The Evil Within 3 می‌تواند توضیح دهد چه اتفاقی برای این شخصیت‌ها افتاده است


(ترجمه شده توسط دکتر بهزاد کریمی)

هشدار افشای داستان مجموعه‌ی اویل ویتین

در سال ۲۰۱۴ Tango Gameworks اولین عنوان خود یعنی The Evil Within را منتشر کرد. این بازی شگفت‌انگیز در ژانر وحشت ساخته‌شده توسط شینجی میکامی داستان‌های مختلف زیادی را هم‌زمان بیان می‌کند، داستان‌هایی که بعضی از آن‌ها در پایان بازی حل‌نشده رها شدند. The Evil Within 2 منتشر شده در سال ۲۰۱۷ به بعضی از این رشته‌های داستانی باقی‌مانده پرداخت، اما بقیه‌ی آن‌ها را نادیده گرفت.

حال که مایکروسافت شرکت مادر تانگو یعنی بتزدا را خریداری کرده و از طریق کمپین‌های بازاریابی به The Evil Within اشاره‌هایی مکرر کرده و با توجه به انتشار نسخه‌ی اصلی این مجموعه روی گیم پس، خلق سومین بازی از این مجموعه ممکن به‌نظر می‌رسد. در اینجا به بعضی از رشته‌های داستانی ‌پرداخته‌نشده از بازی می‌پردازیم. موضوعاتی که The Evil Within 3 باید به آن‌ها پاسخ دهد.

نوشتار مرتبط:  نقد و بررسی بازی The Evil Within 2 

Joseph Oda اویل ویتین

تاریخچه و سرنوشت Joseph Oda

نخستین بازی حول محور 3 کارآگاه واحد پلیس کریسمون به نام‌های Sebastian Castellanos ،Juli Kidman و Joseph Oda جریان داشت. در بیش‌تر بخش‌های داستان بازی این سه درون دنیای پیچیده‌ی STEM از هم جدا هستند. و تنها برخوردهایی انگشت‌شمار با هم دارند. جوزف به طور خاص در چند مورد به سباستین کمک می‌کند. با مشخص شدن نیت‌های واقعی کیدمن، برخورد نهایی بین این 3 با شلیک تصادفی کیدمن به جوزف همراه می‌شود. که در آن همزمان با انتقال اجباری سباستین به خارج از آن منطقه، جوزف به زمین می‌افتد.

جوزف دیگر در بازی دیده نمی‌شود و به سرنوشت او هم پرداخته نمی‌شود. اما با اینکه خیلی‌ها تصور می‌کردند او مُرده، اما DLC دوم بازی با نام The Consequence حقیقت را فاش می‌کند. در این نسخه از حقیقت، کیدمن با جسد همه‌ی افراد مرتبط با STEM روبرو می‌شود. سباستین، جولی و جوزف هنوز ضربان قلب دارند. اما خیمنز و کانلی که مرگشان تأیید شده، ضربان ندارند. در پایان، نشان داده می‌شود که جوزف به دست مأموران MOBIUS انتقال داده می‌شود. کیدمن نجات او را در The Evil Within 2 تأیید می‌کند، اما هیچ اطلاعات دیگری درباره‌ی او نمی‌دهد.

این واقعیت که این‌ موارد مطرح شده‌اند، به‌نظر نشان‌دهنده این است که قرار است داستان جوزف در مقطعی ادامه داشته باشد. علاوه بر آن، بسیاری از تجربه‌های او در استم هیچ‌وقت شرح داده نمی‌شوند. و مکان حضور فعلی او کاملاً ناشناخته است. بازی سوم باید بر جوزف تمرکز کند و حتی او را به شخصیت اصلی بازی تبدیل کند و فلش‌بک‌هایی به زمان حضور او در STEM بزند. از آنجا که داستان سباستین تمام شده، فرصتی برای اتفاق افتادن این موضوع وجود دارد. شاید حتی بر معرفی یک شخصیت اصلی کاملاً جدید هم ارجحیت داشته باشد.

نوشتار مرتبط:  نقد و بررسی بازی The Evil Within 

The Evil Within 3 می‌تواند توضیح دهد چه اتفاقی برای این شخصیت‌ها افتاده است Ruvik

چه بلایی سر Ruvik آمد؟

Ruben Victoriano که با نام Ruvik هم شناخته می‌شود، خالق استم و شخصیت منفی اصلی در اویل ویتین یک است. این مرد دیوانه استم را بعد از سال‌ها آزمایش‌های غیرانسانی روی روان انسان و با همکاری MOBIUS خلق کرد. قبل از اینکه از سوی آن‌ها مورد خیانت قرار بگیرد و به عنوان رکن اصلی این سیستم استفاده ‌شود.

The Evil Within شخصیت و گذشته‌ی روویک را مورد کاوش قرار داد. و توضیح داد که او قصد داشت بر خودآگاه یکی از بیماران تیمارستان Beacon با نام Leslie Withers مسلط شود. و در نهایت در کالبد او از استم فرار کند. در بخش پایانی بازی روویک نهایتاً بدن لزلی را به چنگ می‌آورد. و بدن او را تغییر می‌دهد تا به هیولایی عظیم‌الجثه تبدیل شود که با نام Amalgam و به عنوان غولآخر نهایی بازی شناخته می‌شود. سباستین در نهایت روویک را شکست می‌دهد و به واقعیت بر می‌گردد.

وقتی سباستین Beacon را ترک می‌کند، چیزی را می‌بیند که در ظاهر لزلی است. و قدم‌زنان در حال دور شدن می‌باشد. که این معنی را می‌دهد که روویک نه‌تنها نجات پیدا کرد، بلکه در انجام مأموریتش برای فرار از استم هم موفق شد. با این وجود بر خلاف جوزف، به سرنوشت روویک در The Evil Within 2 اشاره‌ای نشد. با اینکه ممکن است که سباستین توهم زده باشد، اما احتمال بیش‌تری دارد که روویک در حقیقت موفق شد فرار کند. طرفداران از نبود او در The Evil Within 2 نا امید شدند و جوابی قاطع درباره‌ی سرنوشت او در The Evil Within 3 الزامی است.

داستان اویل ویتین

صحنه‌های پس از تیتراژ پایانی بازی The Evil Within 2 اشاره‌ای آشکارا به بازی سوم این مجموعه دارد. بعد از فرار سباستین از استم همراه با دخترش لیلی و نابودی MOBIUS به‌دستِ کیدمن و مایرا، سباستین سوار بر ماشین همراه با دخترش در غروب خورشید رانندگی می‌کند. و جولی هم تنها می‌ماند. تا درباره‌ی آزادی‌اش که تازه به‌دست آورده فکر کند. اما بعد از این اتفاقات، بازی یک بار دیگر به آزمایشگاه‌های MOBIUS بر می‌گردد. جایی که یک ترمینال دوباره فعال می‌شود. و به‌نظر می‌رسد استم ریبوت شده است.

این صحنه باعث‌ این سوال می‌شود که دقیقاً چه کسی استم را دوباره راه‌اندازی کرده است. مایرا با استفاده از چیپ‌های کاشته‌شده در مغز مأموران MOBIUS، آن‌ها را از پا در می‌آورد، و چند شخصیت دیگر دانش و تخصص لازم برای راه‌اندازی موفق این سیستم را دارند. با اینکه ممکن است راه‌اندازی مجدد استم، کار یک شخصیت جدید باشد که تا به حال او را ندیده‌ایم، اما یک گزینه‌ی ممکن خودِ روویک است. اگر او واقعاً در بدن لزلی و در دنیای واقعی قرار دارد، به یکی از چند شخصی تبدیل می‌شود که می‌تواند از استم استفاده کند. The Evil Within 3 مشخصاً به وجود استم نیاز دارد. پس این صحنه زیربنای لازم را برای بخش بعدی از داستان The Evil Within فراهم می‌کند.

The Evil Within 3 می‌تواند توضیح دهد چه اتفاقی برای این شخصیت‌ها افتاده است اویل ویتین 3

مشخص نیست که آیا دنباله‌ای احتمالی برای The Evil Within 2 از ماهیت دنیای نیمه‌باز این بازی پیروی می‌کند یا به مراحل خطی نسخه‌ی اصلی بازمی‌گردد. با این حال، تا وقتی که این بازی بتواند به آن دسته از سوال‌های طرفداران بپردازد، به احتمال زیاد مورد استقبال آن‌ها قرار می‌گیرد. طرفداران واقعاً می‌خواهند درباره‌ی جوزف و روویک بیش‌تر بدانند. 2 شخصیتی که سرنوشت نهایی آن‌ها در ابهام باقی ماند. و مایکروسافت احتمالاً آنقدری باهوش است که به دنباله‌ای چراغ سبز نشان بدهد که جواب این سوال‌ها را مشخص می‌کند.

نظر شما چیست عزیزان؟ امیدی به ساخت The Evil Within 3 دارید؟ دوست دارید شخصیت اصلی بازی چه کسی باشد؟ مایرا، جولی، جوزف، روویک یا باز هم سباستین؟ و یا شاید یک شخصیت کاملاً جدید؟ اگر مایل بودید کانال تلگرام و صفحه‌ی اینستاگرام ساویس‌گیم را دنبال کنید. همچنین می‌توانید ویدئوهای گیم پلی بازی‌های مختلف را در کانال یوتیوب ساویس‌گیم تماشا کنید. و عضو گروه تلگرامی کاربران ساویس‌گیم شوید تا با حرفه‌ای‌ها در ارتباط باشید.

 

4 3 رای ها
رأی دهی به مقاله

بهزاد کریمیمشاهده نوشته ها

Avatar for بهزاد کریمی

بهزاد هستم. عاشق بازی ، موسیقی ، تحقیق و پژوهش. بزرگترین گیم دیزانیر تاریخ : شینجی میکامی. بهترین بازی تاریخ : رزیدنت اویل 4

اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها