بررسی بازی Remnant 2

بررسی بازی Remnant 2

بازی Remnant 2 یک ترکیب جسورانه از سبک‌های مختلف بازی است که اگرچه ناقص منتشر شده، اما چیزهای زیادی برای ارائه به کسانی دارد که به دنبال چالش و محک زدن مهارت خود هستند. بررسی بازی Remnant 2 را در ساویس‌گیم بخوانید.

نوشتار مرتبط:  سیستم مورد نیاز Remnant 2 

بازی رمننت 2 Remnant 2 شروع عجیبی دارد. سازندگان تکلیفشان با خودشان مشخص نیست و معجونی که ارائه کرده‌اند از عدم تعادل مناسب در بخش‌های مختلف خود رنج می‌برد. Remnant 2 در تلاش برای ترکیب ژانرهای مختلف، اصل خود را فراموش می‌کند و همچون کلاغی می‌ماند که خواست راه رفتن کبک را یاد بگیرد اما راه رفتن خودش را هم فراموش کرد. درست است که تجربه نهایی کماکان قابل قبول است اما به یاد ماندنی و بکر نیست.

بهترین بازی‌های Soulsborne به دلیل ارائه چالش و درجه سختی بالا در بین مخاطبان خود مشهور هستند. با این حال، سیستم مبارزه آن بازی‌ها ایده‌آل و درجه یک است، طوری که با دقت و درس گرفتن از اشتباهات لذت فراوانی به گیمر تزریق می‌کنند. بازی Remnant 2 فاقد این تعادل استادانه است. مرگ‌ها و شکست‌های شما در این بازی تحمیل شده به نظر می‌رسند و گویی سازندگان به صورت نمایشی و سطحی قصد بالا بردن درجه سختی بازی را داشته‌اند و هیچ چیز حساب شده نیست.

نکته آزار دهنده دیگر حجم عظیم دشمنانی است که به طور همزمان در Remnant 2 با آن‌ها روبرو خواهید شد و باعث می‌شود یک تجربه انفرادی به کابوسی عذاب‌آور تبدیل شود. سازندگان با تمرکز بر تجربه co-op بازی را طراحی کرده‌اند و بازی انفرادی عملاً بهینه نیست.

حمله به دشمنان با سلاح سرد چرخان در بازی رمننت 2

هر چه Remnant 2 در زمینه گیم پلی ناقص به نظر برسد در بخش فضاسازی و داستان خیلی خوب است. شما با انتخاب‌های اخلاقی مواجه خواهید شد که در عنوانی با این سبک کمی غیرمنتظره بود.

اگرچه بازی به شما اجازه می‌دهد تا حملات Melee انجام دهید، اما عدم بهینه‌سازی باعث می‌شود فکر کنید پیروزی در مبارزات نزدیک بیش‌تر تابع شانس است تا مهارت! دشمنان اغلب در پشت بازیکن ظاهر می‌شوند – تاکتیکی که پس از به خاطر سپردن مکان‌های ریسپاون  به اندازه کافی مبارزه را آسان می‌کند، اما صادقانه بگویم حس بدی دارد و خیلی پست به نظر می‌رسد. این احساس پست بودن مکانیک‌های بازی تجربه Remnant 2 را خراب می‌کنند. بالاتر گفتم که عناوین خوش ساخت Soulsborne سخت هستند، اما در عین حال بسیار منصفانه هستند. شوربختانه، به لطف فعل و انفعالات مکانیکی ناخوشایند، Remnant 2 به ندرت منصفانه است!

باس فایت‌ها نیز نامنظم و بی کیفیت هستند. اگرچه برخی از درگیری‌ها تجربه متمایزی را ارائه می‌دهند، مانند یک مبارزه به یاد ماندنی با یک هیولای درختی، اما برخی دیگر خسته‌کننده و حوصله سر بر هستند. این چالش تحمیل شده و سطح پایین تضمین می‌کنند که این نبردهای اصلی بازی نیستند که در حافظه شما باقی می‌مانند، بلکه راهروهای طولانی پر از دشمنان تکرار شونده بی هویت هستند که در ذهن بازیکن ماندگار می‌شوند.

اسکلت سبز رنگ در حال سینه خیز به سمت بازیکن

اما همانطور که گفته شد، Remnant 2 برای کسانی که می‌توانند این مسائل را نادیده بگیرند چیزهای زیادی برای ارائه دارد. داستان و فضاسازی باری جالب است. یک انگل الدریچ تحت عنوان The Root به لطف مداخله دانشمندانی که پورتال‌هایی به نام Worldstones را به دنیاهای دیگر باز کردند، یک آخرالزمان در زمین ایجاد کرده است. دو نفر از متحدان شما به محض فعال شدن مجدد Worldstone به چندجهان کشیده می‌شوند. شما باید برای نجات آن‌ها اقدام کنید.

اگرچه Remnant 2 از حالت‌های داستان‌سرایی سنگین و دیالوگ محور که ممکن است از یک نقش‌آفرینی سنتی‌تر مانند Final Fantasy 16 انتظار داشته باشید، خالی است، اما داستان خود را با ظرافت هنرمندانه‌ای روایت می‌کند. شخصاً از فضاسازی و کیفیت روایت بازی شگفت‌زده شدم و اگر مثل من عاشق داستان بازی‌ها باشید بدون شک از Remnant 2 لذت خواهید برد.

هر منطقه یا بعد در بازی یک گستره بصری غنی است که به طرز دلپذیری با همتایان خود تضاد دارد. طراحی خود دنیاها گویی مجموعه‌ای از بهترین آثار سبک Soulsborne هستند که عاشقانه و با توجه سخاوتمندانه به جزئیات ارائه شده‌اند. در حالی که می‌توان ادعا کرد که امثال شهر ویران شده قرون وسطایی Remnant 2 یا جنگل نفرین شده از دیگر عناوین الهام گرفته شده‌اند، اما در کل محیط‌ها به اندازه کافی از نظر بصری جذاب هستند که به آن‌ها احساس یک نامه عاشقانه و ادای دین می‌دهد تا یک تقلید کورکورانه. به علاوه شما این دنیاها را به صورت تصادفی کاوش می‌کنید و این مهم ارزش تجربه مجدد را افزایش می‌دهد. شما همچنین گاه به گاه شخصیت‌های عجیب و غریبی را خواهید یافت که هر کدام از آن‌ها به محیط خود جان می‌بخشند. همچنین متن‌های درون بازی و روایت متنی زیادی برای لذت بردن وجود دارد.

در بزرگ با کنده کاری

بازی Remnant 2 به‌جای اینکه داستان‌های این مکان‌ها را در چشم شما فرو کند، به شما امکان می‌دهد تا تکه‌هایی از اطلاعات از محیط را به میل خودتان کاوش و درک کنید. این چشمگیر است و برای کسانی که هر از چندگاهی از شکار داستان‌ها لذت می‌برند، بسیار لذت بخش است. با این حال، یک مشکل خاصی در عناصر بازی نیز وجود دارد. برخی از NPCها در دنیای بازی‌ و هاب به طرز احمقانه‌ای تک بعدی احساس می‌شوند و یک دیالوگ واحد را تکرار می‌کنند. در حالی که صداگذاری خود شخصیت اصلی بی‌نقص است و جای نقد ندارد. اما دیگر شخصیت‌ها از کیفیت لازم برخوردار نیستند.

در زمینه ارتقاء و شخصی‌سازی بازی Remnant 2 راضی کننده است. اسلحه‌ها را می‌توان تغییر داد، به آن‌ها توانایی‌های ثانویه بخشید که ظاهر آن‌ها را تغییر می‌دهد و خود شخصیت را نیز می‌توان به شدت از طریق سیستم ویژگی سفارشی کرد. با کاوش بیشتر در جهان‌های Remnant 2، به ویژگی و قابلیت‌های بیشتری دسترسی خواهید داشت که اغلب به عنوان پاداشی برای شکست دادن باس و دشمنان خاص ارائه می‌شوند.

عنصر Relics نیز می‌تواند به شدت سفارشی شود و به شما امکان می‌دهد آمار خود را تغییر دهید. بیشتر تجهیزات ارائه شده، پیشرفت‌های بسیار لذت‌بخش‌تری نسبت به نسخه استاندارد شما «به‌علاوه 5 درصد آسیب» به بازیکنان ارائه می‌دهند. حلقه‌ها و طلسم‌ها می‌توانند سبک بازی شما را به شدت تغییر دهند، در حالی که سلاح‌ها، اگرچه فراوان نیستند، اما به اندازه کافی متنوع هستند. 5 کلاس شخصیت Remnant II نیز متمایز هستند – اگرچه این واقعیت که یکی از آن‌ها فقط به عنوان جایزه پیش‌سفارش در دسترس است، حرکت جالبی نیست.

زن گوش الفی مو بلند بررسی بازی Remnant 2

در نهایت Remnant 2 با توجه به ایرادات برشمرده شده در خلال بررسی عنوان بی نقصی نیست، اما چیزهای زیادی برای ارائه به مخاطبان این سبک بازی دارد. اگر انتظارات خود را پایین بیاورید می‌توانید از بازی لذت ببرید، فقط منتظر یک تجربه ایده‌آل نباشید.

نقاط مثبت

 • داستان و روایت خوب
 • گرافیک هنری و فضاسازی عالی
 • شخصی‌سازی با جزئیات و تأثیرگذار

نقاط منفی

 • گیم پلی نامتعادل
 • درجه سختی غیرمنطقی
 • بهینه‌سازی ضعیف و مشکلات فنی

امتیاز ساویس‌گیم: 7 از 10

بازبینی تصویری

گرگ جهش یافته در حال حمله

طراحی هنری بازی واقعاً چشم‌نواز

 

شخصیت زن با تفنگ بررسی بازی Remnant 2

انتظار چنین داستان و روایتی را از بازی نداشتم

 

بررسی بازی Remnant 2 شخصی در حال حمله با اره گرد بر

گیم پلی در بخش‌های مختلف ضعف دارد و بازی نامتعادل است

FINAL VERDICT

In the end, Remnant 2 is not perfect given the flaws listed during this review, but it has a lot to offer the audience of this genre. You can enjoy the game if you lower your expectations, just don’t expect an ideal experience

:Pros

 • Good story and narrative
 • Artistic graphics and great atmosphere
 • Detailed and impactful customization

:Cons

 • Unbalanced gameplay
 • Unreasonable difficulty
 • Poor optimization and technical problems

SavisGame Score: 7 out of 10

 

4.8 4 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها