بررسی بازی The Expanse: Episode One

بررسی بازی The Expanse: Episode One

استودیوی Telltale Games سرانجام پس از اعلام خبر ورشکستگی تکان دهنده خود در سال ۲۰۱۸ و تصاحب توسط شرکت نوظهور «LCG Entertainment» در سال بعد به عرصه بازگشت. آن‌ها پس از 5 سال تلو تلو خوردن با همکاری استودیوی Deck Nine، دوباره آمده‌اند تا بازی‌های داستان‌محور را به اوج برسانند. در ادامه با ما همراه شوید تا به بررسی بازی The Expanse: Episode One بپردازیم.

در اثری اقتباس شده از سری رمان‌های «اکسپنس»، قهرمان ما، «کامینا درامر»، یک تیم اکتشاف فضایی را برای جستجوی یکی از کشتی‌های فضایی گمشده سازمان ملل هدایت می‌کند، اما در یک مأموریت بسیار خطرناک گرفتار می‌شوند!

نوشتار مرتبط:  تاریخ عرضه بهترین بازی‌های 2023 

استودیو Telltale که به دلیل همکاری مستقیم با آثار هنری نمادین شناخته شده است و آن‌ها را در یک داستان تعاملی و طرح به روز شده بازتعریف می‌کند. به این ترتیب آن‌ها توانسته‌اند رمان‌ها و سریال‌های تلویزیونی زیادی را اقتباس کنند و موفقیت‌های خود را بر اساس آن‌ها بسازند. این بار نوبت به اقتباس از رمان علمی تخیلی The Expanse رسید که به واسطه سریال تلویزیونی گستره یا پهنه به شهرت و محبوبیت بالایی رسیده است.

این استودیو همچنین در ارائه بازی‌های خود در قالب «اپیزودهایی» که در فواصل زمانی منتشر می‌شوند، از رویکرد سریال‌های تلویزیونی استفاده می‌کند. این بار Telltale قصد دارد تا هر دو هفته یک بار قسمت‌های جدید بازی «The Expanse» را با مجموع ۵ قسمت منتشر کند تا داستان کامل شود.

داستان با صحنه‌ای تکان‌دهنده آغاز می‌شود که نگاهی اجمالی به آنچه در آینده نزدیک رخ خواهد داد، بدون روشن‌کردن زمینه منتهی به این رویداد را ارائه می‌دهد. وقایع با سرعتی بالا پیش می‌روند و باعث می‌شوند وقایع جالب با سرعتی پیوسته ارائه شوند و جایی برای آرامش برای شما باقی نمی‌گذارند. اگرچه این ممکن است خستگی را از بین ببرد، اما در بازتاب دقیق انتخاب‌های سرنوشت ساز شما عمق کافی را ندارد. به عنوان مثال، شخصیتی به نام «کاکس» که یکی از شخصیت‌های سرنوشت ساز وقایع داستان به حساب می‌آید، پایان‌بندی خوبی ندارد و سازندگان با روایت عجولانه خود داستان را قربانی کرده‌اند.

فضانورد زن در حال کاوش در زباله‌های فضایی

این بار تل تیل استودیو بازیسازی Deck Nine را به کار گرفت تا روی بهبود کیفیت صحنه‌ها و کارگردانی آن‌ها کار کنند. این همان چیزی است که آن‌ها قبلاً در ساختن آن مهارت داشتند و نتیجه کاملاً مشهود است. با این حال، دستیابی به همه این‌ها در ازای کاهش هر چه بیشتر محتوا بود. اپیزود نخست خیلی کوتاه است. امیدواریم که این روند ادامه‌دار نباشد و تل تیل در کنار ارائه کیفیت بالا محتوا را نیز غنی‌تر کند.

استودیو Deck Nine نه تنها برای بهبود کیفیت صحنه‌ها تلاش کرد، بلکه برای توسعه گیم پلی و انتقال آن به مرحله‌ای کاملاً جدید نیز کار کرده است! از آزادی حرکت در محیط بازی گرفته تا دویدن، پرواز در فضا و غیره. به علاوه پیشرفت‌های دیگر، از جمله نحوه تعامل با اشیاء و توزیع آن‌ها در جهان که کمک زیادی به توسعه تجربه اکتشاف و فرصتی برای ارائه تنوع بیشتر در مأموریت‌های جانبی است! همچنین کاوش همیشه با اطلاعات پراکنده‌ای به شما پاداش می‌دهد که شما را بیشتر با برخی شخصیت‌ها آشنا می‌کند و گزینه‌های جدیدی را در مسیر داستان برای شما باز می‌کند که ممکن است به شما کمک کند تا سرنوشت برخی از آن‌ها را مشخص کنید و مسیری کاملاً متفاوت را در اتفاقات داستان در پیش بگیرید.

شما مأموریت خود را در یک سفینه فضایی آغاز خواهید کرد، سفینه‌ای که با طراحی مهندسی فوق العاده خود شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد تا جایی که ممکن است در زمان کاوش در آن نیاز به داشتن یک «نقشه» برای اطلاع از جهت‌ها داشته باشید. همچنین در ادامه به شما اجازه داده می‌شود تا از طریق لباسی مخصوص که به شما امکان می‌دهد در محیط‌های جاذبه صفر شناور شوید و اطراف را کاوش کنید. با استفاده خوب از این ویژگی، بُعد جدیدی در مسیر رسیدن به مقصد بعدی و هنگام حل معماها پدیدار می‌شود! در برخی از مأموریت‌های اکتشافی، ممکن است یک شی شناور را در سقف اتاقی پیدا کنید که دسترسی به آن دشوار است. «لباس فضایی» شما را قادر می‌سازد برعکس روی سقف فرود بیایید طوری که انگار همه چیز زیر و رو شده است و سپس بدون زحمت به مقصد بعدی خود برسید!

نوشتار مرتبط:  بازی‌های معرفی شده در افتتاحیه گیمزکام 

شوربختانه Expanse با مشکل نامنظم بودن «نقاط ذخیره سازی یا save points» مواجه است، نقاطی که تا بعد از صحنه‌های اصلی داستان فعال نمی‌شوند، به این معنی که اگر تصمیم به خروج از بازی پس از کاوش و قبل از تکمیل بخش داستانی مربوطه داشته باشید، ممکن است با مشکل مواجه شوید!

بازی The Expanse بازگشت موفقی است که ما را به پروژه‌های آینده Telltale امیدوار می‌کند! بازی صرفاً چند ایراد جزئی دارد که احتمالاً در اپیزودهای بعدی برطرف می‌شوند. از تجربه The Expanse پشیمان نخواهید شد.

نقاط مثبت

  • گرافیک خوب نسبت به بازی‌های قبلی Telltale Games
  • بهبود گیم پلی و تعاملی‌تر شدن تجربه بازی
  • موسیقی خوب

نقاط منفی

  • کوتاه بودن
  • مشکل save

امتیاز ساویس‌گیم: 8 از 10

بازبینی تصویری

2 فضانورد زن در حال قدم زدن در سفینه فضایی متروکه و تاریک

گرافیک بازی نسبت به آثار پیشین تل تیل واقعاً پیشرفت داشته است

 

فضانورد زن معلق در جاذبه صفر بررسی بازی The Expanse: Episode One

گیم پلی نیز غنی‌تر و کامل‌تر از بازی‌های قبلی این استودیو بازیسازی سرشناس است

 

در حال فشار دادن دکمه قرمز بررسی بازی The Expanse: Episode One

داستان در کل جذاب اما روایت آن عجولانه است

FINAL VERDICT

The Expanse is a successful game that gives us hope for Telltale’s future projects! The game has only a few minor flaws that will probably be fixed in the next episodes. You will not regret experiencing The Expanse

:Pros

  • Good graphics compared to previous Telltale Games titles
  • Improved gameplay and more interactive game experience
  • good music

:Cons

  • being short
  • Save problem

SavisGame Score: 8 out of 10

 

5 4 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها