خدای خشم: 10 باس برتر و خاطره‌انگیز مجموعه‌ی God Of War

God Of War

(ترجمه شده توسط دکتر بهزاد کریمی)

God of War یکی از بهترین مجموعه بازی‌های ویدیویی است. و یکی از مواردی که آن را عالی می‌سازند، باس فایت‌هایش هستند. ما می‌خواهیم حماسی‌ترین باس‌ فایت‌های بازی را در یک رده بندی ارائه دهیم. بعد از تهیه‌ی God of War می‌توانید از یک چیز مطمئن باشید و آن نیز اطمینان از وجود مبارزات حماسی در بازی است. همه‌ی عناوین این مجموعه مبارزات فک براندازی داشتند! شما در مواجهه با خدایان، تایتان‌ها و موجودات اسطوره‌ای قرار می‌گیرید. سازندگان می‌دانستند که مبارزات نیز باید همانند خود این موجودات حماسی و بزرگ باشند و به خوبی موفق به انجام چنین کاری نیز شده‌اند. اما در میان این همه مبارزه کدام یک حماسی‌تر از بقیه بود؟ ما فهرستی آماده کرده‌ایم که گمان می‌کنیم به یادماندنی‌ترین و حماسی‌ترین مبارزات God of War هستند.

 

کریتوس خدای جنگ god of war

10-(Hydra (God of War​

بیایید با اولین باس از اولین بازی شروع کنیم. بازی تصمیم می‌گیرد که شما را درست وسط چیزی بیندازد که هدف اصلی God of War است. بازی از شما می‌خواهد که بلافاصله با یک Hydra‌ی 9 سر مبارزه کند. بخاطر زمان‌بندی این باس، او لایق حضور در این لیست است. به God of War خوش آمدید! با این‌که سال‌ها از انتشار نخستین عنوان از این مجموعه گذشته، اما همچنان سرگرم کننده، سریع، روان و البته حماسی است.

 

کریتوس خدای جنگ god of war
9-(Icarus (God of War 2​

چیزی که باعث می‌شود این مبارزه حماسی شود این است که شما تمام مدت در حال سقوط هستید. کریتوس مثل همیشه خودخواه و عصبانی است و برای رسیدن به خواهران سرنوشت به بال‌های ایکاروس نیاز دارد. اما ایکاروس از دادن بال‌های خود سرباز می‌زند. بنابراین کریتوس مجبور می‌شود که با زور بال‌ها را بدست آورد. کریتوس و ایکاروس هر دو درحال سقوط هستند و کریتوس مجبور است که قبل از برخورد با زمین ایکاروس را شکست دهد. با این‌که مبارزه تقریباً باحال بود، اما ایکاروس هم فرد بی‌آزاری است، به همین دلیل در رده‌های بالاتر لیست قرار می‌گیرد.

 

کریتوس خدای جنگ god of war
8-(Hercules (God of War 3​

مطمئناً هرکولی که در God of War می‌بینید با هرکولی که در فیلم دیزنی دیدید متفاوت است. هرکول شخصیتی خشن و وحشی است که مطمئنا دلتان نمی‌خواهد از دستکش‌های بزرگ و شیرمانند او ضربه بخورید. همچنین وی برادر کریتوس است و فکر کردن به این موضوع قضیه را کمی عجیب و پیچیده می‌سازد. همانند دیگر باس فایت‌ها، پس از مبارزه با این باس نیز سلاحی دریافت می‌کنید و نکته‌ی جالب اینجاست که کریتوس با دستکش‌های خود هرکول، وی را به قتل می‌رساند. همان کریتوس همیشگی!

 

کریتوس خدای جنگ god of war
7-(Hermes (God of War 3​

شکست دادن هرمس که سریع‌ترین خدایان است مطمئناً لحظات خاطره‌انگیز خود را در بر دارد. دنبال کردن هرمس، زمانی که او مدام در حال مسخره کردن کریتوس و فرار از وی در المپ می‌باشد، بسیار سرگرم‌کننده است. این مسابقه مثل مسابقه‌ی لاک پشت و خرگوش بود، همان مسابقه‌ای که همه از عاقبت آن آگاهیم. و می‌دانیم که چیزهایی وجود دارند که از سرعت مهم‌تر هستند. مبارزه به نسبت لحظات اکشن کمتری داشت و بیش‌تر به خاطر دنبال کردن هرمس لذت‌بخش بود. پس از این‌که هرمس را گیر می‌آورید، کریتوس پاهای او را از بدنش جدا می‌کند تا بتواند کفش‌های وی را بدست آورد. همین خود یکی از به یادماندنی‌ترین لحظات است.

 

کریتوس خدای جنگ god of war
6-(Cronos (God of War 3​

این باس ‌فایت مثال بارز «در نبرد اندازه مهم نیست» بود. مطمئناً کورونوس عظیم‌ترین موجودی است که کریتوس آن را شکست داده. این تایتان نه تنها یک باس است، بلکه به خودی خود یک مرحله به شمار می‌رود! شما تمام مدت از بدن او بالا می‌روید، انگار که در حال بالا رفتن از یک قصر هستید. زمانی که کرونوس می‌خواست کریتوس را بخورد می‌شد حدس زد که چه اتفاقی خواهد افتاد و کریتوس شکم او را پاره خواهد کرد، اما تماشای شکست دادن چنین دشمن بزرگ و عظیمی بسیار شگفت‌انگیز بود.

 

کریتوس خدای جنگ god of war

5-(Hades (God of War 3​

مشخصاً خدای جهان زیرین نبردی خاطره انگیز برای God of War III تدارک می‌بیند. سازندگان باید محیط و دنیایی می‌ساختند که قبل از آن‌ها اقتباس‌های بیشماری از آن شده بود و هرکس تصویری شخصی از آن به نمایش گذاشته بود. با این‌حال آنان توانستند تصویری حماسی و منحصر بفرد از این خدا ارائه دهند. هادس با کلاه‌خودی که صورتش را پوشانده و دو قلاب در دست که برای گیر انداختن ارواح است، بدنی عظیم و غول مانند دارد. و با طراحی هیولاوار خود با کریتوس مبارزه می‌کند. شما نه تنها او را شکست می‌دهید، بلکه با استفاده از سلاح‌های خودش روح او را بیرون می‌کشید.

 

کریتوس خدای جنگ god of war

4-(Zeus (God of War 3​

با این‌که مبارزه با زئوس مهم‌ترین مبارزه در تمام فرانچایز است، اما به دلیل معیار حماسی بودن در نقاط میانی جدول قرار دارد. زئوس به خودی خود چیز جدیدی برای ارائه نداشت. مهم‌ترین نکته‌ی نبرد با زئوس در این بود که جنگ درون گایا(تایتان) رخ می‌داد. علاوه بر این اتفاقات سریع و پشت سرهم زیادی نیز در جریان مبارزه رخ می‌دهند و شما نه تنها زئوس را از پای درمی‌آورید، بلکه خود گایا را نیز به قتل می‌رسانید. پایان مبارزه کمی اضافی و طولانی بود، روح زئوس به میدان برگشته و با زئوس درگیر می‌شد، کریتوس شبح زن و بچه‌‌ی خود را می‌دید و تا زمانی که صفحه نمایش با خون پوشیده شود به زئوس ضربه می‌زد.

 

کریتوس خدای جنگ god of war
3-(Poseidon (God of War 3​

کریتوس خیلی زود در God of War III با خدای دریا مواجه می‌شود. اما علیرغم زود بودن این مبارزه، حماسی بودنش نیز به خوبی حفظ شده و احساس مبارزه با باس فایت پایانی بازی به شما دست می‌دهد. پوسایدون با درست کردن هیولایی از دریا و همراهی چندین اسب که ارابه‌ی دریایی‌اش را حمل می‌کنند با کریتوس می‌جنگد. رضایت‌بخش‌ترین قسمت مبارزه جایی بود که کریتوس مستقیما‌ً به قلب هیولا حمله کرد تا پوسایدون را از کنترل آن بازدارد. پس از آن نیز لحظات خونین بازی با درآوردن چشم‌های پوسایدون و کشتن او ادامه می‌یابند.

 

کریتوس خدای جنگ god of war

2-(Stranger (God of War 4​

همانند پوسایدون، Stranger (بالدور) نیز در نبردی زودهنگام و حماسی خود را به ما معرفی می‌کند. قدرتی که در این نبرد موج می‌زند یکپارچه و مهیب است. همچنین نکته‌ی دیگر این مبارزه اینجاست که شما با یک موجود هیولایی نمی‌جنگید و با شخصی درگیر می‌شوید که در شمایل یک انسان درآمده و تماماً هم سطح کریتوس دیده می‌شود. بازی با پرواز در آسمان و شکستن دنده‌ها و نابود کردن درخت‌ها شروع می‌شود و بسیار سرگرم‌کننده است.

 

کریتوس خدای جنگ god of war

1-(Magni and Modi (God of War 4​

همانند خدایان یونان، خدایان نورس نیز در بازی چهارم ثابت کردند که می‌توانند حماسی و چالش برانگیز باشند. اما در این نبرد به خصوص کریتوس تنها نیست و باید در تیم‌هایی دو نفره با دشمن مقابله کند. بازی نیز این مسئله را به خوبی درک می‌کند و گونه‌ای از مینی‌گیم را هم به چاشنی مبارزه می‌افزاید. شما در عین حال که باید مراقب زمان‌بندی حملات خود باشید، باید از حملات مگنی و مودی هم جان سالم به در ببرید. به علاوه حملات مگنی و مودی جالب هم هستند. برای مثال زمانی که در زبان نورسی شعر می‌خوانند و با به هم زدن شمشیر و سپر صدای آذرخش ایجاد می‌کنند تا قدرت خود را افزایش دهند، از بخش‌های جالب بازی است.

خب نظر شما در این خصوص چیست؟ خاطره‌انگیزترین باس فایت برای شما کدام است؟

 

4 1 رای
رأی دهی به مقاله

بهزاد کریمیمشاهده نوشته ها

Avatar for بهزاد کریمی

بهزاد هستم. عاشق بازی ، موسیقی ، تحقیق و پژوهش. بزرگترین گیم دیزانیر تاریخ : شینجی میکامی. بهترین بازی تاریخ : رزیدنت اویل 4

اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها