اندازه بزرگ نقشه Resident Evil 9 ممکن است خطری برای بازی باشد

اندازه بزرگ نقشه Resident Evil 9 ممکن است خطری برای بازی باشد

در مورد اخبار و جزئیات بازی Resident Evil 9 که تا این لحظه به طور رسمی فاش نشده است، شایعات همچنان بر همه چیز حکمفرما هستند. از طریق این گزارش جالب، دیدگاه خود را در مورد مسیر بازی از طریق اطلاعاتی که از طریق برخی منابع شناخته شده و قابل اعتماد به بیرون درز کرده است، با شما در میان خواهیم گذاشت.

سری رزیدنت اویل در چند دهه گذشته هویتی تا حدی پیچیده برای خود ایجاد کرده است، زیرا این مجموعه از زمان آغاز به کار به ارائه تجربیات ترسناک بقا و تمرکز بر عنصر ترس و بقا و در عین حال تغییر جهت خود در بسیاری از بخش‌ها معروف بوده است.

این تغییر و انحراف از رویکرد بازی‌های کلاسیک و دوربین‌های ثابت با Resident Evil 4 آغاز شد که یک تغییر کیفی در سری و تمرکز بیشتر کپکام به سمت سبک اکشن آمیخته با وحشت بود که در آن زمان موفقیت بزرگی بود.

بازی Resident Evil 9 با در نظر گرفتن فناوری جهان باز Dragon's Dogma 2 ساخته خواهد شد طرح هنری بازی رزیدنت اویل 9 آخرالزمان کریس ردفیلد گوزن ماه قرمز جنگل تاریک

سپس چندین قسمت بعدی به همین سبک منتشر شد، تا اینکه قسمت ششم منتشر شد که با توجه به نظرات منتقدان و بسیاری از بازیکنان، شکست سختی را تجربه کرد (البته شخصاً با این گزاره موافق نیستم و رزیدنت اویل 6 را بازی خوبی می‌دانم) و همین امر باعث شد کپکام بار دیگر به ریشه‌های سری بازگردد و تمرکز اصلی روی عنصر ترسناک باشد و با موفقیت کامل با رزیدنت اویل 7 و قهرمان آن، ایتن وینترز، به این مهم دست یافت.

اما به نظر می رسد که رزیدنت اویل 9 Resident Evil 9 که تا لحظه نگارش این گزارش به طور رسمی معرفی نشده است، چالش جدید دیگری باشد که از برخی سنت‌های بازی‌های کلاسیک و آنچه سری باستانی به آن شهرت دارد، بر اساس برخی گزارش‌های اخیر دور می‌شود. به خصوص برخی از آنها نشان می‌دهد که بازی در یک محیط جهان باز اتفاق می‌افتد، ممکن است این یک تحول طبیعی برای ساختار بازتر قسمت قبلی، Resident Evil Village، در مقایسه با سایر قسمت‌های Resident Evil به نظر برسد.

ارائه یک محیط جهان باز ممکن است بدون عواقب نباشد، زیرا بر برخی از مکانیسم‌ها و ویژگی‌های گیم‌پلی اصلی این سری تأثیر می‌گذارد، که ممکن است نشان دهنده یک انحراف جزئی در مورد ریشه‌های اصلی آن و جایگاه برجسته آن در بین بازی‌های ترسناک بقا باشد.

بازی‌های جدید Resident Evil نمی‌توانند Leon را نادیده بگیرند

دنیای باز ممکن است به شدت توانایی‌ها و عناصر ترسناک بازی را محدود کند

بسیاری از مردم بازی های Resident Evil را قبل از هر چیز به دلیل عناصر ترسناک، ترس و موسیقی که تجسم حس ترس هستند، دوست داشتند، به خصوص در عمارت اسپنسر و اداره پلیس راکون سیتی که مملو از تهدیدات بیولوژیکی است. همه اینها پایه اصلی محبوبیت Resident Evil بود، جایی که لذت مدیریت اقلام، ابزار و مهماتی که بازیکنان در اختیار دارند بی نظیر بود، به خصوص کمبود گلوله، اقلام درمانی محدود، و فضای محدود کیف ابزار که برای گسترش نیاز به ارتقا داشت. یا به یک صندوق امانات برای قرار دادن اقلام و اسلحه خود در آن.

اکثریت قریب به اتفاق بازی‌های رزیدنت اویل محدودیت‌های واضحی را برای بازیکنان و مواردی که می‌توانند حمل کنند و از اقلام کمیاب در فضاهای باریک و محدود، راهروها و اتاق‌ها بیابند، ایجاد می‌کنند و باعث می‌شود که دائماً تصمیم‌های دشواری در مورد بهترین نحوه استفاده از مقدار محدود تجهیزات بگیرند. بنابراین طراحی جهان باز ممکن است یک ایده خطرناک باشد که تأثیر منفی بر ساختار سری داشته باشد، و ممکن است واکنش بزرگی ایجاد کند که هنوز مشخص نیست مثبت یا منفی خواهد بود.

هر وقت منابع سری رزیدنت اویل در برخی بخش‌ها مانند رزیدنت اویل 6 بخشنده‌تر بوده، از لحاظ تاریخی منجر به تجربه ناامیدکننده‌تری شده است و آن را از یک بازی اصیل Resident Evil دور کرده است، اگرچه پازل‌ها، هیولاهای ترسناک، دیالوگ های جذاب، و دیدن خون زیاد در اینجا و آنجا همه… ویژگی‌ها و مضامینی که برای سری Resident Evil ضروری هستند، اما هیچ کدام از اینها روی گیم پلی و جو تاثیری مانند رویکرد مدیریت منابع محدود ندارد.

قهرمان اصلی Resident Evil 9 می‌بایست از بین شخصیت‌های کلاسیک انتخاب شود

بازی Resident Evil 9 ممکن است در ایجاد تعادل بین طراحی جهان باز و مدیریت منابع مشکل داشته باشد

تاریخ انتشار Resident Evil 9 توسط یک منبع قابل اعتماد فاش شد

افشاکننده برجسته Dusk Golem چند هفته پیش در صفحه خود در پلتفرم ایکس ادعا کرد که بازی ممکن است برای دستیابی به تعادل در مکانیسم مدیریت منابع محدود که این سری به آن مشهور و به آن افتخار می‌کند نسبتاً دشوار باشد.

اکثریت قریب به اتفاق بازی‌های رزیدنت اویل با دقت طراحی شده‌اند تا اطمینان حاصل شود که بازیکن برای زنده ماندن و بقا، مهمات یا آیتم‌های درمانی کمی خواهد داشت. بازی‌های قبلی می‌توانستند این کار را با قرار دادن آیتم‌های محدود در مسیر بازیکن به طور مدبرانه و عمدی انجام دهند، اما اگر بازی بعدی به حالت جهان باز منتقل شود، نمی‌تواند اطمینان حاصل کند که همه بازیکنان همان مسیر هیجان‌انگیز و دوست‌داشتنی را دنبال می‌کنند.

داشتن مهمات و منابع درمانی فراوان از طریق کاوش‌های گسترده در دنیای بازی قبل از ادامه مسیر اصلی بدون شک منجر به دلزدگی و ناامیدی بازیکنان و خراب شدن تجربه برای آنها می‌شود، بنابراین هنوز نمی‌دانیم که آیا این الگو دنبال خواهد شد یا خیر. و ما فقط باید منتظر جزئیات رسمی Capcom در مورد دنباله آینده باشیم.

شما چه انتظاری از رزیدنت اویل 9 دارید؟ ساختار جهان باز می‌تواند جواب بدهد؟ چه تغییراتی باید انجام شود تا حس رزیدنت اویل زنده بماند؟ مهم‌ترین اخبار بازی را از ساویس‌گیم دنبال کنید. اگر مایل بودید کانال روبیکا، کانال تلگرام و صفحه‌ی اینستاگرام ساویس‌گیم را دنبال کنید. همچنین می‌توانید ویدیوهای گیم پلی بازی‌های مختلف را در کانال یوتیوب ساویس‌گیم تماشا کنید.

 

بیشتر بخوانید:

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها