بررسی بازی Crash Team Rumble

بررسی بازی Crash Team Rumble

استودیو Toys for bob با یک بازی جدید در سری محبوب کراش باندیکوت بازگشته است، اما این بار با عنوانی چند نفره co-op و رقابتی طرف هستیم. ایده بازی به سادگی مسابقات 4 در مقابل 4 است و تیم باید امتیاز بگیرد و با جمع آوری میوه وومپا و آوردن آن به طرف دروازه و ماندن در آنجا تا شمارش امتیازها، دور را برنده شود و بنابراین، خب، اگرچه ایده کلی ساده است، اما از نظر گیم پلی دارای عمق است. در ادامه با ما همراه شوید تا به بررسی بازی Crash Team Rumble بپردازیم.

شخصیت‌های موجود در بازی کراش تیم رامبل متعلق به یکی از سه نوع هستند:

  • نوع گلزن که مأموریت آن جمع آوری میوه‌های wumpa و شکستن جعبه‌ها برای جمع آوری آن‌ها و به ثمر رساندن گل است، جایگاهی که متعلق به شخصیت کراش است.
  • کلاس مدافع که مأموریتش جلوگیری از گلزنی تیم مقابل و همچنین حذف آن‌ها است، جایگاهی که در اختیار دینگو دیل قرار دارد.
  • نوع تقویت کننده یا بوستر که کارکرد آن فعال کردن جم‌های روی نقشه است و اگر این کار را انجام دهید دو برابر امتیازی را کسب می‌کنید که قبل از اتمام زمان فعال سازی در دروازه به دست می‌آید و شخصیت کوکو این وظیفه را بر عهده دارد.

همچنین در بازی شخصیت‌های کلاسیک و نمادین مانند دکتر کورتکس و تونا و شخصیت‌های جدیدی مانند خفاش Cat Bat حضور دارند.

هر شخصیت توانایی‌های خاصی دارد که به او در کارش کمک زیادی می‌کند. مثلاً کراش یک حرکت چرخشی دارد که سرعتش را بالا می‌برد و باعث می‌شود جعبه‌ها را سریع بشکند و همچنین سر بخورد. کوکو هم توانایی قرار دادن یک دیوار الکتریکی را دارد. دیواری که او را سریع می‌کند و دشمنان را از پیشروی منع می‌کند و Cat Pat توانایی بال زدن برای پرواز را دارد.

نوشتار مرتبط:  10 حقیقت در مورد کراش باندیکوت که نمی‌دانستید 

کراش در حال فرار کردن از تفنگ مکنده کراش تیم رامبل

گرافیک بازی در حد گرافیک کراش باندیکوت 4 نیست اما به آن نزدیک است و در کل حس بازی‌های کراش را به شما منتقل می‌کند و به هیچ وجه بد نیستند. نقشه‌های مختلفی در بازی وجود دارند که هر کدام در قالب و ساختار مراحل قدیمی و نمادین بازی‌های کراش طراحی شده‌اند و در هر زمین قابلیت‌های مراحل ویژه و کمکی با یکدیگر تفاوت دارند و این قابلیت‌ها با جمع آوری کلید و آوردن آن‌ها به جایگاه فعال می‌شوند. وقتی تعداد کلیدها تکمیل شد توانایی فعال می‌شود البته اگر توانایی خیلی قوی باشد به تعداد زیادی کلید تقریباً 100 کلید نیاز خواهید داشت و در اینجا نقش کار تیمی و همکاری برای جمع آوری آن‌ها و پر کردن نوار توانایی مشخص می‌شود.

همچنین تیم متخاصم می‌تواند این کار را انجام دهد، در صورتی که تیم دیگر در فعال سازی توانایی پیشی گرفته باشد. نمونه‌ای از توانایی‌های معمولی عبارتند از یک توپ ساحلی که شخصیت شما را در بر گرفته و به بقیه شخصیت‌ها آسیب زیادی وارد می‌کند. همچنین به عنوان نمونه، یکی از توانایی‌های قوی بازی Oka نام دارد. ماسک اوکا که کل تیم آن را می‌پوشند، و شهاب‌ها از آسمان روی تیم دشمن فرود می‌آیند.

نوشتار مرتبط:  بررسی بازی کراش باندیکوت 4 

مسابقات کراش تیم رامبل

هنگام انتخاب یک شخصیت، باید ویژگی کمکی را برای او انتخاب کنید، به عنوان مثال، یخچالی که در نقشه قرار می‌دهید و به هر یک از اعضای تیم خود که به آن نزدیک می‌شوند کمک می‌کنید، یا برای مثال یک محافظ قوی که در قسمت دشمن قرار می‌دهید.

برنده شدن مشروط به این است که گلزنی کنید و از نزدیک شدن آن‌ها جلوگیری کنید و برای فعال کردن این ویژگی در اینجا نقش هر بازیکن مهم می‌شود، مثلاً Crash نوار ویژگی را پر می‌کند اگر به جمع آوری میوه‌های wumpa، شکستن جعبه‌ها و گل زدن ادامه دهد. همچنین ویژگی Coco، اگر یک جواهر در نقشه کسب کنید پر می‌شود و نوار دینگو دیل با حمله و شکست دادن دشمنان پر خواهد شد.

نوشتار مرتبط:  بررسی بازی کراش باندیکوت کالکشن 

کراش در حال فرار کردن بررسی بازی Crash Team Rumble

من چند ساعتی را با سایر گیمرها به صورت آنلاین بازی کردم و اتصال عالی بود و هیچ لگ یا کندی در آن نداشتم. اوایل کنترل تا حدی عجیب بود و به نرمی کنترل کرش 4 نبود و این چیزی بود که من را آزار می‌داد اما با تجربه بیش‌تر رفته رفته به آن عادت کردم.

در طول بازی تمام نقش‌ها و شخصیت‌ها را امتحان کردم کردم. با شخصیت کراش روی سرعت جمع آوری میوه‌های وومپا، شکستن جعبه‌ها، دور شدن از دشمنان و گلزنی تمرکز کردم. با کوکو روی فعال سازی جم‌ها در نقشه و همچنین فیلدهای کمکی آن متمرکز شدم. هنگام بازی با شخصیت دینگو دیل به محل دروازه تیم مقابل می‌رفتم و با زدن آن‌ها از رسیدنشان به آن جلوگیری می‌کردم. تجربه بازی در کل سرگرم کننده بود تا این‌که شخصیت‌های جدیدی مانند n tropy باز شد، یک شخصیت Blocker بسیار قوی که بازی با آن فوق العاده سرگرم کننده است، اما با حرکت خاص خود که باعث می‌شود در ارتفاع بالا پرواز کند و به زمین ضربه بزند، خیلی متعادل نیست. چرا که همه کسانی را که نزدیک زمین حمله هستند را ناکار کرده و به آن‌ها آسیب می‌رساند.

مشکل اینجاست که تیم مقابل 3 شخصیت n tropy را انتخاب کرده و روی هدف می‌نشیند و آن‌ها این حرکت را تکرار می‌کنند و این منجر به اختلال بزرگی در تجربه بازی می‌شود. بنابراین شما نمی‌توانید آن‌ها را شکست دهید، چرا که آن‌ها قبل از برخورد با شما پرواز می‌کنند، شخصاً بقیه شخصیت‌ها را امتحان کردم و فقط خود شخصیت n tropy موفق شد با خودش مقابله کند، این اصلاََ جالب نیست و من نمی‌دانم تیم توسعه فکری به حال این معضل کرده است یا نه. در زمان نقد بازی هیچ پچ یا به‌روزرسانی برای این موضوع عرضه نشده و وضعیت بالانس شخصیت‌ها تعریفی نیست.

نوشتار مرتبط:  10 شخصیت برتر پلی استیشن در طول تاریخ 

یکی از نقشه های بازی کراش تیم رامبل جزیره معلق روی آب

نقشه‌ها متنوع هستند، اما من متوجه شدم که تفاوت‌ها به توانایی‌های ماوراء طبیعی در نقشه و موانع موجود در آن بستگی دارد و حقیقتاً تفاوت زیادی بین نقشه‌ها احساس نکردم. نکته حائز اهمیت این است که شما در ابتدای بازی فقط 3 کاراکتر در اختیار خواهید داشت و آن‌ها کراش، کوکو و دینگو دیل هستند. برای باز کردن قفل دیگر شخصیت‌ها باید از مسابقاتی که بازی می‌کنید مدال بگیرید. من نمی‌دانم چرا از اول بازی همه کاراکترها را در دسترس نیستند. چرا که بازی آنلاین است و طی مسابقات شخصیت‌هایی را می‌بینید که هنوز باز نکرده‌اید و باز کردنشان کمی طول می‌کشد به نظر من این موضوع اتلاف وقت است. بهتر است در بازی‌های آنلاین و اینچنینی همه شخصیت‌ها از ابتدا در دسترس شما باشند. همچنین خریدهای درون برنامه‌ای وجود دارد، اما آن‌ها فقط ظاهر شخصیت را تغییر می‌دهند تا او را از بقیه متمایز کنند.

خب در پایان می‌توانم بگویم که Crash team rumble یک بازی سرگرم کننده برای چند ساعت است، اما با وجود گیم پلی محدود و تکراری که استراتژی را به دلیل بالانس و عمق کم کاراکترها بی فایده می‌کند، لذت اولیه را پس از مدتی به ملال تبدیل می‌کند.

نقاط مثبت:

  • سرگرم کننده بودن بازی برای چند ساعت

نقاط منفی:

  • بالانس نبودن شخصیت‌ها
  • تکراری شدن گیم پلی 

 

امتیاز ساویس‌گیم: 6 از 10

نوشتار مرتبط:  معرفی استودیو بازیسازی ناتی داگ 

بازبینی تصویری

جزیره استوایی کراش تیم رامبل بررسی بازی Crash Team Rumble

یکی از نقشه‌های جذاب بازی

نوشتار مرتبط:  14 بازی برتر که شبیه انیمیشن‌های سینمایی هستند 

شخصیت کت بت کراش تیم رامبل catbat

رفقا کت بت، کت بت رفقا!

نوشتار مرتبط:  بهترین سال در تاریخ بازی‌های ویدیویی کدام است؟ 

شخصیت n tropy کراش تیم رامبل بررسی بازی Crash Team Rumble

n tropy با کسی شوخی نداره…

FINAL VERDICT

Well, in conclusion, I can say that Crash Team Rumble is a fun game for a few hours, but with the limited and repetitive gameplay that makes strategy useless due to the lack of balance and character depth, the initial fun turns into boredom after a while

:Pros

  • Fun to play for a few hours

:Cons

  • Unbalanced characters
  • Repetitive gameplay

SavisGame Score: 6 out of 10

 

5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها