنان متنوعی دارند که یا در نقشه حرکت می‌کنند یا پنهان شده‌اند و منتظر عبور شما هستند. آن‌ها با طراحی متعادلی ساخته شده‌اند و از نظر زیبایی‌شناسی هم تاثیرگذار هستند.

یکی از نقشه‌ها کلانتری‌ای است که Leland Coyle در آن گشت می‌زند.

ورود از دریچه در بازی ترسناک اوتلست تریالز Outlast Trials

دشمنان پایه‌‌ای، افراد عادی‌ای هستند که چندان خطرناک نیستند؛ فرار از آن‌ها آسان است، به چالش کشیدن‌شان نسبتاً راحت است و از نظر آسیب‌زدن ضعیف هستند، اما همین دشمنان ضعیف هم در شرایط نامناسب خطرناک می‌شوند.

جایی که دشمنان خاص می‌درخشند، در توانایی‌شان برای مقابله با کارهای همیشگی شما است. برای مثال، دشمنان جهنده می‌توانند در قفسه‌ها یا گوشه‌ها پنهان شوند و به سمت شما پرش کنند و شما را زمین‌گیر کنند. مخفیگاه‌های همیشگی‌تان می‌توانند تله باشند، یا اینکه بی‌توجهی به علائم هشدار دهنده در حالی که حواس‌تان به چیز دیگری است، باعث شود بی‌خبر از خطری که در کمین است، به سمت آن بروید. این حس تقلبی بودن القا نمی‌شود؛ در واقع، علائم هشدار گاهی اوقات آنقدر بلند هستند که به تنهایی کاملاً واضح به نظر می‌رسند، اما باز هم، در شرایط خاص می‌توانند تهدیدی باشند که بازی را برایتان تمام کنند.

زامبی ترسناک بازی اوتلست تریالز

طراحان بازی با دشمنان عالی کار کرده‌اند. این شامل حال تمامی دشمنانی می‌شود که با آن‌ها روبرو شده‌ام. بازی به تاریکی به عنوان یک مخفیگاه موفق میدان می‌دهد، اما برای مثال، Night Hunter هم همان عینک‌های دید در شب شما را دارد و به راحتی می‌تواند شما را ببیند. دیدن چشم‌های درخشان سبزی که در تاریکی به شما خیره شده‌اند، واقعاً تن‌تان را می‌لرزاند، اما حس بی‌عدالتی القا نمی‌شود. آن‌ها به اندازه‌ی دشمنان دیگر آسیب نمی‌زنند و می‌توان آن‌ها را منحرف کرد و گیجشان کرد، درست شبیه برخی دیگر از دشمنان.

غول‌های بازی، دشمنان «دارایی باارزش» فوق‌العاده‌ای هستند که در اصل همان باس‌فایت‌های بازی‌اند. در حال حاضر این دو دشمن عبارتند از: Mother Gooseberry – مجری دیوانه‌ی یک برنامه‌ی تلویزیونی کودک با یک عروسک دستی غاز که دندان‌های انسان و مته‌ای در دهان دارد – و Leland Coyle – یک گروهبان پلیس روانی که از باتوم برقی به روش‌های… بگذارید بگوییم غیرمعمول استفاده می‌کند.

این دو دشمن فوق‌العاده هستند. ظاهر خوبی دارند، خطرناک هستند و همیشه… آسیب زیادی می‌زنند، برای مدت طولانی دنبال‌تان می‌کنند اما اگر به اندازه‌ی کافی سریع بدوید و مسیر خوبی را انتخاب کنید، به راحتی می‌توانید از دست‌شان فرار کنید. همچنین چند دشمن «گنده‌ی عادی» هم وجود دارند – که به همان ترتیب فرار از دست‌شان نسبتاٌ راحت است اما آسیب زیادی می‌زنند، و یکی از آن‌ها کور است و برای پیدا کردن شما از حس شنوایی‌اش استفاده می‌کند و به هر صدایی وحشیانه حمله می‌کند.

طراحی دشمنان واقعاً عالی است و یکی دیگر از ویژگی‌های بازی است که تیم توسعه‌دهنده روی آن حسابی کار کرده است.

شما می‌توانید کلاسی را انتخاب کنید که وسایل مختلفی در اختیار شما قرار می‌دهد تا در این گردش‌های مهیج به شما کمک کند. یکی از کلاس‌ها تله‌ای دارد که با دود منفجر می‌شود و دشمنان را گیج می‌کند، کلاس دیگر می‌تواند از دیوار عبور کند و دشمنان را ببیند، کلاس دیگری اسپری ویژه دارد و غیره. این کلاس‌ها قدرتمند هستند، می‌توان آن‌ها را برای مزایای مختلف ارتقا داد و واقعاٌ به شما برتری قابل توجهی می‌دهند. این‌ها با آیتم‌هایی که در طول مسیر پیدا می‌کنید، تکمیل می‌شوند. بطری‌های مایع شفابخش، شارژر برای عینک دید در شب، آدرنالین و همچنین گزینه‌هایی مثل آجر و بطری برای اینکه به طور موقت دشمن را گیج کنید و از دست او فرار کنید یا او را از هم‌تیمی‌تان دور کنید.

The Outlast Trials واقعا بازی فوق‌العاده‌ای است و من با تجربه‌ی آن لحظات واقعاً سرگرم‌کننده و پر از تعلیقی را سپری کرده‌ام. این بازی یک گیم‌‌پلی با طراحی عالی و درگیرکننده و پر از تعلیق دارد، دشمنان و نقشه‌های فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌دهد و همچنین دارای ماموریت‌های منحصربه‌فرد و بخش co-op روان است.

این بازی تجربه‌ای به شدت غیرمنتظره بود و در حالی که مطمئنا چند سال از عمرم را کم کرد، اما قطعاً آن را به هر کسی که طرفدار بازی‌های ترسناک است یا کسی که دنبال یک بازی co-op با تم ترسناک می‌گردد، پیشنهاد می‌کنم. ارزش وقت‌تان را دارد و به علاوه قیمت پایین‌تری هم نسبت به بازی‌های روز عرضه دارد.

امتیاز ساویس‌گیم: 9 از 10

 

 

بیشتر بخوانید:

سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی The Outlast Trials

رتبه بندی سخت‌ترین بازی‌های پلی استیشن 4 PS4

10 بازی ترسناک با داستانی بهتر از لست اف اس 2 The Last of Us Part 2

بررسی بازی Fading Skies | پرش به دنیایی پر از رمز و راز

زیرِ آسمان پرستاره: بررسی بازی Underspace

Final Verdict

The Outlast Trials is a really great game and I’ve had some really fun and suspenseful moments playing it. The game has a well-designed, engaging and suspenseful gameplay, offers great enemies and maps, and also has unique missions and a smooth co-op section

This game was a very unexpected experience and while it certainly took a few years off my life, I would definitely recommend it to anyone who is a horror fan or looking for a horror themed co-op game. It is worth your time and also has a lower price than the games of the day

SavisGame Score: 9 out of 10

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها