بررسی بازی Mighty Mage | ایده ای درخشان، اجرای ناقص

بررسی بازی Mighty Mage | ایده ای درخشان، اجرای ناقص

Mighty Mage را می‌شود حاصل تلاش یک آشپز در نظر گرفت که مواد اولیه‌ی درجه یکی برای یک غذای فوق‌العاده در اختیار دارد، اما در نهایت فقط موفق به پختن یک اسنک می‌شود. بررسی بازی Mighty Mage را در ساویس‌گیم بخوانید.

این بازی با الهام از عناوین محبوب rogue-lite نظیر Vampire Survivors ساخته شده و پتانسیل بالایی برای سرگرم‌کننده بودن دارد، اما متاسفانه به خاطر کمبود محتوا و ارزش تکرار پایین، تجربه‌ی ناقصی ارائه می‌دهد.

جنگ در عرصه‌ای کوچک

اولین چیزی که در Mighty Mage توجه شما را جلب می‌کند، نبود یک داستان درست و حسابی است. در این بازی، شما صرفا یک جادوگر هستید که باید با انبوهی از دشمنان مبارزه کنید. نبود داستان الزاما نقطه‌ی ضعف نیست، اما وقتی عمق گیم‌پلی و  تنوع دشمنان هم کم باشد، باعث می‌شود بازی در کمتر از یک ساعت به طور کامل تمام شود و حس رضایت چندانی به همراه نداشته باشد.

با شروع بازی، باید یکی از چهار عنصر اصلی (آتش، آب، زمین و برق) را به عنوان تخصص خود انتخاب کنید. این انتخاب، مسیر ارتقای مهارت‌های شما را در طول بازی تعیین می‌کند. سپس وارد مبارزه در میدانی کوچک و محدود می‌شوید که به مرور انبوهی از دشمنان به سمت شما سرازیر می‌شوند. بعد از پاکسازی هر موج دشمن، سه حق انتخاب برای ارتقا پیدا می‌کنید که شامل مهارت‌های جادویی جدید، افزایش سرعت، شانس ضربه بحرانی و غیره می‌شوند.

بعد از پشت سر گذاشتن تنها ۱۵ موج دشمن، بازی به اتمام می‌رسد. صفحه‌ی خسته‌کننده‌ای با پیام تبریک برای به پایان رساندن بازی به شما نمایش داده می‌شود و به منوی اصلی هدایت می‌شوید. حتی با یک بار باختن در بازی، انگیزه‌ای برای تجربه‌ی مجدد آن پیدا نخواهید کرد.

بررسی بازی Mighty Mage | ایده ای درخشان، اجرای ناقص گیم پلی بازی

ایده‌ای که نیاز به پرورش دارد

با وجود تمام نکات منفی، نمی‌شود انکار کرد که Mighty Mage پتانسیل بالایی دارد. ایده‌های به‌کار رفته در بازی جذاب هستند، اما زمان کافی برای پرداخت به آن‌ها صرف نشده است.

همانند بازی‌های مشابه، با کنترل آنالوگ چپ، به جادوگر خود در محیط کوچک مبارزه فرمان می‌دهید. با فشردن دکمه‌ی شلیک، جادویی با شعاع وسیع اطراف او آزاد می‌شود که به صورت خودکار به سمت نزدیک‌ترین دشمن شلیک می‌شود. نکته‌ی قابل توجه این است که هنگام استفاده از جادو، سرعت حرکت کاراکتر به شدت کاهش پیدا می‌کند و مجبور می‌شوید برای جا خالی دادن به حملات دشمن، مدام در حال عقب‌نشینی باشید.

هر کدام از جادوهای جدیدی که به دست می‌آورید، زمان خاص خود را دارد اما نیازی به مدیریت دستی آن‌ها نیست. کافی است دکمه را فشار دهید و روی جاخالی دادن و زنده ماندن تمرکز کنید. این سیستم مبارزه، به خصوص با در نظر گرفتن تنوع جادوها، سرگرم‌کننده است. اما از آنجایی که انگیزه‌ای برای تجربه‌ی مجدد بازی با همان عنصر وجود ندارد، حس می‌کنید با یک فرصت طلایی که به هدر رفته است، طرف هستید. در Mighty Mage  ایده‌ی درخشانی وجود دارد، اما برای اینکه ارزش خرید پیدا کند، به محتوای بسیار بیشتری نیاز دارد.

امتیاز ساویس‌گیم: 6 از 10

بیشتر بخوانید:

بررسی بازی Ziggy | ماجراجویی پرشور یک صاعقه کوچک!

در Xbox Games Showcase 2024 چه گذشت

در Devolver Direct 2024 چه گذشت

در Summer Game Fest 2024 چه گذشت

بررسی بازی Kickback Slug: Cosmic Courier | سفری خنده‌دار و سرعتی

Final Verdict

Despite all the negatives, there’s no denying that Mighty Mage has great potential. The ideas used in the game are interesting, but not enough time has been spent to pay them off

SavisGame Score: 6 out of 10

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها