ساختار جدید بازی Dragon Age: The Veilguard فاش شد

ساختار جدید بازی Dragon Age: The Veilguard فاش شد

جزئیات بیشتری از بازی Dragon Age: The Veilguard با نمایش گیم‌پلی آن در حال آشکار شدن است. نکات اصلی برای کسانی که نمایش گیم‌پلی را دیده‌اند کاملاً واضح است: این یک بازی نقش‌آفرینی اکشن کامل است، گزینه‌های دیالوگ همچنان وجود دارند و شما به عنوان یک شخصیت کاملاً سفارشی بازی می‌کنید.

اما نکته‌ای که به طور خاص از پیش‌نمایش IGN جلب توجه می‌کند، تمرکز بیشتر The Veilguard نسبت به نسخه قبلی، Dragon Age Inquisition است. Inquisition حول تعدادی محیط‌های جهان باز نسبتاً بزرگ ساخته شده بود که شامل ماموریت‌های فرعی، کاوش اختیاری و آیتم‌های کلکسیونی مختلف می‌شد. این مناطق بین بازیکنان اختلاف نظر ایجاد کرد؛ برخی نیاز به ماجراجویی را دوست داشتند، در حالی که برخی دیگر از طراحی شلوغ بازی شکایت می‌کردند. اگر منصفانه نگاه کنیم، کارهای بیهوده زیادی وجود داشت.

کارگردان بازی، Corinne Busche، می‌گوید The Veilguard بسیار «مأموریت‌محور» است. او توضیح می‌دهد:

«همه چیز به صورت دستی ساخته شده و بسیار با دقت انتخاب شده است. ما معتقدیم که اینگونه است که بهترین تجربه روایت و بهترین تجربه لحظه‌ای را به دست می‌آوریم.»

به نظر ما، اینطور به نظر می‌رسد که باید انتظار رویکردی خطی‌تر از نظر طراحی مراحل داشته باشیم. اما Busche ادامه می‌دهد که هر از گاهی همچنان فضایی برای کاوش وجود خواهد داشت:

«در طول مسیر، این مراحل که برای انجام دادن به آن‌ها می‌رویم باز می‌شوند، برخی از آن‌ها کاوش بیشتری نسبت به سایرین دارند. مسیرهای انشعابی جایگزین، رازها، اسرار و محتوای اختیاری که پیدا خواهید کرد و حل می‌کنید. اما در نهایت این یک بازی کاملاً ماموریت‌محور و با دقت انتخاب‌شده است.»

ما ساختاری شبیه به Mass Effect را تصور می‌کنیم. شما یک پایگاه خواهید داشت که می‌توانید اعضای گروه خود را بشناسید، و سپس برای تکمیل کار بعدی خود به مکان‌های خاصی بروید و در طول مسیر تصمیمات کلیدی داستان را بگیرید.

نمایش گیم‌پلی The Veilguard احتمالاً نماینده خوبی برای صحبت‌های Busche باشد. اگرچه بدیهی است که این بخش بسیار ابتدایی از بازی است که در آن اساساً در یک مسیر مستقیم به سمت نقطه بعدی داستان حرکت می‌کنید، اما قطعاً این رویکرد «مأموریت‌محور» و «با دقت انتخاب‌شده» را منعکس می‌کند.

آیا این طراحی را نسبت به محیط‌های بازتر Inquisition ترجیح می‌دهید؟ مهم‌ترین اخبار بازی را از ساویس‌گیم دنبال کنید. اگر مایل بودید کانال روبیکا، کانال تلگرام و صفحه‌ی اینستاگرام ساویس‌گیم را دنبال کنید. همچنین می‌توانید ویدیوهای گیم پلی بازی‌های مختلف را در کانال یوتیوب ساویس‌گیم تماشا کنید.

بیشتر بخوانید:

نقد و بررسی بازی Dragon Age Inquisition

بررسی بازی Dragon’s Dogma 2

بازی Resident Evil 9 با در نظر گرفتن فناوری جهان باز Dragon’s Dogma 2 ساخته خواهد شد

بررسی بازی Like a Dragon: Infinite Wealth

بازگشت به وحشت: Gears of War: E-Day خطی خواهد بود

منبع: pushsquare

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها