رفیق بامرام؛ ۱۰ نکته در مورد Luis Sera که نمی‌دانستید

رفیق بامرام؛ ۱۰ نکته در مورد Luis Sera که نمی‌دانستید

(ترجمه شده توسط دکتر بهزاد کریمی)

شخصیت Luis Sera در عنوان Resident Evil 4 تنها برای ۷ دقیقه حضور دارد. اما در همین زمان تاثیر عظیمی روی بازی می‌گذارد. عنوان Resident Evil 4 کمپانی کپکام، نوع جدیدی از بازی‌های ترسناک را معرفی کرد. بازی در عین جالب و حتی گاهی اوقات خنده دار بودن، هنوز هم وحشت آفرین بود. در عین حال تعدادی از بهترین و خاطره‌ انگیز‌ترین شخصیت‌ها را نیز در خود داشت.

خاطره‌انگیزترین آن‌ها نیز بدون شک Leon S. Kennedy‌ بود. اما دلیل اصلی ماندگاری این عنوان در اذهان، شخصیت‌های مکمل و آنتاگونیست‌هایش می‌باشند. دکتر لوئیز سرا دانشمندی بود که با فرقه‌ای که انگلی را می‌پرستیدند، همکاری می‌کرد. بعد از مدتی او نسبت به کارهای خود عذاب وجدان پیدا می‌کند و فرار را بر قرار ترجیح می‌دهد. اما توسط Leon در یک کابینت پیدا می‌شود. بعدها او به لیان کمک می‌کند و سپس در تلاشی برای دست‌یابی لیان و اشلی به واکسن، جان خود را از دست می‌دهد. تاثیر او روی بازی، قطعاً بسیار بیش‌تر از میزان حضورش است.

رفیق بامرام؛ 10 نکته در مورد Luis Sera که نمی‌دانستید

Luis Sera یک دکتر واقعی نیست

او در حالی که همه و حتی خودش خود را دکتر لوئیز صدا می‌کنند، دکتر نیست. Luis Sera در حال کار کردن روی پایان‌نامه‌ی دکترای خود بود که متوجه شد نامه‌هایی که به خانه‌ی پدربزرگش فرستاده بود، به دستش نمی‌رسند. هنگامی که او برمی‌گردد تا اوضاع را بررسی کند، قبل از به اتمام رساندن پایان‌نامه خود با گروه Los Illuminados برخورد می‌کند. البته او می‌گوید که تمام چیزهای لازم برای دکتر شدن را یاد گرفته است و به طور کلی یک دکتر به حساب می‌آید!

رفیق بامرام؛ 10 نکته در مورد Luis Sera که نمی‌دانستید

لیان هیچ وقت نام او را درست نفهمید

لیان همیشه نام Luis Sera را به شکل آمریکایی لوئیس تلفظ می‌کند. در حالی که لوئيز اسپانیایی است و باید نامش به شکل لوئیز تلفظ شود. او چندین بار سعی می‌کند که اشتباه لیان را تصحیح کند اما موفق نمی‌شود و سرباز آمریکایی به این که او را”لوئیس” صدا کند اصرار دارد. لیان حتی یک بار اسم لوئیز را درست تلفظ نمی‌کند، حتی یک‌ بار!

رفیق بامرام؛ 10 نکته در مورد Luis Sera که نمی‌دانستید

Luis Sera می‌تواند شما را بکشد و این کار را می‌کند

با اینکه لوئیز خود را به عنوان یک عیاش بی‌خطر و حتی احمق نشان می‌دهد، اما او باهوش و بسیار تواناست. اگر شما زیاد به او صدمه بزنید، او به شما می‌گوید «خداحافظ لیان» و به شما شلیک می‌کند تا به صفحه Game Over هدایت ‌شوید. مراقب استفاده از نارنجک وقتی اطراف او هستید باشید!

رفیق بامرام؛ 10 نکته در مورد Luis Sera که نمی‌دانستید

او حضور پررنگی در صحنه‌های بازی ندارد!

برای شخصیتی به این مهمی، Luis Sera زیاد در صحنه‌های بازی حضور ندارد. او تنها در هفت دقیقه از میان‌پرده‌های بازی دیده می‌شود. بیش‌تر حضور او در بازی مربوط به دست‌ نوشته‌های اوست که در مورد تحقیقاتش هستند و در گوشه و کنار بازی آن‌ها را پیدا می‌کنید. البته Luis Sera از بخش‌های دیگری نیز به پلات بازی متصل می‌شود و تحقیقات او کمک بسیار زیادی به اشلی و لیان می‌کند.

رفیق بامرام؛ 10 نکته در مورد Luis Sera که نمی‌دانستید

Luis Sera فوبیای تعهد دارد!

لوئیز همیشه ادعا می‌کند که یک عیاش است و این موضوع تا حدی حقیقت دارد! ترس او از تعهد کاملاً مشخص است. او همیشه در مورد زندگی شبانه‌ و پارتی‌های خود در دوران کالج فخر فروشی می‌کند و معتقد است که هر زنی می‌تواند همسر او باشد. این شخصیت عیاش و احمق گونه‌ی لوئیز برای پنهان کردن دانش اوست.

لوئیز از این موضوع استفاده می‌کند تا خودش را مقداری از کارش روی Plagas دور کند. این طور که به نظر می‌رسد، ظاهراً این شخصیت آنقدر هم دروغین نیست و ریشه‌هایی در حقیقت دارد. او همچنین اقرار می‌کند که «بدترین چیزی که دنیا تاکنون به خود دیده است» می‌باشد. این میزان از خودشناسی چیزی نیست که عیاش‌ها به داشتنش معروف باشند!

رفیق بامرام؛ 10 نکته در مورد Luis Sera که نمی‌دانستید

او با وسکر کار می‌کند

همانند بسیاری از شخصیت‌های سری، Luis Sera نیز از طریق Ada Wong با وسکر کار می‌کند. Ada “لوئیز” را متقاعد می‌کند که نمونه‌ی طاعون را برایش بازیابی کند و در عوض Ada به سرا قول می‌دهد که Saddler و “لوس ایلامینادوس” را از بین ببرد. Ada معتقد است که لوئيز برای کارهایی که به او محول شده بسیار مناسب می‌باشد. زیرا او در آزمایشگاه‌های “Los Illuminados” کار می‌کند و همچنین چند راه مخفی در سراسر روستا از زمانی که با پدربزرگش آن را می‌گشت، می‌شناسد.

Luis Sera مسئول بسیاری از چیزهایی است که شما را می‌کشند

تحقیقات سرا در آزمایشگاه Los Illuminados مربوط به این بود که افراد آلوده به Plagas سخت‌تر کشته شوند. این موضوع منجر به تبدیل مردم عادی به هیولا‌ها شده که بازی‌بازان در طول بازی با آن‌ها مواجه می‌شوند. هیولاهایی مثل El Gigante و Regenerador. تحقیقات او در مورد تشکیل دادن یک موجود تلفیقی میان انسان و حیوان می‌شدند. The Verdugo و Novistador در کنار غولآخر مهیب U-3 از ساخته‌های دست او بودند.

رفیق بامرام؛ 10 نکته در مورد Luis Sera که نمی‌دانستید

او از شاخک‌ها می‌ترسد!

دکتر Luis Sera بارها و بارها به هنگام دیدن شاخک‌ها اظهار ترس و اضطراب می‌کند. احتمالاً به هنگام کار کردن روی Plagas شاخک‌های زیادی در اطراف خود دیده است. این موضوع البته مرگ او را بسیار کنایی نشان می‌دهد. هنگامی که او به سوی اشلی و لیان برای دادن داروی مربوط به Plagas برمی‌گردد، Saddler با شاخک‌های تیز خود او را به قتل می‌رساند. احتمالاً این ترس او از شاخک‌ها با قصد خاصی در پلات بازی جا سازی شده است.

Luis Sera پدربزرگش را خیلی دوست دارد

یک موضوع گفته نشده در مورد داستان لوئیز، علاقه‌ی وافر او به پدربزرگش است. غذای مورد علاقه‌‌ی او Paella‌ است که توسط Abuelo درست شده باشد. به طور کلی انگیزه‌ی او در کل داستان، پدربزرگش است. لوئیز به هنگام فهمیدن مرگ پدربزرگش در مورد ویروس‌ها خبردار می‌شود. وقتی به Los Illuminados می‌پیوندد به خاطر این است که داروی ویروسی که پدربزرگش را به کام مرگ کشاند، پیدا کند.

او قرار بود سبیل داشته باشد!

طراحی اصلی مدل شخصیت Luis Sera، قرار بود سبیل داشته باشد. اما در نهایت برای بازی نهایی تصمیم گرفته شد که تمام ریش و سبیل‌های او تراشیده شود. البته در نسخه‌ی آزمایشی بازی، او همچنان با سبیل دیده می‌شود!

 

امتیاز دهید
guest
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها