بررسی بازی Lies of P

بررسی بازی Lies of P

Lies of P یک بازی اکشن نقش آفرینی است که به شدت از بازی‌های Dark Souls و Bloodborne الهام گرفته. در واقع بازی سولزلایک است. دروغ‌های پی توسط استودیوی کره‌ای Neowiz و با همکاری استودیو Round8 ساخته شده است. بررسی بازی Lies of P را در ساویس‌گیم بخوانید.

نوشتار مرتبط:  سیستم مورد نیاز Lies of P 

داستان بازی حول محور ربات عروسکی تحت عنوان P است که در یک ایستگاه قطار مرموز با هدف رفتن و ملاقات با سازنده خود در خلال جنون ربات‌ها و انقلاب آن‌ها علیه انسان‌ها از خواب بیدار می‌شود. منبع الهام اصلی بازی Lies of P داستان پینوکیو است.

همان‌طور که گفتیم بازی پینوکیو سولزلایک است، این نوع بازی‌ها به دلیل سختی بالای خود معروف هستند. دنیای بازی به شکلی اسرارآمیز، پر از داستان‌های فرعی و افرادی که در خانه های خود پنهان شده‌اند و نیازمند کمک هستند طراحی شده است، به گونه‌ای که به افزایش رمز و راز در ساختار و فضاسازی کمک می‌کند. حتی قهرمان و شخصیت‌های پیرامونی نیز اسرارآمیز هستند و کنجکاوی شما را برای دانستن بیشتر در مورد این جهان و داستان آن برمی‌انگیزند. شهرک کرات شگفت انگیز است! سبک هنری طراحی آن خیره کننده و پر از مکان‌های اعجاب‌آور است. کیفیت کلی طراحی هنری بازی فوق العاده است.

گیم پلی بازی نیز متنوع است، شما ضربه‌های اصلی را دارید که اساس گیم پلی و روشی است که مبارزات بازی به شدت به آن بستگی دارد، به‌علاوه یک دست چپ آهنی که می‌توانید آن را با یک ضربه مخصوص که دارای شمارنده خاصی است سفارشی سازی کنید. حرکات رزمی نیز وجود دارند و ضربات قدرتمندی هستند که می‌توانید هنگام شارژ نشانگر آبی از آن‌ها استفاده کنید. همه این موارد توسط سلاح‌های متنوعی پشتیبانی می‌شوند، جایی که می‌توانید سلاح‌ها را به روشی که می‌خواهید و به سبکی متمایز بسازید. بانضمام مقدار زیادی اشیاء قابل پرتاب و کمکی. طیف گسترده‌ای از دشمنان، کوچک و بزرگ. تعداد قابل توجهی از دشمنان کوچک با حرکات مختلف و تعداد زیادی مینی باس در بازی وجود دارند.

بسیاری از مکانیک‌های بازی به ارائه یک تجربه بازی عالی و سرگرم کننده کمک می‌کنند. به عنوان مثال، هنگامی که از یک باس خاص شکست می‌خورید، امتیازات خود را در محل مبارزه از دست نمی‌دهید و در صورتی که بخواهید پس از باخت، محل را ترک کنید و با باس مقابله نکنید، امتیازات را در خارج از میدان مبارزه خواهید یافت. توصیه می‌کنم در ابتدای امر امتیازات را حفظ کنید تا شخصیت خود را توسعه دهید. همچنین وقتی محفظه‌های بازیابی سلامت تمام شد، می‌توانید با شکست دادن دشمنان یکی از آن‌ها را پس بگیرید. اگر باس خیلی سخت است، می توانید یک شخصیت کنترل شده توسط هوش مصنوعی را احضار کنید. البته این شخصیت به اندازه کافی خوب نیست، اما هدفش صرفاً گیج کردن باس است تا به شما کمک کند او را شکست دهید.

باس فایت‌های بازی کیفیت خوبی دارند و عالی هستند. همه باس‌های اصلی دارای قطعه موسیقی متمایز هستند و به سبکی منحصر به فرد طراحی شده‌اند. هیچ باسی در بازی ضعیف  یا بیش از حد قدرتمند نیست، همه آن‌ها به خوبی ساخته و طراحی شده‌اند و یک تجربه حماسی را برای رویارویی ارائه می‌دهند.

طراحی محیطی Lies of P خوب و کاملاً وفادار به سبک طراحی سولزلایک است، با میانبرهای زیادی که بازگشت شما به مناطق قبلی را آسان و روان می‌کنند. به طور کلی سطح دشواری بازی متعادل است. بازی از فلسفه بازی‌های سولز پیروی می‌کند و از شما می‌خواهد که همیشه مراقب هر قدمی که برمی‌دارید و هر درگیری که در آن شرکت می‌کنید، باشید.

عناصر نقش آفرینی و سیستم ارتقاء چندگانه در Lies of P انتظار شما را می‌کشند. شما لیستی از ویژگی‌هایی دارید که به شما امکان می‌دهند شخصیت خود را ارتقاء دهید، یک درخت مهارت خلاقانه که شخصیت شما را به روشی منحصر به فرد توسعه می‌دهد و روش توسعه سنتی برای ادغام سلاح‌ها، تراز کردن آن‌ها و افزایش قدرت آن‌ها را خواهید داشت.

با این حال سبک مبارزه به طور کلی فاقد روانی لازم است. به عنوان مثال، تسلط بر ضد زدن دشوار است و دشمنان زیادی وجود دارند که عمدتاً به تسلط بر این مهارت تکیه می‌کنند که همین موضوع مقابله با آن‌ها را چالش برانگیز می‌کند. شما نمی‌توانید دشمنان را گیج کنید مگر اینکه به مرحله خاصی برسند (و نمی‌توانید بفهمید که چه زمانی به آن می‌رسند) وقتی به آن رسیدند بلافاصله گیج نمی‌شوند بلکه شما زمان بسیار محدودی دارید تا اینکه با ضربه‌ای سنگین به آن‌ها ضربه بزنید. یک ضربه سنگین مدت زمان زیادی را برای اجرا نیاز دارد که به دشمن فرصت کافی برای فرار می‌دهد. از طرفی گزینه‌های نقش آفرینی زیادی وجود ندارند. حتی «دروغ گفتن» (که بازی با تمرکز روی آن به بازار عرضه شد) نیز روی تصمیمات شما تأثیر چندانی ندارد.

منطقه دسترسی دشمنان خیلی بزرگ است. در این نوع بازی می‌بایست توان دسترسی دشمن محدود باشد تا به بازیکن فرصت فرار از دست آن‌ها داده شود. در Lies of P دشمنان سریع هستند و دائماً شما را تعقیب می‌کنند و به دلیل منطقه حرکت بازشان، فرار از آن‌ها دشوار است. به جز منطقه اصلی کرات (که بیشتر رویدادهای بازی در آن اتفاق می‌افتد)، بقیه مناطق به طور کلی طراحی هنری ضعیف و گرافیک پایین‌تری دارند.

کمبود مراحل جانبی در بازی پینوکیو حس می‌شود. موضوعی که البته به خودی خود مشکلی نیست زیرا بازی در حال حاضر طولانی است، اما وقتی به نقطه‌ای می‌رسید که سطح شما از سطح منطقه پایین‌تر می‌شود، متوجه می‌شوید که برای جمع آوری امتیاز باید مقدار زیادی به عقب برگردید و بارها و بارها با همان دشمنان قبلی روبرو شوید. در چنین مواقعی کمبود محتوای جانبی به شدت حس می‌شود. نکته منفی دیگر این است که ضربات و حملات بسیاری از دشمنان متعادل نیست و توزیع دشمنان در بسیاری از مراحل غیر منطقی است.

شایان ذکر است که این بازی از زمان عرضه روی گیم پس در دسترس خواهد بود. اما اگر این اولین تجربه شما با بازی‌های سولزلایک است، توصیه نمی‌کنم ماجراجویی خود در این سبک را با Lies of P شروع کنید زیرا چالش سختی را ارائه می‌کند.

بازی Lies of P توانست در دنیای مرموز و پر از خطرات و گیم پلی خود که چالشی دشوار و متنوع را فراهم می‌کند، تجربه سولزلایک خوبی را ارائه دهد. البته این بازی یک Souls Like کامل نیست، اما قطعاََ یک تجربه عالی است!

نقاط مثبت

  • گیم پلی خوب و چالش‌برانگیز
  • درجه سختی متعادل و منطقی
  • طراحی هنری زیبا و چشم‌نواز

نقاط منفی

  • عدم تعادل در توزیع دشمنان
  • کمبود محتوای جانبی

امتیاز ساویس‌گیم: 9 از 10

بازبینی تصویری

بازی پینوکیو دروغ‌های پی قدم زدن روی پل وقت شب بررسی بازی Lies of P

طراحی هنری فوق العاده بازی

نوشتار مرتبط:  بهترین بازی‌های 2023 

مبارزه با غول آهنی دروغ‌های پی بازی پینوکیو

گیم پلی جذاب و سرگرم کننده

نوشتار مرتبط:  سخت‌ترین بازی‌های پلی استیشن 4 

باس فایت دروغ‌های پی بازی پینوکیو

باس فایت‌های هیجان‌انگیز و درگیر کننده

FINAL VERDICT

Lies of P was able to provide a good Soulslike experience in its mysterious world full of dangers and its gameplay that provides a difficult and varied challenge. Of course, this game is not a complete Souls-like, but it is definitely a great experience

:Pros

  • Fun and challenging gameplay
  • Balanced and reasonable difficulty
  • Beautiful and eye-catching artistic design

:Cons

  • Unbalanced placement of enemies
  • Lack of side missions

SavisGame Score: 9 out of 10

 

5 6 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها