بررسی بازی Night of the Dead | مبارزه با انبوهی از زامبی‌ها در دنیای آزاد

بررسی بازی Night of the Dead | مبارزه با انبوهی از زامبی‌ها در دنیای آزاد

Night of the Dead (شب مردگان) یک بازی در سبک بقای زامبی با دنیای آزاد است که به من این امکان را می‌دهد تا پایگاهی برای خودم بسازم و با انواع تله‌ها از آن محافظت کنم. هر 24 ساعت با انبوهی از زامبی‌های لنگان مواجه می‌شوم که هر شب قوی‌تر می‌شوند. تماشای نابودی آن‌ها با تله‌هایم، لبخند رضایتی را روی لبم می‌آورد. بررسی بازی Night of the Dead را در ساویس‌گیم بخوانید.

شب مردگان، المان‌های آشنایی از این سبک را ارائه می‌دهد. برای بقا باید به کاوش و جستجو برای سلاح‌های بهتر و ارتقاء پایگاه و سیستم دفاعی آن بپردازم. تایمر 24 ساعته به من گوشزد می‌کند که چقدر زمان برای جمع‌آوری منابع و گشتن در شهر‌های متروکه به دنبال غنایم کمیاب باقی مانده است، پیش از آنکه تاریکی مطلق فرا برسد و موج جدیدی از زامبی‌ها برای نابودی پایگاه و در نهایت من، هجوم بیاورند.

به جای سیستم ارتقاء سطح، شب مردگان از یک درخت پژوهش استفاده می‌کند. با جمع‌آوری منابع پژوهشی، قفل بخش‌های مختلف این درخت را باز می‌کنید و به دانش ساخت آیتم‌ها و مهارت‌های جدید دست پیدا می‌کنید. در ابتدا، ظرفیت حمل وسایلم را افزایش دادم و در نهایت، به سراغ یادگیری مهندسی برای ساخت قطعات تله‌های بیشتر رفتم.

گیم پلی و مبارزه با زامبی در بازی Night of the Dead

با وجود داشتن منابع ابتدایی، پس از ساخت میزهای مخصوص، توانستم تجهیزات بهتری برای خودم بسازم. تنوع جالبی از ایستگاه‌های ساخت‌وساز وجود دارد، از ساخت ابزار گرفته تا تبدیل چوب به الوار، کاشت گیاهان، پختن غذا و غیره. همچنین، تا زمانی که منابع لازم را داشته باشم، می‌توانم آیتم‌ها را برای ارتقاء ویژگی‌هایشان بهبود بخشم.

تماشای نابودی زامبی‌ها توسط تله‌هایم در ابتدای هر موج، بسیار لذت‌بخش بود. تونلی برای هدایت آن‌ها ساخته بودم و با میخ‌هایی که دور پایگاه کار گذاشته بودم، جلوی آسیب رساندن به بخش‌های مهم را می‌گرفتم. با گذشت شب‌ها، ارتش زامبی‌ها قوی‌تر می‌شدند. برای متعادل کردن شرایط، یک تیرکمان خودکار به سیستم دفاعی‌ام اضافه کردم که به غارت راحت‌تر زامبی‌های نابود شده کمک می‌کرد.

قرار است در آینده یک سرور اختصاصی برای بخش چندنفره Night of the Dead اضافه شود، اما در حال حاضر، تجربه تک‌نفره بازی برایم لذت‌بخش‌تر است. در حین بازی با باگ‌های خاصی برخورد نکردم و همه چیز به خوبی اجرا می‌شد. با توجه به اینکه تنها یک تیم دو نفره بازی را ساخته‌اند، این موضوع مرا شگفت‌زده کرد.

شخصیت اصلی بازی Night of the Dead محیط آخرالزمان

شب مردگان: نکات مثبت و منفی

Night of the Dead یک بازی با المان‌های مثبت و منفی است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

نکات مثبت:

  • گیم‌پلی اعتیادآور: ساخت پایگاه، کار گذاشتن تله و تماشای نابودی زامبی‌ها با آن‌ها، سرگرم‌کننده است.
  • سیستم تحقیق جالب: به جای سیستم ارتقاء سطح، درخت پژوهش امکان یادگیری آیتم‌ها و مهارت‌های جدید را فراهم می‌کند.
  • ایستگاه‌های ساخت‌وساز متنوع: از ابزارسازی گرفته تا کشاورزی و آشپزی، امکان ساخت وسایل مورد نیاز برای بقا وجود دارد.
  • امکان ارتقاء آیتم‌ها: با جمع‌آوری منابع، می‌توانید ویژگی‌های آیتم‌ها را بهبود ببخشید.
  • تیم توسعه کوچک و عملکرد خوب: با وجود داشتن تنها دو توسعه‌دهنده، بازی از نظر فنی با مشکل خاصی روبرو نیست.

نکات منفی:

  • تمرکز بر تک‌نفره: در حال حاضر بخش چندنفره وجود ندارد و به نظر می‌رسد تمرکز اصلی بازی بر تجربه‌ی تک‌نفره باشد.
  • محتوای تکراری در درازمدت: با اینکه گیم‌پلی در ابتدا سرگرم‌کننده است، اما ممکن است در طولانی مدت تکراری شود.

جمع‌بندی

Night of the Dead یک بازی بقای زامبی با دنیای آزاد است که تجربه‌ی سرگرم‌کننده‌ای را برای طرفداران این سبک، به خصوص در بخش ساخت پایگاه و تله‌گذاری، ارائه می‌دهد. سیستم تحقیق و ایستگاه‌های ساخت‌وساز متنوع، باعث می‌شود تا بازیکن برای بقا، استراتژی‌های مختلفی را به کار بگیرد. با این حال، تمرکز بر بخش تک‌نفره و احتمال تکراری شدن در طولانی مدت، نکاتی هستند که باید به آن‌ها توجه داشته باشید. اگر به دنبال یک بازی بقای زامبی با مکانیک‌های جالب و گیم‌پلی سرگرم‌کننده هستید، Night of the Dead ارزش امتحان کردن را دارد.

امتیاز ساویس‌گیم: 8 از 10

بیشتر بخوانید:

بهترین بازی زامبی برای کامپیوتر

5 بازی زامبی نقش آفرینی برتر

بررسی بازی Before We Leave | شهری بسازید فراتر از ستارگان!

سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Bloodstained: Ritual of the Night

سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Dying Light

Final Verdict

Night of the Dead is an open-world zombie survival game that offers a fun experience for fans of the genre, especially in the base building and trapping section. The research system and various construction stations make the player use different strategies for survival. However, the focus on the single-player segment and the possibility of repetition in the long run are points to be aware of. If you’re looking for a zombie survival game with interesting mechanics and fun gameplay, Night of the Dead is worth a try

SavisGame Score: 8 out of 10

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها