بررسی بازی Resident Evil 4 Separate Ways

بررسی بازی Resident Evil 4 Separate Ways

خب سرانجام دی ال سی داستانی ایدا وانگ هم منتشر و تجربه رزیدنت اویل 4 ریمیک تکمیل شد. طرفداران قدیمی بازی حتماً می‌دانند که این دی ال سی داستانی به وقایع موازی رزیدنت 4 با محوریت شخصیت دوست داشتنی ایدا وانگ می‌پردازد و این بخش در نسخه پلی استیشن 2 همراه بازی اصلی و پس از پایان کمپین لیان باز می‌شد. بررسی بازی Resident Evil 4 Separate Ways را در ساویس‌گیم بخوانید.

مانند بازی اصلی، گرافیک در رزیدنت اویل 4 separate ways عالی است، مبارزات هیجان‌انگیز و اتفاقات داستان اصلی را به صورت موازی از دید ایدا وانگ دنبال خواهید کرد. شما برخی از وقایع را از زاویه‌ای دیگر می‌بینید، برخی از قسمت‌های بازی اصلی که در بازسازی حضور نداشتند در این دی ال سی داستانی ارائه شده‌اند.

کنترل و گیم پلی به طور کلی شبیه به بازی اصلی رزیدنت اویل 4 ریمیک است، چه کار با اسلحه و چه مبارزه نزدیک، اما بدون وجود شخصی برای محافظت و بدون امکان کاوش زیاد در محیط. رویدادها به طور کلی مختصر و متمرکز بر مبارزه هستند. در نتیجه انتظار کارهایی چون دنبال کردن گنج، مأموریت‌های جانبی، پازل و سر و کله زدن با تاجر را نداشته باشید، تمرکز بیشتر روی مبارزه است.

ایدا وانگ در حال شلیک قلاب بررسی بازی Resident Evil 4 Separate Ways

قلاب بزرگترین افزودنی بازی است، زیرا از آن برای حرکت سریع در مکان‌های خاص و حتی برای از بین بردن دشمنان از دور پس از گرفتن آن‌ها استفاده می‌کنید. شما همچنین می‌توانید برخی از ردپاها را با عینک ویژه ایدا مشاهده کنید، اما آن‌ها بیش‌تر جنبه تزئینی دارند و کاربرد محدودی دارند.

یک باس جدید شما را در طول DLC دنبال می‌کند (بدون توضیح واضح برای اینکه چرا هنگام بازی با لیان او را زیارت نکردیم!)، اما به غیر از این، شما با همان دشمنان و باس‌های اصلی می‌جنگید و مبارزه با باسی مانند El Gigante ساده‌تر و کم‌هیجان‌تر شده است، البته نسبت به مبارزه با او در بازی اصلی که طبیعی است. همچنین حرکت ناگهانی از منطقه‌ای به منطقه دیگر باعث می شود بازی حس پیشرفت مداوم را از دست بدهد. این دی ال سی مشکلاتی مانند سنگینی حرکت و انیمیشن و هوش مصنوعی پایین را در مواقعی ارائه می‌دهد و گاهی اوقات به این معنی است که دشمنان هنگام شلیک به آن‌ها هیچ واکنشی نشان نمی‌دهند.

متأسفانه دو هفته پس از انتشار بازی اصلی، تعداد زیادی ریزتراکنش‌ها منتشر شدند که هدفشان تسهیل بازی و ارائه چند تروفی در ازای پرداخت پول واقعی است و برخی از آن‌ها با این محتوای دانلودی کار می‌کنند. به عنوان یک بازی تک نفره با قیمت کامل (و این دی ال سی پولی که یک حالت رایگان در نسخه پلی استیشن 2 بود)، وجود چیزهایی که بازی را در ازای پرداخت پول تسهیل می‌کند، همیشه حس طمعکاری ناشر را به گیمر منتقل می‌کند که حس خوبی نیست. در کل Resident Evil 4 Separate Ways تجربه‌ای شبیه به بازی اصلی اما مختصر است که آن را برای کسانی که روی جنبه گیم پلی به خصوص مبارزات تمرکز می‌کنند ایده‌آل کرده.

نقاط مثبت

  • همان تجربه دلپذیر بازی اصلی
  • تماشای ایدای دوست داشتنی با رنگ و لعاب جدید

نقاط منفی

  • تجربه‌ای که باید همراه با بازی اصلی می‌بود با 6 ماه تأخیر و پولی ارائه شده
  • نبود لباس خاطره‌انگیز ایدا وانگ

امتیاز ساویس‌گیم: 8 از 10

بازبینی تصویری

ایدا وانگ در حال نگاه به سمت چپ

گرافیک بازی‌های کپکام مثل همیشه شگفت‌انگیز است

نوشتار مرتبط:  بررسی بازی رزیدنت اویل 4 ریمیک 

ایدا وانگ در حال لگد زدن به زامبی

گیم پلی تغییر چندانی نداشته و احساس غریبی نخواهید کرد

نوشتار مرتبط:  معرفی شخصیت ایدا وانگ | داستان و سرگذشت بانوی مرموز قرمز پوش 

بررسی بازی Resident Evil 4 Separate Ways لباس های مختلف ایدا وانگ رزیدنت اویل 4 ریمیک

خبری از لباس کلاسیک ایدا وانگ نیست!

FINAL VERDICT

Overall, Resident Evil 4 Separate Ways is an experience similar to the original game, but abbreviated, making it ideal for those who focus on the gameplay aspect, especially the combat

:Pros

  • The same great experience as the original game
  • Watching the lovely Ada with a new color and glaze

:Cons

  • An experience that should have come with the original game has been delivered 6 months late and as paid DLC
  • Missing Ada Wong’s memorable dress

SavisGame Score: 8 out of 10

 

5 3 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها